Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Všetko je inak, vtedy aj Mečiar, Dzurinda i Fico boli mimo hry (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

hrdi by sme mohli byt

vtedy a len vtedy, ked by hlasovaniu bolo predchadzalo referendum, ludovy plebiscit, po akom formou peticie volalo viac ako 1.1 miliona obcanov, ktorych hlasujuci ignorovali. Odchod zo spolocneho zvazku referendom bol vtedy dokonca podchyteny v ustave schvalenej SNR.
O tom, ze sa tym krokom otvorila nekontrolovana moznost kradnutia pre bandu hlavne HZDS, SNS, ktorych k dalsiemu kradnutiu pozval o par rokov neskor Fico-Smer, o tom radsej nehovorim.

teda

taka hrdost...

alebo hanba
 
Hodnoť

 

Počuj bindas, aby to bolo úplné. Za akú partaj si tam vtedy sedel? Ak za hzds, radšej už nič nepíš.
 
Hodnoť

Aj v HZDS boli biele vrany.

Na rozdiel od iných som nič nesprivatizoval, divokej privatizácii som sa nezúčastnil lebo proti Mečiarovi som vystúpil ešte pred Kňažkom, nie je za mnou žiadna kauza, takže písať na rozdiel od iných môžem...
 

 

Písať môžeš, je to tvoja reputácia... Denaturak ti len chcel dobre poradiť.

A že si nič nesprivatizoval - "len" si bol chvíľu v HZDS a podporil si rozbitie Československa...
K tomu môžem dodať len toľko, že ani rola užitočného idi0ta nie je bohviečo.
Ale ak sa tým chceš silou-mocou chváliť, nikto ti nebude brániť.
 

Vtedy uz vstup do HZDS bola podpora zla!

Do HZDS vtedy stupovali bud ludia snivajuci o moznosti sa nabalit alebo ziskat dobre socialne postavenie, pracu alebo hlupi pripadne nesnchopni vnimat realitu pre zmilvanost do Meciara. Kazdy triesvo zmyslajuci clovek videl k comu smeruje moc Meciara. Vnimat to inac je len ospredlnovanim sa aj pred sebou samym, "potlacit hlas svojho svedomia" racionalizacia-"rozumom"deformacia reality cestou vinatie len toho co sa pre mna hodi. Este snazit sa bez hanby vynutit si uznanie, pochvalu, zasluhy pred ludmi, ktori boli podvedeni. Ten blog vyznie a je, ako spoved bez pokania, bez moznosti oslobodzujucej katarzie, nepomahajucej uvolnit psychicke napetie z vycitiek. Teda ani moznosti odpustenia u ludi, ktori boli podvedeni. Skutocna oslobodzujuca spoved by to bolo priznanie si vlastizrady. Knazko ke na tom o troska horsie, lebo nebyt jeho umyselneho klamstva, zavadzania verejnosti, pri vystupeni s Meciarom v TV, Meciar by sa nedostal k moci. Uz vtedy zdravo a rozumne zmyslajucim bolo jasne co je Meziar zac a nemohol snim ist do jednej partaje.
Treba chlapsy si priznat ,ze bola tao z tvojej strany vlastizrada a olutovat to. Iba tak ti bude moct byt odpustene a zbavit sa neprijemnych pocitov z tohto cinu. Ale aj tak ti dakujem k tvojmu priznaniu. Je to pre mna poucne ako dokaze sa ospravedlnovat niekto z toho cinu. To ze to dopadlo dobre je hlavne vdaka ludom, ktori boli proti rozpadu, ale aj ochotni urobit ustupku a nevyvolavat nepokpje aj za cenu strat, znasanim vutvorenia dalsieho "korita" aby sa viac "svin" mohlo nazrat, snazias sa co najviac zastavit ten povestny "valec z Idky" a vynalozili na to vela sil energie, casu...prave pre takych ako si bol ty. Toho boja proti si sa asi nezucasnil.
 
Hodnoť

Keby bolo referendum...

tak zostane ČSFR,lebo vyše 50%hlasujucich vtedy v CSFR bolo proti rozdeleniu - teda za CSFR.
Inak aj Mečiar a HZDS bolo za konfederativne usporiadanie a až Česi ich "dokopali" hlasovat za rozdelenie.... Teda hlavni iniciatori rozdelenia boli hlavne Klaus,Dlouhý a OF a nie Slovaci ako sa mylne hovori a píše... Když chtéjí ať tahnou - bolo vtedy heslo českých politkov...
Aj Čarnogurský a vtedy silne KDH snival iba o akejsi hviezdičke v EU a nie samostatnej SR...
 

Keby bolo referendum

nenastalo by prve porusenie slovenskej ustavy

a

nenastalo by prve porusenie demokratickych principov po Novembri.
(lebo uvodne kooptovanie poslancov do prvych demokratickych volieb asi za nedemokraticke mozeme tazko oznacit)
 

Ceskoslovensko vzniklo

bez referenda a teda jeho zanik moze byt bez referenda takisto.
 

 

Na rozdiel od situácie pred 100 rokmi bolo referendum jedným z bodov volebného programu, s ktorým sa HZDS uchádzalo o hlasy voličov a časť mlčiacej väčšiny uverila, že dostane férovú príležitosť vyjadriť sa či áno alebo nie. Všetci vieme, ako HZDS splnila tento predvolebný sľub.
V podstate možno povedať, že samostatné Slovensko vzniklo na základe volebného podvodu.
 

Slubovali sa hory doly

aj pri vzniku CSR. Samozrejme nie politickymi stranami ani ich zastupcami. Ale v roku 1992 sme mali zastupitelsku demokraciu a nasi zastupitelia za nas volili. Zastupitelsku demokraciu mame aj dnes, nie povodnu Grecku, kde bolo referendum kazdy stvrtok na rinku.
 

Čisté výhovorky a klamstvá

k tomu.
Už po voľbách 1990 prišiel Kňažko do Prahy na vládnej 613 so Somálskou medzinárodnou značkou ako minister pre medzinárodné vzťahy.
Na bratislavskom námestí sa pálila československá vlajka, a len a len na Slovensku sa kričalo Češi, peši, do Prahy, v Bratislave sa kričalo samostatné Slovensko !!

Dnes vyhovárať sa na Klausa a do konca na Dlouhého, ktorého ODA sa v roku 1992 do Federálneho zhromaždenia vôbec nedostala, len do ČNR.

Mečiar aj celé HZDS vykrikovali všetko aj konfederatívne aj samostatnosť aj federáciu vraj do ktorej kohosi do kope a podobne. Aké publikum mal pred sebou tak Mečiar táral.
 

K rozchodu/rozvodu/musí byťSUHLAS OBOCH

Takže- keby zas OF a vtedajší predstavitelia ČSFR na čele s Klausom chceli vypisať referendum a brať ho aj záväzne, tak by to aj tak spravili !!!
A nevadil by im Kňažko s MPZ SQ či vyčinanie slov.radikalov.../T.j.akoby podla Kotlebu a jeho fans posudzovať celé Slovensko a Slovakov...
Ale boli aj demonštracie v Bratislave za ČSFR,..
Proste o rozdelení ČSFR rozhodli OBA vtedajší predstavitelia za ČR -Klaus a spol. a SR - Mečiar a spol.
Inak Dlouhy ako sa píše dalej bol ministr průmyslu a obchodu v letech 1992–1997 ve vládě Václava Klause. V letech 1989–1992 byl ministrem hospodářství ČSFR...
https://cs.wikipedia.org/wiki/...(ekonom)
Bol som na rozdiel od Vas vtedy v ČR a podobne sa správali niektorí Česi naopak k Slpvákom...
https://www.najpravo.sk/clanky...
- a niečoo referende...
 

Ako sa vraví za rozvod môžu obe strany

ako manželka tak svokra.
OF do volieb v roku 1992 nešlo! Klaus už viedol svoju vlastnú stranu ODS. Klaus predovšetkým riešil ekonomickú transformáciu a až potom nejaké podružné (z jeho pohľadu) nacionálne problémy. Keďže pre HZDS bolo oficiálne dôležitejšie slovenská svojstojnosť, tak Klausovi v podstate nič iné neostávalo. Na druhej strane Mečiar aj s HZDS ten mal trvať na referende do konca aj všetky ostatné strany.

Nehovoriac, že prvé to začalo pomlčkovou vojnou a to ešte pred prvými slobodnými voľbami a to bol začiatok rozbíjania našej vlasti.
A? Čo keď bol Dlouhý ministrom v Klausovej vláde? Stále to na veci nič nemení, že jeho strana sa do FZ nedostala a do ČNR dostala len tak tak s 5,7 %

Ako podobne sa správali? Prezraďte na akom námestí sa pálila slovenská vlajka, vypískal sa Dubček, a podobne?
Mečiarovský zákon o referende je oklieštenie referenda, ktoré je prakticky znefunkčnené. A do dnes nenašiel žiaden politik záujem o s funkčnenie referenda.

P.S. : Ja som bol v tých časoch aj na Slovensku aj v Česku.
 

Rozchod/rozvod/ CR a SR...

Slovenská vlajka sa v Čechách do r.1993 ani páliť nemohla, lebo vznikla až sučasne so SR teda r.1993! ttps://refresher.sk/46672-Preco-stale-mnoho-ludi-tvr di-ze-Cesko-pouziva-ceskoslovensku- vlajku-a-co-je-za-dnesnou-podobou-t ej-slovenskej
A Dubček bol uznávaný tak v Čechách ako i na Slovensku a bol pre oba národy symbolom jari 1968 a záhadne tragicky zahynul 7.11.1992 a ak by bol žil dalej, bol skôr nepohodlný pre Mečiara ako budúci prezident SR ako pre Čechov.https://enigmaplus.cz/zahadna-...
O sfunkčnenie referenda sa usiluje Kotleba -Nase SK aj OLaNO/http://www.obycajniludia.sk/pr...
Ak si pletiem strany OF ci ODS a ODA a ich zastupenia v parlamente CSFR a CR nič to nemení na skutočnosti, ze v r.1992/93 bol premier V.Klaus a za CSFR ako minister financii a V.Dlouhy za vlady Klausa bol minister hospodarstva - je to uz 26rokov...
Inak prave týto p.boli na rozdelenie lepšie pripravení ako na Slovensku https://www.lidovky.cz/byznys/...
Tahanice o majetok CSFR sa oficialne ukoncili az 1.2.2000https://www.teraz.sk/slovensko...
Inak napr. aj nasi sportovci ci uz futbal ,hokej atd. museli začinat zo zakladnej skupiny.
 

 

Tak prezraď s ako vlajkou mávali demonštranti v Bratislave, keď hulákali :"Samostatné Slovensko" ? Snáď nechceš povedať, že to bola Československá? (Dokonca v roku 1990, ešte ani Ruská federácia nemala svoju vlajku v dnešnej podobe)

Dubček bol tak obľúbený, že na Slovensku sa len tak tak dostal so svojou stranou do FZ v roku 1992. Napriek pelendrekovému zákobu nik ho v Česku nevypískal, za to na Slovensku na Havla hádzali vajíčka.

Kotleba sa usiluje o totalitnú moc a nie o referendum, ale to je iná pesnička.

Nielenže si mýliš strany, ale Klaus sa stal predsedom vlády ČR, ale to bola nižšia funkcia ako predseda vlády ČSFR, ktorým bol do volieb 1992 Slovák Čalfa a Klaus bol vtedy minister financií.

To, že Mečiar a spol nielenže rozbili a hlavne spôsobili rozbitie našej vlasti ( A nie Klaus a už vôbec nie Dlouhý), oni neboli na to rozbitie prichystaní. Oni počítali, že budú Klausa vydierať a tak získavať politcké body. Nečakali, že Klaus povie buď alebo. A Mečiar to ***** To, že bol Klaus zodpovednejší štátnik nik nespochybňuje, ale to neznamená, že on spôsobil rozbitie štátu.

Plne za to môže Mečiar, Móric, Weiss, a ich partaje.

Neschopnosť politických reprezentantov sa prejavila v o mnoho dôležitekších veciach , prečo by to malo byť v športe inak? Čo iné sme si zaslúžili? To predsa nebola vina Klausa, že Mečiar to tak zbabral? Mal by za to zaplatiť všetkým tým, čo nesúhlasili s rozbitím federácie.
 

 

Akou vlajkou mávali demoštranti za samostat.SK do r.1993 neviem- za odborníka sa asi iba vydávaš(typujem -ruskou bez stat.znaku čí zo štat.znakom ale nespravne umiestneným či s nesprávnym znakom)ale sučastná vlajka to nebola...
Opakujem sučasná vlajka SK vznikla až r.1993 !
Iba o Dubčekovi sa asi zhodneme, ak priznáš, že ho nebol dôvod vypískať ani v Čechách ako som písal a nepohodlný bol viac pre Mečiara a spol. ako pre vted. českých politikov či ľudí.
Ad.referendum -Pýtal si sa, kto sa usiluje z politikov o jeho zfunkčnenie - odpovedal som - Kotleba a Naše SK to má to v programe aj OLaNO/http://www.obycajniludia.sk/pr... na čo si nereagoval... iba o Kotlebovi...
Inak Čalfa ako člen KSČ bol iba náhrada Adamca a po rozpade CSFR skončil v politike... Inak Dlouhy bol aj mistopredseda vlady CSFR a nielen mister financii CR za vlady V.Klausa ako som spravne napísal - bol minister financii za CSFR a CR -premier.
Inak ja na strany kašlem a rovnako ako ony kašlu na bežných ludi, ktorých beru iba ako voličov a preto ma v podstate nezaujíma či bol Klauas v ODS,OF alebo akej strane Dlouhy a pod.
Inak nedal si žiaden odkaz na web ci pod...
Ad pomlčková vojna - https://radiozurnal.rozhlas.cz...
https://www.teraz.sk/slovensko... - inak už 30.5.1918 Masaryk a spol. podpísal Česko-Slov.dohodu. vtedy Cesi /po 1989 ziadali opat centralizmus...
Zhodneme sa v hodnoteni Meciara -ma toho na rovaši ešte viac(unos Kovačaml. vražda Remiaša, rozkradania SR...)aj osta.vted.slov.politikov a stran. Ale iba podotýkam, že bez podpory voličov a i.by tam neboli... Pod. ako českí politici pamätam/bol som aj v CR/ze Klaus a Dlouhy mali vtedy znacnu podporu...
Inak V.Havel mal aj negativa -napr.hromadna amnestia a leopold.vzbura...
http://www.*****/podoteky/miroslav-dolejsi-ana lyza-17-listopadu-a-zmen-ve-vychodn i-evrope-v-roce-1989.html -možno to bolo inak...
Inak pamatam pri deleni CSFR -na SR dosli vlaky a vozne z CSD rozbite atd. Cesi tlacili ceske koruny už r.1992 a ako som pisal predpokladal sa kolaps hospodarstva SR. To že aj napr. športovci SR museli začínat zo zakl.sk. bolo vecou medzinar.dohôd...
 

 

S Ruskou vlajkou? A vieš ako v roku 1990 vyzerala ruská vlajka? No prezraď odborník, ktorý sa za neho nevydáva.
Súčasná vlajka je nesprávna - mečiarovsky výtvor, ktorý z historického hľadiska nikdy tak nevyzerala. Nehovoriac, že sa ako jediná na svete mení podľa zavesenia, čo je praktický nezmysel. mať dva druhy vlajok.
Po revolúcii 1990 bola ústavným zákonom v apríli 1990 zavedená trojpruhová vlajka bez znaku, teda nie ej pravda čo píšeš, že nemali čo Češi páliť.

Uznám , ak ty uznáš, že nebol žiaden dôvod vypískať Havla v Bratiskave, ale bola to len a len provokácia.

Nie, ja som sa nič také nepýtal, ja tvrdím, že žiaden politik nemá záujem o sfunkčnenie referenda. Ani OLANO, sa nepokúsilo svoj nprogram nejakým reálnym spôsobom presvedčiť ostatné strany a predložiť ten návrh do NRSR a už vôbec nie Kotleba.

Čalfa kandidoval v roku 1990 za VPN a aj bol za nich predsedom vlády, No, Klaus bol len minister financii tak nemohol mažť žiaden podiel na rozpade ČSFR ako si sa mu snažil vnútiť a už vôbec nič nemal s tým Dlouhý.
Kašlať môžeš na koho, chceš, ale, keď niekoho z niečoho obviňuješ tak by si mal byť presný, inak je to krivé obvinenie.
Nedal som na web? Ako na ktorý potrebuješ? To čo som písal sú všeobecne známe veci a nie je to žiadne tajomstvo.

To čo bolo v roku 1918 už bolo dávno prekonané. Druhá vec je, že v samotnej Pitsburskej dohode bolo ustanovenie, že: "Podrobné ustanovenia o zariadení česko-slovenského štátu ponechávajú sa osvobodeným Čechom a Slovákom a ich právoplatným predstaviteľom.
Teda nedialo sa nič proti myšlienke Pitsburskej dohody.
Dosť dobre spracované to je tu: www.e-polis.cz/clanek/deleni-ceskoslovenska-aneb-vztahy-mezi-cechy-a-s lovaky-v-letech-1989-az-1992.html , aby si nepovedal, že som ti nedal žiaden link.;-)

Dubček mal na svedomí, podpísanie Moskovských protokolov, pelendrekový zákon, kolaborácia s Husákom, až kým ho nevyhodili aj z pozície velvyslanca (1970).
Môžeš vysvetliť ako má na svedomí Havel Leopoldovskú vburu? Vieš si predstaviť, že ako by to vyzeralo v ostatných väzniciach, ak by tam neprišlo k amnestiám? Koľko Leopoldovov by sme mali po Československu?
Veď k rozdeleniu štátu došlo v roku 1992, tak je pochopiteľné, že Češi sa na to pripravovali v roku 1992. To, že Mečiar klamal ľudí , že Kčs ostane spoločná v tzv menovej únii. Mimochodom prvá bankovka v ČR bola 200 koruna od 8.21993, ale zvyšné museli byť kolkované a boli vydané až v priebehu roka 1993. Dokonca 20 a 50 koruny ani nekolkovali na rozdiel od SR, kde sa kolkovali všetky.
Písal si o kolapse a ten sa aj dostavil. Boli zavedené dovozné prirážky, zvyšovala sa DPH, okrádali sa ľudia , kde sa dalo.(Nie žeby sa to v Česku tiež nedialo, ale v podostatne menšej miere. Ale hlavne ešte 20 rokov po rozdelení hejslováci vykrikovali, že za zavreté fabriky mohol Havel.
Ako sa medzinárodne Mečiar dohodol tak za to naozaj Dlouhý alebo kto nemohol, za to sme si mohli my Slováci.
 

 

Slovenská vlajka od roku 1848/1868, v rokoch 1919 – 1938 neoficiálna vlajka Slovenska, 1938 – 1939 oficiálna vlajka autonómnej Slovenskej krajiny, 1939 – 1945 oficiálna vlajka Prvej slovenskej republiky, 1990 – 1992 oficiálna vlajka Slovenskej republiky v rámci ČSFR =ako som už pisal vyššie ruskej vlajke bez štat.znaku.https://sk.wikipedia.org/wiki/... Netvrdim, že sučastna SK vlajka je OK, ale oficialne sa používa až niektoré detaily formy slovenskej štátnej vlajky určil až Zákon NR SR z 18. februára 1993. Inak v Cechach mam 1/2 rodiny aj priatelov, takže situaciu poznam asi OK a viem, že pálenie vlajky SK či ineho štatu nie je tam zvykom. Takže viem aj, že Klaus hoci "iba"minister financii CSFR a Dlouhy bol za CSFR aj mistopredseda parlamentu a mali značnu podporu vtedy v Čechach.
Inak Pitsburskej dohode, predchadzala clevlandska dohoda a odchod z CSR zarucovali obe pre SK a CR. Co neskor ako rozbitie CSR bol ako bod 1.obzaloby proti Dr.Tisovy v r.1947 Nar. sud ... Inak aj Husak bol v base za "burzoazny nacionalizmus"... takze prazsky centralizmus bol zjavny...
Mozno si spomeniete na Podniky zahr.obchoddu/PZO/ bez ktorých sa do r.1989 nedalo zo zahranicia nič doviest.
Leopold. vzbura ma s Havlom vela - vazni ju zacali tzv. "nedostat."amnesteiou"...https://www.freeglobe.cz/Artic...
a doporucujem https://knihy.abz.cz/prodej/an... od PhDr M.Dolejsiho
Inak suhlasim, že za Mečiara začala najvacsia rozkradacka majetku v dejinach, za ktoru su zodpovedni jeho nohsledi a volici SK, ale na rozpade CSFR zohtal velku rolu aj prazski centralizmus....
Inak v r.1968 som pocuval isteho politika ako hovoril, ze znak SK mu pripada ako živanka pod Krivanom a mal by sa zmeniť...
Hadajte kto to bol ? No predsa Gustav Husak...
 

 

Nie , písal si to zle. Ruská vlajka vznikla aako podobná slovenskej z čias ČSFR.
Na Slovensku bola od marca 1990, v Rusku od roku 1991
cs.wikipedia.org/wiki/Rusk%C3%A1_vlajka#Vlajka_Sov%C4%9Btsk%C3 %A9ho_Ruska
To je OK, že máš rodinu aj to, že Klaus s Dlouhým (aj keď ten bol menej populárny, viď nízke výsledky vo voľbách), ale to nič nemá spoločné s tým, žeby spôsobili rozpad ČSFR.A len taký detajl Dlouhý nikdy nebol místopředseda parlamentu. cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_%C4%8Dlen%C5%AF_veden%C3%AD_Poslaneck%C3% A9_sn%C4%9Bmovny_Parlamentu_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky#1._volebn%C3%AD_ obdob%C3%AD_(1992%E2%80%931996)
Ach jaj už je tu buržoázny nacionalizmus. Vieš kto Husáka obvinil z toho? Vilam Široký - Slovák minister zahraničných vecí a od roku 1953 -1963 predseda vlády ČSR !!
Pochop jednu vec Pitsburská a ešte pred tým Clevelendská dohoda boli dohody zahraničných spolkov , síce významné a dôležité v danej dobe, ale nemohli mať vplyv na vnútorné záležitosti po vzniku ČSR. Tie museli byť len a len na dohode občanov a ich politickej reprezentácie.
No ja si tie Podniky zhraničného obchodu dobre pamätám. Neviem čo tým chceš povedať? Zase, to nebola otázka nejakej českého manieru, ale komunistikej správy štátu. Tak ako v Bratislave bol PZO Incheba oficiálne vznikol 1970 pred tým sa začal výstavou v roku 1967. Chemko Strážské nemalo svoj podnik zahraničného odbytu, ale museli predávať cez Inchebu.
To je zaujímave, že tvrdíš, že Havel vlastne spôsobil vzburu v Leopoldove nedostatočnou amnestiou. pred tým si tvrdil , že Havel mal negatíva - hromadná amnestia. Tak by si sa mal rozhodnúť, či bolo negatívum hromadná amnestia alebo nedostatočná amnestia. nemôže platiť jedno aj druhé.

Hejslováci na začiatku 90 rokov žili myslením ešte v 50-60 rokov . Oni si naozaj mysleli, že vláda bude rozhodovať o predaji toľko ton pšenice a toľko ton ocele a koľko tankov, a devízy sa budú rozdelovať podľa kľúča 2:1 a podobne. A Mečiar a spol ich tým kŕmili a do dnes kŕmia pražským centralizmom, že to tak bolo a on a jeho nohsledi ako si správne podotkol si zatiaľ nakradli a zabezpečili plné váľovy.
Husák bol vždycky kecka (tiež som to videl) a mal 20 rokov na to , aby tú živánsku zo znaku vyhodil, ale jemu išlo len o moc na ľuďmi nie o nejaký znak. Bol to zločinec a zbabelec nič viac.
 
Hodnoť

Hanba každému vlastizradcovi

ktorý rozbil moju vlasť!


Nie je pravda, že sa nenaplnila ekonomická katastrofa!! Rozpad firiem, trhu, dovozná prirážka drahé pohonné hmoty, nezamestnanosť to všetko bolo a do dnes sú následky rozbitia našej vlasti!
Do dnes majú Češi na Slovensko problém sa zamestnať!! Hanba!! Do dnes sú ukradnuté slovenské pasy občanom SR, ktorí odišli pracovať do ČR!!


Je to obrovská hanba kam ste Slovensko priviedli! Je to aj vaša vina!
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Michal Sivák: Otvorený list pre Mariána Kotlebu 4 663
 2. Pavel Weiss: Aby zdravotníctvo nebola len „čierna diera“, alebo kam to kráčaš „Hippokrates“? 1 373
 3. Martin Borguľa: 13. dôchodok – namiesto samozrejmosti len almužna a predvianočná kampaň 1 030
 4. Adam Sipos: Proti náckom sa dá vyhrať jedine demokraciou. Dovoľme im vládnuť a uvidíme čo sa stane 797
 5. Ondrej Putra: Zahraniční Slováci ešte neskončili 748
 6. Milan Brejcha: Máme vážny problém - neznalosť a chuť voliť zároveň 681
 7. Martin Droppa: Podvodné e-maily akože z banky 661
 8. Ivan Švajlen: Pevná pracovná doba je nepochopením učiteľského povolania – iný pohľad 590
 9. Jozef Šátek: Mýtny zločin. 560
 10. Martin Kasarda: Fašizmus pre začiatočníkov 440

Rebríčky článkov


 1. Simona Petrík: Pracujúci rodičia, nenechajte sa odradiť. Na rodičovský príspevok máte právo
 2. Roman Hutira: Dámy, ak vaši muži sledujú porno, nie je to vaša chyba!
 3. Július Kovács: Ficova ochranka ročne stojí 200 tisíc to je cena jedného bytu v Bratislave.
 4. Vladimír Krátky: Pozor ! SMER - ácky táraj, gágaj a prďús sú mimozemšťania !
 5. Milan Kulkovský: Keď najväčším nepriateľom je medik
 6. Miroslava Arpášová: Pocta Jerzymu Kosinskemu
 7. Zdeněk Kedroutek: Pokračování nových členských průkazů a digitální správy na úrovni ÚzO.
 8. Štefan Vidlár: Padňi komu padňi
 9. Július Kovács: Nedajme sa pomýliť Kotleba a Mazurek sú nacisti nie fašisti a to je horšie.
 10. Robert Štepaník: diel 36 - rubrika: čerstvejšie než treska - október 2019

 1. Prieskum: Extrémisti z ĽSNS stúpajú, Slosiarik nevylučuje ich víťazstvo
 2. Fico kritizoval prezidentku za jej reakciu na prepustenie Trnku
 3. Pendluje medzi Cannes a Bratislavou. Počiatek svoje reči na nahrávke s Trnkom zľahčuje
 4. NAKA zadržala Dobroslava Trnku. Ako zareagoval Počiatek?
 5. Trnku pustili, prokurátor stíhanie spochybnil
 6. Vlhová vyhrala obrovský slalom v Sestriere, s Brignoneovou dosiahla rovnaký čas
 7. Vlhová je po prvom kole obrovského slalomu v Sestriere na druhom mieste, Shiffrinová je štvrtá
 8. Čo ja s tým mám? Reaguje Fico na Počiatkovo video s Trnkom
 9. Magoni je šťastný muž. Shiffrinovej tréneri nerobia najlepšiu robotu (rozhovor)
 10. Šéf búracej firmy: Státisíce v Prešove nezarobím, ani zďaleka

 1. Kiska: Trnka bol mafiánskym chápadlom Fica. Hlava mafie sídli v centrále Smeru
 2. Trnka nemal byť prepustený: Kočnerovci ešte neprehrali. Slušnosť ešte nezvíťazila
 3. Matovič k zadržaniu Trnku: Prečo ešte nie je vo väzbe Počiatek, Jankovská, či Bödör
 4. V roku 2017 prišiel Dušan Kováčik do banky a vložil si na účet hotovosť 204-tisíc eur
 5. Zodpovedná zmena v podaní Smeru: Dobroslav Trnka po prepustení zamieril do krčmy
 6. Kováčik maril vyšetrovanie Gorily, teraz marí vyšetrovanie Trnku
 7. Kočnerova chobotnica žije: Kováčik vytiahol z klobúka Hrušku a ten prepustil Trnku
 8. Spravodlivosť po slovensky
 9. Norbert Bödör chcel po vražde sledovať aj politikov Smeru
 10. Prezidentke dali fúkať

Už ste čítali?