Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Komunisti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Martin

Aj ty si bol bolsevik ze sa ich tak zastavas ?
Bez masivnej clenskej zakladne by tito vrahovia-komunisti, ktori skantrili na celom svete 100 milionov ludi (viac nez fasisti), nemohli pachat zlo.Takze kazdy kto bol clenom Komunistickej strany, ma na tom podiel.Ak by mali komunisti svedomie(aj byvali ) tak by 1. novembra prosili obete komunistickeho teroru za odpustenie.
Takze ano,do komunistov treba kopat, inac sa to moze zopakovat.
Alebo tu niekto bude coskoro podobnym sposobom obhajovat aj fasistov.
Bolo by to podobné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obávam sa, že vôbec nerozumiete tomu,...

...čo som napísal.
Komunistom ani kandidátom na vstup do KSČ som nebol. Na základnej škole som bol povinne iskričkou a pionierom. Vo zväzáckej košeli som bol asi tri mesiace a pre názorovú nespoľahlivosť ma zo Socialistického zväzu mládeže po tých asi troch mesiacoch vyhodili.
Ale - čakal som, či čakám presne také reakcie, aká je tá Vaša.
Takže nám napíšte, ako sa na hrôzach komunizmu a boľševizmu dajme tomu v dvadsiatych rokoch podieľali mnou menovaný Dominik Tatarka alebo Ladislav Mňačko. Obaja boli istý čas komunisti, členovia KSČ, oboch zo strany vylúčili, tvorba oboch bola u nás zakázaná. Ludvík Svoboda - komunista, skončil vo väzení, kam ho zavreli komunisti. Komunista Milan Kundera emigroval a do roku 1990 bol u nás zakázaný. Takto by som mohol pokračovať meno za menom - ale je to asi zbytočné.
Myslím si, že ľudí máme posudzovať podľa ich činov, skutkov, postojov - v každom období ich života v kontexte s dobou, s dobovou politickou a so spoločenskou situáciou. To aj v článku píšem.
Zaujímavé je, že dnes, takmer 30 rokov po Novembri 1989, u nás odrazu komunistu nenájdete ani na pravé letné poludnie, svietiac si pri hľadaní baterkou. Odrazu. Kamže sa teda podeli tie dva milióny československých komunistov?
Ale - škoda reči. Veď to je ako keby ste napísali, že všetci v leopoldovskej väznici sú vrahovia - len preto, lebo kedysi a aj dnes tam sedí aj niekoľko vrahov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Martin

Stale to odmietas pochopit.
Ak je niekto clenom teroristickej organizacie, tak je zodpovedny za jej ciny, aj ked sa priamo na teroristickej akcii nezucastnil.
Aj clenstvo v zlocineckej organizacii je jej podpora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takže Vy ste zástancom...

...kolektívnej viny? Vari nie, veď to je príznačné práve pre komunistov a ich režimy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

kolektívna vina komunistov nie, ale odfiltrujte si tých ,,slušných,, a zostane vám koletív HZDS, Smeru či SNS a podobných ak niekto aj po ´89 pokračoval a podporoval tieto spolky tak ten je vinný !!! má podiel na všetkom tom marazme v ktorom sa teraz nachádzame a preto je Lajčák vypuklým príkladom !!! toto sa totiž nedá obhájiť !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dovolím si pripomenúť , jeden s najväčších zločinov , slov. komunistov , ktorých sa dopustili po 17. Nov. 1989. V zaujme udržania moci sa výrazne podieľali na " poprave " Československej republiky . Pod aktívnym vplyvom komunistických médii , do dnes dominantná časť slov. obyvateľstva pokladá tento zločinecký akt za niečo pozitívne . Kým v obdobi rokov 1948 - 1989 mali ČS štát prenajatý ,dnes môžeme konštatovať , že ho de fecto vlastnia . Nebiť zahraničných investičných aktivít , bola by táto krajina stále pred trvalom politickým a ekonomickym bankrotom!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Martin

Ja si vyberiem z tvojej ponuky Mňačka. Áno väčšina čítala knihy "Ako chutí moc" alebo "Oneskorené reportáže", teda diela keď sa konečne náš nadšený sväzák a komunista prebudil zo zlého sna komunizmu do surového socializmu u nás....

Ale čítal si priateľu také veľdiela ducha, ako "Marxova ulica", "U2 sa nevracia" alebo "Dlhá biela prerušovaná čiara" - dielka nadšeného kumunistického novinára? Ja áno, čítal som aj tie.

Ono je to tak, že niekto bol boľševický politik-sviňa, iný stál zo samopalom na čiare a poštvával svorku psov na emigrantov, iný bol bachár v base a dozeral na politických Muklov počas úpravy uránovej rudy, iný bol vyšetrovateľ, ktorý týral a mučil zadržaných..... Nuž a niekto, ako Mňačko, bol hlasnou trúbou komunistických ideí, horlivý nadšenec budovania komunizmu a schvalovateľ bolševických nezákonných postupov.....

Takže skutočne s Mňačkom opatrne! On nie je ani zďaleka také neviniatko, ako sa na prvý pohľad vyzerá!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"vylúčený zo strany"

Pokiaľ viem,
tak D.Tatarka nebol "vylúčený zo strany". Ale - On sám, po násilnom vstupe okupačnćh vojsk na územie Československa roku 1968 - vrátil legitimáciu s tým, že "KSČ prestala brániť suverenitu Československa".

(Že to súdruhovia nedokázali prehltnúť, a že sa následne tvárili, že ho vylúčili Oni - to iba svedčí o ich opojene-sebastredných charakteroch. Tzv. zdravého jadra.)

A, pokiaľ viem,
vstúpil do strany (nie pre výhody, ako väčšina), ale v 1944, počas Povstania,
keďže bol už roky zapojený do odboja. Od pražských študentských čias.

Takže tak.

A, určite by nikdy nerobil kariéru.
Boli mu všetci lokaji moci - odporní.
Apropo,
keďže sa tu spomína, kto bol - pre koho inšpiráciou pre napísanie XY,
možno nastane raz čas, že sa zverejní - Kto bol pre Tatarku, inšpiráciou pre napísanie Démona súhlasu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zabava je, ze je to od toho isteho Droppu, ktory u clenov inej organizacie kope ako zmyslov zbaveny.
Kolko ludi bolo ohovaranych, lebo napr. kedysi boli clenmi HSLS, alebo cast kariery urobili za prvej SR atd.
Alebo len stacilo sa vyslovit, ze za jej existencie existovala ci sa rozvijala nejaka kultura, alebo skoly a nastala medialna pohroma.
Esteze nizsie spomina L. Svobodu, cerveneho kolaboranta, ktory zrejme za 2. svetovej spolupracoval aj s ruskymi tajnymi a odhaduje sa, ze ta spolupraca bola dlhsia, lebo za vojny im uz bol znamy. A po vojne tu mal podiel na komunistickom prevrate, dokonca vcelku vyznamny, nasledne kolaboroval aj v 68.-om. Ze nebranili CSR/CSSR takisto neprekaza, aj ked v analogickej situacii par rokov predtym u inych ludi uz je ineho nazoru.

Btw. aj za tychto sudruhov koncili ludia vo vyhladzovacich taboroch, boli vrazdeni na hraniciach, sudeni na smrt za politicke ciny - ani to mu zda sa neprekaza. Hoci sa na tom podielali.

Normalizator Valek ... ziaden problem. Hmmm
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nechutne relativizovanie a hladanie ospravedlnenia pre neospravedlnitelne ...
Kazdy vtedy konal a zil podla svojho svedomia ... teda, ak nejake mal ...
Som rada, ze sa takychto clankov nedozil moj otec ...
Ten link bol velmi dobry, vobec nerozumiem preco bol tento prispevok zmazany ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nerozčuľuj sa.

"Povešať na kandelábre" je expresívny výraz, ale v skutočnosti sa tým myslí niečo podobné ako dôsledná denacifikacia Nemecka (teda aspoň jeho západnej časti) po druhej svetovej vojne.
Západne Nemecko prešlo očistou a na jeho úspešnej povojnovej histórii je to aj vidieť.

U nás sa komouši v osemdesiatdeviatom možno na chviľu aj zľakli, čo sa to tu deje a čo bude ďalej. Čoskoro však pochopili, že "pohoda", povyliezali z dier, poobnovovali staré konexie a napchali sa do staro-novo vytvorených mocenských štruktúr. Dodnes sa toho eštebacko-komunistickeho smradu nevieme zbaviť a tie slova o "vešaní na kandelábre", ktoré ťa tak rozčuľujú, sú skôr len výkrikmi bezmocnosti nad týmto stavom. (Mimochodom, môj otec bol tiež členom KSS.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím -

- v Novembri 1989 a hneď po ňom sme mali spoločnosť a politiku prísne "dekomunistovať" - ak som použil dobré, vhodné slovo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

... samozrejme ...

... ekonomickú moc nestratili nikdy, po nadýchnutí v deväťdesiatom, "podstúpili vonkajšiu metamorfózu na demokratov", a bez generalizovania, tvrdia muziku po celý čas od ´89 ... ono, väčšina komunistov boli prostí ľudia - tzv. roľnícke a robotnícke kádre ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ty si cela

"denacifikacia".. alebo si myslis, ze sa tie desiatky milionov ludi a tisicov firiem, statkarov zo dna na den vyparili ?.. vacsina Nemcov Hitlera podporovala, az kym sa to po Stalingrade nezacalo obracat.. okresny sef policie isiel aj po vojne do prace tak ako aj pocas nej, uradnik na urad tiez, robotnik do tej istej fabriky co vyrabala aj cez vojnu, odbornici/vedci boli ziadani nielen doma, ale v mnohych pripadoch pokracovali v praci pre vitazne velmoci atd..

ked pocujem "denacifikacia", tak sa mi vzdy zevokuje konferencia 15 nemeckych pohlavarov vo Wannsee, kde sa riesila tzv. konecna otazka.. jednym z jej ucastnikov bol aj minister pre okupovane vychodne uzemia G. Leibbrandt.. vies kde skoncil po vojne ?..v USA, ako jeden zo sefov Kulturnej asociacie Nemcov z Ruska.. vies kde skoncil dalsi z ucastnikov, clen SS a minister vnutra Schtuckart ?..ako sef nejakeho povojnoveho regionalneho Institutu pre podporu ekonomiky v Dolnom Sasku.. SS a sekretar strany Klopfer ?.. ako danovy poradca/pravnik ... "denacifikacia" je len dalsia bezobsazna floskula.. aj ked nejaky cyklicky sa opakujuci odtien systemu/dejín resp. "izmus" konci a niekolko najaktivnejsich hercov/"symbolov odchadzajuceho" daju odstranit, majetkovo-mocenska aristokracia ostava a s novym odtienom sa ide dalej..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Komunisti v nás

Bol som v Norimbergu, v múzeu nacizmu. Aj u nás by sa malo postaviť múzeum komunizmu, ukázať tam všetkých pohlavárov, aj s popisom, čo napáchali. Súdiť už niet koho, ale múzeum s popisom zločinov by mnohým ľudom otvorilo oči. Aj v Nemecku bolo veľa nacistov, možno porovnateľne ako u nás komunistov.
Nemci sa doteraz za to obdobie hanbia. U nás mnohí spomínajú, ako im bolo za komunistov dobre. Veď aj za Hitlera a Tisa bolo dobre. Ale nepatrí sa o tom hovoriť. Lebo toho zlého bolo podstatne viac. To platí aj o komunistoch. Lenin - najväčší zločinec, o tom by v tom múzeu bolo čo napísať. Aj o našich komunistických pohlavároch, opilci a psychopati boli mnohí z nich. To, že v NSDAP bolo veľmi veľa slušných ľudí je fakt, takisto ako aj v KSČ. Ale netreba im za to ďakovať, treba jasne povedať, že pomáhali zločincom. A tiež treba povedať, že nie všetci kolaborovali, aj Hitler mal opozíciu, aj u nás boli disidenti, mnohí z nich trpeli, aj ich deti. Ešte aj teraz majú nižšie dôchodky ako ich bývalí strážcovia. To je hanba, s ktorou sme sa nevyrovnali. A to je ten rozdiel oproti západnému Nemecku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veľká pravda, veľmi dobre...

...ste to napísali.
Od mňa jednoznačne K+ .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vidíš chiene, bolo ti to treba? Matyaš ti to pekne natrel a veru pravdu má a nie hocijakú. Bliakal by si jak besný, kebyže normálne a legál odhalili bustu tisovi. A rusnáci ju odhalia, napriek tomu že tu platí zákon od 1996 a ten krajčír je asi najväčšie ho....o červené po eštebáckych vyšetrovateľoch v 50 rokoch a ku tej buste sa chodí klaňať napr.bardejovský primátor, hanuščík, samozrejme za sder a ďaľší jemu podobní a keď niekto namieta a tú odpornú bustu zradcu a vraha poleje farbou, tak dostane basu, aj keď by mal dostať vyznamenanie. Chiene, vieš aký je rozdiel medzi boľševikom a fašistom? Len jeden a to, že jedni nosia červené košele a tí druhí hnedé, či čierne. Inak ***** jak ***** alebo inak smerák. Česť práci, proletári a viete čo mi môžete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nikdy v živote som neobhajoval...

...ani nevítal inštalovanie búst či pamätných tabúľ ani Tisovi, ani Ďurčanskému a spol., ani Biľakovi, Dubčekovi a spol. Naopak - dosť rázne a kriticky odmietavo som o tom písal, napríklad už v časoch, keď som písal pre .týždeň - reportáže a poznámky, komentáre.
Nenosím ani hnedé, ani čierne ani červené košele. Ani tesilové obleky.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: UMB Banská Bystrica: Sexizmus a bossing za múrmi univerzity? 2 285
 2. Věra Tepličková: Ďalšia (neza)chránená osoba. 2 265
 3. Slavomír Repka: Tretia veta Bugárova a jej použitie v praxi 1 518
 4. Oliver Andrejčák: Bude Fico na novinárov útočiť aj fyzicky? 1 370
 5. Paula Kentošová: Budem brať drogy až kým neumriem 1 225
 6. Júlia Piraňa Mikolášiková: Čižnár zisťuje, prečo vyšetrovanie nehody sudcu viazne. Posudok sľubujú mesiace 1 184
 7. Martin Ondráš: Farmári, takto Vás štát ľahko zomelie 870
 8. Martin Kajzer: Vlastná skúsenosť s bohom 846
 9. Jozef Drahovský: Rýchlosť v doprave narastá až na vesmírne hodnoty 833
 10. Milan Buno: Aké boli ženy a lásky Ernesta Hemingwaya? 770

Rebríčky článkov


 1. Kristína Jakubičková: Trampoty tridsiatničky
 2. Michal Lajcha: Aká je súvislosť medzi povinným celibátom a pedofíliou?
 3. Martin Turčan: Jane Goodland
 4. Mária Mačalová: Z denníka nastávajúcej mamičky - 1. časť
 5. Milan Bartos: Podnikateľské dobrodružstvo v Karibiku
 6. František Cudziš: Sto rokov gymnázia M.M.Hodžu v Liptovskom Mikuláši, II.
 7. Ronald Szapáry: Spomienka na leto Roháče
 8. Vladimír Krátky: Birmovaný súdruh .
 9. Denis Jacko: V kľúčovej dierke
 10. Attila Vörös: Návod: ako na prehliadku mesta pohodlne a príjemne!

 1. Nespokojní farmári na hodinu zablokovali bratislavský most SNP
 2. Farmári odišli z vlády sklamaní. Matečná hovorí o prepojení na kriminálnikov
 3. Spod lavíny na zjazdovke vo Švajčiarsku vytiahli štyroch ľudí, jeden z nich neprežil
 4. Fico opäť zaútočil na Kisku: Je rovnaký ako Bašternák
 5. Koľko kľukov zvládnete? Našli hranicu, za ktorou klesá riziko porážky a infarktu
 6. Firma, ktorá robila strop, čo sa zrútil: Čo my máme s kolaudáciou?
 7. V centre Nitry bude problém nakúpiť potraviny
 8. Odvrátila tri mečbaly. Kužmová po životnej výhre pridala ďalší triumf
 9. Pozrite si, ako vyzeral najjasnejší supermesiac tohto roka (fotogaléria)
 10. MŠK Žilina do jedného z jarných zápasov vybehne s jedenástkou odchovancov

 1. Akí ľudia nám tu chcú "chrániť" štátne symboly?
 2. Vladimír Palko: Harabinove obscénnosti
 3. Keď som sa to dozvedel, zostal som zdesený
 4. Birmovaný súdruh .
 5. Mistrík s Čaputovou sa hádajú: Mikloško chce do rozhádanej politiky vniesť pokoj
 6. Mistrík a Čaputová sa chovajú divne a neslušne: Aj Fico pre chorobu nechodil na súd
 7. Francúzsky parlament zrušil kategóriu matka a otec na úradných listinách.
 8. Dva odtiene liberalizmu a pomsta v pozadí
 9. V Burkine Faso džihádisti zavraždili saleziánskeho kňaza
 10. Útoky na kostoly po Európe treba klasifikovať ako teroristický čin

Už ste čítali?