Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Peny a päste (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Zrejme nejakí miestni Tarzani :-)

Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie. Ani pästiar, ani kvákač na moste

a ani nik z tých minulých kvákačov nebol Róm. Podľa outdoorových handár ani žiadna socka. Naviac skoro všetci kvákali aj s celkom fajn mäkkým dolnoturčianskym prízvukom. Viditeľne-počuteľne "naši" ľudia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To sú nepodstatné veci.

Ja som mal na myslí mentálnu úroveň týchto ľudí.

Ale ak je pre Vás podstatná národnosť alebo šaty, ktoré mali oblečené, tak si to, čo ste od nich dostali, možno tak trochu aj zaslúžili...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviem, čo ste mali "na myslí", ale

na tom linku máte video "Slovenská osada bitka" (https://www.youtube.com/watch?...). T.j. zábery z bitky v RÓMSKEJ osade. Pre (súdruha) istotu ešte s tým zľahka rasistickým komentom že "miestni Tarzani". A Vy mi tu teraz skúšate nasadzovať hlavu rasistického psa? Také milé súmračné: zlodej kričí, chyťte zlodeja. Ako z čítanky pre 1. ročník pomocnej školy trolovania.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"zľahka rasistickým komentom" ?
Pokiaľ viem, tak Tarzan bol biely anglický gentleman...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Iste. Najmä v tom množnom čísle & v kontexte toho bielogentlemanského videjôčka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Podstatné na tomto celom je to, že sa len tak pár hlupákov odhodlalo napadnúť jedného dobrého človeka, ktorý sa snaží chrániť prírodu/ životné prostredie, ale aj ľudské životy a zdravie, nakoľko bojoval dlhé roky proti výstavbe úseku dialnice popod zosuvné horninové územie, kadiaľ proste nie je bezpečné čokoľvek stavať, pretože sú tam nestabilné horniny, čo vie každý jeden poctivý absolvent jedného semestra geológie po jednom vzhliadnutí geologickej mapy danéj lokality..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podstatne viac utokov

na novinárov a environmentálnych aktivistov, ale aj na vedcov su utoky na beznych obcanov roznymi nespratnymi spoluobcanmi. Takisto je mnoho pripadov, kde novinari a environmentálni aktivisti utocia na obcanov a ich majetok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K prvej vete +-súhlas - s dôrazom

na slovo "rôznymi". Dosť dlho poznám dosť veľkú väčšinu enviaktivistov v SR a sú to nenásilnícki ľudia ďaleko od tikov typu "ja som envirák, kto je viac". A neviem o prípade, že by dakoho atakovali nadávkami, päsťami a tak.
P.S. Som vedec, nie papaláš. T.j. nič viac ako bežný občan. Ale ani menej. Ani v Krpeľanoch, ani v inom SK-holyvúde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hahaha, dobrý vtip :-D

Prosím, prosím, aspoň jeden-dva konkrétne dôkazy o tých útokoch environmentálnach aktivistov na občanov... Niet nad dobrú zábavu... :-D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Milý 1043166, mohol by si uviesť nejaké prípady dokumentujúce útoky a porušovania zákona zo strany enviro. aktivistov, ktorí ohrozovali úmselne zdravie a majetok iných osôb/občanov?..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Žiaden lžirežim tu nie je. Slovo režim

sa používa v súvislosti s režimom kasárenským, vojenským alebo totaltným. Slovo režim v zmysle politicko - spoločenského systému platí napríklad na KĽDR, či Kubu. O režime možno hovoriť aj v súvislosti s Ruskom. Tam však nejde o plne totalitný systém.

S pozdravom kolega z BlogLandu Martin Š. Antal: http://skopecantal.blog.sme.sk
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovo "režim" znamená 1. vládny systém

al. spoloč. zriadenie: kapitalistický, demokratický r. (Krátky slovník slov. jazyka 1997, s. 594), čiže tá námietka neplatí. A režim, ktorého hlavný papalášsky prúd si ani nevšimol November 1989, ktorý skryto aj úplne otvorene (Ľuboš B.) velebí zločinnú totalitu 1948-1989, ktorého orgány (ne)činné tak predvídateľne prichádzajú k záverom ako "skutok sa nestal", ktorého rozhodnutia v takej veľkej miere obsluhujú záujmy SK "kapitálotvornej vrstvy"/oligarchov a nie voličov (lebo však gorilie know-how že "volič je ***** atď. itd., je pre mňa vcelku jasný - až transparentný - lžirežim.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Janko, ten "hlavný papaalášky prúd"

bol slobodne zvolený voličmi, ktorí si zrejme tiež "nejaký" november 1989 nevšimli. V tomto systéme (nie režime) si za svoje politické reprezentácie môžu len a iba voliči. Fakt, že ich mentálne schránky sú často neschopné základnej sociálno-politickej analýzy je na dlhšiu debatu.

Vaša reakcia na môj diskusný podbet však bola značne nahnevaná, ba až hysterická. Skúste sa ukľudniť. Potom možno prestanete narýchlo zliepať odpozerané a odpočuté slová a slovné spojenia.

Želám Vám príjemný a úspešný deň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž, ja som si na tej reakcii

nič nahnevané - a už vôbec nie hysterické - nevšimla. Chceli by ste to tam mať? Takisto ani nič narýchlo pozliepané. Pretože pán Topercer iba veľmi presne (aj keď samozrejme, pre niekoho veľmi nepríjemne) pomenoval nepríjemnú časť našej dnešenej reality.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dnešná realita je averzia voči ochranarom a ekológom Sčasti živená pádom do iracionality / Trump, Bolsonaro / sčasti iracionalitou samotných ochranárov a ekológov , týka sa to napr radikalnych frakcií zelených hnutí odmietajúcich o.i aj jadrovú energiu a hlavne odmietajúcich pochopiť , že energiu z niečoho treba a prakticky vždy ak to má saturovať celosvetový dopyt to bude mať negatívny dopad na prírodu.
Toto riešte.To je to podstatné, aby mizla tá averzia.
http://www.mojeenergie.cz/cz/8...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte som nevidela ochranára/

ochranárku, ktorý/á by odmietal/a pochopiť, že energiu z niečoho treba - Vy áno? - potom prosím, zoznámte ma s ním/ňou, bude to celosvetový unikát. No a keď sa stretneme, môžeme sa konkrétnejšie pobaviť aj o obrovských ekonomických, environmentálnych a bezpečnostných nevýhodách jadrovej energie (napr. pre Slovensko) - sú také veľké, že požiadavka nahradiť jadro udržateľnými zdrojmi a energetickými úsporami je naprosto logická a racionálna...

Ten link je síce zaujímavý, ale info stará 5 rokov. Za ten čas sa toho v energetike (najmä OZE) udialo tak veľa (vrátane obrovského nárastu ich konkurencieschopnosti oproti "klasickým" zdrojom), že to chce aktuálne analýzy.

Podstatné je vnímať realitu v jej komplexnosti. Toto riešte. Akonáhle zmizne jednostrannosť a zúžené vnímanie sveta, zmizne aj averzia. Za to Vám ručím...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

???

" Ešte som nevidela ochranára/ochranárku, ktorý/á by odmietal/a pochopiť, že energiu z niečoho treba - Vy áno?" ?
.
Nie, ja som písal o tomto "a hlavne odmietajúcich pochopiť , že energiu z niečoho treba a prakticky vždy ak to má saturovať celosvetový dopyt to bude mať negatívny dopad na prírodu"
Prečo ste vynechali časť vety ? Potom by Vám ale nevyšlo to ironické
"potom prosím, zoznámte ma s ním/ňou, bude to celosvetový unikát."
.
Dosť lacné vytrhnúť časť vety a na nej vybudovať strawman, nemyslíte ?
Ale dobre, aspoň že ste ocenili tú analýzu , ona jasne poukazuje na to, že časom sa zrejme presadia OZE, ide o ten čas. A práveže ak vnímate realitu v komplexnosti, tak vám dôjde prečo nárast iracionality a ako je prežitie ľudstva skôr nepravdepodobné.
https://zurnal.pravda.sk/esej/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ku Kováčovej eseji

odporúčam ako prvú pomoc Čapkovu poviedku "O úpadku doby". Pokračovať je možné Harareho "Sapiens", prípadne jeho pokračovanie, "Our world in data" asi poznáte, keď nie, tak sa pozrite. Žiadny úpadok nie je. Akurát jedna generácia starne a fňuká, že sa veci menia.

To, že gro obsahu vykrikovania moslimských radikálnych klerikov je plne v zhode so svetonázorom nemalého percenta Európskeho obyvateľstva, je známe (paradoxne sa táto skupina považuje za odporcov islamu). Preto sa, napríklad, v Európe nikdy široko nepublikovali názory a politické ciele Bin Ládina, pôsobilo by to veľmi znepokojujúco. Robieval to The Guardian, aha ho.

https://www.theguardian.com/wo...

Na Slovensku by to mohli podpísať nejeden exkomunista a exdisident. Najlepšie na demonštrácii za antikatolícke a promoslimské Rusko, proti NATO, spolu s Biľakovým zaťkom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak ste v skutočnosti písali (iba?)

o tej druhej časti vety, prečo ste tam potom dávali aj tú prvú? - trochu lacné kopnutie si do ochranárov a ochranárok, nemyslíte?
Pretože zo štylistiky celého toho súvetia nie je jasné, či sa jeho časť týkajúca sa negatívnych dopadov vzťahuje na časť o odmietaní pochopenia, alebo je samostatnou = významovo nezávislou časťou súvetia (keďže spojka "a" je priraďovacia, možné sú obe syntaktické interpretácie).
Takže sa nečudujte, že som reagovala na tú časť Vášho vyjadrenia, ktorú som považovala za zaujímavejšiu :-) Ako iste aj sám viete, v takýchto diskusiách sa nedá reagovať na všetky detaily - to by som nerobila nič iné, len diskutovala... a na to naozaj nemám čas.
No a k tej druhej časti: Ubezpečujem Vás, že negatívne dopady výroby KAŽDEJ energie (resp. všetkých doterajších energetických zdrojov) na prírodu sú všetkým ľuďom v ochranárskom hnutí veľmi dobre známe - ešte som nevidela ochranára/ochranárku, ktorý/á by ich popieral/a. Rozdiel je len v miere a kvalite týchto dopadov. Preto aj všetci veľmi obľubujeme okrídlenú vetu, že najlepšia energia je tá, ktorá sa nevyrobí. Verím, že ste ju už od niektorého ochranára alebo ochranárky počuli/čítali - takže snáď môjmu ubezpečeniu uveríte.
O saturácii celosvetového dopytu po energii by bola naozaj dlhá a komplikovaná diskusia. No a o prežití ľudstva ani náraste iracionality vo všeobecnosti som nikde nepísala. Pekný deň.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Milan Brejcha: Marián Kuffa - na čo bratia katolíci zabudli? 1 173
 2. Stanislav Martinčko: Kočner, Kočner ty si veľký beťárisko!! 630
 3. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 442
 4. Peter Slamenik: Bez ochrany ani krok 234
 5. Jaromír Šiša: Putování po Transsibiřské magistrále, zastavení čtvrté, Krasnojarsk. 159
 6. Aleš Tvrdý: Milovaná aj nenávidená. Taká je Čína 139
 7. Mišo Šesták: Voľakedy sme si vedeli onakvejšie vynadať 99
 8. Eva Gallova: Neviem, či je pravda, že ženy vedia... 96
 9. Transparency International Slovensko: Ako Martin Daňo zneužíva myšlienku transparentnosti 91
 10. Rudolf Pado: Ružín opäť smetiskom 88

Rebríčky článkov


 1. Martin Turčan: Don Quijote
 2. Juraj Hodul: Poznáte zjazd z diaľnice D2 - výjazd Stupava ? Prečo niekto nerozmýšľal?
 3. Štefan Vidlár: Apel agitkový
 4. Milan Brejcha: Marián Kuffa - na čo bratia katolíci zabudli?
 5. Sonya Haraszti: Bola som na titulke SME. Témou bola zmena pohlavia.
 6. Juraj Hodul: Prečo nemáme v Bratislave niečo ako bol kedysi Lunapark? A prečo tu nemáme aqapark?
 7. Ján Franz: Jeseň v Karpatoch
 8. Milan Lacúch: Zákon rovnováhy medzi dávaním a braním
 9. Miroslav Sabol: Verejné Konzultácia EU - Správa podľa článku 54 nariadenia o referenčných kritériách
 10. Štefan Vidlár: Straňík (nominant, protežant, aparátčik, trafikant,...)

 1. Kočner o Ficovi na nahrávke: Ak budem mať pokoj, bude naďalej premiérom
 2. Impérium kontroverzného milionára z východu sa rozpadá
 3. Laššáková nevie vysvetliť vyše pol milióna za galavečer
 4. Mlčať o smrti mladej ženy bola taktika, tvrdí polícia. Páchateľa nemá
 5. Smrť Violy nie je tragédiou temnej uličky
 6. S Kočnerom si dohadoval stretnutie aj bývalý šéf vojenských tajných
 7. V Košiciach sa zrazili dve autá, jeden vodič zomrel
 8. Slovensko zdolalo Azerbajdžan, v kvalifikácii skončilo tretie a nepostupuje
 9. Slováci dostanú druhú šancu. Ich prvým súperom bude Írsko
 10. Odsúdený exposlanec Smeru: Nechápem, čo robím v Gorile

 1. Alexander Vondra: Chodím do kostola pravidelne, pretože to potrebujem
 2. Keď zrušenie tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani
 3. Na obranu Jaroslava Danišku
 4. Kočner v nahrávke o Ficovi: Mám odložené veci, o ktorých on vie
 5. Karol Sudor - Vladimír Palko: Šiel som až na hranu. Liberál spovedá konzervatívca
 6. Žilinčan, ktorý hajloval na dievča z Kórey pôjde do väzenia
 7. Nová nahrávka: Fico mal Kočnerovi sľubovať pokoj od policajtov a daniarov
 8. Ľudia blízki Mostu-Híd a SNS si spravili zo štátneho Agrokomplexu malý Klondike
 9. Kočner na ďalšej nahrávke o tajnej dohode s Ficom: Ak budem mať pokoj, ty budeš premiér
 10. Tri roky uvostatu, prevádzka, nápady, spolupráce

Už ste čítali?