Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kedy budeme schopní prijímať inakosť? LGBT téma vo filme. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Su sviatky , tak to tu neprzni !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Uvažovala som, či je vhodný čas na zverejnenie článku s takouto témou práve počas sviatkov. Ale potom som si povedala, že vhodný čas na túto problematiku je vlastne vždy. Nikoho nenútim môj článok čítať :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Toto nie je problematika. Nikoho to nezaujíma ani tých pravých LGB okrem tých ľudí čo si na "ich problémoch a tých ostatných" prihrievajú polievočku a vytĺkajú politický kapitál. Čo tak nechať ich kľudne si žiť ich život? Inakosť , to je čo za hlúposť. Politická korektnosť je cesta do pekla.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja píšem články o filmoch a nie o politike. Tentokrát som si za tému zvolila filmy, ktoré sú zamerané týmto smerom. Ide o snímky, ktoré sú natočené kvalitne, s dobrými hercami, režisérom a podobne. To, že som v úvode vyjadrila na danú tému svoj osobný názor je len moja vec a tvoj názor si pokojne ponechaj :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

... lol, hlavným problémom je skôr čiernobiela optika a potom sa stane že "chyba nieje na strane LGBT" .
LGBT je rovnakou súčasťou problému ako jeho odporci a v urputnej blbosti sú si obe strany veľmi podobné...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

kde vidis chybu na strane LGBT? moze decko za to, ze je teple?

ina vec je tie rozne duhove pochody. tam sa vedia pekne ludia zhovadovat. ale v podstate LGBT sa mi nezda byt ziadna chyba. Tebe ano?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja by som ich "zopar" :D nasiel. Napriklad, nastastie u na este nefunguje..., to kde sme dospeli, ze miesto odbornosti maju firmy kriteria na pocet muzov, zien, homo, hetero, bielych, ciernych, krestanov, moslimov atd. Tak proste je v IT viac muzov a v skolstve viac zien. To vsade dame kvoty a budeme tam tlacit tych ludi aj ked prd vedia? Aj na skole som videl, ako sa pomahalo dievcatam, lebo oni su "menej technicky zdatne". Vybrala si skolu, ktora jej nejde tak zial musi viac makat...
Dalej a toto ma fakt stve a s takymi ludmi nechcem mat nic spolocne, ako moze byt zakladne ludske pravo dvoch gejov mat dieta? Ked nie su biologicky schopny dieta splodit tak dovi dopo. Mozu to samozrejme obist, ale je nahlavu postavene, aby pary, ktore maju skutocne problemy splodit dieta boli postavene na jednu uroven s tymi, co si dobrovolne vybrali zit vo vztahu, ktory mat dieta neumoznuje. Nech si kludne nejake "vypestuju" v skumavke, len neviem, odkial zoberu vajicko/spermiu... ked to je ich zakladne ludske pravo, tak si asi dupnu a v ich tele sa nejako asi vytvori...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No vidíš, ako si to hneď našupu trafil :D
A čo vravíš na poniektoré transky a ich hisáky potom, ako boli " misgendered " - ďalší hodnotní ľudia, alebo len ukričaná parta tvorčekov, ktorých treba zatiahnuť do role a ...

Osobne si myslím, že sa na oboch stranách tejto témy pohybujú organizácie a jedinci hľadajúci cestu k sebazviditeľneniu - a je lepšie neposudzovať problematiku podľa takýchto smradov.

Ale na rovinu - môj slovník nikdy nebude obsahovať zámená, ktoré budú napr. moderným transkám vyhovovať...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

repete, lebo vraj tvrdenie bez dokazov

Akurat dnes som videl dokument o typkovi, ktori vrazdil gayov. Ked mu ti v blizkom okoli dosli, zacal vrazdit mentalne postihnutych, potom telesne postihnutych a na konci uz kazdeho, kto mu proste nesedel. A takych ludi (obrazne) je aj u nas vela. Potrebuju nepriatela. Ked sa jeden nepriatel minie, najdu si ineho. chyba nieje na strane LGBT, chyba je na strane tych "normalnych", povacsine hrdych slovanov.
K filmom, videl som dva a dobre. Hlavne ten s tom modrovlasou bol fajn. Velmi pekne podana tema. Dievca sa aj sazi chodit s chalosom ale... oci ma pre modrovlasu. A zase.. problem nebol v nej ale v jej okoly. Niektori ludia proste potrebuju nenavidiet. LGBT je je oblubena tema, kedze zidia sa nam na Slovensku minuli.

(MIly zakomplexovany cloviecik, co ti chybaju dokazy. Napis, co konkretne a ja ti ich sem dodam. Linku na dokument, na pocty zidov, alebo kieho oneho sa ti nezda)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Naopak. Nikdy.

Kto sa tará o moju prepituje, imakosť (tvar tela, farba očí, religiozita, názory na život, ...) ???? Nik. Tak sa tu nestrápňuj.
A tiež platí :
• Každú novú podobu ľudskej zhovädilosti zvykne sprevádzať nová forma šľachetnosti ... takže aj homo, gender, trans, multi-kulti, ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To že píšeš o filmoch na nejakú tému

je úplne v poriadku, nesúhlasím s tými, ktorí ti tu netolerantne len za toto nakladajú. Nenechaj sa nimi znechutiť.

Len mám niekoľko poznámok súvisiacich s témou filmov:
1. Možno toto vyznie ironicky, ale myslím to vážne. Chýba ti písmeno F na konci LGBT.
Totiž Feministky. To je totiž tiž podobne ako L,G,B,T odchýlka, porucha, hormonálna či vývojová od normálu, t.j. väčšinovosti. Sú to ženy, ktoré nemajú taký silný (=normálny) pud po rodine, pokoji, mužoch, ale majú viac testosterónu a viac inklinujú k tzv. mužským aktivitám, súťaživosti a pod. Chýba im viac, alebo menej prirodzená snaha "samičiek" po potomstve, výchove, tvorbe rodinného zázemia (všetky tieto parametre zkvalitňujú aj život samotných žien!, pokiaľ sú robené správne)
Toto mi chýba v spoločnosti. Miesto toho, ako učiť ženy napr. podnikať, robiť kariéru by sa mali učiť, ako správne manažovať rodinné prostredie, vychovávať schopnejšie, sebavedomejšie deti…

2. Súvisí s 1. bodom.
Problém „F“ je minimálne 50x závažnejší pre spoločnosť, ako L, G, B, T, keďže to zasahuje takmer celú populáciu, kým LGBT len max3-5%.

3. Inakosť verzus väčšinovosť.
Zo sociálnych aj (dokonca, (alebo skôr fundamentálne) fyzikánych zákonov vyplýva, že „vnucovanie“ minoritných javov, entít väčšinovým, je neprirodzený, škodlivý a je zrejmé (zo skúsenosti), že takmer vždy v dôsledkoch prináša negatívne dôsledky.
Týmto netvrdím nič také, že treba ísť proti minoritným javom, a/alebo že netreba istú ich ochranu, pozornosť. Len treba dať pozor, veľký pozor, aby dobrý úmysel neviedol do pekla. („Dobré úmysly občas dláždia cestu do pekla“)
(Viď napr. myšlienka socializmu (a tu sa dokonca jednalo o „ochranu robotníkov“ t.j. oveľa viac, ako len 3-5% populácie).
Dnes som videl video z Barnevernu, ako berú cca ročné dieťa žene, už na prvý pohľad zo slušného prostredia. Niečo príšerné; kam vedie sociálne inžinierstvo a dobrý úmysel.
A v súčasnosti je kopa filmov na tému LGBT, aj ty o tom píšeš. Len je dosť „blbé“, že ich hlas je neadekvátne vyšší, až prehlušujúci iné podstatne dôležitejšie problémy spoločnosti. Bohužiaľ, princípy holywoodskej módy a marketingu sa prejavili aj v tejto filmovej oblasti. (Podobne ako metoo)

4. Píšeš: „Najprv mi táto poznámka ("toto babke nepovieme, že sme videli…", po puse, prišla vtipná, lebo babke sa naozaj všetko nehovorí. Ale išlo o obyčajnú pusu, žiadne neprimerané sexuálne orgie.“
Otázka: prečo ťa pri gayoch… napadá myšlienka na sexuálne orgie? Nie je to potom to isté, keď tí iní zaznávajúci LGBT ich vnútorne odsudzujú práve najmä na základe tejto predstavy?
Ako to Slota aj otvorene povedal o chorých nechutnostiach… (ja som si vtedy pomyslel, o Slotovi, že choré je skôr predstavovať si to. Zvlášť ak mu nejaká predstava vadí)

(Pozn.: Priznávam, že aj u mňa je predstava dvoch milujúcich a lesieb prijateľnejšia ako dvoch gayov. Myslím, ale že je to normálne, vyplývajúce z mojej mužskej prirodzenosti)

5. Veci takmer nikdy nie sú čiernobiele. LGBT je porucha, alebo odchýlka, ako sa komu páči. Je to genetické. Ale nie celkom len genetické. Môže to byť vyvolané aj vývojom. U ľudí, ktorí nie sú tak vyhranene LGBT. Totiž medzi „normálnymi“ a LGBT nieje ostrá hranica. A vplyvom okolia sa môže inklinácia k niečomu meniť a prejaviť. Liečiť LGBT zrejme nejde, ale treba uvažovať aj nad možnosťou spoločenského vplyvu, napr aj takých filmov na zmenu orientácie.
Je známe že ženy (aj tie „normálne) sa vedia viac správať lesbicky, ak je príležitosť. U mužov je to tiež, ale len v extrémnejších situáciách, napr vo väzení.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čo som vlastne chcel povedať týmto celým? Napr aj to, že nie je správne a dobré zdôraňovať nadmieru tieto témy. Pretože podstatné témy celosvetovej spoločnosti sú tlačené do úzadia. Riešia sa minoritné záležitosti na neadekvátnej úrovni.
Až nakoniec minorita bude presadzovaná na úkor väčšiny. A to je zlé. Nech sa presadzujú paralene, ale nie na úkor. Lebo každý z nás sme z nejakého hľadiska menšina, ale práva a povinnosti musia byť vyvážené... Už som spomínal Barnevern. Alebo napr. černoši – niektorí už čokoľvek vyhlásia za diskrimináciu…
Alebo snaha zmeniť náplň pojmu manželstvo (zákonný vzťah muža a ženy (penis + vagína, jak je libo), s obvyklým predpokladom splodiť potomstvo. (Pre doplnenie, pre mňa by bolo prijateľné, aby sa všetky druhy vzťahov nazvali napr registrované partnerstvo a jeden z nich M+Ž by bol manželstvo. (lebo ak a aj regpar LGBT nazvú manželstvom aj tak vznikne nový názov pre jednotlivé kombinácie)

A ak z (alebo s) LGBT má niekto problém, nech ide za psychológom.
Nech sa vzdelávajú na túto tému lekári, učitelia a pod.

Trochu som sa rozpísal, akoby od témy. Sorry, ak to niekomu vadí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslíte si aj:
1. Pedofília je tiež inakosť?
2. Zoofília je tiež inakosť?
Ďalej radšej nepokračujem.
Alebo sú to čoraz horšie úchylky?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj pedofília je inakosť. Ale v tomto prípade sa jedná o inakosť, ktorej napĺňanie je vždy spojené s poškodzovaním iných osôb, v tomto prípade osôb, ktorých osobnosť nie je vyvinutá a nie sú schopné o sebe kvalifikovane rozhodovať. A práve to je dôvod, prečo nemôže byť pedofilná prax spoločensky legitimovaná. A to je aj rozdiel medzi pedofíliou a homosexualitou, emo, príslušnosťou k evanjelickej cirkvi, atď... chápeš?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj homosexualita je vždy spojená s poškodzovaním iných osôb- aj po duševnej stránke, aj po telesnej; naviac mnoho homosexuálov je orientovaných aj pedofilne.
Ak by neboli dve pohlavia, sexualita mi nemala zmysel.
U homosexuálov sa vyskytuje výrazne viac duševných i telesných chorôb ako u iných ľudí, v priemere sa dožívajú oveľa nižšieho veku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

že slušný človek...

a taký rozpor medzi realitou a marketingovým trikom - svojim avatarom...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Aj homosexualita je vždy spojená s poškodzovaním iných osôb-"
- To je také tvrdenie vystrelené ako z pištole a ak má byť brzné vážne, tak musí byť podložené nejakou argumentáciou

""aj po telesnej; naviac mnoho homosexuálov je orientovaných aj pedofilne"
- http://psychology.ucdavis.edu/...
Podľa tejto analýzy Kalifornskej univerzity neexistuú validné študie o tom, že by v homosexuálnej komunite bolo väčšie zastúpenie pedofilov ako v iných skupinách.

"Ak by neboli dve pohlavia, sexualita mi nemala zmysel. "
- Toto je argumentačný klam, ktorý sa nazýva kvalifikujúci jazyk. V podstate ide o to týmto tvrdeným vopred určuješ čo je sexualita - teda, styk dvoch ľudí opačného pohlavia. Sexualita však má aj iné významy. U ľudí je napríklad prejavom lásky, u šimpanzov bonobo slúži na odbúravanie sociálneho napätia. Nebudem tu spomínať obyčajných slimákov, ktorí sa tiež rozmnožujú sexuálne a pritom nemajú 2 pohlavia.

"U homosexuálov sa vyskytuje výrazne viac duševných i telesných chorôb"
- To je zasa také tvrdenie, ktoré je len tak vystrelené a ničím nepodložené. Viem si však predstaviť, že sociálna vylúčenosť a nenávisť šírená tebe podobnými vytvára na členov homosexuálnej komunity stres, ktorý sa prejavuje zhoršeným stavom psychiky. Ak máš na mysli väčšie zastúpenie pohlavných chorôb, potom je táto skutočnosť spôsobená rodinnou neukotvenosťou členov homosexuálnej komunity a legislatívne reformy smerujúce legalizácii homosexuálnych manželstiev by práve mali byť prospešné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1. Vzťah homosexuality na poškodzovanie iných osôb, napr. zvyšovanie chorobnosti a skracovanie života
https://sk.wikipedia.org/wiki/...
2. Spojitosť homosexuality s pedofíliou
https://spravy.pravda.sk/svet/...
3. Človek môže milovať ľudí toho istého alebo druhého pohlavia: deti, rodičov, súrodencov, priateľov, priateľky atď. Ale ak láska má aj sexuálny rozmer, potom môže byť len k druhému pohlaviu, inak je len veľmi zlou paródiu na lásku.
4. Vyslovenie pravdy, keď je to potrebné, je láskou, nie nenávisťou. Neprevracajte skutočnosť.
5. Podpora zlého správania jeho legalizáciou, chorobnosť homosexuálov nezníži. V štátoch, kde k tomu došlo, neklesla.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/p...
Táto štúdia sa vyslovene odvoláva na zistenia, že slobodní jednotlivci či už homosexuálnej, alebo heterosexuálnej orientácie sa vyznačujú väčším sklonom k zdravotne rizikovému správaniu. Je teda jasné, že vyššia miera chorobnosti je spôsobená aj sociálnou neukotvenosťou inštitucionalizovaných vzťahov homosexuálnych partnerov.

2, To je názor jedného pána, ktorý sa vydáva za odborníka. Tak podrobnejšie. Fitzgibbons sa tejto problematike venoval v štúdii

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/p...

Ako možno vidieť, v štúdii cituje prácu Birmbauma a Grotha, pričom tvrdí, že z tejto práce vyplýva, že väčšina pedofilov sú homosexuáli. Pri pozornom prečítaní mnou odkazovaného textu však možno zistiť, že nič také z Birmbaumovej štúdie nevyplýva.

O tom, že Fitzgibbon cituje iné zdroje veľmi svojsky, pričom sa dopúšťa dezinterpretácií svedčí aj prípad Theodory Siroty, ktorá sa musela ohradiť voči tomu, že Fitzgibbon dezinterpretoval jej štúdiu o homosexuálnych otcoch v neprospech homosexuálnych manželstiev(ktorých sa vôbec netýkala).

https://www.huffingtonpost.com...

Namiesto jedného sprofanovaného a zaujatého hochštaplera, ktorý pôsobí v Inštitúte odpustenia a Kongregácie duchovných odkazujem ja na prácu Kalifornskej univerzity, ktorá sa zaraďuje medzi najkvalitnejšími univerzitami sveta.

" Ale ak láska má aj sexuálny rozmer, potom môže byť len k druhému pohlaviu, inak je len veľmi zlou paródiu na lásku. "
- K tomuto som sa už vyjadril a stále je to kvalifikujúci jazyk.

4, Ja skutočnosť nevyvraciam. Každý inkvizítor, ktorý posielal odsúdenca na hranicu sa oháňal láskou.

5, a, Že je homosexualita zlá, to je len tvoj názor. Zasa rozprávaš kvalifikujúcim jazykom.
b, Homosexualita je legálna, chcel by si ju urobiť trestnou?
c, Práve štúdia, z ktorej vychádza tebou citovaná wikipédia naznačuje, že by sa to mohlo stať.
d, Pravý opak je pravdou.

https://www.psychologytoday.co...

Z tu spomínanej štúdie vyplýva, že práve zákaz homosexuálnych manželstiev zvyšuje riziko psychiatrických problémov u ľudí s homosexuálniou orientáciou.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

 1. Rakúsky novinár: Článok, o ktorom hovorí Fico, nevyšiel v deň volieb
 2. Kočner sa s Haščákom z Penty stretával pravidelne. Riešili Kuciaka, zmenky aj Technopol
 3. Smial sa aj samotný Bale. Slovenský novinár baví Walesanov
 4. V Dobšinej sa boja jedni druhých. Vražda ich naučila
 5. Sagan sa víťazstva na Miláno - San Remo opäť nedočkal, neuspel v záverečnom šprinte
 6. Pellegrini kritizoval SNS, tá mu odkázala, že jeho názor nie je dôležitý
 7. Ako omyl spôsobil, že nemáme Prešporok, ale Bratislavu
 8. Kočner na Kuciaka nič nemal, preto ho dal zavraždiť. Plánoval aj útek
 9. Dobré ráno: Fico ma chce zažalovať, iba hľadá nepriateľa
 10. Harabin podáva na Ústavný súd sťažnosť k prezidentským voľbám

 1. Šefčovičova prihláška do KSČ: Ešte v máji 1989 chcel aktívne budovať socializmus
 2. Mikloško a Čaputová, ťažký hriech a obrátení komunisti
 3. Šefčovič sa pokúsil spojiť Čaputovú s Kočnerom a vypustil nezmysel roka
 4. Naše kresťanstvo sa podobá vegetariánovi, ktorý chce raňajkovať klobásu
 5. Katyň je najväčším zločinom Kremľa v novodobých dejinách
 6. Nové Slovo, kde publikoval Štefunko bolo na zozname konšpiračných médií
 7. Bude hlavným poradcom Čaputovej v prezidentskom paláci progresívny Monogram?
 8. ŠVÉDSKO: Stíhají se penzisté, přijímají džihádisté
 9. Kočner sa nedá zmyť ako blato
 10. Kočner chcel za ministra Glváča: Ty by si len ministroval a ja by som to celé riadil