Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Moja obľúbená hudba (bonus) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Povedzte, Droppa,

keby som sem dal hudobné video, dali by ste ho zmazať (tak ako vždy), lebo ste presvedčený, že copyright na hudbu tu na diskusiách máte len vy? A to napriek tomu, že (podľa vlastného priznania) vôbec nemáte hudobný sluch?

Btw., ten Hádés ma omráčil. Takže už ste odborníkom aj na mytológiu. Vidím, že vás to vážne zaujíma. Takže s tým Hádom to nebolo až také jednoduché. Po predchádzajúcich nedorozumeniach medzi Kréťanmi a básnikom Kallimachom sa spor vyriešil tak, že Hádés (podsvetný svokor Persefony), dostal štandardný alonym Zeus Katachthonios (Zeus podzemný). Hádés (Hawidás), podobne ako sa z indoiránskeho Jamu, stal "spojovateľ, zjednocovateľ", dostal aj Zeus dvojakú (olympskú a chthonickú) tvár; na jednej strane sa stal vládcom jasnej oblohy a na druhej strane pánom posmrtných temnôt. Toto je presný výklad.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Chcel by som upresnit, ze animacia ku skladbe Dogs od skupiny Pink Floyd puzita v blogu pochadza z filmu Animal Farm z roku 1954 - https://www.imdb.com/title/tt0...

Podla toho, co som sa docital, tak pribeh zo Zvieracej farmy posluzil ako inspiracia pri tvorbe albumu Animals, kde sa nachadza aj skladba Dogs, ale bola to len velmi volna inspiracia a myslienky propagovane v tomto albume sa lisia od toho, co bolo posolstvom Orwellovej knihy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za prísevok -

- za pripomienku. Áno, animácia ku skladbe Dogs je z filmu Animal Farm. Text som editoval, nech je to úplné.
Čo sa týka albumu Animals od Pink Floyd - Roger Waters, autor všetkých textov, sa nechal len voľne inšpirovať ako spomenutým filmom, tak knihou Orwella. Vytvoril nové, vlastné typológie, na základe ktorých rozdelil spoločnosť podľa jednotlivých zvierat. Keď album vyšiel, stretol sa s ostrou odmietavou reakciou hlavne zo strán politikov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hocičo chlapci napíšete, je neodškriepiteľný fakt, že Olovená vzducholoď, Pink Floyd , Nazaret( autor zabudol Psie chlpy :-) ), Black Sabath , Queen ... je niečo, na čo sa dnešná muzika nechytá ani len náhodou. Až na nejaké výnimky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tuto predsa proti dobrej muzike nikto nič nemá. ;-) Skús dať nejaké video, potom dám aj ja.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Skusim ja hodit jeden link. Tuto, lala:

https://m.youtube.com/watch?v=...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno, Muddy.

Nádhera. :-) To už boli RS bez Brian Jones, tuším. Skvelá atmosféra, milujem nefalšovanú hudbu bez tých sto vagónov efektov a nablblej pompéznosti.

Dám krásny blues s fotomontážou. Okolo 6,20 min. sa vpravo objaví beloch. Hádanka, kto to je? :-)
https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mne sa zdá, že na tej fotografii sedí vľavo John Lee Hooker a v pravo Keith Richards...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Super, Martin :-) O.K.

Ale ja hovorím o tom zábere tesne pred nimi. Sú tam traja čierni bluesmeni a vpravo jeden biely v klobúku. Toho mám na mysli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak to ma zmiatol ten čas 6,20... Podľa mňa to je gitarový albín Johny Winter, pokiaľ ma neklame zrak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bravóóó, Martin,

1*** :-)
https://www.youtube.com/watch?...
Btw., Hooker má na ľavej ruke 18 ct Omega automatic day - date 250 ks séria.

Potešili ste ma. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pekné video,...

...dobrý záznam, vďaka zaň.
Presne tak nejako si predstavujem výbornú atmosféru v klube alebo (po našom) v krčme.
Je škoda, že živá hudba sa z našich barov, klubov, krčiem - pubov takmer vytratila. U nás v jednej reštaurácii, kde častejšie chodíme, hráva asi raz za mesiac živá hudba, zvyčajne jeden - dvaja gitaristi + basgitarista a nejaký synťák, málokedy skutočné bicie. Bohužiaľ, nemá to takú atmosféru, aká by sa patrila, ale vždy je to lepšie než stále cez repráky preháňané vysielanie nejakého komerčného rádia (tie repráky sú aj na toaletách!) alebo naladený akýsi hudobný kanál v nejakej telke, kde človeku chuť z jedál dokonale kazia kadejaké "šakiry a spol."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veru -

- som ja hlava deravá, zabudol som nielen na Hair Of The Dog od Nazareth, ale aj na Elvisa Presleyho a jeho Hound Dog. Určite by sa toho našlo viac, aj v názvoch skupín sa neraz vyskytuje Pes - napr. Psí vojáci, v Británii bola skupina Dogs, v USA skupina Dog Eat Dog etc.
S konštatovaním, že "dnešná muzika" sa na to, čo bolo pred plus / mínus 50 - 40 rokmi "nechytá," len súhlasím. Zdá sa mi, ako keby ani tých výnimiek nebolo. Ale, priznám sa, ja ich ani nehľadám. Občas niečo "príde samé" - ako napr. v článku spomenutá skupina The Sheepdogs.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hm

ja, hoci vekom patrim k starsim a pokrocilym, s nimi v hodnoteni "dnesnej" muziky nesuhlasim. tak, ako to vzdy bolo, aj dnes sa rodi hudba vysokej kvality.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neprotestujem -

- ale z môjho len subjektívneho pohľadu ma v ostatných rokoch takmer nič z toho nového na hudobnej scéne nezaujalo tak, aby som cítil potrebu počúvať to viackrát ako len raz, najviac druhý raz. Vypočul som si pritom takmer celú diskografiu skupín ako Coldplay a Muse - ale "nechytilo ma to." Zopár piesní ako-tak, na zvyšok som zabudol ešte skôr než sa pieseň skončila.
Nebránim sa novému, súčasnému - budem rád, ak do diskusie napíšete, čo odporúčate vypočuť si.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

skusme

a/ co je podla teba 'nove na hudobnej scene'? je novy album McC novy?
b/ tak sa pozrime, co vzniklo v tych tvojich neurodnych poslednych 40~50r (verim, ze mladsi by pridali viac 'mladsich'?
Dire Straits / Knopfler, Jeff Buckley, Kate Bush!!!, Tori Amos, Adele, Zaz, Eurythmics, Queen!, Roxy Music / B. Ferry!, D. Bowie!, A. Winehouse!!!, Bon Iver!!!, Elbow!!!, Arctic Monkeys, RHCP!!!, Tom Petty!!!, Norah Jones, Dido, Prince, Radiohead, Police!!, Talking Heads!, Black Crowes!!, White Stripes/J. White!!!, E. Vedder, Gillian Welsh,...
a u nas doma Redl, Plihal, Navarova, J. Kirschner, Marsyas, Mnaga+Zdorp, S. Tobias.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rozumiem Vám, viem,...

...ako to myslíte.
Ak som písal o novej hudbe, alebo o "dnešnej" hudbe - mal som na mysli hlavne nové, novšie skupiny aj sólistov a sólistky dajme tomu z deväťdesiatych rokov XX. storočie a z prvej dekády XXI. storočia. Je to môj subjektívny dojem - ale v týcho obdobiach akosi nenachádzam nič, čo by ma zaujalo natoľko, že by som zatúžil, dajme tomu, po celej diskografii danej skupiny, sólistu či sólistky.
Možno si spomeniete na veľkú slávu, s ktorou nastúpila na scénu skupina Oasis, kritici ju dokonca prirovnávali k The Beatles a písali o "nových The Beatles." Tvorba tej skupiny ma vôbec nezaujala. Odhliadnuc od toho, že o skupine Oasis dnes už takmer niet ani chýru, ani slychu. Podobne to bolo a je i so skupinou Blur.
Z toho, čo ste vymenovali, veľa skupín poznám, ale niektoré vôbec nie. Spomínate napríklad Queen. To je ten "môj prípad:" najviac sa mi páčia ich prvé albumy, albumy zo sedemdesiatych rokov. V rokoch osemdesiatych začal môj záujem o Queen opadať. Adele, Zaz, Eurythmick, Roxy Music... som nikdy nejako zvlášť, cielene nepočúval. Dokonca ani David Bowie a Amy Winehouse ma nikdy nejako zvlášť nezaujali - podobne ako Michael Jackson. Netvrdím, že nerobili výbornú hudbu, isteže, robili ju, boli originálni, ostali nadčasoví, kvalitní - ale akosi nie pre mňa. Aby som to upresnil - pred Amy Winehouse radostne uprednostním Janis Joplin. Predpokladám, že teraz už viete, v akých hudobných územiach sa najradšej pohybujem.
Spomenuli ste Paula McCartneyho. Od roku 2000, vždy keď vydal nový album, pozorne som si ho vypočul. Z tých tuším piatich či šiestich albumov by som pre svoju potrebu vedel zostaviť album - výberovku z toho, čo sa mi stále páči. Opäť - najviac uprednostňujem to, čo Paul McCartney nahral ešte v sedemdesiatych rokoch, asi aj preto, lebo v tom cítim "ducha," "zvuk a energiu" The Beatles.
K našej, resp. slovenskej a českej hudobnej scéne sa ani nechcem vyjadrovať. Bolo by to to isté, ako k tej zahraničnej. Okrem toho - nikdy som nebol ani nie som "na folk." A tak si naďalej vystačím s Prúdmi, s Collegium musicum, so "starým" Pavlom Hammelom, s Modusom, s dávnym Olympicom, s Vladimírom Mišíkom, so skupinou Progres 2 - ktorá, mmchdm, v roku 2018 vydala po desaťročiach nový, pre mňa vynikajúci album.
Takže, čo so mnou - "staromilcom" :-) ? Už asi nič :-) Na druhej strane - pred niekoľkými rokmi som sa akosi prirodzene vrátil k počúvaniu klasickej hudby a vlani som sa klasike celkom radostne oddal; hlavne dielam Sibelia, Góreckého, Preisnera, Pendereckého, Mozdzera, Griega, Šostakoviča, Stravinského, Ravela, Čajkovskéha, najnovšie aj Pärta a od neho Glassa...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie, pán Droppa, Acherón sa neuvádza niekedy ako Styx. Acherón a Styx sú v antickej mytológii samostatné rieky, dve z piatich podzemných riek v Háde. Styx oddeľuje svet živých od sveta mŕtvych, je prvou bránou, cez ktorú vás za mincu prevezie Cháron, a potom nasleduje Acherón, rieka vzdychov / nárekov / bolesti, as you wish.

Takže ako obvykle, zase vedomosti kilometer široké, ale iba centimeter hlboké.

A nezabudnite ma zas nechať vymazať, ako je vašim dobrým zvykom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Palec hore!!!!

Stíhame čítať aj pred vymazaním a je to bombové!
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

 1. Rakúsky novinár: Článok, o ktorom hovorí Fico, nevyšiel v deň volieb
 2. Kočner sa s Haščákom z Penty stretával pravidelne. Riešili Kuciaka, zmenky aj Technopol
 3. Smial sa aj samotný Bale. Slovenský novinár baví Walesanov
 4. V Dobšinej sa boja jedni druhých. Vražda ich naučila
 5. Sagan sa víťazstva na Miláno - San Remo opäť nedočkal, neuspel v záverečnom šprinte
 6. Pellegrini kritizoval SNS, tá mu odkázala, že jeho názor nie je dôležitý
 7. Ako omyl spôsobil, že nemáme Prešporok, ale Bratislavu
 8. Kočner na Kuciaka nič nemal, preto ho dal zavraždiť. Plánoval aj útek
 9. Dobré ráno: Fico ma chce zažalovať, iba hľadá nepriateľa
 10. Harabin podáva na Ústavný súd sťažnosť k prezidentským voľbám

 1. Šefčovičova prihláška do KSČ: Ešte v máji 1989 chcel aktívne budovať socializmus
 2. Mikloško a Čaputová, ťažký hriech a obrátení komunisti
 3. Šefčovič sa pokúsil spojiť Čaputovú s Kočnerom a vypustil nezmysel roka
 4. Naše kresťanstvo sa podobá vegetariánovi, ktorý chce raňajkovať klobásu
 5. Katyň je najväčším zločinom Kremľa v novodobých dejinách
 6. Nové Slovo, kde publikoval Štefunko bolo na zozname konšpiračných médií
 7. Bude hlavným poradcom Čaputovej v prezidentskom paláci progresívny Monogram?
 8. ŠVÉDSKO: Stíhají se penzisté, přijímají džihádisté
 9. Kočner sa nedá zmyť ako blato
 10. Kočner chcel za ministra Glváča: Ty by si len ministroval a ja by som to celé riadil