Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Príbeh Slovenska 2018 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

celkom nerozumiem

Akosi nerozumiem zahraničnopolitickej pasáži, kde autorka neviem na akom základe na Slovákov hádže, že sa nepodieľajú na riešeniach, spochybňujú svoju príslušnosť k západnej civilizácia a pod. Pokiaľ viem, Slovensko je plne zapojené do regulérnej práce všetkých organizácií, kde je členom, najmä EÚ. Ak má na mysli Marákeš, nech to povie priamo a prihlási sa k vítačom jasne, ale tí boli u nás zatiaľ prehlasovaní, pokiaľ viem.

To sa týka aj zodpovednosti za životné prostredie (ostýcham sa napísať "klimatické zmeny"), kde nás autorka akosi poučuje, aby sme "nezabudli". Pritom Slovensko je reálne v európskej špičke tých, čo zlepšili svoje 30-ročné ekologické bilancie. Najväčší neporiadok sa tvorí v nejakých iných kútoch zemegule.

Ale hlavne, že môžem vyjsť na scénu v snehobielom saku, poučovať nevzdelancov a ponúknuť sa za riešiteľku všetkého, nie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nejde ani tak o Marakéš, ako o to, že hoci sme plne integrovaní v európskych štruktúrach, taký Andrej Danko sa to snaží stále viac a viac spochybniť a silnejú aj ďalšie hlasy, ktoré nemusia hovoriť rovno, že sa máme nakloniť na východ, ale hovoria o tom, aby sme boli "medzi", čo v praxi vyzerá ako úžasná utópia o absolútnej nezávislosti, ale akurát tak nás to vystavuje nepomerne väčšiemu riziku
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No revolúcie sú síce zamatové

Ale prebiehajú tak že darebáci ostávajú na miestach. Trošku si presadnú, zmenia politické tričko a ide sa rovnakým sposobom ďalej. Takže tie zamatové revolúcie sú revolúcie zbabelého národa ktorí si nevie zjednať poriadok, pretože nemá na to dostatočný potenciál schopných jedincov. Neviem prečo by nemohli darebákov z ministerstiev deportovať pred nezmyslené súdy. Kedy polícia prešetrovala Troškovú, Fica, Kaliňaka, Jasaňa, Gašpara no nikdy. Keď si Ko´´cner trufol urobiť to čo urobil a to teda nie je ťažká váha oligarchu. Čo si trúfol a vyviedol taký Bodor, Haščák, Kmotrík, Fiľo a aké oni máju krytie na polícii a na ministerstvách?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

1453106, tento "národ" si pravidelne

"zjednáva poriadok" tak, že každé 4 roky dáva hlas osobám, ktoré deklaratívne a každodenne odsudzuje za rôzne kauzy. Spomeńme si na Vladimíra Mečiara. Vyhral v roku 1992, v roku 1994 a aj v roku 1998. Takže akéže zjednávanie poriadku?

A čo R. F. so Šmejdom - SD? Vyhral v roku 2006, v roku 2012 a v roku 2016. Predpokladám, že státisíce chronických frflošov mu (im) dá hlas aj v roku 2020.

Vážené číslo 1453106, je to v občanoch - voličoch. Je to v hlavách. V štruktúre (ne)myslenia.

Ostatné je nekonečná konverzácia o krídlach chrústov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kultivovaný, slušný text -

- inšpirujúci k premýšľaniu aj k úvahám.
Dúfam, že aj naďalej budete takto nekonfrotačne písať, pani Čaputová. Obyvatelia a obyvateľky Slovenska totiž, podľa mňa, zo všetkého najmenej potrebujú konfrontačné tóny, búrenie vášní, prezentovanie rozporov, konfliktov, disharmóniu. Potrebujú pokojný čas k pokojným, vecným aj kritickým úvahám.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Martin Droppa, ak by obyvatelia a

obyvateľky Slovenska najmenej potrebovali konfontačné tóny, asi by "určitý" vládny subjekt nemal v prieskumoch verejnej mienky takmer 23 percentú podporu obyvateľstva. Subjekt, ktorého predsedu to ťahá k systému, aká poznáme napríklad v Rusku alebo na Kube.

A pokojné, kritické úvahy môže mať človek, ktorý má nadhľad, empatiu, človek, ktorý vo voľbách nedáva priestor trieskačom do stola.

Zatiaľ toľko na okraj stredu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autorka článku, Váš aktuálny text

na blogu mi pripomína slohovú prácu. Množstvo fráz, také to "povinné" klišé, ktorého sú v masmediálnom priestore tony. Faktom ale je, že na tony sa dajú počítať aj články iného charakteru.

Teraz k prebratiu sa z letargie. Na jar 2018 nešlo o celé Slovensko. Na námestiach boli asi 3 percentá populácie. A faktom tiež je, že v dave sa nachádzali aj ľudia (bola ich menšina), ktorí nie sú naklonení demokratickému systému.

Účasť ľudí na námestiach ma potešila. Čo ma však neteší je ustálená, alebo dokonca stúpajúca popularita "istého" vládneho subjektu.

Kto sa teda domnieva, že jar 2018 bola o rýchlej zmene, ten je na omyle.

Voľby v roku 2020 ukážu valcujúcu realitu.

Slohové práce voľby nevyhrávajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pani Čaputová, to že sa tu prezentujete je chôdza po veľmi tenkom ľade. Už len tým, že "kandidujete" teda odoberáte hlasy zvoliteľným ,podporuje pokračovanie vývoja v strane a spoločnosti po XV. zjazde KSČ v súčasnosti SMER SD. Naviac , táto spoločnosť je preprávnikovaná a je načase ju trošku očistiť. Všetko zlé od r. 1989 po dnešok majú na svedomí práve právnici.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

matelkovie, väčšina voličov sa nepozerá

na to, či (ne)volia právnikov.

To znamená, že právnik alebo murár sa na post poslanca (premiéra) môže dostať aj mimo rámca svojej pôvodnej profesie.

Príklad: v rokoch 1994 až 1998 bol podpredsedom NR SR Ján Ľupták. Nebol právnik. A post podpredsedu NR SR nie je miesto vrátnika niekde v zapadnutej továrni.

Váš pohľad je zjednodušený.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jedna lastovička leto nerobí. A prečo tam bol Janko sa treba spýtať pána doktora Mečiara. Keďže nejakou náhodou sa práve pod jeho stranu Zruženie robotníkov slovenska dostal Fond národného majetku, ktorý pán doktor prostredníctvom Janka dokonale vypratal. Ten napriek tomu že mal strednú školu stavebnú bol jednoduchý a preto na tento účel vysoko použiteľný.
Ľupták bol len nástroj a je zlým príkladom. Začnite Mečiarom, Laššákovou, Tótovou, myslím aj Keltošová, Hudek, Krajčí, Fogaš, Čarnogurský, Lipšic, Fico, Kaliňák, Harabin, Tomanová, Borec, Žitňanská, a takto by sme mohli pokračovať ďalej aj s tými čo sedeli a sedia v Národnej rade SR.
To sú ľudia ktorí tvrdia muziku v riadení štátu a nie absolvent strednej školy stavebnej
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

matelkovie, jedna lastovička leto nerobí

ale státisíce voličov dokážu vyrobiť dlhé obdobia v prítomnosti trieskačov do stola, ktorí sa nachádzajú "na čele národa". Takže: o obraze politickej scény rozhodujú voliči vo voľbách a nie iba niekoľko právnikov. V danom prípade je existencia právnikov zástupnou záležitosťou.

Ďalej: bez murára Jána Ľuptáka by Vladimír Mečiar v roku 1994 nebol schopný vytvoriť vládnu koalíciu (to jest väčšinu v NR SR). Takže Mečiar potreboval Ľuptáka a nie Ľupták Mečiara. ZRS by v kľude zostalo aj v opozícii, kde by vykrikovali o tom ako "robotníci urobia poriadok v krajine".

Ešte k "právnikovi" Mečiarovi. Mečiar robil za tzv. socilalizmu podnikového právnika. Vtedajší podnikový právnik bol v podstate viac-menej bonzák, donášač, spolupracovník ŠtB. O každom čo to vedel. Takže Mečiar nebol právnik v pravom slova-zmysle.

matelkovie, je to vo voličov a nie v právnikoch a "právnikoch".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Absolútne nepochopenie príspevku. Odporúčam prečítať ešte raz a možno prídete na to, že slovo právnik nie je o profesii ale o systéme chovania osoby. A preto nie je vhodné aby osoby s takýmto charakterom tento štát riadili . A nik ma neutvrdí v tom, že nejaký iný právnik bude iný. Mačka ktorá sa popáli na šporáku nevylezie ani na plechový sud plný studenej vody. Znamená to, že je inteligentnejšia ako väčšina našej populácie. Voľme mačky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak je slovo právnik o systéme

chovania, tak o systéme chovania je aj slovo patológ, murár, či astronaut. A čo slovo vojak? Vojak, ktorého profesiou je v podstate aj zabíjanie.

Ja poznám niekoľko právnikov, ktorí sa ale vôbec charakterovo a morálne nepodobajú na právnika R. F. Mám ich ale odpisovať iba preto, lebo sú právnici?

Ešte niečo: v demokratickom systéme vláda štát (krajinu) neriadi. Vláda je v podstate skupinou úradníkov, ktorí sa vďaka voľbám dostali do vládnych kresiel. Na krátke, ohraničené obdobie. Venujú sa "svojim" rezortom, no nerozhodujú o životoch ľudí.

Už sa prestaňme tváriť, že vláda rozhoduje o tom, či bude deň alebo noc.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bavíme sa o právnikoch všeobecne, alebo o tých v politike? Bavíme sa o tých , čo nechali uniesť prezidentovho syna, bavíme sa o tých, čo nechali zavraždiť nepohodlného svedka a vyhlásili na to samoimunitu , bavíme sa o tých čo ožobračili tento národ a nechali rozkradnúť a rozkradli fond národného majetku, bavíme sa o právnikoch čo zlikvidovali poľnohospodárstvo na slovensku, bavíme sa miliónoch vlastnou hlavou ............. ďalších 500 právnikov v NRSR a vláde............ bavíme sa o aj o kapitánovi a jeho poslednom svinstve, ktoré je dnes v novinách . Nájdi prosím niečo pozitívne len na tých , ktorých som vymenoval vyššie a napíš to sem. Alebo stačí vymenovať jedného JUDr , ktorý bol vo vláde a bol prínosom pre svojich občanov. Teším sa na meno a zásluhy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mačku voliť nemôžeš. Fico ju zabil. Sám sa priznal na tlačovke Krescanko-Dibákovej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážený pán matelkovie. Na pani Čaputovú mi nesiahajte. Stála by za hriech. Aj za ten do neba volajúci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na Čaputovú by ma ani len nenapadlo šiahnuť. Nie je môj typ. A do neba volajúcich hriechov pácham každý deň hafo. Preto nehádžem kameňom
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Uf

Tlieskam pani Čaputovej. Čap,čap. Akurát tá jej vzdelanosť v právnom odbore zapína moje kontrolky opatrnosti, keďže právnici majú akoby vrodený zmysel "riešiť" rôzne spoločenské problémy zvláštne komplikovaným spôsobom,ktorý sa nakoniec takmer vždy ukáže ako neefektívny. Dôležité je na každom takomto riešení najmä to, že ho poriešuje relatívne veľká skupina právnikov a teda miesto dobrého vyriešenia je to iba poriešenie do stratena. Zúčastnení právnici si pri tomto zarobia a zároveň pripravia aj pôdu pre ďalšie zarábanie a čuduj sa svete - zasa len najmä právnikom. A chudoba sa trápi.... kontinuálne....takmer akoby do nekonečna....a právnici sa kontinuálne tešia...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vyborne Zuzana pome pome na plny plyn v kampani a postupne pridavaj, praskni bublinu, pod na ulicu, pod vlakom, elektrickou, busom, pod do klubov, divadiel, kniznic, pod do krciem, hostincov a pubov, pod a ostan medzi ludmi...mas na to!
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 11 701
 2. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Prehľad dezinformácií, manipulácií a propagandy počas tretieho novembrového týždňa 2 003
 3. Dominika Dongova: "Spravila som najväčšiu chybu po rozchode..." 1 960
 4. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 1 367
 5. Dávid Dej: Opatrenia priniesli výsledok. Na Islande odnaučili tínedžerov piť alkohol a brať drogy. 1 171
 6. Július Kovács: Priatelia starých poriadkov si sprivatizovali 17. november. 1 146
 7. Martin Droppa: Mŕtvym utečencom 1 058
 8. Dušan Koniar: O takomto čase pred rokmi. Deväť a dvadsiatimi či jeden a tridsiatimi 1 048
 9. Oto Žarnay: Kočnerovské praktiky v našom školstve. Praktika č. 2: Zákon neporušuj, iba znásilňuj 911
 10. Jaromír Šiša: Putování po Transsibiřské magistrále, zastavení čtvrté, Krasnojarsk. 790

Rebríčky článkov


 1. Ján Franz: Jeseň v Karpatoch
 2. Milan Lacúch: Zákon rovnováhy medzi dávaním a braním
 3. Miroslav Sabol: Verejné Konzultácia EU - Správa podľa článku 54 nariadenia o referenčných kritériách
 4. Štefan Vidlár: Straňík (nominant, protežant, aparátčik, trafikant,...)
 5. Juraj Hodul: Prečo sme/ste si to pokašľali s kvalitou potravín.......
 6. Andrea Fuglíková: Gaslighting a naše děti
 7. Július Kovács: Priatelia starých poriadkov si sprivatizovali 17. november.
 8. Stanislav Mičev: Jankovskej 2500 eur, Kotleba, Sulík a minimálna mzda
 9. Štefan Vidlár: Karty
 10. Ivan Trnovsky: Účinný spôsob boja so zberačmi lesných plodov a húb v podani štátnych úradníkov.

 1. Kočner o Ficovi na nahrávke: Ak budem mať pokoj, bude naďalej premiérom
 2. Vavro horel ako fakľa. Mak urobil fatálnu hlúposť (hodnotenie)
 3. Nesklamte nádej, odkázali politikom z pódia (česko-slovenská minúta po minúte)
 4. Luxus a gýč. Rezešovci svoje honosné sídlo nedokážu predať
 5. Slováci neudržali vedenie nad vicemajstrami sveta, v Rijeke podľahli Chorvátom
 6. Impérium kontroverzného milionára z východu sa rozpadá
 7. Pozrite si autá Nežnej revolúcie. Predajom kraľoval Favorit
 8. Sociálna poisťovňa začne začiatkom decembra vyplácať vianočné príspevky
 9. Slovákov môžu spasiť Maďari. Môže nastať aj takáto absurdná situácia
 10. Galavečer k novembru ‘89 bol dvakrát drahší ako v kauze Evka

 1. O vražde novinára Paľa Rýpala vieme už veľa
 2. Matovič: PS/Spolu otravujú s debilinami. Na registrované partnerstvá musia zabudnúť
 3. Alexander Vondra: Chodím do kostola pravidelne, pretože to potrebujem
 4. Kočner v nahrávke o Ficovi: Mám odložené veci, o ktorých on vie
 5. Keď zrušenie tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani
 6. Žilinčan, ktorý hajloval na dievča z Kórey pôjde do väzenia
 7. Fico nabrýzgal na Nežnú revolúciu: Milióny občanov sa prepadlo do chudoby
 8. Cenzúra v TV LUX. Kto stojí za ňou?
 9. KDŽP si koleduje o suspendáciu farára Kuffu
 10. Karol Sudor - Vladimír Palko: Šiel som až na hranu. Liberál spovedá konzervatívca

Už ste čítali?