Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

"Najväčší Slovák" vypovedá len o hlasujúcich (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

aktivity

S.Krcmeryho v zahranici? Nemysleli ste V.Krcmeryho?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ano, moja chyba, moj preklep, myslel som samozrejme lekara V. Krcmeryho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja len že

Silvo Krčméry by určite mal byť v top 10 aj s Juklom a Srholcom. A potom ešte hrdinova z WW2, co zachranovali židov a zranenych ...a určite Vrba a Wetzler. Tí nie sú ani v stovke, to je hanba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nuž, ak pán profesor - VIP Sme - dokáže (aj verejne) napísať: "komunikačná z r u č n o s ť ",
a ďalej (citujem): "...sú takí, akí sú vďaka š k o l e " ,
je zrejmé už len z tohto - že na Slovensku nie je čosi v poriadku.

Nehodlám masám wrestlingových bojovníkov (krčmového niveau) - poskytovať pomôcku,
len podotknem,
že ešte pred povedzme 30-timi rokmi, aj ten pomocný robotník vedel, že slovo: z r u č n ý ,
súvisí s manuálnou činnosťou.
Zato dnešná slovenská byrokracia (obzvlášť na MŠ), splodila vo svojej Slovakofarme - nové originálne termíny. A tie sú - v pasívne ušami konzumujúcej konformnej mase - veľmi chytľavé.

A to,
že pán profesor - dlhoročný bloger, ktorý bol odjakživa veľmi konformný voči miestnemu školstvu - zrazu (ak už to bolo stokrát verejne konštatované) - z lokálneho mentálneho chaosu viní školy,
to už je len čerešnička na torte s názvom Slovensko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

D o d a t o k :
A, ak novodobý svojstojno-byrokratický termín: "komunikačná z r u č n o s ť "
(asi odvodené od slova: noha),
autor použil v súvislosti s pani Neviemakou, ktorá až prihlúplo a arogantne nedokáže komunikovať s nikým,
ako dokonalá sabotérka akéhokoľvek zmysluplného kultivovaného rozhovoru,
zrejme to tiež čosi vypovedá o spomenutej novodobej torte.

Banášová - navždy zostane Banášovou.
Aj keď sa premenuje na kaktus.
(Teda najprotežovanejším ŠTB-áckym dieťatkom, slúžiacim všetkým lookálnym pánom - u moci.
Ako "křoví".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Stylisticky pises ako druhak na zakladnej skole, obsahovo ako nagelovany druhak na ucnovke.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"komunikačné z r u č n o s t i "

Vážený,
nikde vo svojom texte som sa ani brvou nedotkol gendru či LGBT, držím sa výhradne "logiky" - v jej pôvodnom etymologickom zmysle, a FAKTov.

Gáganie na oblohe... môže znamenať všeličo.

Ak by ste mali v sebe, okrem prvosignálneho afektívneho správania, aj štipku zmyslu pre humor,
tak by ste mi o p o n o v a l i napr.:
Veď oni tým myslia tzv. detskú prstovú abecedu či dorozumievaciu reč hluchonemých.
A tá j e predsa sprostredkovávaná rukami.

P.S.
Tento paškvil v slovenskom jazyku
(ktorý pôvodne - pred zmenou na komunistické ptidepe a novodobý jazyk SMS-iek - mal v sebe svoju hĺbku, mimoriadnu kultúrne-výpovednú hodnotu a zmysluplnú kreativitu, i logiku),
teda, tento paškvil - zrodený v hlavách byrokracie ministerstva školstva,
v dôsledku amatérskej neschopnosti adekvátne preložiť anglické slovo: skill,
akoby v angličtine neexistovalo aj slovo: capability, potentiality, qualification, aptitude či ability.
Že sa - nielen po rozdelení Československa, a následnej debohemizácie kodifikačných podkladov, ale i nástupom telefónikov, ktoré dokážu aj v primátovi vzbudiť pocit osobnej dôležitosti či významnosti - že sa jazyk slovenský (i zásluhou médií) stal už iba akousi sústavou vydávaných zvukov a znakov redukovaných na minimum,
to Vy zrejme nepozorujete.

Ale,
uznávam, som humanista a demokrat - to je výhradne Vaša vec.
A, práve v odlišnosti ľudí - môže byť aj krása.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Po precitani tvojho prispevku nezostava nic ine, len zopakovat, ze stylisticky pises ako druhak na zakladnej skole, obsahovo ako nagelovany druhak na ucnovke.

Vazeni citatelia, kto z vas pochopil vyrok tohto cloveka: "som humanista a demokrat - to je výhradne Vaša vec."
Ako to moze byt moja vec, za koho sa on poklada???
Obavam sa o jeho dusevne zdravie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keby túto anketu robil

Nový čas alebo Plus jeden deň, dalo by sa to brať ako bulvárna show a panoptikum všelijakých exotov . Že to takto dokaličila RTVS , vypovedá o úrovni národa,všeobecnom prehľade a hodnotách ľudí. Kľudne tam mohli ešte nominovať Pacha,Janka a Marienku či Maťka a Kubka. Výsledok bude rovnaký. A za toto platíme koncesionárske poplatky....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Suhlasím s autorom aj diskutujúcim

Mňa by veľmi zaujímali tí hlasujúci, na základe ktorých bol zostavovaný rebríček. Myslím si, že žiadni hlasujúci neboli (veď kto by už len posielal SMS ), nanajvýš anketa prebehla tak, že na ulici zastavili zopár respondentov ktorým ponúkli napr. 3 mená a spýtali sa ich koho z nich považujú za naj Slováka. Alebo je celkom možné (kdesi som už túto myšlienku čítala) že rebríček bol zostavený v štúdiu STV. Jednoznačne však takýto galimatiáš-pomiešané hrušky s jablkami ani nie je možné vyhodnotiť a preto celá myšlienka Naj Slováka dopadla úboho a skončí ako nepodarok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som poslala SMS - hlas pre Vladimíra Clementisa, slovenského politika, diplomata, právnika, spisovateľa a prekladateľa, ktorý bol v 50. rokoch obesený vlastnými, teda politicky zavraždený.
Pozri aj:
https://sk.wikipedia.org/wiki/...
Považujem tohto človeka za nemenej významného Slováka, ako bol Štefánik.
Inak súhlasím s tvojím záverom, pre mňa sa táto anketa skončila takmer na jej začiatku a myslím si, že jej konečný výsledok už nikoho súdneho nezaujíma.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

mirsa, urobila si dve chyby:

1. Zucastnit sa zbabranej a stupidnej ankety

2. Ked uz si sa z dovodu slabej chvilky taejto ankety zucastnila, klast Clementisa na uroven Stefanika... Prepac, ale presne takto si predstavujem intelekt ucastnikov ankety. Ktori hlasovali za Sagana, Janosika, Danka ci Husaka - lebo oni POVAZUJU ich nominantov za velkych.
Esteze si neklesla na "uroven" tych, ktori hlasovali za Banasovu, ci dokonca za Cyrila a metoda, ktori na Slovensko iba prisli a boli vyhnani...
mirsa, mirsa!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

K+
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mam kolegyne, ktore

rozculuje, ked ina urobi hrubku, ale k tomu su pomaly hrde na to, ze ich nikdy nezaujimala historia, dnes ci v skole.

Gombitova sa myslim pise s M a nie s N.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A k tej teme.
Uz pekne dlho ma otravuje hlavne z radia ta nekonecne vnucujuca sa reklama na toho naj Slovaka, takze ak by som aj mal chut minut na tuto hlupost nejake drobne, tak toto by ma nadobro odhovorilo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ano, moj druhy preklep, samozrejme ze Gombitova.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mne sa páči, ako sa tam do jedného vreca dostali Cyril a Metód spolu so Svätoplukom, ktorý vyhnal ich žiakov z veľkej Moravy a povolal späť frankských kňazov, čím vlastne zničil všetko, čo Cyril a Metód vybudovali.
Mne osobne to nevadí - keby nie Svätopluka, tak je dosť možné, že by sme dnes na Slovensku písali písmom podobným azbuke :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mna zaraza absurdita za hlasovanie platit...a myslim ze anketa nas prinuti sa zamysliet a mozno aj zavidiet narodom ktroe maju viac osobnosti...my ich tiez mame ale menej a aj tych si nedokazeme uctievat a dat im spravne miesto ...nech to salamunsky vyhra Gombitova...a nech sa potom ona rozhodne neprist na vyhodnotenie...bodka ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zlyháva školstvo,veda, médiá, rodina..!

Erik,
úvahu by som poňal predovšetkým podstatne sebakritickejšie. Kto je na tom stave našej spoločnosti i médií, ako ju odráža anketa, spolu/zodpovedný? Školstvo SR od univerzitného, vrátane Tvojej alma mater, UK, kde si profesorom, po základné, je možno na prvom mieste. Paralelne s tým je nevýrazná intelektuálna sila i ne/prenikavosť výpovedí akademickej, spisovateľskej, či umeleckej i náboženskej obce, vrátane SAV, MS, ÚPN,...Politickou aroganciou z najvyšších kruhov, ktoré aj ekonomickou ne/podporou stále nepochopili či zámerne brzdia zhodnocovanie významu vzdelávania, školstva a kultúry pre spoločnosť. Médiá sú tiež nielen produktom ich vydavateľov, zameraných zväčša len na zisk a priamu manipuláciu ideí a postojov na svoj obraz. Tie väčšinové - komerčné aj na brutálne úniky od reality na najnižšom stupni audiovizuálnej pa/kultúry a kulte zbožňovania len reklám, bez akéhokoľvek úsilia po vyšších civilizačných, poznávacích a etických hodnotách! Obeťou toho všetkého sú bežné rodiny! Vymaniť sa z toho musí byť vynaložením maximálneho úsilia všetkých elít. Dúfam, že kritická reflexia ankety, predsa len prispeje k prehĺbenejšej reflexii slovenskej spoločnosti, jej dejín, kultúry, súčasnosti, aj nádejnejším víziám budúcnosti. Jeden pozoruhodnejší text, Hvozdíkov, ktorý vznikol ešte pred zverejnením "stovky", predkladám ďalej:

...
Aké hodnoty osoba uznáva, to tiež môže ovplyvniť voľbu okolo toho kto je najväčší Slovák.
Výber toho kto je najväčší Slovák, môže byť spojený s dlhodobou historickou pamäťou. Môže to byť osoba, ktorú si pamätá množstvo generácii Slovákov. V profile osobnosti Slovákov povedomie národnej identity zohráva významnú rolu. Bude vybratá osobnosť takou osobnosťou? Nájdeme u nej angažovanie za hodnotu národa? Ťažkosť osadiť pamätník sv. Cyrilovi a Metodovi v Bratislave na „Trojičnom námestí“, alebo odobratie Svätoplukovi titul kráľa, sú zlé signály. Ocitnú sa medzi vybratými osobnosťami aj sv. Cyril a Metod? Oni prví identifikovali národ Slovenov, teda Slovákov, ako etnicky fakt, ako kultúrny fakt, ako politický fakt v optike kresťanstva. Nie len deklarovaného, ale žitého. A prvý absolvovali konflikt so západnou Európou, ktorá často pred Stredoeurópanmi skrývala to čo udržuje civilizáciu. Podsúvala mylný pohľad, akoby to bola móda zo Západu, ktorú treba napodobňovať. Akoby móda udržovala civilizáciu. Čomu podlieha veľa ľudí aj dnes a môže takto ovplyvniť voľbu toho, kto je považovaný za „najväčšieho“ Slováka“. Akoby Stredoeurópania nemali vlastné kultúrne formy, modely života, ktoré reprezentujú to čo udržuje civilizáciu. Ukáže výber významnej osobnosti, považovanej za najväčšieho Slováka, že vieme diferencovať takých ľudí z hľadiska toho čo udržuje civilizáciu? Alebo to budú aj ľudia „ módy“?
...
aj ľudí ktorí sa pre niečo obetovali, mali vízie užitočné pre spoločnosť, ktorí vychádzali z odpovede na otázku kto je človek a zároveň z reálneho stavu človeka v spoločnosti. Takým boli Bernolák, Š. Moyzes, Ľ. Štúr, J.M. Hurban, A. Hlinka, M. Rázus, M.R. Štefánik, a to celoživotne. V určitom období svojho života bol takou osobnosťou aj A. Dubček.

Výsledok bude dôležitý. Pretože bude ukazovať aké hodnoty ľudia spájajú s otázkou kto je to človek. A naša každodenná situácia, ako sa máme, je aj odpoveď na to kto je na Slovensku človek. Ako je vnímaný na čí obraz je vnímaný. Nakoľko sa tu vníma dobro druhého človeka. Nakoľko niekto chce svoje dobro tak, že nevidí potreby iných ľudí.
...

https://www.slovenskeslovo.sk/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hlasovania

som sa nezúčastnil.
Keď vidím ako to dopadlo tak by som dal hlas Pachovi.
Zistil som že Byzantínci sú dva v jednom.......
A vôbec aké špecifické mutácie sa nachádzajú v DNA SLOVÁKA , to je poriadna - u.j.o.v.i.n.a !!!!!!
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Július Žatko: Zlatý socializmus ... alebo ako mi Blaha moje komentáre vymazal a zablokoval si ma 2 574
 2. Lenka Bajzíková: Lyžiarsky výcvik 2 484
 3. Miroslav Žiak: Aj vy kupujete dopekané pečivo? 647
 4. Daniel Borský: Napodobeninátor, marš z úradu! 622
 5. Vladimír Koláček: Otvorený list Citrónovi, direktorovi nášho profi hokeja. 608
 6. Leonard Malacký: Fekišovce - kultúrne dedičstvo 557
 7. Jerguš Burčík: Navždy sa zachová v pamäti Držková... 509
 8. Július Kovács: Danko a Richter dehonestovali titul JUDr. na hlupák 493
 9. Prvý pokus: Fekišovce – iný pohľad na mediálne šialenstvo 449
 10. Tomáš Benedik: Japonsko V - ostrov Kjúšú 311

Rebríčky článkov


 1. Martin Kips: Vinícius Júnior - vychádzajúca hviezda Realu Madrid a Brazílie
 2. Peter Fabian: Mních a tanečnica
 3. Ján Marton: Ty a tvoje orgazmy (Divadlo, porno a iné dokumentárne slabosti)
 4. Ivan Janíček: Oprava nábytku - 2 časť.
 5. Denis Jacko: Prietrž surrealizmu
 6. Sonya Haraszti: Spln na anglickej riviére. Noc a deň v Bournemouth.
 7. Martin Zibrin: V roku 2019 dajte číslam šancu rásť
 8. Jozef Bakša: Vďaka
 9. Milan Lacúch: Kto sme, odkiaľ prichádzame a kam smerujeme?
 10. Vladimír Krátky: Putinove kone .

 1. Volala ho maznák. Zsuzsová tvrdí, že s Glváčom sa stretla aj osobne
 2. Mal Kočner Glváča na diaľkové ovládanie?
 3. Glváč by mal byť ďalší zo smerákov do partie k Ficovi a Kaliňákovi
 4. Djokovič sa po postupe hneval na organizátorov: Prečo zapli reflektory?
 5. Zsuzsovú vyšetrujú aj pre Bonaparte
 6. Sagan v piatej etape Tour Down Under bojoval o víťazstvo, skončil tretí
 7. Už sedemkrát mu posunuli operáciu. Je to stres, vraví pacient z neurochirurgie
 8. Prvá jazda: Kia ProCeed nie je len štýlové kombi so zaujímavou cenou
 9. Najstaršiu periodickú tabuľku na svete našli pri upratovaní
 10. Ako vyzerala Zem pred desiatkami rokov? Stráca ľadovce aj zelený prales

 1. Odkaz pre Danka a Matoviča: Nebola iná doba. Reaguje vedenie Filozofickej fakulty UK
 2. Remišová vyšla s pravdou von: Bude kandidovať v prezidentských voľbách?
 3. Mojžiš sa pýta Matoviča: Zaplatil si Matovič za diplomovku?
 4. Remišová: Za prezidentku kandidovať nebudem, aj Šefčovič je pre Slovensko hrozba
 5. Kreslo pre Františka Mikloška: Palachovým týždňom sa začal kľúčový rok
 6. Realitný maklér: Zásadný prepad cien bytov v tomto roku neočakávam
 7. Mikloško: Šefčovič kandidatúrou preberá zodpovednosť za politiku Fica a Kaliňáka
 8. Kopírujem, kopíruješ, kopírujeme...
 9. Matovič dostal od prezidentských kandidátov košom
 10. Čin a otázka

Už ste čítali?