Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kto zlyhal? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

K Dankovej tlačovej besede,

ktorá vlastne žiadnou besedou ani nebola:

"A nahý cisár vykročil pod svojím baldachýnom ešte vznešenejšie a komorníci za ním niesli vlečku, ktorej nebolo." (záverečná veta Andersenovej rozprávky "Cisárove nové šaty")
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Asi mnohým napadla táto

všade a naveky, kým ľudstvo bude existovať táto Andersenova rozprávka. Ako uliata na toho narcistu
a pa.lba.
To sme naozaj,voči takýmto, ... ehm, bezmocní ?!

Už len ten univerzálny ,,fantómový portrét" budúceho oprezidenta v jeho pomotanej hlave, keď z viacerých slovenských osobností a politikov si odštipol nejaké tie atribúty, kam zaradil aj tie Husákove !
Môže nás osud ešte viac trestať než týmto fantazmagorickým a cynicky sa nám ľuďom do xichtu škeriacich, spolkom ?

Bugár, jeden z tej suity komorníkov, má na tejto fraške kruciálny podiel, kruci - fix !
Aj pre mňa je už dávno jedným obrovským sklamaním a už hádam hlbšie ani klesnúť nemôže...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

toho človeka by som pánom rozhodne nenazvala. je to podvodník.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mám vysokoškolské vzdelanie

ktorá som získala v čase keď sme ešte slovo plagiátorstvo nepoznali. Vtedy neboli ani počítače kde jednoduchým CtrlC a CtrlV sa dali prenášať texty z jedného dokumentu do druhého. "Opisovali" sme však aj vtedy a to všetci do jedného. Kto tvrdí že neopisoval - klame!
Pre neznalých veci (bez vš vzdelania a takých ktorí si dali prácu napísať) to trochu objasním:
Diplomovka, alebo aj akákoľvek iná práca sa skladá z dvoch častí: teoretická, kde študent na základe už známych teórií rozanalyzuje danú tému (tému si nevymýšľa sám, môže si ju vybrať z ponuky školy) a z praktickej časti (pokusy, výskum, ankety...) kde vkladá už aj vlastné myšlienky, názory, postrehy...
V tej teoretickej si vymýšľať nemôže, ibaže by vymyslel takú teóriu ktorá ešte neexistuje, no ale to by rovno mohol ísť na Nobelovu cenu. Teoretická časť je teda akýsi súhrn alebo "výcuc" doteraz známych poznatkov o danej téme. Dnes kopírovaním textov sa robí veľmi jednoducho - literatúry internet ponúka požehnane, ale kým neboli počítače tej dostupnej literatúry až tak veľa nebolo. Študent ak mal šťastie, zohnal vo vedeckej knižnici pár kníh a bolo len na ňom ako z nich povyberal 40-50 strán teórie. Jednoducho, neexistuje práca, ktorá by nebola súhrnom teórií na danú tému.

Druhá časť, výsledky výskumu, pokusov, ankiet- to už bolo na študentovi ako sa s tým popasoval a aký záver vyvodil. Treba však povedať, že nie v každom odbore sa táto praktická časť robí. Je preto otázne, či diplomovky ako aj rigorózne práce na niektorých fakultách majú vôbec zmysel? A zdá sa mi, že v minulosti sa ani nepísali na každej fakulte. Bolo to myslím si logické, veď študent bez praxe nemôže vložiť do práce žiadny vlastný prínos.
Čo sa týka rigoróznych prác, ich existenciu považujem za čisto zbytočnú. Ak môžu inžinier a doktor medicíny končiť školu s akademickým titulom, prečo tomu tak nie je aj na iných fakultách? Načo musí ešte absolvent prírodovedeckej, právnickej, filozofickej fakulty spisovať po diplomovke rigoróznu prácu, ktorá nie je ničím iným, len o pár strán rozšírená diplomovka.
Ďalšia vec, ktorá pri týchto prácach pôsobí zbytočne sú vedúci diplomových/rigoróznych prác a oponenti, ktorí berú za túto činnosť peniaze. Keby prácu aj preštudovali, mohli by nedostatky vytknúť, prípadne prácu zamietnuť. Ale skutočnosť je iná.
Viem že za tento príspevok ma množstvo ľudí "ukameňuje" pretože nie je "in" - proti Dankovi. Je to môj názor, moja skúsenosť z vysokoškolskej praxe.
A ešte celkom na záver: zo všetkých názorov na rigoróznu prácu Andreja Danka mám taký dojem, že ľudia s vysokoškolským diplomom sa radšej zdržia komentára. Komentujú tí, ktorí v podstate nemajú ani šajnu o spôsobe písania takýchto prác, v živote ich nepotrebovali, alebo im ich napísal niekto iný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mas 100% pravdu,

lenze tupela co volia Matovica tvoj tex nepochopia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"A ešte celkom na záver: zo všetkých názorov na rigoróznu prácu Andreja Danka mám taký dojem, že ľudia s vysokoškolským diplomom sa radšej zdržia komentára. Komentujú tí, ktorí v podstate nemajú ani šajnu o spôsobe písania takýchto prác, v živote ich nepotrebovali, alebo im ich napísal niekto iný."

NIE. Nezdržia sa komentára. Napríklad ja mám vysokoškolský diplom a nezdržim sa komentára.
V roku 1995 mi v Zborníku Slovenského národného múzea vyšiel tento odborný článok:
Kučeravý A., 1995: Mäkkýše (Mollusca) dolného Pomoravia(Slovensko). – Zbor. Slov. nár. Mus., Prír. Vedy, 41: 39–46
Išlo o skrátenú verziu mojej diplomovej práce.
Svoju diplomovú prácu som si odmakál. Prešiel som celé Dolné Pomoravie od Devína až takmer po hranicu s Českou republikou. Nazbieraný materiál som vlastnoručne vytriedil a spracoval. Odbornú literatúru som používal hlavne ako kľúč na determináciu druhov a na polemiku s ich autormi. Všetky zdroje som poctivo uviedol.

Ja sa na rozdiel od Vás neodvažujem hovoriť za všetkých absolventov slovenských vysokých škôl, ale rozhodne si vyprosujem, aby ste ma strkali do jedného vreca s týmto plagiátorom. Vás za Vašu diplomovku súdiť nejdem, ale týmto príspevkom ste mnohým ľuďom napľuli do oči.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kapacitka nemozes poznat osudy

vsetkych ludi, nemozes vediet kto opisoval a kto nie. To co pises je generalizovanie, zovseobecnovanie svojho vlastneho spravania a prenasania toho na inych. Bezne sa hovorievalo vsak vsetci kradnu, preco nie ja. a pritom to nikdy nebolo tak, Vzdy je mnozstvo slusnych ludi, ktori nekradnu, neklamu a neopisuju. Proste su ludia cestni, konaju eticky a moralne.
Inak predseda sns neopisoval ale zrejme si tu pracu kupil opisanu, pretoze sa identicka praca vyskytuje viackrat pred nim aj po nom. pan predseda ma neopravnene diplom a to nijako nesuvisi s tym ci maju aj ini obcania tejto republiky neopravnene diplom. hovorime o predsedovu strany, ktori je predsedom parlamentu. a v takej pozicii nemoze byt podvodnik. to je proste neprijatelne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Viedol som desiatky diplomoviek

a zo správy komisie UMB môžem vyvodiť jediný záver: máme tu dve rigorózne práce, ktoré sa takmer zhodujú a sú vytvorené opisovaním bez udania zdroja, jedná sa o plagiáty. Žiaľ ani jedného novinára nenapadlo spýtať sa, kto je skutočný autor týchto dvoch prác, lebo zo zhody mien vedúceho práce a predsedu komisie sa dá vyvodiť jediný záver - obaja si to uvedomovali, možno jedne z nich dokonca sámm navrhol dotyčnému študentovi, že to za úplatu alebo inú výhodu za neho spraví a potom, ke´dže ľudia sú takí v prípade práce obhajovanej o rok len opätovne zhodnotil vynaložené úsilie a dal si to zaplatiť druhý raz. Hovorí sa, že kto chce klamať musí mať dobrú pamäť a vedieť, čo už raz niekde povedal. V tomto prípade sa spoľahli na to, že na to nik nepríde.
Teda kľúčové pre vyriešenie toho, ako to vlastne s tou prácou bolo, je zverejnenie členov komisie a všetkých, čo sa okolo týchto prác motali, aby sa dal jasne vytvoriť obraz o podvodoch na UMB. Myslím si, že každý študent, ktorý nechce mať diplom na smiech platiaci len po najbližšiu zástavku MHD by mal z UMB utiecť na inú vysokú školu. A začať by mali na právnickej fakulte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pri všetkej úcte,

to si vážne myslíš že na iných školách je to inak? Vlastná skúsenosť: diplomová práca - istý zákon opísaný od A po Z. Ani náznak jednej vlastnej myšlienky. Diplomant - neovláda ani len ten zákon. Ako člen diplomovej komisie navrhujem F, na čo ostatní členovia vrátane predsedu zostávajú zdesení a argumentujú že to predsa nemôžme... nakoniec podľahnem, čo mi aj zostane, hlavou múr neprebiješ. Podotýkam, že sa to nestalo na právnickej fakulte a ani v Banskej Bystrici.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Určite by sa dalo zistiť

koľko absolventov právnickej fakulty UK Bratislava robilo rigorozne práce na UMB BB a naopak, koľko absolventov z UMB išlo na doktora JUDr. do BA . Možno aj ten pomer či ? nepomer by o niečom vypovedal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aky by mal byt vztah medzi autorom prace, jeho cestnym vyhlasenim autora prace (neoddelitelna sucast prace) a pracou samotnou?
Co vobec znamena cestne vyhlasenie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To malo byt pre neznalych?

Je katastrofa ak polovzdelanci s VS diplomom chcu poucat o pisani zaverecnych prac. Problémom nie je "opisovanie" z iných zdrojov (aj ked doslova opisanych 90 % textu je samozrejme nonsens v kazdom pripade), ale ak uz nieco take preberas, mas tam uviest autora od ktorého to opisujes. Zvycajne by to sice nemalo byt opisane doslova, ale teoreticky aj to je lokalne mozne pri nejakom citate - napr. XY uvadza "....". Ak tam toho autora XY neuvedies (ci uz pri doslovnom citate alebo vacsinou pri parafrázach), vydavas tym prepisane myslienky za svoje. To je podvod a ten bol rovnako podvodom aj v minulosti, ako aj teraz. Nie je to ziadny novy vymysel a v drvivej vacsine pripadov som v diplomovkách starsich aj novsich ziadne vacsie pochybenia nevidel. S tym mali oboznamit studentov na prislusnych skolach a mala by to byt taka samozrejmost, ze je to az trapne vysvetlovat vraj vysokoskolsky vzdelanému cloveku. Kauza predsedu parlamentu a komentáre podobne tvojmu len poukazuju, ze niektore vysoke skoly by nemali vobec existovat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

text malo byt

sory
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kapacitka a ďalší alibisti...

V akej ére odovzdal predseda parlamentu svoju rigorózku ?
Tuším v roku milénia či tak nejak...
To chcete povedať, že sa komisie počas obhajoby diplomoviek či iných odborných prác majú riadiť povrchnými či nekalými kritériami pri ich posudzovaní ?
Súhlasím s tými, čo zdôrazňujú fakt, že osoba na jednom z najvyšších postov v demokratickom štáte a ešte k tomu hrdiaci sa titulom z práva by mal ísť príkladom, minimálne nekandidovať a neangažovať sa v oblastiach verejného života.
Viem, s istou kategóriou jedincov je to u nás fikcia, ale mal by sa tomu už konečne dať koniec.
Napomáha to totálnej demoralizácii spoločnosti, je zrejmé už niekoľko desaťročí, že o to takým, ako je aj A. D. a mnohí jeho krvnej skupiny aj ide...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A zasa hovniváli

Súhlasím, toto je ďalší z fragmentov zo sumy pohnútok niektorých radšej nemenovaných jedincov (pravdepodobne patriacich k deštrukčnej skupine hovniválov). Ich snahou je demoralizácia tejto spoločnosti, ktorá sa snaží udržať sa v oblasti "budovania chaosu, hromadného a trvalého znechutenia" občanov. Trubirohov na vedúce posty je ešte z čoho vyberať ale psychopatických trubirohov na najvyššie posty je už primálo. Cez túto kauzu sa vlastne testuje mentálna sila spoločnosti, ktorá by postupne nemala byť schopná vzoprieť sa situácií, keď sa na nejakú vysokú politickú pozíciu !umiestni vrece zemiakov,prípadne antická konská hlava zaslúžilého člena parlamentu starovekej rímskej ríše. Terajší predseda parlamentu pravdepodobne v nedávnej minulosti úspešne zložil "talentovú skúšku" na vysokú pozíciu, mátožná skúšobná komisia ale zistila dankovú výnimočnosť a preto cez jeho retardy ohýba mentálnu vôľu utrápených občanov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V nadpise

je otázka: Kto zlyhal ?
Určite zlyhal kde-kto,ale myslím si,že najväčšie zlyhanie je v osobe Andreja Danka! Jeho túžba po moci,túžba po majetku,túžba po uznaní,túžba po všetkom,je zlyhaním..! Jeho vychvaľovanie sa výložkami kapítána,aj keď jeho vojenské schopnosti nedosahujú ani úroveň lukostrelca z partie okolo
Jána Žižku svedčia o tom,že nič mu nie je sväté.Chce všetko mať....bez ohľadu ako to dosiahne.
Závidí Orbánovi,ale nevšimol si,že Orbánov prezident odstúpil pre plagiátorstvo! A nebol to hlupák,tunelár,narcis a predsa odstúpil! Bol to slušný a inteligentný človek....možno preto odstúpil!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tituly, tituly ..

Vzdelanie nikdy nebolo ani nebude merítkom inteligencie, tú človek buď má, alebo nemá. A tak je to aj s morálkou a charakterom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A aku cenu

by mal hypoteticky original?
Takto sice dostal titul za podvod, ale keby sa maximalne snazil tak by vytvoril dalsiu pseudovedecku, pravnicku zlataninu.
Je mozno lepsie, ked sa pravnicke paskvily nebudu rozmnozovat.
Uplne by stacilo,keby sa pravnik jednoducho pod nieco podpisal a bolo by.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Veronika Remisova: Kandidát na sudcu Ústavného súdu potichu prihral zmluvu SBS Bonul oligarchu Bödöra 299
 2. Erich Mistrík: Kam týmto smeruje r.-k. cirkev? 233
 3. Martin Droppa: Čo je toto za krajinu? Kde to žijeme? 197
 4. Rudolf Pado: UMB Banská Bystrica: Magická hlbočina? 188
 5. Dušan Koniar: Judikát bez konania. Docenta kandidujúceho na Ústavný súd, nie predsedu strany 186
 6. Daniel Borský: Bude z nadržaného Maznáka ohrdnutý paroháč? 180
 7. Sylvia Smatanová: Ako poisťovňa Dôvera núti klientov poskytnúť svoje tel.číslo 111
 8. Ján Mrva: POKUS ako PREŽIŤ DOPRAVA-ARMAGEDON je ://imhd.sk/ba/planovac-cesty-vyhladanie-spojenia 100
 9. Jozef Drahovský: Keď sa z parkovacej politiky stáva parkovacia špinavosť 92
 10. Martin Ondráš: Otrávená voda Žitného ostrova - pijeme ju všetci ! 90

Rebríčky článkov


 1. Kristián Babic: Médiá, nálepky a Harabin
 2. Martin Bielik: Štátny príspevok pre mladých na hypotekárnom úvere
 3. Marek Kytka: Načo by sme nemali zabúdať ? – VODA
 4. Katarína Holeková: Ranný vlak
 5. Jakub Tinak: Pravda za Dávida- časť 1 (fakty o čine)
 6. Roland Ondrus: Maznák
 7. štefan michalík: Orwell po 30. rokoch
 8. Patrik Mackových: Čína pumpuje do ekonomiky obrovské sumy. Tá však spomaľuje a ohrozuje ju aj rastúci dlh
 9. Katarína Holeková: Správny čas
 10. Marek Kytka: Objem, redukcia tuku tipy, rady, ako zostaviť jedálniček ?

 1. Nad automobilkami sa zmráka. Dva zo štyroch závodov na Slovensku hlásia škrty
 2. Fico sa na vypočúvaní držal len v úvode. Potom prišli útoky i výčitky
 3. Čo si myslieť o únose Kosíka
 4. Bude Škriniar najdrahší obranca sveta? Pre ľudí okolo neho to môže byť výzva
 5. Európske jadro či konšpirácia z Aachenu? Prečo sa Francúzi a Nemci zblížili
 6. Glváč zaťahuje do vysvetľovania svojej komunikácie so Zsuzsovou aj Čižnára, ten ho nepodržal
 7. Venezuela prerušila diplomatické vzťahy so Spojenými štátmi
 8. Dobré ráno: Kosík chcel vypovedať, potom ho ktosi uniesol
 9. Umlčať a ututlať. Prečo Kohút a Šatan podržali Bokroša?
 10. Má desať rokov a miluje pretekanie

 1. Ďalšie škandalózne dotácie ministerky školstva Lubyovej
 2. Vládol Slovensku Marian Kočner?
 3. Alena Zsuzsová: Meno tejto ženy sa aktuálne skloňuje v súvislosti so štyrmi vraždami
 4. Vrchol arogancie: Fico si z vypočúvania urobil vlastnú tlačovú besedu
 5. Zahraniční podvodníci okrádajú Slovákov s falošnou bankou
 6. Výrobca kanónov dostal od SNS peniaze na výskum srdcových chorôb
 7. Nadřízení v Rusku znásilnili policistku. Pro porušení kázně ji propustili
 8. Komunisti ho odsúdili na doživotie: Najstarší bývalý politický väzeň na Slovensku
 9. Mistrík a Čaputová sa dohodli
 10. Na Súmračnej oslavujú: Čaputová a Mistrík sa nechali vodiť za nos Matovičom

Už ste čítali?