Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

A po tom sledovaní malo nasledovať čo? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

vystihnutá podstata

ale ak niečo vyčítam SAS-ke, tak je to nízka organizovanosť strany v regiónoch. Nestačí ak sa Sulík stretne na pivo raz za rok s partiou sympatizantov. Bol som už na takom stretnutí a väčšinou to boli "vyčkávači" na úspech SAS-ky vo voľbách. Páni menší-väčší podnikatelia, čakatelia na funkciu c štátnej správe, atď. Ak chce demokracia zmeniť tento mafiánsky štát, tak musí mať v každej krčme, dedine,mestečku a ihrisku zapáleného človeka, ktorý je autorita schopná osloviť ľudí a niečo dobré už dokázala. SAS-ka málo hľadá (mňa tiež ešte neoslovila)
 

 

presne toto hovorím aj ja už pekných pár rôčkov, aj som to R.S. napísala pod nejaký jeho blog, ale bohužiaľ nič sa nezmenilo. Čo je VEĽKÁ škoda!
 
Hodnoť

vy osobne čo robíte

aby zmena bola skôr ak vo voľbách? píšete blogy? očividne to nestačí, nik kvôli nim neodstúpil. akože ja mam Sas celkm rád, ale sa mi zdá akoby ste chceli aby vám ten volebný úspech vybojovali iní! dôraz na slovo vybojovali = boj, obete, (bohužiaľ už aj na životoch).
 

máte pravdu

písať blogy je málo, lepšie povedané veľmi málo.
Preto 20 rokov finančne prispievam TI, upozorňujem úrady na porušovanie zákona (naposledy ŠOI), odvolávam sa na ÚVO, niekedy sťažnosť priamo na premiéra, nadávam politikom, že ich vidno len pri voľbách, financujem kampaň opozícii cez transparentné účty. Naposledy som výrazne pomohol jednému nezávislému primátorovi, ktorý konečne povalil vládu SNS a SMER-u v jednom veľkom meste. Dodržujem pri podnikaní zákony, neuchádzam sa o eurofondy ani o štátne zákazky, lebo ......., presviedčam vlastných zamestnancov a idem im príkladom.
Stačí vám to ????
 

každá aktivita dobrá.

nejde o to či to stačí mne, ale či to stačí na zmenu. 1 nachtmann leto nespaví. a o tom píšem, že zopár aktívnych je , aj v sas, ale je to čo do počtu stále málo (keďže máme väčšinový systém)
 

otázka bola čo robím ja

áno jedna lastovička leto nerobí. Len treba aby tých lastovičiek neboli stovky ale desaťtisíc. Len potom sa zmení morálka spoločnosti, pretože spoločnosť produkuje politikov a ak sú ľudia zvyknutí bežne kradnúť v drobnom, tak po príchode do politiky robia to isté, len v miliónoch. Tam je pes zakopaný.
 

otazka bola na

autora blogu. Pilnika.
 

 

Sú veci viditeľnejšie a menej viditeľné. V zdravotníckom tíme sme tím a aj keď vidieť len jednu, práca za tým je tímová.

Špeciálne sa venujem liekovej politike. V profesnej komunite riešim zavádzanie eZdravia a šlamastiky okolo toho.

Aktívne pôsobím v štruktúrach SaS. Počas minulého roka sme absolvovali okruh po krajských mestách a predstavovali náš zdravotnícky program na stretnutiach s občanmi. Tento, volebný rok, to absolvujeme iste znovu, spolu s ostatnými tímami, ktoré sa v SaS vednujú aj ďalším oblastiam.

Viete, ono je to vzájomné. Keď cítime podporu, nabíja to aj nás politikov.
 

bol som na 1

takom predstavovaní a bohužiaľ (ako celok) je to cesta do penťáckeho pekla aj keď z vašej strany verím že dláždená dobrými úmyslami. ale ezdravie je fajn, už nech je spustene.
 
Hodnoť

Učebné postupy z MGIMO

To, čo tu spravili, v blogu spomínaní darebáci, sa dá zoradiť do postupností krokov od r.1990 až po dnes. Je to sumár krokov s premyslenou logikou, kde rozdiel medzi dvoma susednými krokmi je tak zanedbateľný, že si to väčšina akože kriticky nastavených občanov ani nevšimne. A situácia dnes ? Na kľúčových politických miestach koalície i v celej štátnej správe sa rozťahujú pochybní ľudia a svojím správaním akoby sa núkali tým kriticky nastaveným občanom: - som tu, viem, že ťa nervovo iritujem - skús ma pohnúť z tohto môjho zabetónovania - no vidíš, že nič nezmôžeš - a vieš ty,čo z toho vyplýva ? - že zajtra tu už môže byť namiesto mňa aj vrece zemiakov, a ani s tým si už neporadíš.
 

 

Nie, nie je to také nemenné a zabetónované. Naozaj nie je treba hádzať flintu do obila. To čo sa tu dnes deje a čo popisujem v článku, je extrém. Už len výmena za priemerne poctivých a priemerne zodpovedných by bol skok o svetelné roky smerom k normálu.
 

No neviem

Skôr si myslím, že situácia je ešte horšia ako sa ukazuje.
A stačí len denne preletieť súhrn domácich správ. Kúsok po kúsku sa ukazuje aký špinavý je svet v ktorom žijeme. A takto poskladané kúsky nedávajú veľa nádeje, že pár výmien persón badateľné zmeny prinesie.

- V Ke je pán, čo má v rámci odpočtov depehá vyššie "výnosy" ako Bašternák a Kočner spolu. Pár rokov už polícia, prokuratúra to rieši a nič. Pokračuje v biznise kontinuálne ďalej. Pred časom na prechode zrámoval pri prekročení rýchlosti dôchodkyňu. Dlžka liečenia cez 30 dní, nejaké následky a pán si "vysúdil" nejaké drobné pokuty. Minister spravodlivosti, reku nemôže podať mimoriadné dovolanie, lebo zjavne neadekvátne nízky trest, nezakladá nárok na preskúmanie.
- Iný pán ktorému OLAF narátal pár miliónov stopených z eurofondov, si pozval po nich kontrolu z ministerstva od Matečnej. Ministerská kontrola našla už len pochybenie za pár tisíc. Dotyčný to urýchlene zaplatil a odvolal sa, lebo za prvotný nález mu súd vymeral basy trest. Ako skončí odvolanie, kde niet škody, teda nebude ani viny.
- Policajti čo "žehlili" Kočnerové prechmaty, bez straty čo len hviezdičky, šli v kľude do civilu a namiesto prešetrenia ako pre K. zákon krivili, ako dôkazy ničili si budú "zaslúžené výsluhové" beztrestbe užívať.
- Bývalý policajný prezident na krku s podozrením, že po lustrácii čo prikázal smrť prišla, odchádza z ministerstva urazený, na nete trepe že on nič, to len "majdan" ho potopil a zas namiesto vyšetrenia výsluhový dôchodok mu chodiť dlho bude.
- Pár "nadľufí" na ústavnom súde zmyslí si, že posúladia ústavný zákon s ústavou aj keď na to nemajú ani prd, trt či tak kompetencií a svojvoľne rozhodnutie parlamentu zmenia.

A jednoducho stačí sa pozrieť na akýkoľvek štátny orgán, na inštitúciu z daní platenú a všetky sú vedené tak, že nie oni majú byť pre ľudí (ktorí ich platia), ale že ľudia sú nuly a sú oni pre úrad tu.

Teda neverím, že pár výmien by bol svetelného roka skok k normálnosti. Buď to bude časovo náročný postupný proces kompletnej výmeny osôb (ale ak uvážim, že dnešný si vychovávajú nástupcov na obraz svoj, tak nasmerovať sa to môže aj do väčšieho marazmu), alebo radikálna výmena, ako vraví sa od upratovačky cez vrátnika k premiérovi.
 
Hodnoť

Presne tak, stado

otrokov zijuce v permanentnom strachu o tie svoje "istoty". je desive zit medzi zombies.
 
Hodnoť

je to vidím

Celé to tým zaváňa, čo hovoríte. Až na jeden detail: voliči v podstate nevolia, ale len odovzdajú hlas niekomu, kto si to nezaslúži. Zákony sú postavené tak, že ľudia do politiky nič iné povedať nemôžu.

Prečo to tak mať z toho paranoidné stavy? U nás proste nie je deľba moci aj napriek voľbám. Platí, že víťaz berie všetko. Tomu treba zabrániť a uzákoniť také zákony, aby o niektorých veciach nerozhodovali politici: Najmä dôchodky (v súčasnosti drží monopol na dôchodky sociálna poisťovňa, vraj kvôli solidarite čo je kec pre nevedomých) tu ide hlavne o to, že súčasní a ani budúci dôchodcovi nemajú žiadnu moc ovplyvniť svoje dôchodky. Nemci napríklad túto moc majú a všetko tam kvôli tomu funguje ako má. Nijaký politik si nedovolí spochybniť niektoré čísla a už vôbec nemá právo ich meniť alebo dávať do ústavy. Rozhoduje výkonnosť ekonomiky, tá určí aké dôchodky budú ľudia mať. Je to správne a dobré. To čo je u nás je katastrofa.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: Vysoký, naozaj vysoký...krvný tlak 8 255
 2. Anežka Richtariková: Kiska sa správal obdivuhodne 5 412
 3. Martin Sukupčák: Pellegriniho generátor floskúl a klamstiev 2 539
 4. Jozef Legény: Výbuch v Prešove - treba vylúčiť podozrenie na kotolňu aby spravodlivosť vážila správne 2 339
 5. Ľuboslava Šusteková: Oškvarkové pagáče 1 638
 6. Jozef Drahovský: Zákon o cestnej premávke 8/2009 Z. z. a zmeny k prvému decembru 2019 1 593
 7. Jana Venhartová: Dátum minimálnej trvanlivosti a dátum spotreby na potravinách 1 049
 8. Michal Páleník: Zoberte si rok dôchodku už teraz, nie až po šesťdesiatke 875
 9. Martin Droppa: Prvá navždy ostane prvou 788
 10. Jozef Legény: Výbuch v Prešove by mal konečne zobudiť kompetentných 734

Rebríčky článkov


 1. Olívia Lacenová: Saudi Aramco sa tento týždeň stane oficiálne najhodnotnejšou firmou sveta
 2. Štefan Vidlár: Mojej pani
 3. Peter Fiabáne: Rok v živote Žiliny: Odpočet práce primátora
 4. František Cudziš: Vede do vienka. II.
 5. Štefan Vidlár: Spolužiaci moji
 6. Roman Hutira: Rozhovor: Majsterka sveta v spoločenskom tanci
 7. Vladimír Krátky: Zas sa nám to do .. Vallo ?
 8. Roman Hutira: Škola pre mimoriadne nadané deti (a kam chodia tie vaše?)
 9. Martin Krištoff: Hongkong sa topí aj v ekonomických problémoch. Jediným riešením sú vyššie investície do po
 10. Milan Lacúch: Len hore, alebo dolu človeče!

 1. Výbuch plynu v Prešove má osem obetí. Polícia zadržala šesť ľudí (minúta po minúte)
 2. Výbuch plynu v prešovskom paneláku zabil päť ľudí, obetí bude viac (minúta po minúte)
 3. Minúta po minúte: Časť evakuovaných v Prešove sa môže vrátiť domov
 4. Po výbuchu v Prešove obvinili troch ľudí zo všeobecného ohrozenia (minúta po minúte)
 5. Únik plynu a poškodené potrubie. Čo sa dialo pred výbuchom v Prešove
 6. Riaditeľ hasičov: Pri oprave zničenej bytovky porušili predpisy
 7. Ľudia zo zhorenej bytovky v Prešove: Holý život je to najdôležitejšie
 8. V košickom paneláku unikal plyn. Hasiči urobili opatrenia
 9. V Bratislave zomrel ďalší cudzinec, zrejme po bitke
 10. Projektantka: V Prešove muselo byť veľa nahromadeného plynu

 1. Keď Čižnárom sľúbené peklo nemá správny Smer
 2. Karol Galek (SaS): Ceny energií porastú kvôli trhu, vysoké sú kvôli Ficovi
 3. Jaroslav Daniška: O rizikách stíhania Fica, Kisku a Naďa
 4. Ján Benčík: Utáraný „sopliak“ Blaha o špeciálnom prokurátorovi
 5. Ako Hlina s Matovičom vytrvalo potápajú vlastné strany
 6. Zas sa nám to do .. Vallo ?
 7. Lukáš Kyselica: Mafia sa infiltrovala do polície, prokuratúry aj na súdy
 8. Blaha: Prokurátor Honz, ktorý obžaloval Fica je obklopený najextrémnejšími liberálmi
 9. Francie: „Obrácená kolonizace“
 10. Opozičný líder Kiska v politickej relácii Na telo porazil premiéra Pellegriniho

Už ste čítali?