Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

70 lajkov mala a predsa sa nevydala (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

mas okolo seba velmi nestastnych

ludi, takych co nie su schopni zit svoj zivot, rsp. nezvladaju svoj zivot tak hladaju "vychodisko" v rypani inym do zivota
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Napisem uplne otvorene, ze ja sa napriklad rad bavim na inych ludoch a aj ich zivotoch. Samozrejme im to nehovorim a ani nerypem do nich, ale ako taka skryta zabava je to fajn. Pripadne ked si na dovolenke, sedis na plazi, pozorujes ludi a zabavas sa a na nich ako tam zmatkuju.

Chapem, dnes je moderne mudrovat o tom ako je vsetko kazdeho vec, bud sam sebou atd. Ale aj tak je to sranda :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja toto co ty, teda cynizmus, nemam

je to znak dusevnej poruchy.

No 60% sa rozvadza, dalsich 30% sa ani nesobasi. Z tych zvysnych je mnoho spolu len zo zotrvacnosti.
Takze normalne len 5% ludi ma skutocny vztah.

Ak autorka chce to co tych 95%, tak to je jednoduche, staci aby sa spravala seriozne. K MUZOM.

Ak chce 5%. Tak to je hodne zlozite.
1. Musel by sa jej pacit.
2. A ona jemu.
3. Museli by...
4. Museli by...
5. Overovaci bod, ...
Toto je teoria odpozorovana z praxe. Teda v skutocnosti to prebieha samovolne.

S polutovanim musim uznat, ze partner ako taky nebyva na prvom mieste u zien prakticky nikdy.
Ja som to este pri nijakom pari vlastne nevidel. Vzdy tam ta zena viac-menej potrebovala rodit, alebo dokonca len nejaky formalny vztah, aby aspon nejaky bol...
S tymto maju obrovsky problem muzi, nieco taketo, 95% zien, mat niekde na blizku - aby to ona mala odskrtnute vo svojej hlave.
Dnes sme skor svedkami emancipacie muzov ako zien.
Dobre to povedala ta plnostihla Ceska co predava spodne pradlo a ma 3 synov, Konarovska, v jednom videu na idnes.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vydrž to, Monika,

ešte takých 10 rokov, potom sa už prestanú pýtať. Už budú len ľutovať:) A možno aj závidieť.
Keby som ja dala na okolie, tak neviem-neviem, či som teraz vydatá. "V 18 r. vážnu známosť? Nie je to nejako zavčasu, ešte ani maturitu nemáš. V 23 r. sa vydávať? Veď ešte ani jeden z vás nemá skončenú školu. Dieťa ešte počas školy? (Nie, nemuseli sme sa brať). Druhé dieťa rok a pol po prvom? Však to ťa nikto ani do roboty nezoberie, keď budeš rodiť každý rok." Všetko bolo tak ako som to chcela ja a nie tí druhí.
Tancuj, lyžuj, cestuj, čítaj a knihy nechaj tam, kde sú:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Z chuti som sa zasmiala!

Áno presne, do takej možno 30 sa mňa aj mojej mamy pýtala každá známa na ulici, kedy sa budem vydávať a mať deti. A zrazu už sa nikto nepýta a to už hodnú chvíľu. Už sa ma len neznámi ľudia, ktorých stretnem (napríklad noví kolegovia v práci) pýtajú koľko mám detí a keď poviem žiadne, tak sú prekvapení. No proste mám už 48 rokov a medzi mojimi rovesníkmi nepatrím ako bezdetná a slobodná k stereotypu. Nová generácia dnešných dvadsiatnikov je iná, tam % slobodných a bezdetných bude v budúcnosti asi väčšie ako u mojich rovesníkov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: %/stereotyp

Z Vašej strany ide o RACIONÁLNE spravanie.

Výchova detí si vyžaduje z hľadiska zamestnanca s priemernými príjmami ZDAŇOVANÝMI do 70% (odvody sociálneho a zdravotného poistenia majú na Slovensku charakter DANE) značnú časť disponibilných príjmov ale najmä kvantá času. (o.i. i práce na sebe, aby bol človek dobrým rodičom svojím deťom). Ak sa rozhodnete, že deti nemusia byť, máte zrazu tieto prostriedky a zdroje (najmä ten čas) k dispozícii.

Problém nastáva, ak sa z výnimky stáva norma, ak % rastú.
Konkrétne ide o problém UDRŽATEĽNOSTI existujúcich priebežných systémov sociálneho poistenia.
Nemusite sa ale báť.
POLITICI už majú pripravené RIEŠENIA:
https://www.idnes.cz/ekonomika...

https://www.reflex.cz/clanek/k...

(ako otec 6 detí sa nesmejem. Ak dnes politik (ktorý od štátu berie miliónové "dotacie" a úľavy na daniach) na drzovku povie - MUSÍŠ platiť a nedostaneš NIČ, pretože nemáš deti, ktoré by platili Tvoj dochodok, zajtra povie Nedostanete nič VŠETKÝM).

Sú rôzne typy spoločností.
Spoločnosti, kde sú viacgeneračné rodiny bežné, kde je PODPORA BLÍZKYCH príbuzných stabilizátorom spoločnosti (ale súčasne bráni jednotlivcom presadiť sa), ale aj spoločnosti, kde deti odchádzajú v 18-tich do vlastného a buď sa presadia alebo ... zlyhajú
(zlyhania sa opäť dajú riešiť rôzne, napríklad ako v USA? kde je cca 1% obyvateľstva vo väzniciach, alebo "podmienke"...)

Každý z nás sa podieľa na tom, v akej spoločnosti BUDE raz žiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak sa žena rozhodne vydať a hlavne rodiť detí, tak to nie je iba o láske a romantike, ale aj o tvrdej ekonomike. Tehotenstvo, pôrod a starostlivosť o deti ju totiž vyradí z pracovnej činnosti, nezarába, teda je v podstate odkázaná na to, čo jej manžel z výplaty vydelí, v podstate žijú z jedného platu, plus z takých, či onakých dávok, čo jej štát za to materstvo aktuálne poskytne. V každom prípade žena porodí a sa na roky stane ekonomicky závislou na mužovi, či štáte.
Keď k hore uvedeným skutočnostiam prirátame aj druhú zmenu manželiek, teda vedenie domácnosti, varenie, pranie, OČR, ak sú deti choré a podobne, tak je v istom zmysle logické, že baby si chcú najprv poriadne užiť a až potom ísť do manželstva, čo ale zas prerušuje ich medzičasom už dobre rozbehnutú pracovnú kariéru.

Ja už mám 63 rokov, teda ani náhodou nie som riešením na samotu blogerky (ohľadom manželstva), ale takto podľa jej fotky či obsahov jej niektorých blogov, keby som v mojom mladom veku, ešte za slobodna stretol nejakého jej klona, tak by som ju asi aj oslovil a skúmal, či je to tá pravá, do koča, aj do voza, alebo nie.

V každom prípade ju v plnej miere chápem, lebo svojho času aj moja dedinská babka bola poriadne zúfalá, že už mám 18 rokov a ešte nemám vážnu známosť, ktorá by verne čakala na mňa, až sa vrátim z dvojročnej vojenskej služby, potom by sa za mňa rýchlo vydala, začala rodiť, zároveň by sme síce po uši zadĺžení, ale stavali rodinný dom. Teda ubiehajúcimi rokmi aj ja som stále viac čelil podobným rečiam ako teraz blogerka.

Kedy je žena v ideálnom veku na výdaj?
Mark Twain raz povedal, vtedy, keď sa do domu dostaví pytač. A to už hovorím ja, ak ten pytač je normálny, teda žiadny ožran, násilník a podobne, tak baba jednoducho nesmie zaváhať, (lebo ešte som mladá, chcem robiť kariéru, cestovať, užívať si a ja neviem, čo všetko iné,) lebo ak toho pytača odoženie, tak ide do šialeného rizika, že druhý, iný už do domu možno nikdy nepríde!
Aj keď v jednotlivých vekových skupinách ten pomer môže byť iný, ale v našich končinách jednoducho žije viac žien, ako mužov, tak pytači sa neodmietajú!

Podľa môjho názoru je výhodnejšie to, ak sa baba po vyštudovaní čo najskôr vydá, vtedy hravo zvládne pôrody, potom deti vypiple a najneskôr vo veku 32 rokov, či o niečo viac, už postupne môže začať budovať svoju pracovnú kariéru, po teraz plánovaný penzijný vek 64(?) rokov na to má more času a zároveň môže cestovať po svete s celou rodinou, rastúcim vekom detí aj trebárs do exotiky.
Žena má 45 rokov, deti už vlastný cestovateľský program, teda baba cestuje a užíva si s manželom, a prípadne aj s partiou známych.

Cieľavedomý model mnohých žien ale je o opačnom postupe. Najprv zábava, potom niekedy po veku 35 rokov manželstvo, deti. Lenže vtedy v očiach mužov už majú nulovú hodnotu. Pôrod? Otázny, či rizikový. Teda berú 26 ročné, z nich dieťa v porovnaní so 39 ročnou prvorodičkou za minútu hravo vypadne. A 35 ročná sa nedá formovať, má svoje nemeniteľné, hlboko zakorenené zvyky. Mám známe, ktorých okolo 35 ročné dcéry sa konečne vydali a porodili. A na zdesenie okolia, aj manželov, nevinné, pár mesačné bábätká neľútostne letecky vláčia cez pol zemegule, lebo mamina je naučená iba na dovolenkovú exotiku.

Jedna veta z blogu: "Ich manželia spia na stoloch premožení vínom." To všetky kamošky sa vydali za ožranov? Alebo iba jeden sa opil a blogerka zveličuje a zovšeobecňuje a hádže všetkých do jedného vreca? Ak chlapov vidí a videla vždy iba takto, ako nedokonalých tvorov, ktorí jej, výnimočnej ani náhodou nesiahajú ani len po členky, tak si za samotu môže iba sama....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to je ich sikovnost ako dokazu

lietat s dietatomcez pol zemegule. a u vas na SK muzi zenam krore zostanu s detmi doma VYDELUJU z vyplaty, to co je za smradlovinu,tan co vydeluje si asi nespocital cenu zeninej prace a nie ze vydelovat. Ale nie je nutne aby zena prestala pracovat ak ma zdrave dieta a normalneho partnera a nie vydelovatela.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie iba v SK, ale všade vo svete tehotná žena, potom mamička s malým dieťaťom vypadáva z pracovného procesu, nemá príjem, teda sa automaticky stáva ekonomicky závislá od muža, či cez rôzne dávky od štátu. Neznie to romanticky, ale to je tvrdá realita, materstvo ja aj o ekonomike, ako vyžijem, kto a ako ma uživí a obráni?
Každý štát, kultúra, či náboženstvo v rámci aktuálnych možností rieši ochranu matiek. Iste inak v saharskej Afrike a inak v EU a inak v jednotlivých členských štátov EU, či v USA, ale všade je matka s batoliatkom ekonomicky odkázaná na pomoc, výnimkou je, že by bola milionárkou.

Rozpočet manželov môže mať dva hlavné možnosti fungovania:

1.) Prachy sú na jednej kope a každý si z tej kopy bez konzultácie berie podľa svojich potrieb. Tam ale vyhráva ten rýchlejší, silnejší, agresívnejší, vezme si aj na zbytočnosti a druhý nemôže kúpiť decku ani Sunar, či plienky, alebo pracujúci manžel nebude mať na obed v závodnej jedálni.

2.) Tento model je o tom, že každý z manželskej dvojice nesie svoj podiel zodpovednosti za chod zadefinovanej časti domácnosti a vôbec chod rodiny. Ak žena má variť, tak je logické, že musí mať aj prachy na nákup surovín, ak je na materskej tak musí mať prachy na ten Sunar, či plienky, a iné detské veci.
Ale aj manžel má mať prachy na dochádzku do práce, na údržbu rodinného auta, na údržbu bytu a pod. Teda manžel časť platu dá žene, aby mohla plniť svoje aktuálne úlohy v domácnosti, ale zbytok zostáva manželovi, aby v rámci rodiny mohol plniť svoje úlohy. Ak sú dve kopy, tak jeden druhého nemôže obrať o prachy.

A písal som o slobodných babách z môjho okolia, ktoré dlhé roky robili vonku, a prachy aj obratom minuli, proste si užívali.
Okolo veku 35 rokov zrazu u nich začali tikať biologické hodiny, vrátili sa domov, šup do vzťahov a panicky sa snažili čo najskôr otehotnieť. Najprv panika, lebo opäť mi prišli krámy, neskôr podozrievanie partnerov, či nie sú jaloví, boli agresívne na celé okolie, konečne tehotenstvo a pôrod.

Ale zvyky z čias zo slobodna im ostali hlboko zakorenené v krvi a v duši, hádam sa ich nevzdajú pre pokoj a zdravý vývoj miminka. V apríli porodila, v júni chcela ísť autom do Barcelony, za kamoškou zo slobodných čias. Lebo je to tradícia, že jej narodky roky spolu oslavujú v Barcelone. Pre dvojmesačné decko iste to je to pravé makové, dať ho do rozpáleného auta a trepať sa do Barcelony. Že aspoň uvidí svet. Dvojmesačné? To iba je egoizmus matky, neochota sa hocikomu prispôsobiť, lebo 15 rokov sa iba túlala a nikomu sa neprispôsobovala a nevie sa zbaviť túlavých topánok.

Iná baba z okolia podobne, našla na internete lacnú letenku, tak sa trepe s 4-5 mesačným deckom na Kanárske ostrovy, potom s ročným do Egypta....
K týmto postojom netreba komentár, tie baby sú choré na mozog a plné egoizmu, preto u chlapoch klesá ich hodnota...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mozem sa opytat v ktorej casti Slovenska zijes? Celkom ma tie tvoje skusenosti prekvapuju, pretoze ja vo svojom okoli nepoznam ani 30+ mamicky, ktore by so sebou vlacili po zahranici uplne male deti a nespominam si ani na ziadne take, co by boli agresivne kvoli tomu ze nemozu otehotniet...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A preco ta zaujima, ze kde zije

a nie, ze kde ziju tie zeny?

Inak to dovolenkovanie s malym som videl aj u nas v rodine. Vybavil to manzel lebo v aute u kamarata boli 2 volne miesta... Aby to nevyslo navnivoc a plus sa chcel spolocensky vyzit, teda zostat s kamratom v tesnom/tesnejsom kontakte. Tie zeny vlastne takto setria, resp. brania skode, teda produktu v obideni sfery obehu - ak tomu rozumies.

Teda nejde o dovolenku ale o socilane nevyclenenie. Tie zeny nemaju istu pracu, teda kvalifikaciu zeby sa dokazali uzivit. Takze okrem potreby rodenia rodenim riesia aj toto, kludne len podvedome.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re:

myslim, ze vychodnari su specificky druh podludi
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ad "viac zien ako muzov": Zien je viac ako muzov len preto, ze sa dozivaju vyssieho veku. V skutocnosti sa rodi viac muzov ako zien. A aj v relevantnom vekovom rozsahu (povedzme 18-35) je viac muzov ako zien.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale vsak chod aj dalej

nedostatok muzov sa netyka 18 rocnych zien aani 18 az 35 u zien ale rozhodna kategoria su len tie 35, pretoze 30 rocne zeny este nechcu rodit ale az v 35-ke.

Takze kolko muzov 35 rocnych pripada na zeny 35 rocne?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milý pán J&P

Nemať deti do určitého veku (ktorý je pre materstvo ešte vhodný povedzme do 35 rokov) nebol môj výber. Ale proste sa stalo, že do 35 rokov som nestretla partnera s ktorým by som chcela mať deti, keby som takého partnera stretla, deti by som určite mala. V tom veku keď som mala ešte silné materské pudy, tak som si aj mnoho krát poplakala, že deti nemám. Dnes keď mám 48 rokov, aj keby som vhodného partnera na otcovstvo stretla, už je bohužiaľ neskoro a deti nemať v mojom veku by bol môj racionálny postoj. Moja mama ma porodila keď mala 36 rokov (za jej generácie dosť neskoro) a hoci moja mama bola milujúca, ten dvojgeneračný rozdiel som hlavne v puberte mnoho krát cítila, lebo ako keby sme pochádzali vtedy z dvoch rozdielnych planét.
Ja pochádzam z kresťanského prostredia a v mojom okolí mám niekoľko priateľov a známych ktorí majú viac ako 4 deti. A súhlasím s vami, že podpora rodiny s deťmi (a hlavne viacčlenných rodín) je v tomto štáte absolútne nedostatočná a každú takú rodinu obdivujem ako to zvláda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No tak do 35 rokov

stretne takych aspon 3 vhodnych partnerov. Ved uz na zakladnej skole ich je okolo 200.

Takze celkom 10 je pouzitelnych. Ide o to ci aj ona patri medzi tych 10 pouzitelnych zien.
Ak vezmeme bezne sexualne partnerstvo, 95% je takych, tak v takom pripade, je uz umenie vlastne deti nemat.

A tie kecy, ved Sandra teraz rodila ako 54 rocna cudzou zenou.
Aj ine tak rodia, nie je to ziadna vynimka.
Poziva sa to aj na prostu multiplikaciu deti, vid ta tamvsia s velkym "prenadhernym" bokostehnozadkom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To máš pravdu, Janka,

jednoosobové rodinky budú úplne normálne, podľa mňa už aj sú. Záleží na lokalite a okruhu známych.
Mne by ani len nenapadlo pýtať sa niekoho na vydaj a pod. Podľa toho "Otoč si to". Asi by som sa nepotešila ani ja takejto otázke, tak prečo ju dávať niekomu. "Už máš frajera, frajerku?" - sa pýtam tak od 8 do 18 rokov, aj to len dobrých známych. Po 18 r. sa už obyčajne každý pochváli sám a keď nie, tak sa netreba pýtať. Veď pre mňa to nie je nič dôležité, čo by som potrebovala vedieť.
Aj Tebe, Janka, prajem kopec zážitkov pri Tvojich cestovačkách.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Super čítanie, verím že s nadhľadom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Daj sa dokopy

S Paškuliakom,ten tu tiež vypisuje blogy ze nikto ho nechce....a budete žiť šťastne až do smrti :-))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

K++++++++++++++++++++
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Martin Ondráš: Pellegrini : Farmár je nežiadúci prvok dobre fungujúceho systému 4 423
 2. Paula Kentošová: Budem brať drogy až kým neumriem 3 277
 3. Věra Tepličková: Ďalšia (neza)chránená osoba. 2 897
 4. Oliver Andrejčák: Bude Fico na novinárov útočiť aj fyzicky? 2 634
 5. Rudolf Pado: UMB Banská Bystrica: Sexizmus a bossing za múrmi univerzity? 2 613
 6. Slavomír Repka: Tretia veta Bugárova a jej použitie v praxi 1 608
 7. Júlia Piraňa Mikolášiková: Čižnár zisťuje, prečo vyšetrovanie nehody sudcu viazne. Posudok sľubujú mesiace 1 422
 8. Stanislav Martinčko: Pán Šefčovič naozaj „ Vždy pre Slovensko“?? 1 189
 9. Martin Ondráš: Farmári, takto Vás štát ľahko zomelie 1 023
 10. Jozef Drahovský: Rýchlosť v doprave narastá až na vesmírne hodnoty 1 010

Rebríčky článkov


 1. Tomas Bily: Život s nástenkou
 2. Kristína Jakubičková: Trampoty tridsiatničky
 3. Michal Lajcha: Aká je súvislosť medzi povinným celibátom a pedofíliou?
 4. Martin Turčan: Jane Goodland
 5. Mária Mačalová: Z denníka nastávajúcej mamičky - 1. časť
 6. Milan Bartos: Podnikateľské dobrodružstvo v Karibiku
 7. František Cudziš: Sto rokov gymnázia M.M.Hodžu v Liptovskom Mikuláši, II.
 8. Ronald Szapáry: Spomienka na leto Roháče
 9. Vladimír Krátky: Birmovaný súdruh .
 10. Denis Jacko: V kľúčovej dierke

 1. Fico podľa Talianov pred rokmi telefonoval s Vadalom
 2. Ľudia ukázali, že im nie je jedno, čo sa v krajine deje, povedala Balogová (diskusia SME)
 3. Bašternákov klient káže o daniach
 4. Japonci sa dotkli zbytkov paliva vo Fukušime. Vzorku chcú odobrať ešte tento rok
 5. Pekné máte traktory, isto boli drahé...
 6. Slovan odchádza z Fínska s vysokou prehrou. Dostal gól cez celé ihrisko
 7. Zlatica Kušnírová: Každý deň vyjde najavo nová špina
 8. Pozrite si, aká je podľa Slovákov ideálna výbava najpredávanejšieho SUV
 9. Ronaldov nevydarený návrat do Madridu. Atlético zdolalo Juventus
 10. V Trenčíne na výročie vraždy Jána a Martiny odhalia pamätník. Organizátori zverejnili program

 1. Vladimír Palko: Harabinove obscénnosti
 2. Akí ľudia nám tu chcú "chrániť" štátne symboly?
 3. Birmovaný súdruh .
 4. B.Kačáni: Nezávislosť médií a iné prepletence
 5. Mistrík s Čaputovou sa hádajú: Mikloško chce do rozhádanej politiky vniesť pokoj
 6. Mistrík a Čaputová sa chovajú divne a neslušne: Aj Fico pre chorobu nechodil na súd
 7. Dva odtiene liberalizmu a pomsta v pozadí
 8. Zlatica Kušnírová: Každý deň vyjde najavo nová špina
 9. V Burkine Faso džihádisti zavraždili saleziánskeho kňaza
 10. Útoky na kostoly po Európe treba klasifikovať ako teroristický čin

Už ste čítali?