Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zima (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Môj pohľad

Tak na polovicu som prežil život v starom a novom režime. K tomu druhému dodám jedno - vlády sú zdá sa mi čoraz horšie, akurát ... Už tá Čalfova bol riadny fail a zákony detto. S komunistami a eštébakmi sme sa nevyrovnali, banky sme si - teda niektorí - vybrakovali sami, majetok štátu pre..ali etc.
Toto je vývoj, tu nikdy pri moci slušní ľudia neboli. Teda nepamätám, aj keď by viacerí protestovali, že ten či onen...
Bol by som rád, aby sa zmeny dožili aspoň vnúčatá.
Pekný deň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súhlasím, komunisti stále ovplyvňujú dianie u nás, nech sa volajú akokoľvek... takisto by som bol rád, keby sme našim potomkom mohli zanechať niečo, na čom by mohli stavať a nie aby na nás spomínali s výčitkami...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Blahozelam

k demokraticky vyjadrenemu nazoru. Ja s nim sesuhlasim, teda demokraticky to vychadza na 1:1.

V com nesuhlasim? V globale, ze za nespokojnost su zodpovedni necestni politici. Mame vsak necestnych podnikatelov a plno cestnych aj necestnych zahranicnych firiem, ktore nas vyuzivaju. Okrem toho podnikatelia korumpuju politikov a nie naopak.

Jednou skupinou firiem su media, ktore ako sukromne, zisk hladajuce organizacie su siritelia propagandy sukromnych firiem. Chrlia propagandu ako za sociku. Same firmy su sukromne, financovane reklamami (fejk informacie) a preto zastanci ich zaujmov.

Vyberiem detail, s ktorym nesuhlasim. Konkretne, ze stat ma vytvorit dobre podmienky pre zamestnavatelov. Ale nema stat vytvorit dobre podmienky aj pre zamestnancov a spotrebitelov? Co si zamestnavatelia zelaju, je privilegovane postavenie v spolocnosti. Ako clenovia komunistickej strany za sociku.

Stat je tu pre vsetkych. To by si mali uvedomit aj zamestnavatelia. Na chudobnych zamestnancoch sa da zarobit, ale nie ne chudobnych spotrebiteloch. Zamestnanec je sucasne aj spotrebitelom.

Este k slusnosti a emigrantoch. Emigranti ekonomicky neohrozuju existenciu opernym spevakom, ci ITckarom. Oni beru robotu, ci tlacia mzdy dole pre inu skupinu obyvatelstva. Emigranti sa stahuju do ich okolia nie do Limbachu. Preto tito ludia maju pravo sa k otazke, ktora sa ich tyka vyjadrit a vyzadovat od politikov konat v ich prospech. Tiez potrebuju od statu vytvorit podmienky. Minimalne, aby nezgegli od hladu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hm, a kto vytvára podmienky nečestným podnikateľom a zamestnávateľom? Kto im nekvalitnými zákonmi, slabou kontrolnou činnosťou či priamo korupciou na najvyšších miestach umožní podvádzať, okrádať na daniach štát a zneužívať zamestnancov? V článku píšem, že štát má dobrými zákonmi uľahčovať každodenný život každému jedincovi, nemal som na mysli zamestnávateľov. Spomenul som dobré podnikateľské prostredie, ale tým myslím také, aby sa nemuseli ani drobní živnostníci báť o prežitie.
K imigrantom len toľko - samozrejme, že majú ľudia právo vyjadriť sa k otázke imigrantov. Ale - koľkože ich máme na Slovensku? Táto vláda, resp. Fico a spol. účelovo strašia prílivovými vlnami migrantov, pričom sa k nám vôbec nehrnú a počet tých, ktorí už čakajú na azyl je pár desiatok...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vrabopalec, nie len vláda, resp. Fico

účelovo strašia (utečenecké vlny).

Mali ste spomenúť aj SaS, časť OĽaNO, Sme rodina plus Kotleba a spol. (takmer celá pseudoopozícia).

Problém je práve v tom, že v rámci uvedenej témy sa spája takmer celá politická scéna. Pre stoporovanie preferencii je predsa "potrebné" strašiť a zavádzať.

Richard Sulík svojho času v jednej TV debate povedal zhruba toto: nechcem strašiť, ale na Slovensko možno prídu desaťtisíce utečencov a môžu byť medzi nimi aj teroristi.

Hlavne, že nechce (nechcel) strašiť.

Na strašení "sa" najlepšie nabaľujú preferencie.

Spomínam sa na jeden z mítingov Vladimíra Mečiara (HZDS). Jar 1991, stretnuitie s občanmi v kultúrnom dome Ružinov. Mečiar povedal: "... v októbri 1990 sa z Budapešti na Bratislavu valili tanky... ja som tomu zabránil...všetko dobre skončilo".

Ex-predseda SNS Ján Slota v roku 1999 na tlačovej besede v Bratislave: "...v Budapešti máme svojho informátora... ten nám povedal, že maďarská vláda do roku 2005 plánuje zánik Slovenskej republiky...od roku 2006 už SR nebude existovať...".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno, máte pravdu, naprieč skoro celým spektrom politici strašením podsúvajú voličom do povedomia, že len oni sú tí správni, ktorí nás ochránia pred nebezpečím takým či onakým.. každému z nich ide len o seba. Česť výnimkám, málokedy sa nájde niekto, komu záleží na ľuďoch a má v úmysle čestne pre nich pracovať. Ešte je skoro na hodnotenie, ale zdá sa, že po regionálnych voľbách sa to začína otáčať aspoň na nižších stupňoch. Teda aspoň v niektorých regiónoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vrabopalec, čo si predstavujete pod

slovami: "... málokedy sa nájde niekto, komu záleží na ľuďoch a má v úmysle čestne pre nich pracovať". Tá veta je totž príliš abstraktná. Kto je ten niekto? Aká je miera čestnosti? V akej situácii? To akože niekde existuje absolútne čestná bytosť, ktorá od samej čestnosti už ani nenavštevuje WC?

Vy ste boli vždy čestný? Ak áno, tak kandidujte na post poslanca NR SR. V momente, keď sa dostanete na kandidátku, budú Vaši kámoši tvrdiť, že ste "nečestný človek, ktorý si chce politikou nahrabať prachy".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No a pri súčasnej ústave založenej na podpore idey mocenskej centralizácie ani nebudú ďaleko od pravdy--
špeciálne keď sa na kandidátku môže "kandidát" dostať iba cez odobrenie vedenia strany,
ktoré je zvyčajne usadené niekde tam na tom vašom predmestí Viedne.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím s tým,...

...čo ste napísali. Mám podobné alebo rovnaké pocity, aké máte Vy.
Aj mne je viac než zle nielen z mnohých našich "politikov" (aj "političiek"). Dávam ich do úvodzoviek preto, lebo ich za žiadnych politikov a političky zďaleka nepovažujem.
Je mi nanič aj z veľkej masy verejnosti, z toho otupeného stáda "prostého ľudu," z ktorého mnohí jedinci idú za prezidenta voliť napr. Harabina. To už sme vari všetci tak otupeli, že sme pozabúdali kým všetkým bol tento človek za Mečiara a potom, na jeho kauzy a nekonečné víťazné súdne spory, ktoré viedol o obrovské peniaze v podstate s kým sa mu zachcelo? To už všetci zabudli na to, v akej obrovskej nemilosti u verejnosti bol tento človek, ako bol denne spolu s Mečiarom a spol. pranierovaný a predmetom akých karikatúr bol (viď Shooty). Keby bol vtedy vyšiel s kandidatúrou na prezidenta, voliči by ho "rozdupali." Dnes? Vraj je reálne, že bude v druhom kole(se šťastia) prezidentských volieb. Toto ja nikdy nepochopím.
Utečenci? Jasné - fatálna hrozba pre Slovensko, všetci tí asi ani nie dvadsiati dokopy, ktorí na Slovensku za ostatných vari 20 - 25 rokov dostali azyl. A z nich viac než polovica sú - boli kresťania.
Vyzerá to tak, že tých cca 15 maximálne 20 rokov demokracie a slobody, ktorých sme si od Novembra 1989 užili, Slovákom a Slovenkám bohato stačilo (odpočítal som roky mečiarizmu). Cnie sa im za "konzervatívnou diktatúrou," nechcú slobodu, voľnosť, liberálny humanizmus, ani demokraciu. Chcú ísť do pekla - tak nech idú. Nemyslia na to, ako by malo, bude Slovensko vyzerať o 5 - 15 - 20 a viac rokov. Myslia na to, aby mali zajtra a popozajtra plné brucho pokrmu, to im stačí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V podstate my sami dovolíme, aby sa tí, ktorí sú za dnešný stav zodpovední, drzo uchádzali o ďalšie a ďalšie funkcie. My sami by sme ich mali vytlačiť na smetisko dejín, no ako píšete, akoby sme zabudli na všetky tie špinavosti, ktoré napáchali. Čím to je? Fakt netuším. Veď od roku 1989 uplynula tak strašne dlhá doba... všade inde by sa takíto ľudia opakovane neuplatnili. Resp. všade vo vyspelom svete, lebo keď si pozrieme bývalé socialistické štáty, aj u nich sa vo väčšej alebo menšej miere potýkajú s podobnými problémami. Asi sme naozaj ešte stále zvyknutí na tvrdú čižmu, príkazy a "rady", čo a ako máme robiť. Akoby sme stále nevedeli vziať zodpovednosť za vlastný život do vlastných rúk. Akoby nám chýbala pevná ruka "otca". Bolo to vidieť hlavne pri Mečiarovi, keď niektorí občania boli z neho priam vo vytržení. Veď zrazu tu bol niekto, kto ich "chránil", dozeral na ich kroky, povedal každému s nich, čo má robiť a "nikomu z nich neublížil"...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pri čítaní Vášho aktuálneho textu

na blogu som si spomenul na slová klasika: "Kto chce kľud a pokoj, ten nech sa presťahuje na cintorín". Len upozorňujem, že nenaznačujem smrť, úmrtie. Píšem o atmosfére cintorína, kde sa už nič tak podstatné nedeje.

Autor, v otvorenom masmediálnom priestore je občas aj "zima", lebo demokratický systém nie sú totalitné kasárne plné zástupného, rituálneho rečnenia podľa vopred stanoveného vzorca. V otvorenom systéme si každý môže hovoriť a písať čo len chce. To znamená, že priestor obsahuje aj povrchné klebetenie, urážky, podpásovky, naháňanie bodov pre toho svojho človeka. Máte snáď dojem, že predvolebná kampaň by mala byť o hladkaní protikandidátov? Majú snáď voliči spievať akúsi jednotnú pieseň v mene vytvárania lepších nálad?

Podľa Vás je vraj "veľmi nečestné klamať ľudí za účelom získania moci". Ono ide aj o to, kto sa nechá klamať, lebo ako povedal ďalší klasik: "krajina klamstva nie je tam, kde sa klame, ale tam, kde je klamstvo tolerované".

Ešte ku klamstvu: klamanie je súčasťou sociálneho kontaktu. Nejde len o "produkt" politikov, časti voličov, časti masmediálneho priestoru. Kto tvrdí, že neklamal, neklame a klamať nebude, ten klame. Pozrite si film z roku 1997 (USA) s názvom Klamár, klamár. Hlavná postava filmu (právnik) na jedeň deň prestala klamať. Ten chlap vo svojom súkromnom aj pracovnom prostredí takmer skončil.

Teraz ku garancii "slušnosti". Garantovanie slušnosti je niečo podobné, ako garantovanie pekného, slnečného počasia na 10. 7. 2085. Slušnosť je stav mysle. Je možné ju "garantovať" iba interpretačným posunom. Ostatné je konverzácia.

Tiež ma zaujala veta: "Vlastne, to je tá demokracia".

Vážený autor, v podstate aj (slovo) demokracia je otázkou "miesta", z ktorého pozorovateľ sleduje určité procesy (mentálne nastavenie, sociálne postavenie, momentálna nálada, chuť alebo nechuť niečo a niekoho (ne)akceptovať).

Toľko môj interpretačný posun.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Iste, ako píšem v príspevku vyššie, my sami dovolíme, aby sme boli klamaní. Akoby musela nastať generačná výmena, lebo stále sme nainfikovaní bývalým režimom. Len sa obávam, že skrytí komunisti v štýle klamstiev a podvádzaní vychovávajú aj svoje deti.
Film som videl. Samozrejme, klamstvo v menšej či väčšej miere je súčasťou každodenného života každého z nás. Ale v článku mi skôr šlo o pocity zimy z príspevkov spoluobčanov. Z tej nenávisti a zloby, ktorú ešte politici naschvál stále viac a viac podporujú. Dokedy?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vrabopalec, nie všetci sme

nainfikovaní niekdajším režimom. A kto sú skrytí komunisti? Mentálni komunisti? Alebo niekdajší členovia KSČ? Lebo klamať a podvádzať môže aj nekomunista.

Mimochodom: komunistická strana síce bola veľká čo do členskej základne, no autentických komunistov tam bolo málo. Za tzv. normalizácie poučkám z polovice 19. storočia už veril len málokto.

A čo by ste chceli urobiť s príspevkami spoluobčanov? Veď to, čo voláte zloba a nenávisť je niečo úplne prirodzené. Má sa človek rozrušovať, ak občas prší a je búrka? Priveľa slnečného počasia by spôsobovalo suchá. Ľudia si potrebujú odventilovať svoje súkromné problémy (občas tiež) cez nadávanie na stranu X, alebo kandidáta Y.

A kto sú tí politici? Dajte niečo konkrétne. Lebo hádzať "politikov" do jedného "neposlušného" vreca je zjednodušené.

Plus chcem pripomenúť, že kandidát na post prezidenta alebo poslanca potrebuje emočné šantenie potencionálneho voliča. Bez emócii sa ani volebný lístok nad volebnou urnou nepohne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

na Slovensku

este demokracia nebola a ani tak skoro nebude...na toto som prisiel po 11rokoch Zivota v Nemecku ...takze sa neteste
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Martin Kugla: Ako ne-zastavať Petržalku (a sklamanie z Tímu Vallo) 70
 2. Janka Cigániková: 49 nemocníc hrozí výpoveďami pre sociálne balíčky Smeru a rekreačné poukazy SNS 49
 3. Stanislav Martinčko: Pani Saková, prečo len R. Fico má vážne dôvody na ochranku? 34
 4. Matej Gajdoš: Chcem byť učiteľom, ale... 34
 5. Filip Olekšák: Fenomén nabíjania baterky 23
 6. Margita Vernerová: Prečo je Lichtenštajnsko výnimočné? 20
 7. Martin Hojsík: Pašeráci krutosti – skutočne európske riešenie slovenského problému 16
 8. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (19. - 25.4.919) 12
 9. Martin Droppa: Plameň, dym, pahreby, popol, Boh 11
 10. Ernest Ježík: Rodný dom a imigranti 11

Rebríčky článkov


 1. Martin Šiška: Nikdy mi nebudeš umývať nohy
 2. František Cudziš: K výročiam zo života Aurela Stodolu, II.
 3. Patrik Mackových: Čo je vhodnejšie pre zhodnotenie úspor: sporenie alebo investovanie?
 4. Denis Jacko: Zlodejka identity
 5. Marcel Burkert: Najväčšia koncentrácia krásy do 1000 km

 1. Spoluzakladateľ Smeru Zala: Fico sa zmenil obsahovo aj ľudsky
 2. Na obnovu zničenej Notre-Dame prisľúbili stovky miliónov (minúta po minúte)
 3. Notre-Dame zničil požiar. Pozrite sa, ako to vyzerá vnútri
 4. Notre-Dame prišla o strechu aj vežu, hasiči ju zachránili pred kolapsom (minúta po minúte)
 5. Hráči zneužívali chybný systém v Tipose, peniaze si prelievali na účty
 6. Zmenu volebného lídra pripúšťajú v Smere viacerí. Fico je pre nich zárukou stability
 7. Pokus so Šefčovičom nevyšiel, Fico ide Smer presmerovať inam
 8. Prieskum Focus: Smer klesol pod 20 percent, koalícia Progresívne Slovensko a Spolu je druhá
 9. Kiska za sudcov nevymenuje polovicu kandidátov, vybral si len troch
 10. Zhorel symbol Paríža, ktorý zachránil Victor Hugo

 1. Pellegríny - Primalex, alebo (a) Primeros ?
 2. Francouzská revoluce – počátek svobody nebo zločinu?
 3. Blaha ukázal, na čo sa Eset musí pripraviť
 4. Kŕčové žily trápia aj mladých ľudí
 5. Požiar katedrály Notre-Dame je pod kontrolou, hlavné veže sa podarilo zachrániť
 6. Najväčšia liberálna konšpirácia desaťročia padla: USA zverejnia Muellerovu správu
 7. Eugen Korda: Fico si z nás urobil pokusných králikov
 8. Ako vytvoriť jedinečný instagramový feed?
 9. Lucia Čopíková: Ženy vs. pivo
 10. Katedrála Notre-Dame je stratou pre každého