Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rišo už pozýva "na pivečko" (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Takže keďže ste s partiou

nezískali podporu SaS (ani finančnú!), už od neho nechcete ani pivo. Jednoducho, ste charakter. To sa dnes už málokde a málokedy vidí...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Brhlovič, áno -

- máte pravdu. Ale, ako píšem v článku, komunálne voľby 2018 sú dávno za nami. Z mojej strany sa už k nim nechcem vracať, ani sa vracať nebudem, už som o tom napísal všetko. Viete, nešlo ani tak o nejakú finančnú podporu, to každý z nás, šiestich kandidátov a jednej kandidátky, zvládol hravo aj bez nejakej "straníckej dotácie." A dobre sa aj stalo - aspoň ja sa nemusím cítiť nikomu zaviazaný, a už vôbec nie nejakému politickému subjektu. Skôr som očakával, že SaS podporí regionálnych kandidátov napríklad nejakou ich prezentáciou, spojenou dajme tomu s besedou so zaujímavým hosťom a pod. Ale nestalo sa ani to. SaS sa v podstate vôbec na regionálnych úrovniach obcí a menších miest komunálnymi voľbami nezaoberala. Po našom povedané - na tie voľby kašlala. A napokon aj v tých komunálnych voľbách 2018 dopadla ako dopadla.
Článkom som chcel poukázať na iné, pre mňa veľmi dôležité: Na to, ako si politickí kandidáti a kandidátky "kupujú" hlasy voličov. Naozaj "za pivečko," za guláš, za párky, za nejaké dokonca až úbohé zbytočnosti (napríklad plastové krúžky do nákupných vozíkov v supermarketoch, na ktorých je logo strany) a množstvo ďalších čačiek - mačiek. Myslím si, že je to otvorené dehonestovanie potenciálneho voliča, doslova výsmech z neho, vari aj spochybňovanie jeho politickej svojprávnosti samostatne sa vo voľbách demokraticky rozhodnúť, koho volič chce a bude voliť.
To skutočne politickí kandidáti a kandidátky považujú voličov za hlúpe ovce, ktorým stačí podhodiť trochu trávy a už ich majú vo svojom voličskom košiari? To je to, čo ma štve. O tom som sa snažil napísať. Politici a politickí kandidáti by mali dobre vedieť, že voliči nie sú žiadny indiánsky kmeň, ktorého priazeň si kúpia zrkadielkami, bezcennou bižutériou, úlomkami zrkadielok... Ale to by si mali uvedomiť, to by predovšetkým mali vedieť voliči a voličky.
Môj voličský hlas naozaj nemá cenu malého piva ani plastovej misky riedkej mastnej žbrndy, "povýšenej" na "predvolebný guláš."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ten váš neskutočne dôležitý volebný hlas, ktorý nedáte Sulíkovi SaS zrazí na kolená. Normálne to môžu zabaliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale zas musíš uznať, oggir, že je to od pozývateľa hrubý politický prešľap. Keby mal trochu chochmesu, tomuto pánovi by poslal pozvánku na koncert Pink Floyd a namiesto šiltovky dal tričko s Pink Floyd. Ešte sa má čo učiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslím si, že prešľap nastal pri "podpore" pred komunálkami. A to hneď dva:

1. Nezvolený kandidát si nezistil hudobné preferencie strany SaS.
2. Nepripustil možnosť, že by sa do mestské parlamentu aj nemusel dostať.

Ak by sa týchto prešľapov nedopustil, nemusel písať tento článok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No fuj som sa urazila.:)) Tak on dostal pozvanie na pivečko a mne Riško pred týždňom poslal mail, že som sa v diskusiách zopár krát kriticky vyjadrila na adresu SaS a že by rád z očí do očí vydiskutovať moje pochybenia. Poslal rozpis miest, kde sa mám dostaviť, že mi bude vysvetlené.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Len aby v tych mestách mali teplé rožky ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pozvanie na pivo

je priatelske gesto,od politika,kolegu,kamarada alebo od suseda.
Nic viac nic menej.Keby to totiz bolo viac alebo menej, to by ste sa bol dozvedel az u toho
piva a mozno by to malo nejaku inspiracnu hodnotu o ktorej by sa oplatilo nieco napisat.Takze si skromne myslim, ze odmietnutie a navrch este zosmiesnenie pozyvatela
nebolo od Vas velmi pekne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To si vybavte so Sulíkom. Nechápeme prečo s takou dôvernou vecou, ako je osobná korešpondencia oboznamujete širokú čitateľskú obec. Človek aby sa bál poslať Vám nejaký e-mail...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nejde o žiadnu osobnú e-mailovú...

...korešpondenciu, ani o nič "dôverné." Ide o R. Sulíkom hromadne rozoslaný e-mail prostredníctvom e-mailových adries, ktoré má R. Sulík a SaS v adresári. Predpokladám, že "pozvania na pivečko" sú alebo budú aj na webe SaS, na FB R. Sulíka a pod. Okrem toho, všimnite si, že e-mail nemá osobné, ani "dôverné" oslovenie - R. Sulík používa množné číslo, takže oslovuje mnohých, nie iba mňa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mne sa zda to jeho konanie normalne. Je politik a chce oslovit co najviac ludi.

Co sa mi nezda normalne je tvoja neadekvatna reakcia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,...

...a akáže by bola "normálna a adekvátna reakcia?"
Prijať akože "neformálne," "priateľské," ale v skutočnosti bezducho silené "pozvanie na pivečko" a na stretnutí s R. Sulíkom vypiť tretinkové pivko (alebo nech aj veľké) na jeho (stranícky) účet - a potom ho nevoliť? Jasné - to je "také slovenské:" zadarmo nech aj črevá rozdrapí. Nie, v takomto voličskom košiari ja nie som, nebudem ani nechcem byť.
Politici, nielen R. Sulík, mali doslova obrovské hŕby času na to, aby sa celé tri roky viac či menej pravidelne stretávali s voličmi v teréne. A ak je "pivečko," "páročky," "gulášik" a pod. to, čo má naozaj "osloviť" voliča - tak potom amen tma. Ani sa nečudujem, že je to s voľbami na Slovensku tak, ako to vždy je. Ale to je len môj skromný a pravdepodobne menšinový názor.Vy "na pivečko" od R. Sulíka pokojne choďte - nikomu v tom nebránim.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vzdy ma pobavia prispevky,blogy tohto typu.
Autor si nieco domysli a nasledne tuto svoju fantasmagoriu rozpytvava dalej.
Bez toho co by len naznakom vedel, co ten druhy mysli, vie atd

Ak by si sa normalne zamyslel, tak vzdy je viac ako jedna moznost.
napr si sa mu mohol pomstit jeho sposobom a vobec na neho nereagovat

Vobec som necakal na to ci mi budes branit, alebo povolovat alebo cokolvek ine co sa tyka stretnutia so Sulikom ci s kymkolvek inym
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zasielanie emailov sa da zrusit

takze nechapem ze na co sa autor stazuje
ja na to pivo idem a s Risom si pokecam

bloger riesi blbosti, nikto ho nenuti na stretnutie ist, je to pozvanka a je normalne a spravne ze politik hlada moznost stretnutia s volicmi - o tom je demokracia
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: hromadne zasielaný e-mail

ad e-mail:
Predpokladám, že autor blog-u veľmi dobre vie, ako sa do databázy z ktorej sú generované adresy dostal (za seba by som povedal, že v spomínanom období, keď kandidoval za S&S a OĽANO).
Predpokladám, že nie je žiaden problém požiadať príslušné organizácie/správcu databázy aby autora blog-u zo zoznamu adresátov vyradili.

Zvyšok je buď horká slina, alebo iba nočný záchvat grafománie (ako pán ex-novinár vie, pondelok ráno je ideálne načasovanie, takže by som to tipoval na horku slinu).ad historia/chýbajúca podpora:
Autor sa sťažuje na chýbajúcu PODPORU zo strany S&S a OĽANO
Z hľadiska nezorientovaného voliča si tento vyberá i na lokálnej úrovni z NEZNÁMYCH ľudí podľa toho, na čej kandidátke/s koho podporou osoba kandiduje.

TOTO je základná podpora, finančná až potom.

A pokiaľ ide o organizáciu besied a hostí, myslel som, že je to na kandidátovi a čas jednotlivov je KONEČNÝ zdroj a je jasné, že ho "investujú" tam, kde si vyhodnotia, že prinesie najviac (inak povedané, nemá zmysel ísť presviedčať presvedčených a ani liezť niekam, kde nedostanem hlas, ale na usta). Nech si autor vyberie sam, prečo nik neprišiel..

P.S.
nemám rád strany typu s.r.o. ale žiaľ na Slovensku máme na výber iba medzi s.r.o. (S&S, SDKU,) a a.s. (SMER, HZDS) a súkromným majetkom (OĽANO). Sulík chce reprezentovať selfmademanov, ktorí dokázali z ničoho spraviť niečo. Žte to na Slovensku išlo vždy ľahšie (a najmä bez trestropravnych následkov) ukrajovaním si z verejnej pastviny nemohol. Iba reflektuje realitu a prispôsobil sa. A svojmu potencionalnemu elektorátu prispôsobuje komunikáciu. SOm zamestnanec. Teda z hľadiska Sulíka & co ovca, ktorú treba oholiť a pokiaľ možno naučiť dojiť bez krmenia a starostlivosti (štátu). Na tú majú nárok IBA podnikatelia. A tí, ak sa im uráči, si odrieknu nevyhnutnú invcestíciu do firmy (trebárs vo forme 6. auta využívaného formálne zamestnanými rodinnými príslušníkmi a 4. dovolenky na Maledivach napríklad) a pohodia niečo aj tým, čo im na tú dovolenku svojím výkonom zarobili.

Nemusím ho.

Ale nemám rád ani keď sa po ľuďoch pľuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pravda je,
že autor trpí kombináciou nadrozmerného (myslím si, že nekritického) sebavedomia - vedomia svojho obrovského významu,
kombinovane s obsedantno-kompulzívnou letorou,
čo potom plodí takéto rozsiahle články.

Ktoré by mohli mať - ak už, tak 10 riadkov,
a boli by účinnejšie.


Sulík je Sulík.
Nik mu nemôže byť viac povďačný, ako práve Fico.

Ale, takých je v slovenskej politike habadej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

:-)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zdravím, priateľu.

"Pravda-Láska-Sloboda-Demokracia-Svedomie-Česť-Odvaha". Toto bolo bloggerovo predvolebné heslo, motto, krédo, atď., s ktorým išiel do komunáliek. Nepodarilo sa. Teda nie heslo, heslo je super, nemá chybu. Nepodarili sa komunálky. Píše niečo v tom zmysle, že máme zabudnúť, je to za nami. Moja otázka: týka sa to aj toho hesla? Už neplatí?

Na tom hesle ma momentálne zaujalo jeho posledné slovo: ODVAHA. Je odvážnejšie ísť si to na tom pive so Sulíkom vydiskutovať alebo je odvážnejšie napísať sem "odvážny" článok?

A to tento príspevok píšem s vedomím, ako vtipne nižšie dáma píše, že možnože bude "môj príspevok subjektívne vyhodnotený ako nesúvisiaci s témou", a teda zrušený.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Martin Ondráš: Pellegrini : Farmár je nežiadúci prvok dobre fungujúceho systému 4 377
 2. Paula Kentošová: Budem brať drogy až kým neumriem 3 230
 3. Věra Tepličková: Ďalšia (neza)chránená osoba. 2 891
 4. Oliver Andrejčák: Bude Fico na novinárov útočiť aj fyzicky? 2 616
 5. Rudolf Pado: UMB Banská Bystrica: Sexizmus a bossing za múrmi univerzity? 2 611
 6. Slavomír Repka: Tretia veta Bugárova a jej použitie v praxi 1 607
 7. Júlia Piraňa Mikolášiková: Čižnár zisťuje, prečo vyšetrovanie nehody sudcu viazne. Posudok sľubujú mesiace 1 419
 8. Stanislav Martinčko: Pán Šefčovič naozaj „ Vždy pre Slovensko“?? 1 186
 9. Martin Ondráš: Farmári, takto Vás štát ľahko zomelie 1 023
 10. Jozef Drahovský: Rýchlosť v doprave narastá až na vesmírne hodnoty 1 009

Rebríčky článkov


 1. Tomas Bily: Život s nástenkou
 2. Kristína Jakubičková: Trampoty tridsiatničky
 3. Michal Lajcha: Aká je súvislosť medzi povinným celibátom a pedofíliou?
 4. Martin Turčan: Jane Goodland
 5. Mária Mačalová: Z denníka nastávajúcej mamičky - 1. časť
 6. Milan Bartos: Podnikateľské dobrodružstvo v Karibiku
 7. František Cudziš: Sto rokov gymnázia M.M.Hodžu v Liptovskom Mikuláši, II.
 8. Ronald Szapáry: Spomienka na leto Roháče
 9. Vladimír Krátky: Birmovaný súdruh .
 10. Denis Jacko: V kľúčovej dierke

 1. Fico podľa Talianov pred rokmi telefonoval s Vadalom
 2. Fico podľa Talianov pred rokmi telefonoval s Vadalom
 3. Ľudia ukázali, že im nie je jedno, čo sa v krajine deje, povedala Balogová (diskusia SME)
 4. Ľudia ukázali, že im nie je jedno, čo sa v krajine deje, povedala Balogová (diskusia SME)
 5. Bašternákov klient káže o daniach
 6. Japonci sa dotkli zbytkov paliva vo Fukušime. Vzorku chcú odobrať ešte tento rok
 7. Slovan odchádza z Fínska s vysokou prehrou. Dostal gól cez celé ihrisko
 8. Pekné máte traktory, isto boli drahé...
 9. Pozrite si, aká je podľa Slovákov ideálna výbava najpredávanejšieho SUV
 10. Zlatica Kušnírová: Každý deň vyjde najavo nová špina

 1. Vladimír Palko: Harabinove obscénnosti
 2. Akí ľudia nám tu chcú "chrániť" štátne symboly?
 3. Birmovaný súdruh .
 4. B.Kačáni: Nezávislosť médií a iné prepletence
 5. Mistrík s Čaputovou sa hádajú: Mikloško chce do rozhádanej politiky vniesť pokoj
 6. Mistrík a Čaputová sa chovajú divne a neslušne: Aj Fico pre chorobu nechodil na súd
 7. Dva odtiene liberalizmu a pomsta v pozadí
 8. Zlatica Kušnírová: Každý deň vyjde najavo nová špina
 9. V Burkine Faso džihádisti zavraždili saleziánskeho kňaza
 10. Útoky na kostoly po Európe treba klasifikovať ako teroristický čin

Už ste čítali?