Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slovenská štátna diktatúra (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nejaký chudobný slováčik, ktorý hrdo nakupuje slovenské výrobky (s 25 % prirážkou oproti zahraničným) sa utešuje ako pomôže slovenskému hospodárstvu.
Majiteľ farmy, ktorý si je rád, že vláda zakročila, si nabudúci rok kúpi český traktor a pre seba nový volkswagen passat, ktorý sa vyrába v Nemecku.

Teda aký je z toho úžitok ?
Pre chudáka žiadny, pre farmára významný. A pre štát ešte významnejší, lebo má v oboch prípadoch vyšší príjem z dph a môže nakúpiť viac amerických stíhačiek.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zatiaľ len "folklór" ...

Japonci si kúpili teplý vzduch a peniaze sa rozdávali v garáži za Atlantikom a vnútri bola "švajčiarska" obchodná "firma". A to si všetko rozkázali "Slováci". Ale poďme od začiatku. Rusi tu robili prieskum ešte keď Nemci držali front niekde okolo Dukly. A mohli "rozkazovať" ako ten ich front správne usmerniť. Po 48-mom si komunisti rozkázali, že všetky "majetky" sú ich a basta. A dokonca i ľudia sa stali ich "majetkom". V 68-mom si pre zmenu opäť rozkázali Rusi, že tu bude ich parjádok a Husák odsalutoval, že OK. V 89-om si Rusi rozkázali "nepokoj" na "zvrhnutie" Jakeša a bolo vybavené. KGB si rozkázalo zmenu majetkových vzťahov - odovzdanie predtým komunistami prisvojených statkov pôvodným vlastníkom alebo ich potomkom. ŠTB si rozkázalo (po rozpustení), že SNS je ich značka a stalo sa. Oligarchovia si neskôr rozkázali obsadiť "štát" ich človekom a stalo sa. Veď ešte aj Kuciaka si rozkázali ideologicky zjavne preto, pretože slúžil "zahraničnému" kapitálu (v ich predstavách). Jednoduché schémy ovládajú tento malý oné priestor. Nejaké somarinky nateraz sú skôr akože "volebné" ťahy a nie reálne "nebezpečenstvá pre systém, už aj tak dosť deravý. Teda hodnotový systém demokratického štátu. Ešte aj Nicholson označil dôležitosť parlamentnej demokracie ako hru pre ľud aby mal svoj štát v láske a úcte. (Teda systém fungujúci tam, odkiaľ prišiel.) U nás je občianska spoločnosť nedorastená na túto hru a zjavne subjektívna. Vo svojom chápaní "moci". Preto toľko predpisovej tvorby ako na vojne. Veliteľov predsa nič iné nebaví ako rozkazovať. Nejaké rozmýšľanie či dokonca podporovanie rozvoja trhu a ekonomickej súťaže, to sú nebezpečné nápady prehnitého "západu". Cudzie nechceme a vlastné si nedáme. Zdrástvujte ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keď vládnuce strany

(SMER, SNS, Most-Hid) zaplnia všetky posty v štátnych úradoch svojimi „odborne zdatnými“ rodinnými príslušníkmi alebo aspoň priateľmi, a keď si v NR svojou väčšinou odhlasujú akékoľvek debilné zákony, potom naozaj možno súhlasiť s autorom, že to všetko, čo spomína (aj ešte väčšie darebáctva) nám robí „štát“. Aj ja si myslím, že tá horda zlodejov a titulovaných hlupákov nad nami panuje už desaťročie ako okupačná armáda. Lenže iba sami si za to môžeme. Pokým si to sami nezmeníme, bude to stále tak, darmo budeme nariekať...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem Vám za príspevok...

...do diskusie, pán Brhlovič, súhlasím s Vami.
Výhrady, ak smiem, by som mal len k posledným dvom Vašim vetám.
Ja viem - "sami si za to môžeme, sami to musíme zmeniť" - tak sa to s obľubou vraví. Lenže z ostatnej takmer tridsaťročnej slovenskej histórie politiky dobre vieme, koľkokrát zvolení poslanci, z nich "politici" na všetkých úrovniach radikálne zmenili svoje názory a ľudovo povedané otočili sa voličskej verejnosti chrbtom. U mnohých dokonca došlo k akémusi "prepólovaniu."
Uvediem známy príklad: Béla Bugár a Most - Híd. B. Bugár ešte "deň pred voľbami" sľuboval, že so stranou Smer - SD a s R. Ficom "nikdy!" A už "deň po voľbách" so stranou Smer - SD a s R. Ficom vstúpil do koalície - čím, podľa mňa, fatálne sklamal veľkú časť svojich voličov. Okrem toho, čo je dôležité, začal robiť koaličnú politiku spolu so Smer - SD a SNS.
Mnohí zvolení poslanci ihneď po zložení poslaneckého sľubu pozabúdali na svoje nielen predvolebné sľuby, ale aj na vízie, plány, zámery. A ich voliči? Tí ostali odstavení nie na druhej, ale na piatej koľaji ich nezáujmu.
Prajem Vám pekné dni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Platón:

aristokracia
timokracia
oligarchia
demokracia
tyrania(dikt atura)...
všetci vieme ,čo je odpoveďou na tyraniu...
VZBURA!
NIE NÁSILNÁ (ako na U-kraj-ine),
lež "vnútorná" ,ako v Indii(Gándi)
[Ind si uvedomil,že nepotrebuje anglické čižmi,stačia mu indické sandále.Nepotrebuje anglický čaj,má vlastný,indický ,atď...]
Dosiahli "kritické množstvo".A tak sa angličan zbalil a odišiel.Žiadne zákopy ,muškety,delá,bajonety,nebolo treba.
Štát alebo NáRod?
(p)REZIDENT alebo Vodca?
Cudzinec alebo domáci?
záKON alebo sVEDOMIE?
Zlato alebo Slovo?
Zlato sa stratí ,ale slovo platí...

Sme národ géniov ,ktorím ukradli sen.
To je tá zlá správa.
Tá dobrá je , že o tom vieme.
Tak si ho poďme konečne zobrať späť!
Ondro nám to už dávno spieval.Vlastne nespieval,on reval!

"Dobre uviazané prúty sú viac než most.
Tak ich poďme spojiť,
nedajme sa zlomiť,
nežerme sa sami až na kosť.
Dobre uviazané prúty sú viac než most.
Stačí cestu zvoliť,
hlavu trochu menej skloniť,
aby videli sme, kedy už je dosť."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kupovat podla ceny

je z makroekonomickeho hladiska samovrazdou, ktoru si nemoze dovolit ani najvacsia ekonomika sveta. Ale my ano. Klaniame sa cudziemu kapitalu, zatial co sa nas kapital scvrkava. Aj dnes jeden uspesny kapitalista predal svoju firmu cudzim kapitalistom. Tak sa sudruhovia kapitalizmus nebuduje!

Aj v ekonomike potrebujem nacionalizmus. V mediach sa tvrdo bojuje proti nacionalizmu (tomu slovenskemu) lebo media su vlastnene zahranicnym kapitalom pripadne ziju z reklam prevazne zahranicnych firiem. Nacionalizmus sa zobrazuje ako nejaka nehumanna zvrhlost.

Pritom vsetky uspesne krajiny su tvrdo nacionalisticke. Nacionalizmus nie je zvrhlost, ale system zalozeny na troch pilieroch. Blizsia kosela ako kabat, vrana k vrane sada a z cudzieho krv netecie.

Vzhladom na to, ze zaostavame v ekonomickom nacionalizme, sme chudobni, nemame na rozvoj krajiny a ludia su nespokojni media musia zakryvat systemove dovody. Preto vsetko zvaluju na vladnucich politikov. Bud sucasnych ci minulych. Im to je jedno, za to su plateni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím s Vami,...

...hlavne čo sa týka toho, čo píšete o nacionalizme.
Predpokladám, že ako ja, tak aj Vy máte na mysli normálny, zdravý, aj prospešný nacionalizmus - nie nejaký extrém "so zdvihnutou pravicou, zaťatou v päsť."
Osobne sa považujem za takého obyčajného, normálneho a slušného nacionalistu = mám rád Slovensko, hlavne tú jeho časť, ktorá je mojím rodiskom, mám rád slovenskú kultúru a umenie, obľubujem aj slovenské potraviny, dajme tomu syry, rôzne pokrmy.
Pretože mám isté skúsenosti hlavne s Francúzskom, môžem povedať, že Francúzi sú tiež takí zdraví, normálni nacionalisti - uprednostňujúci francúzske výrobky (nielen potravinárske) pred zahraničnými, z dovozu. Lenže k tomuto ich direktívami nevychoval štát. U nich je to tradícia, ktorá vznikala postupne, nebojím sa napísať dlhé stáročia.
Ďakujem Vám za príspevok a ostávam s prianím pekného dňa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor, pinzetovou metódou

a s prihliadnutím na emocionálne sebahecovanie ste dospeli k afektovanému "poznaniu", že vraj na Slovensku je budovaná štátna diktatúra.

Pinzetová metóda je spôsob takého vyberania si vyhlásení a zámerov verejne známej osoby, prostredníctvom ktorého to a ono "nafúkneme", prípadne "to" označíme za nástup diktatúry, niečoho všeobecne nebezpečného (po čom už neostane ani kameň na kameni).

Emocionálne sebahecovanie občas autorov textov doháňa k afektom a predčasným uzáverom. Napríklad nedávno sa istý bloger (neviem už o koho išlo) zaoberal myšlienkou, že na Slovensku bude 730 dňová povinná vojenská služba: Prečo? Lebo veď Andrej Danko povedal...

Lenže Andrej Danko nehovoril o 730 dňovej vojenksej službe. Proste len tak niečo tresol do verejného priestoru a po týždni bol koniec drístania.

Na zavedenie štátnej diktatúry je potrebných niekoľko komponentov, ktoré tu momentálne nie sú k dispozícii. O zavedenie spomenutej diktatúry sa pokúšal amatérsky politik a pseudozakladateľ slovenskej štátnosti Vladimír Mečiar. Výsledkom bola jeho neschopnosť po voľbách v roku 1998 zostavovať vládu.

A naviac: v tak malej krajine v strede Európy akou je Slovensko je zakladanie štátnej diiktatúry bez podpory väčšej krajiny nemožné. Medzinárodné okolnosti nie sú nastavené tak, ako v roku 1939 alebo v roku 1948.

Plus ešte stále máme slobodné voľby.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte doplnenie k môjmu príspevku

z 12. 2. 2019 7:39 hod.

Nemyslel som iba reagovanie na vyhlásenia známej osoby, ale aj na prijaté zákony, ktoré sú novelizovateľné alebo dokonca zrušiteľné (nové voľby, iný pohľad na legislatívu).

Tiež chce upozorniť, že môj príspevok neznamenal súhlas s konaním vládnej koalície. Išlo a ide mi o širšie súvislosti.

Teraz odkaz pre nick demjan minejic, v intenciách vtipu je samozrejme mylná a zažitá predstava, že v každej politickej strane sú vlastne komunisti. Táto predstava je utvrdzovaná ďalšou predstavou, že všetko je v podstate podvod a "všetci sú rovnaké, komunistické svine". A nejde len o to, že komunistická moc "dokonale vyhladila minimálne trom generáciám mozgové závity". Každému určite nie. Nie všetci sme od jednej mentálnej matere.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený pane,...

...slovo "diktatúra" som v nadpise článku, ale aj v článku samotnom, použil ako metaforu - podobne som použil slová "direktíva," dokonca "teror."
Je predsa jasné, že na Slovensku nevládne žiadny teror ani diktatúra - aké sme poznali alebo poznáme z iných kútov sveta, dajme tomu z niektorých krajín Južnej Ameriky, z Afriky.
Takže, opakujem, použil som metafory.
Môj článok je len jednoduchá, prostá úvaha, zahŕňajúca v sebe skutočnosti, teda to, čo slovenský parlament poschvaľoval, čím sa zaoberali niekoľké slovenské vlády a ich ministerstvá etc. Všetko z toho, čo som v článku - úvahe napísal, to všetko u nás platí a "funguje." Napriek tomu, že sú to, podľa mňa, nezmysly.
Aj Vám želám pekné dni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Diktatúra je zvyk.

Komunistická moc dokonale vyhladila minimálne trom generáciám mozgové závity. Takže bude trvať minimálne tri generácie, kým si od diktatúry "odvykneme" (optimistická varianta).
Presne v intenciách známeho vtipu:
otázka: Koho budeš voliť?
odpoveď: Komunistov.
reakcia: To mi je jasné, že komunistov, ale ktorú stranu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlsím s Vami,...

...aj ja si myslím, že potrvá aspoň tri generácie, dokým sa Slovensko zmení.
Naivne sme sa v Novembri 1989 domnievali, že to pôjde rýchlo - nuž nie, nepôjde to rýchlo. Nemôže to ísť rýchlo, to nejde.
Vďaka za príspevok do diskusie. Želám Vám príjemné dni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Droppa,

veľmi dobrá úvaha, myslím, že by sa mali kompetentní v parlamente zamyslieť ...........a nielen tam !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem Vám za povzbudzujúce slová,...

...potešenie je na mojej strane.
Predpokladám, že aj Vy si myslíte, že poslanecký zbor v našej národnej rade neraz prijíma také legislatívne paškvily a doslova hlúposti, ktoré napokon idú len proti obyvateľom Slovenska.
Bohužiaľ - je to tak. V našej národnej rade skutočne nesedia osvietenci ani osvietenkyne. Sedia tam ľudia, uvažujúci len a iba v horizonte svojho volebného obdobia a hesla "po nás potopa."
Želám Vám pekné dni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Však je to blbosť na kvadrát.

Drakonické pokuty a ich hrozba donúti reťazce aby do akcií dávali slovenské potraviny aspoň na 50%. A oni tak nakoniec spravia. Lenže stane sa čaro nechceného. Dohodnutá cena na rok bude trebárs 10. Akcií nech bolo doteraz 4 za rok, a dodávateľ dodával trebárs za 7. Zvýši sa počet akcií - to znamená že o koľko viac akcií bude o toľko krát dodávateľ bude musieť dodávať miesto za 10 len za 7. A komu tým prospějete ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobrá a celkom zaujímavá úvaha,...

...vďaka za príspevok.
Ja som premýšľal aj nad tým, že čo vlastne obchodné reťazce dajú do tých propagačných materiálov aby splnili zákonom prikázanú kvótu.
Máme na Slovensku dosť slovenských potravinárskych výrobkov, potravín? Nebudú tie propagačné materiály "chudobné," a napokon "poloprázdne?"
Prajem Vám príjemné, pekné dni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo by asi dali ?

Ak doteraz bola cena 15 tak ju zdvihnú na 18 a akcia za 15 bude 3 týždne a 1 týždeň bude cena 18. Alebo môžu spraviť obmenu že z tej polovice čo musí byť slovenská bude 1.časť v jeden týždeň a 2.časť v druhý týždeň. Takže každý 2.týždeň budú v akcii tie isté slovenské produkty. Takže pivo budeme kupovať v párne týždne a mlieko v nepárne, ale zvykneme si. Celý ten humbuk je len preto lebo reťazce majú nižšie ceny ako Jednota či ako sa to dnes volá a účelom je aby sa zdvihli ceny reťazcov na tie jednoťácke.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Stanislav Martinčko: Pani Saková, prečo len R. Fico má vážne dôvody na ochranku? 3 542
 2. Tibor Ferko: Alibizmus Kotlebovej ĽSNŠ manévruje v archetypoch 776
 3. Ivana Bánová: Pneu len pre pánov 776
 4. Matej Gajdoš: Chcem byť učiteľom, ale... 620
 5. Elena Antalová: Judášovo evanjelium 609
 6. Margita Vernerová: Prečo je Lichtenštajnsko výnimočné? 598
 7. Július Kovács: Prišla mi výplata z VW za celý takmer odrobený mesiac cez agentúru. Odmena za môj článok 587
 8. miroslav babinsky: Ako odinštalovať Internet Explorer 469
 9. Boris Cíferský: Bývali v chudobincoch, rentu dostávali len niektoré. Dôchodok guvernantiek bol ťažký 464
 10. Štefan Vrátny: Dostávam telefonáty, 349

Rebríčky článkov


 1. Radoslav Valkovič: Henning Mankell a jeho prvotina alebo nielen klasickou literatúrou je čitateľ živý
 2. Milan Lacúch: Venované spisovateľom a národu
 3. Gabo Németh: Gabriel Németh román Slzy pre bolesť jedenásta kapitola / Dovolenka v Alpách /
 4. štefan michalík: Zanikneme?(Čo nové vo Facebookove? )
 5. Martin Šiška: Desatoro – „Nepokradneš“ – 2. časť: Korupcia a rôzne povolania
 6. Martin Šiška: Desatoro – „Nepokradneš“ – 1. časť: Úvod a duševné vlastníctvo
 7. Gabo Németh: Gabriel Németh román Slzy pre bolesť desiata kapitola / Návšteva /
 8. František Cudziš: K výročiam zo života Aurela Stodolu, III.
 9. Viktória Mészárosová: Vojna, ktorú nevidíme - Šikanovanie vo virtuálnom prostredí
 10. Pavol Dančanin: Relativita súčasnosti

 1. Spoluzakladateľ Smeru Zala: Fico sa zmenil obsahovo aj ľudsky
 2. Liptovská Mara ukázala základy zatopených domov
 3. Prieskum Focus: Smer klesol pod 20 percent, koalícia Progresívne Slovensko a Spolu je druhá
 4. Kauza náplaste: Obvinili desiatky lekárov z celého Slovenska
 5. Zlý vplyv Kaliňáka si uvedomujú mnohí, dáva Zalovi za pravdu Maďarič
 6. Slovenskí hokejisti v príprave na MS vyhrali v Rakúsku, presadila sa aj zámorská posila
 7. Američan žil na plošine v mori, hrozí mu trest smrti
 8. To je môj koniec, reagoval Trump, keď zistil, že vyšetrovanie povedie Mueller
 9. Na Šancovej ulici v Bratislave sa zrazil autobus s trolejbusom, zranilo sa dvanásť ľudí
 10. Ako sa rozlúčiť s Ficom? Kde bude bývať? Kam pôjde?

 1. Lucia Čopíková: Ženy vs. pivo
 2. Vymenovanie ústavných sudcov je kampaň Andreja Kisku
 3. Kmotríkovcom nevyšiel plán zastaviť súdne vyšetrovanie - ekonomika.sme.sk
 4. Poslednú večeru môžete vidieť tak, ako vyzerala pred 500 rokmi
 5. Nahnevané šičky zo Svidníka: Nech sa Talian zbalí a ťahá odkiaľ prišiel!
 6. Liptovská Mara ukázala základy zatopených domov
 7. Banskobystrický organista v Paríži: Včely z Notre Dame prežili - mybystrica.sme.sk
 8. Ak by horel Dóm svätej Alžbety, do boja s plameňmi by išlo asi dvesto hasičov
 9. Prvá slovenská feministka Hana Gregorová: Pred Tajovského ženou si odpľúvali národovci
 10. Ukrajinský premiér: Danka pozývam na Donbas pozrieť sa, kto je skutočný agresor

Už ste čítali?