Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Smrť Jána a Martiny ma primäla vstúpiť do európskej politiky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Verme faktom, nie antieurópskemu populizmu"
Anitieurópska je predovšetkým agenda progresívnej neomarxistickej ľavice ku ktorej patrí aj Progresívne Slovensko. Multi-kulti agenda a politika je antieurópska. Podpora Islámu a migrácie z neurópskych krajín a neeurópskych kultúr je antieurópska. Rodová agenda je antieurópska. Celá agenda a celá politika ľavicových progresívcov je v rozpore s európskymi hodnotami s európskou kultúrou a európskymi tradíciami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nezabúdajme tiež

že "ten čo vyzerá jak úlisný pedofilný kanibal" sa stihol ešte pred oficiálnym vznikom tejto bandy skompromitovať tým že priamo na vidláka vyhlásil že si "vie predstaviť" spoluprácu s Ficom (ja viem, to boli časy keď sa kur vostrany predhiehali ktorá pôjde za menej... od Gazdu až po Haraktera a jeho šebeje bov, neradno bolo zatvárať si vrátka najmä keď ste z jedného červeného cesta).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

skrátka Vy nie ste proeurópski

Vy ste naopak antieurópski. Ľudia ktorí proeurópski, myslím skutočne proeurópski Vás voliť nemôžu a ani Vás voliť nebudú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neprizivujte sa

Tých dvoch ste pred rokom nemali ani v päte a tak sa teraz na nich nepriživujte. Aj to ako sa priživujete na cudzej smrti ukazuje Váš parazitický charakter.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Asi tak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A keby nebolo dvojnásobnej vraždy, tak čo by vás primälo vstúpiť do politiky ?
Záchrana planéty, svetový mier, globálne otepľovanie, alebo niečo iné ?

Ak mal doteraz niekto pochybnosti o genetickej jednote ficovcov, sns a progresívcov, tento blog ho o tom musel presvedčiť. Neštítia sa ničoho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Progresívne Slovensko v Bratislave práve v týchto dňoch začalo svoju volebnú kampaň do EU-parlamentu.
Evidentne sa inšpirovali Ficom. Ten, keď videl, že sme z neho neurobili prezidenta, tak pochopil, že nemusí vyhrať ani komunálne. Tak rýchlo zaviedol bezplatné vlaky pre penzistov a študentov. Vyšlo mu to, vtedy, v roku 2014 novinári vyčíslili, že Smer získal o cca 190 primátorských a starostovských postov viac, než vo voľbách v roku 2010.

Teraz idú voľby do EU parlamentu a primátor Bratislavy Vallo, ktorý bol nominantom Progresívneho Slovenska zaviedol v Bratislave bezplatnú dopravu na piatich linkách MHD. Síce sa vyhovára, že to súvisí s opravou a s ňou spojenou uzávierkou komunikácie Mlynské nivy, lenže ono to skôr smrdí s predvolebnými kortešačkami v prospech Progresívneho Slovenska, lebo nie praktické problémy a ich riešenia dominovali v informačnej kampani o uzávierke, ale práve tá bezplatná doprava sa spomínala a ospevovala všade...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ha-ha

Ak by Vallo chcel robiť to, čo si mu pripísal, tak by kľudne mohol tých bezplatných liniek zaviesť viac, než len tých 5. A ono to splnilo svoj cieľ (spolu so zavedením bus-pruhov), pretože keď človek ide napr. takou 202-kou, tak vidí, že trolejbus prechádza takou Gagarinkou prakticky bez zdržania, kým osobné autá skoro stále stoja. A v tom trolejbuse očividne cestujú aj ľudia, ktorí boli zvyknutí jazdiť autom, pretože je vidno, že je to pre nich akési cudzie prostredie :-)
Jednoducho - to o tých predvolebných kortešačkách si zapotil poriadne vedľa. Čo však určite nebude posledný raz, pretože som sa z tvojich iných príspevkoch dočítal, že progresívni štefunkovci sú tvoja nočná mora, takže sa môžeme tešiť na ďalšie podobné perličky. Už sa teším :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Moja výmena názorov s ňou, 14.9.18.

Citát z jej blogu:
"Kedy Slováci pochopia, že Európou sme my všetci spolu? Že v Bruseli tvorené politiky sú o nás a s nami? Že buď začneme aktívne realizovať víziu našej aktívnej role v Európe, alebo inak nemáme právo sa tváriť, že Brusel je ďaleko? Samozrejme, že sa môžeme sťažovať na kvalitu Junckerovho prejavu. Užitočnejšie by však bolo položiť na stôl predstavu, ako by na to šlo Slovensko, ak by sa mu raz podarilo presadiť svojho predsedu Komisie".

K prvej a druhej vete. V Únii sme všetci spolu, ale zároveň aj všetci sami. Je síce badať isté snahy EU-byrokracie, ako aj EU-parlamentu uzurpovať si čo najväčšiu moc, a riadiť Úniu z Bruselu ako jeden jednoliaty štát, trebárs na spôsob USA, lenže Únia je stále iba dobrovoľným združením suverénnych, viem, že vám v Bruseli to slovo dvíha žlč, tak opakujem, suverénnych národných štátov. V podstate tieto štáty sa dohodli, že isté veci budú riešiť spoločne.

Politika sa prioritne nerobí v Bruseli, ale hlavne doma, v suverénnych národných štátoch. Doma si slobodne zvolíme svoju politickú reprezentáciu, z tých volieb vznikne vláda na čele s predsedom vlády. A ten náš predseda vlády, či ministri chodia do Bruselu robiť politiku aj so svojimi kolegami z iných štátov.

Tú politiku robia cez Radu EU. Iba dve vety z činnosti Rady sem prekopírujem priamo z oficiálnej stránky EU:
"V Rade sa stretávajú ministri vlád jednotlivých krajín EÚ s cieľom prediskutovať, meniť a prijímať právne predpisy a koordinovať politiky. Ministri majú právomoc zaviazať svoje vlády, aby prijali opatrenia, ktoré dohodli na svojich stretnutiach".
Inak tu býva rotujúce polročné predsedníctvo, teraz Rakúske.

Je tu aj Európska rada. O nej okrem iného oficiálna stránka EU píše toto:
"Úloha: vymedzuje všeobecné politické smerovanie a priority Európskej únie
Členovia: hlavy štátov alebo predsedovia vlád krajín EÚ, predseda Európskej komisie, vysoká predstaviteľka pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku
Predseda: Donald Tusk"

"V Európskej rade sa stretávajú lídri krajín EÚ s cieľom určiť politický program Únie. Predstavuje najvyššiu úroveň politickej spolupráce medzi krajinami EÚ.
Rada ako jedna zo siedmich oficiálnych inštitúcií EÚ sa stretáva (zvyčajne štvrťročne) na zasadnutiach samitu medzi lídrami krajín EÚ, ktoré vedie stály predseda.
Čo robí Európska rada?
Rozhoduje o celkovom smerovaní a politických prioritách EÚ, avšak neprijíma právne predpisy.
Zaoberá sa zložitými a citlivými otázkami, ktoré nie je možné riešiť na nižších úrovniach medzivládnej spolupráce.
Stanovuje spoločnú zahraničnú a bezpečnostnú politiku EÚ, pričom zohľadňuje strategické záujmy EÚ a obranné dôsledky.
Navrhuje a vymenúva volených kandidátov do určitých vysokých funkcií na úrovni EÚ, ako sú ECB a Komisia.
V prípade akejkoľvek otázky Európska rada môže:
požiadať Európsku komisiu, aby vypracovala návrh na jej riešenie,
postúpiť ju Rade EÚ, aby sa ňou zaoberala".
Takže takto spoločne národné členské štáty EU určujú politické smerovanie EU.

A keď sa dohodla politika, potom nastupuje Komisia:
Tá "podporuje všeobecné záujmy EÚ prostredníctvom navrhovania a presadzovania právnych predpisov, ako aj vykonávania politík a rozpočtu EÚ".
Samozrejme vzťahy sú zložitejšie, nad rámec možnosti tohto príspevku, ale smerovanie určuje Rada EU, ako aj Európska rada.

Teda nie vy diktujete nám, ale my, slobodné národné štáty vám!

Na poslednú vetu je stručná odpoveď, Slovensko by iste začalo tak, že na tak zodpovednú funkciu by nenominovali opilca. A náš nominant by iste hájil záujmy EU, a členských štátov EU, a neplnil by objednávky občana USA, Sorosa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Odpovedala mi takto:

Dakujem za vysvetlenie funkcií

europskych institucii, citatelia to urcite ocenia.
Urcite ste sa niekde docitali aj to, ze v EU nikto nikomu nic nediktuje. Prijimanie rozhodnuti je zalozene na spolupraci, konzultaciach a spolurozhodovani vsetkych vasich vyssie spominanych institucii.
https://europa.eu/european-uni...

Rada sa necham buduci rok prekvapit, akych europskych lidrov Slovensko ponukne v sutazi o predsedu komisie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A ja som to takto ukončil:

Jedine na môj príspevok ste reagovala, to znamená, že som trafil do čierneho, a upozornil som na reálny problém, Komisia, ako aj EU parlament majú snahu uzurpovať si čo najväčšiu moc a diktovať nám.

Ja v diskusiách občas som síce ostrý, až invektívny, ale neurážam, ale diskutujem a argumentujem. Nikdy by som nenapísal takú vec, že blogerka Lucia K. je š...., ak sa mi vaše činy, názory nepáčia, tak mám snahu napísať vyargumentovaný protinázor, ak to neviem urobiť, tak som ticho. Teda moje argumenty asi boli dobré, na niečo som presne narazil, cítila ste sa v mene Komisie ohrozená, tak ste mi pre istotu odpovedala. Na urážky by ste zo zásady a veľmi správne nereagovala, ani na nevyargumentované protinázory.

Mám pár známych novinárov, znalých vecí okolo diskusií, od nich viem, že práve pre dobré a nebezpečné argumenty dostávam v diskusiách odpovede od dotknutých. Či občas som dokonca zmazaný, lebo dobre argumentujem, tak som "nebezpečný"...

Funkcie EU inštitúcií som prioritne vysvetľoval vám, vy ste v blogu nebola v obraze, a tvrdila ste, že Brusel tvorí politiku. Aspoň teda dúfam, že iba ste nebola v obraze, a nie úmyselne a účelovo klamlivo tvrdila to, že politiku robí Brusel. Tak som vás iba opravil a vysvetlil hlavne vám, že politiku máme a budeme tvoriť my, voliči.

Aktuálny EU-parlament má sedem frakcií, ak mám dobré informácie, Juncker pochádza z frakcie Európskej ľudovej strany, slovenská skratka EĽS, či EPP-ED v cudzom jazyku.
Aktuálne hrozí to, že sa rozpadne v súvislosti rozdielnych názorov na migráciu. Ak sa to stane, tak nemecký (bavorský) predseda tejto frakcie, Manfred Weber zbytočne ašpiruje na funkciu predsedu Komisie.

Až voľby rozhodnú o tom, že kto dá nového predsedu Komisie. Karty bude mať záujem najviac zamiešať vo svoj prospech francúzsky prezident Macron, ktorého iba dva roky stará volebná strana nateraz nie je zastúpená v EU parlamente. Sú aj také názory, že práve na prípadných troskách EĽS má snahu vytvoriť novú frakciu. Prípadne bude mať snahu obsadiť politický stred, a od ľavicového suseda ukradnúť pravicové krídlo, a od pravicového zas ľavé. Ale to sú predčasné špekulácie.

Iste žijete veľmi dobre aj z našich daní v tom Bruseli a zabudla ste na svoj pôvod. Inak by ste ani v náznakoch nekydala na svojich spoluobčanov, že nie je medzi nami osoba schopná nahradiť opilca Junckera. On klesol tak hlboko, že nech nastúpi na čelo Komisie hocikto, bude to iba lepšie. A teraz trocha invektívy, nenávidíte Slovensko a jeho občanov natoľko, že časom si aj občianstvo zmeníte?

V prípade Slovákov by som možno mal obavy iba v tom prípade, ak by predsedu Komisie dala strana Progresívne Slovensko. To by sa pokračovalo v šlapajach Junckera, no nie v pití, ale prijímaní rozkazov od občana USA, Sorosa. Možno by aj v novom vydaní zostali tie dnešné vrúcne bozky Juncker/Soros.

Apropo, ak už robíte v tej Komisii, neviete aspoň na úrovni klebiet, o čom zvyknú rokovať za zatvorenými dverami Soros a Juncker? Mám obavy, že to nie je v prospech nás, inak by to nebolo za zatvorenými dverami...

Lucia, ak mi vyzradíte, o čom tí dvaja hovoria v zákulisí, máte u mňa večeru, aj šampanské vám k tomu objednám...

Váš blog už nie je na titulke, teda ani na očiach, tak diskusiu končím!

Dobrú noc!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ja v nej aj dnes vidím iba z našich daní dobre platenú Euro-byrokratku, ktorá už si zvykla na život v Bruseli, už je doma tam, a od nás a našich problémov je na míle vzdialená. Trápi ju jediná vec, aby tam mohla zostať a mať nejakú moc nad nami.

Pre mňa je nevoliteľná aj vtedy, ak by Vallo od zajtra hoc aj celú bratislavskú MHD mi dal zadarmo. Práve naopak, ja milodary na účet iného nepotrebujem, teda o čo viac mi dá zadarmo, o to väčšia averzia voči Progresívnemu Slovensku....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Naozaj nechápem, čo máte proti nej

Veď Ona sama píše vo svojom kréde, že (citujem):
"Rada o nich p e d a b a t u j e m aj s vami".

A, možno Vám tým aj (osobne - veď s ňou vraj vediete dialóg) - čosi naznačuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jaj kamarát, ja som Maďar a môj materinský jazyk je maďarský. V detstve po slovensky ma učila bratislavská ulica a niečo aj škola...

Ale som rád, že vadí Ti iba moja slovenčina a nie obsah diskusných príspevkov. Minulú jar (18.4.2018) som podobne komentoval aj blog blogera Šimečku, ktorý je straníckym kolegom a spolubojovníkom tejto blogerky. Oponoval som mu a on zúrivo zakročil, a nechal moje dva príspevky zmazať, ako neetické. Teda vadil mu môj názor, nie moja slovenčina! Čiže nemám dôvod voliť túto stranu, ktorá necháva mazať jej nepohodlné názory. Môžeš si to uveriť v tej diskusii, hneď na prvej strane som 2x zmazaný...

Pre mňa radového rušňovodiča v penzijnom veku je obrovským vyznamenaním, keď mladý politik s vysokoškolským vzdelaním ma musí mazať, lebo nemá argumenty...
Táto blogerka mi v septembri aspoň odpovedala...

Inak nemám záujem o post ministra školstva, keď už, tak radšej dopravy, na základe môjho vzdelania a celoživotnej praxe tú problematiku poznám lepšie...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Co by sme si pocali bez vsetkych tych slnieckarov co pre nase dobro idu do politiky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďalšia členka progresívnej komunistickej mládeže. Mnozite sa rýchlejšie ako potkany.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Lórant Kulík: Gastronómia: Vyprážaný bravčový rezeň - X- ročný recept overený časom 4 781
 2. Martin Foto Potočný: Veď Kuciak je fakt mŕtvy, Róbert F.! Aj vďaka Vám! 2 856
 3. Robert Bestro: Odborník na ústavné právo nesúhlasí s Mazákovou obhajobou Kisku 2 030
 4. Pavol Tvrdý: SMER, SNS, MOST-HÍD: Politická banda usvedčená. 1 988
 5. Jozef Sitko: Kočnerov mobil hrobom Fica? 1 682
 6. Andrea Hoštáková: Lavičky, na akých ste ešte nesedeli 1 288
 7. Alexandra Bajusová: Anastasiu Kuzminovú potrebujeme. No ona už nepotrebuje nás 1 226
 8. Jozef Kmeto: Na čo nám Rómom slúži rasizmus 695
 9. Monika Nagyova: Svetu rozumejú iba konšpirátori 563
 10. Adam Puškár: Otvorený list Prezídiu Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR vo veci členských preukazov 467

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: KLAPANEC
 2. Štefan Vidlár: Jak R. F. pracoval pro ludzí
 3. Peter Šuvada: Prečo je potrebné integrovať zdravotne znevýhodnených?
 4. Štefan Vidlár: "Ty .okote imunitňí!"
 5. Vladimír Krátky: Prečo je Brucho vlastne letnou threemou č. 1 ?
 6. Štefan Vidlár: Pandrlák
 7. Marek Blanar: Najvačšie zdravotné benefity pôstu z časoveho hladiska
 8. Július Kovács: Vyjadrenie generála Pavla Macka ku generálnej prokuratúre.
 9. Milan Lacúch: Človeče! Ty sebecký ničiteľ prírody!
 10. Patrik Mackových: Príde recesia hneď alebo až po ďalšom náraste trhov?

 1. Kočner sa chválil, ako cez Ďatla a Hlavné správy oslabí protesty
 2. Drucker: Fico nechcel, aby som odvolal Gašpara
 3. Bude to koniec, varoval odborník na banány. Ničivá choroba prišla do Ameriky
 4. Sestra Jána Kuciaka Mária: Pri Ficovej tlačovke sa mi chcelo plakať, veď aj Janko bol novinár
 5. Threema a Kočner: Ako to bolo s prelomením šifier
 6. Ficovi začínajú oponovať jeho vlastní ľudia
 7. Ľudia sa postavili developerovi. Nechcú ďalšie obchody
 8. Tarantino pre SME: Seriály sú vraj dnes skvelé. Poviem vám, prečo to nie je pravda
 9. Víťazky diskvalifikovali, lebo sa v cieli držali za ruky
 10. DiCaprio a Brad Pitt pre SME: Jeden pre druhého sme ako manžel a manželka

 1. Prečo je Brucho vlastne letnou threemou č. 1 ?
 2. Matovič: Tváriť sa, že s Bugárom, ktorý za 30 strieborných zradí aj vlastnú mater, príde zmena...
 3. Komentár Ľubomíra Jaška: Bugár: „Tridsať rokov ma poznáte.“ Však práve
 4. Exminister vnútra Robert Kaliňák vypovedal v kauze Vietnamec, jeho šofér na neho čakal v zákaze
 5. Po našej krajine kráča neomarxistický mor,ktorý si želá ovládnuť naše duše, srdce a myseľ.
 6. Aj keby mali byť vyťažené všetky tatranské stromy! My vytrváme v boji proti lykožrútovi!!!
 7. Kiska o konci Fica: Povedal mi, že sa nič nezmení. Bude riadiť štát zo Súmračnej
 8. Politické strany: Na Slovensku funguje kvantita na úkor kvality
 9. Ján Kuciak - Chlapec, ktorý zmenil Slovensko a nikdy sa o tom nedozvedel
 10. Metallica darovala 250-tisíc eur na detskú nemocnicu v Rumunsku

Už ste čítali?