Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chce RTVS nanútiť normalizátora Gustava Husáka za najväčšieho Slováka? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

a zase výsledok riadenia štátnej moci vlády právnikom - Husákom, najväčším to Slovákom a ... gestá ktorého odkopíroval vo svojich prejavoch aj právnik Fico ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To niekto tú reláciu pozerá? Prečo?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

14 ... existuju skupiny ludi, ktorym sposob programoveho zostavenia RTVS vyhovuje ... na druhej strane, program RTVS je zrkadlom spolocnosti ako hlboko sme klesli ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nedá mi ...

RTVS je pre mňa už dávno len verejne ... nesvojprávna inštitúcia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hiovno propaguje navacsie ***** a spinu spinavu nakopat do gul by bolo malo
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tu nejde o pozeranie relacie

tu ide o to, ze titul z tej sutaze bude s krajinou desiatky rokov. Takto budu chciet media, pretoze su to clanky, ktore sa pisu systemom ctrl a daju sa pravidelne omielat donekonecna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pripojit Slovensko k Sovietskemu zvazu

Husak navrhoval pripojit Slovensko. Preco sa tento moment zamlcuje a nespomina. Nastastie sa mu tenti jeho sen nesplnil.
....
Z tejto doby je zachovaná správa z júla 1944 pripravená Husákom a určená na rokovanie v Moskve, v ktorom odporúča, aby sa Slovensko stalo súčasťou Sovietskeho zväzu:.....
‐‐---‐-‐------- -----
Uz len ta predstava je desiva. Ale pre Husaka nie. To je Slovak, ze??????
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Otázka na autora :

Za koho hlasoval on, keďže sa jedná o seriál licencovaný BBC, kde hlasuje verejnosť, či už sledujúca alebo nie.
Ja osobne seriál nesledujem, nezaujíma ma, napokon STV sledujem minimálne. Takže som ani nehlasovala.
Ak sa nejaký Husák nachádza medzi "nominovanými", asi dostal hlasy od divákov.
Tých, ktorí majú hlasovacie právo a volia dlhodobe Smer, SNS, Kotlebu či iné strany, nad ktorými by človek mohol gúľať očami od úžasu.
S tým asi RTVS nič nenarobí, kúpila licenciu a mädlí si ruky, ak má vďaka kontraverzii sledovanosť.
Pripadá mi to, ako by sa ktosi rozčuľoval, čo je v parlamente.
Nuž to, čo ľudia navolili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja mam na to co pises velmi

jednoduchy nazor. Voly volili, vola zvolili. Plati aj pre Husaka, aj parlament, aj komunalnych politikov- A kedze nedokazeme tych volov odseparovat od hlasovacich listkov, ak to podla toho aj v praxi vyzera. Inak, demokraciu povazujem za najleps i system, ale ma jednu smrtelnu chorobu na ktoru raz zomrie.
V roce 1787 Alexander Tyler, skotský profesor historie na Universitě of Edinburgh, řekl na adresu athénské republiky, zaniklé před 2000 lety, toto:
"Demokracie je vždycky dočasná a nemůže trvale existovat jako forma vlády. Demokracie vždy existuje jen do doby, než voliči zjistí, že mohou sami sobě "navolit" velkorysé dary z veřejných prostředků. Od toho okamžiku většina vždy volí ty kandidáty, kteří jim slíbí co největší podíl na veřejných prostředcích, což má za následek, že každá demokracie nakonec zajde na zhroucení financí, po němž vždy následuje diktatura."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Najhoršie pre

mňa bolo, tie deti, ktoré ho obhajovali na obrazovke, že prečo G. Husák najvačší Slovák. Deti, ktoré neboli na svete ani pred 20 rokmi, budú obhajovať jednu hnusnú, komunistickú, karieristickú svi......ňu, ktorá ako je hore vyššie napísané, zničila normalizáciou kopec životov. Človek bez chrbtovej kosti, ktorý vyhral v 1946 volby ako predseda DS Slovenska, ktorého komunisti zavreli na doživotie, vymysleli sa na neho komplot proti republike atd. a tento karierista nezanevrel na komunistický režim, ale všetko urobil preto aby si vybudoval karieru za každú cenu. Slušný človek by po tom všetkom čo prežil, nikdy nevstúpil do KSČ. Na webe Pravda.sk napísali priam ódy na neho, že celoživotne presvedčený komunista. Ani slovkom o tom že v 46 vyhral ako DS volby na Slovensku, že bol komančami zavretí atd. Keď som ich v príspevku na to upozornil tak mi ho vymazali. Takže taká je u nás demokracia, komunistický plátok cenzuruje historickú pravdu. Tuná na SME-čku som napísal, že „mrtvy bolševik, dobrý bolševik” a vymazali mi to, hoci nadomnou písali horšie nadávky a názory. Že šírim rasistické, xenofobne a neviem aké názory. Takže ano admin, môžeš znova vymazať môj príspevok, pravdu a názor ludí nevymažete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

joerr

mýliš sa, Husák nebol predsedom DS. Jej predsedom bol až do roku 1948 Jozef Lettrich. Husák bol členom KSS
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Komunista

od decka, preboha to si fakt niekto môže len pomyslieť, že bol predsedom DS??? Neuveriteľné ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A niekedy volia kravy a zvolia kravy

To len pre uplnost, aby sa zeny neurazili, ze ste im odopreli volebne pravo...

Zvysnych sedem pohlavi zanedbavam kvoli jednoduchosti a ich malemu vplyvu na vysledok volieb.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

bola to svina ktora za Slovenskeho statu paktovala s fasistami ako sano Mach a valali sa po kaviarnach a potom zase s Breznevom, a zo syna spravil ozrtateho vevyslanca pre ktoreho poslal special a kym doletel do helsink tak uz sa prebral a nic sa nestalo .Husak velka spina spinava tymi sprostymi recami a gestami o tom ze hranica nie je korzo dufam ze sa prazi v pekle ko ko t hnusny
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nahodou Gusto mal par dobrych hlašok

Okrem takych bežnych , ako : Kluci a klučky , alebo : Bolo to v apřili mal aj jednu zasadnu hlašku: Stali sme na kraji hlbokej priepasti , ale odvtedy sme urobili velky krok vpred!

Možno by teraz konkuroval aj kapitanovi Dankovi :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Žil som v Husákovej dobe

a nebol som a ani niesom zástanca socializmu,tobôž komunizmu,ale...zrátal už niekto počet obetí 40 ročného socializmu,a takmer 30 ročnej demokracie ? Pod 30r."demokraciou myslím mafiánske vraždy,lúpežné,počet samovrážd z titulu demokracie,straty zamestnania,drogové úmrtia atd...až taký veľký rozdiel by nebol v počte obetí.
Tak sa veĺmi nečudujme že G.Husák je u ĺudí tak vysoko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čudná súťaž.

Aj ja som zažil Husáka a nebolo mi vtedy všetko jedno.
Podstata je však v niečom inom. Je to televízny formát a ako obvykle sa na tento formát nalepilo veľa ľudí a názorov. Presnejšie: je to čosi ako reality show s témou, ktorá by mala ľudí vybudiť k nejakej aktivite. Namiesto normálnej ľudskej aktivity však - ako vidíme z diskusií - vyvoláva vášne a hádky a skôr ľudí rozdeľuje.
Dnes je móda hovoriť o niečom, že je to zlé, že to "čosi" ľudí rozdeľuje a nie spája. Nuž na spájanie ľudí máme iné veci. Napríklad jazyk. Na určitom ohraničenom území žijú rôzni ľudia, s rôznymi povahami. Ale majú jedno spoločné - hovoria rovnakou rečou, ktorá je výnimočná a neopakovateľná. Ak niekto tú reč povznesie na vyššiu úroveň, neurobil nič iné ako to, že spojil rôzne reči/nárečia do jedného celku tak, aby sa s tou rečou spoločnou dorozumelo viac ľudí.
Niekto by povedal, že politik, či štátnik urobil to isté - spojil určité regióny tak, aby vznikol štát. Teda väčší celok, kde si ľudia budú rozumieť. Niekedy si ale budú musieť rozumieť, lebo nad nimi sú nejaké zákony tých, ktorí tomu štátu vládnu.
Nuž v podstate sa dajú oba javy porovnať. Bez štátu by sa nemohol ani ten spoločný jazyk, teda tá spoločná reč presadiť ako vec povinná a záväzná pre všetky regióny. Zdalo by sa, že aj ten, kto má zásluhy na vzniku štátu, aj ten, kto má zásluhy na vzniku spoločného jazyka majú svoje trvalé miesto v dejinách. Ale jeden podstatný rozdiel tu predsa len je: Štát sa môže aj zneužiť (sebecká monarchia, korupcia, alebo diktatúra), ale ako a kto má záujem zneužiť reč?
Reč je prostriedok dorozumievania. Skôr vznikne štát tam, kde je dorozumievanie kodifikované ako jazyk, než naopak, hoci aj tento proces je z histórie známy. Natíska sa však princíp, že to, čo vychádza z reči je dobrovoľné a to, čo vychádza zo štátu môže byť aj násilné.
Tak čo je vlastne lepšie?
Aj nezasvätení pochopili, že tu porovnávam Štúra a Štefánika.
Napriek všetkému a pravdepodobne prevažujúcemu názoru považujem zásluhy Štúra za vážnejšie.
To ale nemení nič na skutočnosti, že formát "najväčší Slovák" je z reálneho hľadiska volovina. Je to asi ako keby sme chceli zistiť, ktorý koláč je v histórii Slovenska najlepší, alebo ktorá pieseň je najkrajšia (hoci aj taká, či podobná súťaž bola). Každá doba má svoje naj a aj v tejto súťaži by sa malo vymedziť obdobie, v ktorom hľadáme toho, kto je naj. Vo svojej dobe bol Štúr velikán, ale vo svojej dobe bol Štefánik takisto velikán a obaja sú dôležití v histórii. Teda bez určenia časového obdobia je to nanič. Pre tento nedostatok sa objavujú v súťaži aj úsmevné návrhy. Jánošík, alebo Sagan, či Cyril a Metod, ktorí Slováci vlastne ani neboli. Ale bol v ich dobe keď vynikli niekto výnimočnejší? Preto Sagan ...
Inak je to všetko iba vyvolávanie vášní, rozdeľovanie ľudí, ak nie - v lepšom prípade - pritiahnuté za vlasy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na wrestlingové publikum - trochu príliš kultivované.

Málo vzrušené... vzrušujúce. Žiadne vášne.

*

Je dostatok "skutočných veľkých osobností" v našej histórii.
Avšak, vplyvom 30-ročnej vedomej ohlupovacej "politiky" lokálnych médií,
kde neustále figurujú hviezdy a stálice Normalizácie - aj podľa ich vlastných slov: so zneužitými tvárami - národ ohlúpol. Značne.

A, žiaľ, jediný jeho prejav pudového odporu, neuspokojenia a frustrácie -- je hnus a nenávisť.
Často neadresná.


Stačí si napríklad pozrieť, za aké milióny,
sa podarilo našincom zničiť dielo Samuela Mikovíniho - geniálneho človeka (to len ako jedno zrnko, symbolizujúce miestnu spúšť).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takéto niečo vymyslel určite obchodník-kšeftar, ktorý chcel hodne zarobiť a teraz sa pri ňom vezú ďalší.Kazdy z nich je najlepší v niečom inom.Teraz však majú o jednom z nich rozhodnúť ľudia, ktorí o väčšine z nich doteraz ani nevedeli.Preto je hanbou, že niekto ide na trh s takými ľuďmi.
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Ondrej Putra: Padli prvé výstrely tretej svetovej vojny 201
 2. Jozef Kmeto: Nemám rád Joža Ráža 110
 3. Martin Ondráš: Keď rozkradnúť a zničiť štát nestačí 45
 4. Marián Viskupič: Rekreačné poukazy 2.0 – sociálne inžinierstvo v praxi 43
 5. Michael Achberger: Zjedzte čo chcete a aj tak chudnite 43
 6. Karin Süvegová: Naši susedia sýkorky 27
 7. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Prehľad dezinformácií, manipulácií a propagandy počas druhého októbrového týždňa 26
 8. Lórant Kulík: Fotogaléria: Začiatok konca koniec začiatku legendárneho obchodného domu Prior v Košiciach 24
 9. Miroslav Beblavý: Správa týždňa: najnovší nezmysel Andreja Danka 24
 10. Vladimír Krátky: Pellegriny klame ! 20

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Pellegriny klame !
 2. Monika KisBodnárová: Vyznanie
 3. Vladimír Krátky: Fico je ako Kimi Raikkonen .
 4. Peter Žiak: Želtanik , alebo smerom ku dnu so ŽSR ....
 5. Olívia Lacenová: Cena kakaa klesá, zrejme len dočasne
 6. Patrik Mackových: Zlato zaknihovalo rekordný prílev peňazí od poslednej krízy
 7. Lenka Jakubčová: Kupovaná spravodlivosť?
 8. Július Kovács: Tlačové vyhlásenie k situácii v súdnictve Slovenskej republiky
 9. Štefan Vidlár: Moji IT vnúčci
 10. Branislav Becík: Pomoc mladým rodinám je naša priorita

 1. Čaputová zo zdravotných dôvodov ruší program na najbližšie dni
 2. Trnka na nahrávke s Kočnerom: Viem, že ma zabijú
 3. Padli prvé výstrely tretej svetovej vojny
 4. Most-Híd a SMK sa dohodli na spoločnej kandidátke
 5. Wales doma remizoval s Chorvátskom, Maďari v tabuľke predstihli Slovákov
 6. Čižnár síce zbavil Trnku mlčanlivosti, ale odmieta ho stiahnuť
 7. Drž mi miesto, mám pre teba jeden báječný židovský fór, odkázala Gottovi Bohdalová
 8. On priam letel, vravel Froome. Kipchoge zabehol ako prvý človek maratón pod dve hodiny
 9. Zlá správa pre Slovákov: Chorváti získali vo Walese iba bod
 10. V Košiciach sa zrazili električky, jedného vodiča vystrihovali

 1. Predražené reality nútia ľudí siahať po pôžičkách
 2. Peter Bárdy: Majka Trošková mala vzťah s drogovým dílerom Vadalom, pán Fico
 3. Ako Leopoldovská koalícia uniesla Slovensko
 4. Hlina prezentoval KDH ako konšpiračnú stranu: Existuje Harabinov pornografický červ
 5. Remišová má pravdu: Spájať sa nemusia tí, čo to nepotrebujú
 6. Danko s Pellegrinim leteli na pohreb Karla Gotta dvoma špeciálmi
 7. Je SaS nebezpečná? Blahová vysvetľovala svoj výrok, za ktorý ju zo strany vylúčili
 8. Keď mafiáni požívajú Pellegriniho dôveru... a novinári púšťajú dymovú clonu
 9. Syrská armáda se přesouvá k severním hranicím, aby odrazila turecký útok
 10. Kiskova strana dobieha koalíciu PS-Spolu: Hlinove KDH klesá

Už ste čítali?