Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Neslýchaná ruská drzosť! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V Rusku vladnu byvali bolsevici a KGB-aci tak sa niet comu divit.Lebo byt bolsevikom je diagnoza na cely zivot.Ked 80 % Rusov v 21. storoci povazuje Stalina za najvacsieho syna Ruska tak k tomu uz niet co dodat.Predstavte si ze by dnes rovnake % Nemcov povazovalo Hitlera za najvacsieho syna Nemecka.
Absurdne!!!!!!
Rusko a Rusov nepochopi nikto.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veru,

byť bolševikokom, je diagnóza na celý život. Aj byť nedovzdelaným hlupákom, je diagnoza na celý život nebezpečná nielen pre jej nositeľa, ale najmä pre jeho okolie. Ocitli sme sa v nebezpečnom priestore aj čase.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tak si nam to povedal uplne jasne a lopatisticky. Tvoja liebling Merkelova je komunistka, lebo je to diagnoza.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Komunizmus je rakovina ludstva

ktora bola,je a vzdy tak bude. Vyuziva ignoraciu ludi,je to nezmenitelne,ale je aj
len jeden hnusny "Scheissdreck".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zdravim Tony

Tak ty si v JAR ? Ja som nedaleko od teba. Tak to mame podobnu zivotnu skusenost. Ano rakovina ludstva. Len teraz sa to siri z Bruselu v lahsej forme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"objektývnosti"

Je absolutne faux pas, ked nevzdelany clovek posmesnym sposobom vyzyva na slovny suboj cloveka vzdelaneho.

P.S. Pre Babku Blaskovu, aby pochopil aj on: Faux pas je nieco ako spolocensky trapas, hanba, porusenie slusneho spravania.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie veru

Píšete, že: „My predsa dobre vieme...“ A ja vravím, že neviete a nevie väčšina národa. Lebo uplynulo 50 rokov a určité dôležité fakty sa za tie roky nespomínali. Takže skúsme deň po dni.

1= Vojská Varšavskej zmluvy nás obsadili 21. augusta 1968. Prišli by tak či tak. Ale existuje POZÝVACÍ LIST, ktorým 5 komunistických predstaviteľov Československa žiadalo Brežneva o pomoc. Z ich strany to bola vlastizrada, ale Rusi majú originál dodnes v archíve. Štyria signatári pozývacieho listu stihli umrieť, ale piaty, Vasiľ Bilak, nikdy za túto vlastizradu odsúdený nebol a užíval si 22 rokov nadštandartný dôchodok. Ak odsúdený nebol, tak čo vlastne chceme Rusom vyčítať?

2= Rusi získali od československých vládnych predstaviteľov podpísanie tzv. MOSKOVSKÉHO PROTOKOLU, ktorým bol legalizovaný pobyt vojsk VZ v Československu. Ale to bolo získané nátlakom.

3= Potom koncom roka 1969 boli nariadené stranícke previerky, pri ktorých ubudlo v KSČ pár stotisíc členov. Ostali „spoľahliví“. Nasledovali previerky ostatných občanov v zamestnaneckom pomere,
ktoré mali odhaliť "kontrarevolucionárov“ v Československu. Ale bolo to ešte predčasné, lebo národ bol jednotný, tak sa kontrarevolucionári nenašli.

4= Potom 6. mája 1970 bola podpísaná v Prahe Zmluva o priateľstve, spolupráci a vzájomnej pomoci medzi Československou socialistickou republikou a ZSSR. Táto zmluva mala nadobudnúť platnosť až po jej ratifikácii. A tu 20000 bratislavských vysokoškolákov urobilo protestnú akciu. Zhromaždili sa na Gottwaldovom námestí a v aule na Strojníckej fakulte SVŠT študenti zostavili štvorčlenný výbor, ktorý odišiel s protestom na Ústredný výbor KSS v Bratislave. Boli prijatí Gustávom Husákom, ktorý súhlasil so stanoviskom študentov, že zmluva sa nesmie ratifikovať a na dôkaz súhlasu poskytol delegovanému výboru auto Tatra603 s policajným sprievodom, na okamžitú prepravu do Prahy. Delegáciu prijal Dubček a sľúbil, že urobí všetko preto, aby „zmluva“ nebola ratifikovaná. Študenti v Bratislave sa rozišli až po telefonáte z Prahy, že ich požiadavka bola akceptovaná. Bol som tam. Vedľa stál známy bratislavský herec, vedľa syn rektora, len tam chýbala stredná a staršia generácia. Tí už vtedy boli unavení a aj tak trochu ustráchaní.

5= Dubčeka nahradil súdruh Husák. Začal tzv. normalizáciu. Keďže Rusov nemohli uspokojiť výsledky formálnych previerok, tak sa pod vedením súdruha Husáka rozbehla druhá vlna previerok. Rusi chceli nenátlakovým systémom získať pre svoju inváziu odobrenie od československých občanov. Takže tie previerky už boli iné. Najprv boli v Prahe vybraní naslovovzatí „preverenci“ a tí zostavovali pyramidálne po celej republike previerkové komisie. A tu už nešlo o pohovor. Každý občan Československa, ktorý bol vtedy v zamestnaneckom pomere, musel predstúpiť pred previerkovú komisiu. Ale najprv musel PÍSOMNE odpovedať na (tri či štyri) otázky. Prvá otázka bola, či preverovaný súhlasí so vstupom spojeneckých armád Varšavskej zmluvy do Československa. Druhá otázka bola, či preverovaný evidoval, že v Československu prebiehala kontrarevolúcia. Boli to prísne previerky, ale nenátlakové. Nemali sme hlaveň samopalu na sluchách a predsa nás bolo v 15 miliónovom Československu len okolo 2700, ktorí sme sa odvážili stáť v pravde. Tí ostatní, ktorí boli preverení, vyjadrili svoj súhlas so vstupom spojeneckých vojsk do Československa A POTVRDILI TO SVOJÍM PODPISOM.
Ak tie previerkové protokoly z roku 1972 niekde sú, tak sú tam podpisy väčšiny československých občanov, ktori súhlasili so vstupom spojeneckých armád do Československa...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Otázočka

Na tom POZÝVACOM LISTE bol aj podpis najvyššieho predstavitela krajiny A. Dubčeka? Nie nebol.
Stačil podpis par zradcov národa, - pudlíkov Kremla, že?
A tie "nenátlakove previerky" pod ruskou kuratelou, boli naozaj nenatlakove, ze? boli vlastne formalitou, absolutne férové, však nikto nemal hlaveň kalašnikova Ivana Ivanoviča pri sluchách...iba taka maličkost - nesúhlas s pobytom okupantov znamenal pre jednotlivca odchod do divočiny. Také typicky ruské, prefikane, barbarské. Rus nanucuje svoje hnusne pravo vladnut v tkzv "bratskej krajine". On ju prv znásilni a potom sa domáha lásky...odobrenim - podpisom podmaneneho naroda.

Horšie však je. že bolševik sa nenaučil z historie nič, chce ju zopakovaľ. Svoj vojenský zločin chce takto otočiľ na šlachetnú akciu.

Predstavme si scenario:
Nemecko majuc demokraciu, nezakaze fasizmus, v nemecku - Adolfove busty smradia po mestach nemecka. (Naproti tomu v rusku cerveny fasizmus kvitne, ma zastupcov aj v Dume, Josipove busty v kadom ruskom meste).
V Bundestagu maju tiez svojich zastupcov. A jeden pekny den predlozia podobne ako v rusku identicky navrh ohladom napr. prepadnutia Polska.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nemecká povojnová skutočnosť

Zaujímavý článok https://dennikn.sk/1466411/odk...
"V postnacistickom Nemecku môžete mať demokraciu alebo spravodlivosť, nemôžete však mať oboje naraz," povedal nemecký kancelár Adenauer na výčitku, že 20 rokov po vojne je vo funkciách ešte veľa nacistov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hluposti a zase Dusan Serebrini!

Doteraz som sa vysmieval z dvojice Blby a blbsi z KSSmer, a sice z dvojice Jariabek-Ciz.
Tusim budem musiet najst nejaky film s trojicou takych...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Typicky utok ad hominem. Ziadne fakty len snaha urazat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ano, tiez si myslim, ze je to *****.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sudruh Konkol, si to ty ten Konkol, znamy komunista v diskusiach SME z doby tak - odhadujem - pred desiatimi rokmi? Si to stale ty ten isty sudruh komunista?

Alebo nie a si tu uplne novy, brat sudruha komunistu Lubosa Blahu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vymyslat si, ohovarat a urazat vies. Alebo ze by si hodil link na nejaky moj komunisticky prispevok?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bol som poslucháčom Katedry novinárstva

FFUK, keď ma jedného zimného dňa prišli vyzdvihnúť priamo z prednášky, aby som sa dal preverovať oproti, v redakcii Smeny, pretože som tam predtým cez prázdniny praxoval ako elév. Nechápal som, prečo ako nezamestnanec mám byť preverovaný práve tam a teraz, ale pokorne som predstúpil pred „komisiu“, v ktorej okrem šporťáka Valka sedeli zrazu mne neznámi ľudia. Hneď prvá otázka znela, že čo si myslím o „internacionálnej pomoci“. Povedal som, tak ako som si myslel a cítil, že to rozsúdi história. Bolo vidieť, že ich to značne vykoľajilo a krpatý ujko, z ktorého bol normalizačný šéfredaktor Ištvančin ma okríkol: Čo má ukázať história? Na čo ešte čakáte? Ste ešte mladý, aby ste takto mudrovali! Valko mi chcel možno pomôcť, takže sa ešte spýtal: Čo si myslíte o Dubčekovi? Po krátkej úvahe som odpovedal, že je to nešťastný človek, pretože on to myslel dobre, ale nedopadlo to práve najlepšie. Prepichli ma inkvizítorskými pohľadmi a Valko povedal: To je všetko, môžete ísť. Zotrval som ešte pár minút na oddelení kultúry, kým prišla jeho už nová vedúca Trančíková a so slzami v očiach mi oznámila, že už viac do tejto redakcie nemám chodiť. Čoskoro ma vyhodili aj z tej žurnalistiky a na 2 roky som po opakovanom konkurze (pôvodne prijatý emigroval) nastúpil do Vojenského umeleckého súboru. Tri dni pred návratom do civilu si ma prišiel osobne vyzdvihnúť nový zástupca nového šéfredaktora Smeny Ing. Peňkovský a už nikdy sa ma nikto nespýtal, čo si myslím o inernacionálnej pomoxi, resp. o Dubčekovi. Podotýkam, že nič som nemusel podpísať. iba vydržať 11 rokov v redakcii, v ktorej, ako som neskôr zistil, fungovala 1/8 agentov ŠtB, samotný Valko so 4 krycími menami. Odišiel som odtiaľ na vlastnú žiadosť, keď sa pomery začali stávať neznesiteľnými, keď tam začali fungovať bývalí funkcionári SÚV SZM a gardoví eštebáci. Uvádzam to všetko iba kvôli tomu, aby si nikto nemyslel, že normalizácia bolo čierno-biele obdodie...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Teraz by aj Nemci mali navrhnut zakon ze okupacia ZSSR v roku 1941 bola opravnena. No ved oni len chceli pomoc narodom Sovietskeho zvazu znicit bolsevizmus. Rusi to nepochopili. Cechoslovaci dobry umysel v roku 1968 pochopili rovnako ako v roku 1938/39 a nebojovali. A to este k tomu sibnuta LSNS taha k Rusom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zdravé sily sú nesmrteľné.

V 45nás oslobodili tým, že "prehulákali" cez naše územie - získali bez nášho súhlasu priamy ťah na berlín. Odpor obyvateľstva bol minimálny a tak si oslobodenie zopakovali o 23 rokov neskôr.Aj toto oslobodenie im prinieslo bonus obsadenia územia. V posledných rokoch navštevuje ich parlamentný priestor a tiež aj rôzne lobistické kumbálky zvláštna postava(y?) zo slovenského parlamentu. To je pre nich dôkaz vďačnosti a teda je treba sa prihotoviť na ďalšie "oslobodenie". Je ale treba plne zlegalizovať to sporné zo 68. Kývačov pre tento akt oslobodenia sa v tejto gubernií nájde dosť. Stačí, keď sa im niečo sľúbi. Samozrejme neoficiálne, aby to stiahlo zadky miestnej holubacine.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Faktom je,

že nielen v súvislosti so súčasným nepokojom okolo snahy Moskvy,
prinavrátiť sa k ich pôvodnej interpretácii okupácie Československa (falošne, dodatočne, a hlúpo, žiaľ, píšu Česko-Slovenska, lebo to bolo Československo), okupácie roku 1968,
ktorá vychádza z FAKTU,
že predstavitelia štátnej moci Československa - podpísali tzv. Moskovské protokoly (až na jedného, Františka Kriegela),
čím medzinárodnoprávne legalizovali - tento brutálny akt.

To je FAKT.

A nepomôžu žiadne "slovanské emócie" u poniektorých Slovákov (u Čechov určite nie),
ku predobrému s.Dubčekovi.
Ktorý tento protokol podpísal.

Takže,
to, čo sa, žiaľ, až dodnes - výhradne len na Slovensku - cieľavedome udržuje v rámci historického bezvedomia,
že sa s úctou spomína na s.Dubčeka aj Jana Palacha,
je nonsence.

Keďže čin Jana Palacha, a mnohých nasledovníkov, a množstva iných, ktorí neboli ochotní prijať myšlienku "blahodarného zásahu okupačnách vojsk",
bol priamou reakciou na zradu. V Moskve.
Zradu ľudí, ktorí dokonca aj v najivnej nádeji, vkladali svoje sympatie a solidaritu do spomenutých súdruhov,
ktorých odtransportovali do Moskvy.

Tí sa, žiaľ, po pár dňoch po....., rozplakali... a podpísali.
Potvrdzujúc tak - aj legislatívne - "oprávnenosť okupácie".

Takže,
z ruského hľadiska - majú argument.
Právny argument. Na základe ktorého, dokonca už vtedy, nebolo UŽ možné intervenovať,
a toto predložiť na najvyššom fóre v New Yorku, ako brutálne porušenie medzinárodného práva.

A, museli sme sa podvoliť tomuto zradnému podpisu.
Aj keď národ tomu vzdoroval...

* * *

Apropo,
užitočné je, si prečítať aj súčasný článok,
Feldekovské premostenie medzi 1. júnom a 21. augustom v roku 2019:
https://miroslavpollak.blog.sm...
Dostanete oznam,
že nič sa tu nemení.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Stanislav Martinčko: Dankové milované cigarety, húfnice, tanky...! 715
 2. Stanislav Martinčko: Zvyšovanie cien cigariet trápi zlepenec viac, ako raketové zvýšenie potravín?? 164
 3. Pavel Pospíšil: Ten súdruh Fico ma ani neprekvapil. 100
 4. Lórant Kulík: Gastronómia: Lokše bandurkové - Zemiakové lokše majú - X - ročnú tradíciu na Slovensku 70
 5. Filip Pastorek: Ľubomír Vážny musí odstúpiť vo verejnom záujme 60
 6. Adam Znášik: Pre nových politikov nastáva čas naozajstnej úprimnosti 51
 7. Jozef Sitko: Keď som neudával, stal sa podozrivým 44
 8. Janka Cigániková: Toto Fico vašej babke nepovedal 27
 9. Július Kovács: Gratulujeme k narodeninám súdruh Fico, šťastných 55. 25
 10. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (13. - 19.9.1919) 21

Rebríčky článkov


 1. Bugár odkázal Kiskovi, že nemá vynášať, lebo sám zle dopadne
 2. Dom postavil pri pozemku susedy. Tá teraz ľutuje, že to nestopla
 3. Programátor z portálu blbec.online: Blaha nemá výbavu na to, aby argumentoval
 4. Bývalý vodič o havárii v Košiciach: Z autobusu by som nevystúpil
 5. Sexuológ: Nie je v záujme evolúcie, aby mali štyridsaťroční starci a stareny deti
 6. Rada "vyhýbajte sa stresu" je nanič, vraví psychiater
 7. Na stužkovej ju všetci odstrkovali, dnes raňajkuje s prezidentkou
 8. V Košiciach sa rozbehol autobus bez šoféra, pritlačil ženu
 9. Už vieme, prečo Čaputová vymenovala Kováča (týždeň podľa Schutza)
 10. Bugár má problém. Z Mosta odchádza Nagy, Sólymos sa vzdá straníckych funkcií

 1. Všetko odpracoval zas Matovič a SaS. Zvyšok spolu progresívne mlčal
 2. Drahé obedy zadarmo
 3. Slovensko je pred rozhodnutím, či sa chce vymaniť z mafiánskeho zovretia
 4. Matovič dal Dankovi letenku do Grécka, ten mu za to v pléne vulgárne vynadal
 5. Kiska: Drucker je odnožou Smeru a ja nechcem mať nič ani s jeho klonmi
 6. Miroslav Vetrík: Vedenie Bratislavy pokračuje v korunovačnej zlodejine
 7. Inteligentný človek nepíska pri nikoho hymne... za žiadnych okolností
 8. Tlmočníčka na klinike: Muži platia potraty aj s firemnou kartou, žene dal peniaze na potrat kňaz
 9. Andrej Danko: Zrušil by som ústavný zákon o dlhovej brzde a nabral miliardové pôžičky
 10. KDH zaznamenalo masívny odliv konzervatívnych voličov