Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nihilizmus úradov, alibistická polícia a otravovanie aktivistov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Váž. pán Pado,

je to smutné ale je to tak. Mocní si robia čo chcú aj nerobia čo nechcú. Zákon neplatí. Mestská polícia radšej osadzuje papuče za nezaplatené parkovné, ako by mala stíhať rozbíjačov a vyhadzovačov fliaš po chodníkoch a rigoloch, polícia radšej bude zastavovať vodičov za nezapnuté pásy a nezastavenie na stopke na prázdnej križovatke, ako by mala naháňať hlučných motorkárov a 4-kolkárov.

Úradníci takisto majú 2 zázračné formulky. Ak ukážete na paragraf, kde majú konať a nekonajú, povedia, že nemajú na to kapacity, financie, nedá sa a pod. A samozrejme na nich nie sú v zákone žiadne sankcie. A naopak, sú až príliš aktívni vo veciach, čo im ani neprislúchajú alebo ani nie sú v zákone, tam zas majú formulku, že sice v zákone to nie je, ale zákon to ani nezakazuje.
Proste ria aj nerobia si čo chcú, úplná svojvôľa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Stat je lepsi hospodar

Vsimol si niekto ze dnes uz stat uz fakticky vobec nic nerobi ? Treba postavit dialnicu - najme si na to sukromnu firmu. Treba postavit verejne osvetlenie - najde si na to sukromnu firmu. Treba prevadzkovat verejne osvetlenie - najde si na to sukromnu firmu. Statni zamestnanci su vylucne uradnici ktori sedia v teplej kancelarii a nezdvihnu ***** zo stolicky. Dokonca este aj udrzbu a prevadzku vlastnej budovy nedokazu urobit sami, ale musia si na to najat sukromnu firmu. Vlastne ani to nie, ani to nie su schopni - na vybranie dodavatela si najimaju dalsiu firmu ktora to urobi za nich - nazyva sa poardca.

Policia podobne. Len sediet v teplej kancelarii, kukat do kamier na monitoroch (v skutocnosti do obrazoviek mobilov, kavicky a cigaretky) maximalne nasadnut do auticka a ist sa povozit po meste / dedine. Hlavne nas neotravujte ze by sme mali niekde hliadkovat, ist niekde a riesit nejaky konflikt, poznat svoj rajon a problemove miesta a problemovych jedincov alebo skupiny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale to je podľa mňa správne, že štát si na stavbu najme súkromnú firmu. štát by sa nemal zaoberať bezprostrednou hospodárskou činnosťou. Jednak to deformuje podnikateľské prostredie, keď štát stanovuje zákonmi podmienky podnikania a zároveň sám podniká a na druhej strane by sa mal prednostne venovať svojim hlavným povinnostiam.
A nechápem tú pasáž o nezdvihnutí zo stoličky, to akože má ísť dotyčný úradník montovať svietidlá alebo upratovať budovu? Je in kopať do úradníkov, ale v histórii aj v súčasnosti bolo jedným zo základov úspešného fungovania štátu fungujúca "byrokracia" (a to hovorím ako človek, ktorý celý život pracoval vo výrobnej sfére). Za to, že u nás nefunguje tak, ako by mala, najmenej môžu obyčajní referentíci.
Hlavnými dôvodmi sú:
1, politické nominácie - po každej zmene vlády sa menia vedúce pozície bez ohľadu na kvalitu pracovníkov
2, zmätená legislatíva - prijíma sa často zbytočná regulácia, predpisy sú veľakrát v protiklade a tak paradoxne sa nájdu úradníci preťažení úlohami, ktoré však nepomáhajú riešeniu problému
3, chýbajúca koordinácia - nie sú jednoznačne stanovené kompetencie, niektoré úlohy nie sú riadne pokryté, iné sa riešia duplicitne
4, alibizmus a formalizmus- predchádzajúce 3 body vedú úradníkov k tomu, aby vo vlastnom záujme zbytočne nevyvíjali iniciatívu a kryli sa striktným odvolávaním sa na príkazy a paragrafy
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

- Stat nepodnika, ale realizuje statnu ppolitiku a jej sucastou su aj vladne zakazky. Dialnice nestava stat, ten nastavuje ramce, ktore korumpuju aj sukromne firmy.

- Clanok je o specifickych uradnikoch, ktori maju na starosti ZP. V mojom svete nemaju sediet na zadkoch, ale nezakonnu cinnost odhalovat a nie cakat na podnety. Mame armadu statnycňh zamestnancov a armadu zamestnancov verejnej spavy - prebujnenu, drahu a neefektivnu, darmo si ju nazveme ESO.

- Ak niekto nedokaze konat z pozicie referenta, tak na urade nema co hladat.

- K dovodom nemam vyhrady.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Pado,...

...to, čo opisujete (a nie prvý raz) - tak to sú, podľa mňa, konečné stanice, "štácie," ako sa vraví.
Isteže, máte pravdu, dokonca podloženú skúsenosťami, praxou, ale akosi vždy ako keby ste pozabudli na to, že treba písať hlavne o začiatku problémov.
Píšete, citujem Vás:
"A tak ďalej záviďme Nórsku, Švédsku, Rakúsku ... ich správu veci verejných a čistú krajinu. Tu totiž úradníci - berúci za „starostlivosť o životné prostredie“ plat, vlastnou činnosťou neodhalia nič, policajti generujú formálne a úplne zbytočné úkony v živých spisoch, aby šéf a prokuratúra boli spokojní na ceste za koncoročnými odmenami a výsluhovými dôchodkami."
Áno - môžeme Nórsku, Švédsku, Rakúsku, aj Francúzsku, Švajčiarsku, Nemecku, Veľkej Británii atď., atď., atď. závidieť ich čistú krajinu a ich správu vecí verejných. Ale, myslím si, najskôr a v prvom rade by sme týmto krajinám mali závidieť ich poriadkumilovných obyvateľov, občanov - ktorí nezakladajú nelegálne skládky odpadov, neznečisťujú prírodu a verejné priestranstvá, svedomito triedia odpad, dbajú o čistotu (aj takým spôsobom, že v mestách denne aj niekoľkokrát vysýpajú odpadkové koše a aspoň raz za deň čistia ulice)...
Mám s tým osobné skúsenosti - napr. už v roku 1990 som precestoval celé zjednotené Nemecko - od Kolína nad Rýnom cez Berlín do Drážďan, aj malé mestečká, i dediny --- a bol som pozitívne šokovaný z čistoty miest, obcí, prírody, ale aj vlakov a vlakových staníc. Od roku 1990 som bol veľakrát na Západe, najčastejšie vo Francúzsku - a opäť: francúzska krajina, vidiek, mestečká, mestá, obce --- všade je čisto.
To západné čisto ale neprichádza samotné, samozrejmé. Za ním sú ľudia, ktorí prírodu, okolie, mestá a pod. neznečisťujú. Majú to v krvi a od výchovy. Preto nepotrebujú rôzne "trašauty" a kadejaké "apky."
Aké vzory sme si ale za 30 rokov priniesli zo Západu? Vari státisíce Slovákov a Sloveniek ročne chodia na Západ - na dovolenky, za prácou, na štúdiá - obdivujú to tam, ale potom sa vrátia domov a bez zaváhania založia nelegálnu skládku za dedinou, robia neporiadok na uliciach a pod.
Samozrejme, aj v Le Havre, aj v Orange, aj v Kolíne nad Rýnom či v Berlíne i v Londýne a Istanbule som videl bočné ulice, uličky, ktoré neboli vymydlené, vyzametané ako centrá --- ale úprimne píšem, že v žiadnom prípade neboli tak zasvinené, s prepáčením ovracané, zahádzané odpadkami, ohorkami z cigariet, plné fľakov po moči a zvratkoch, zadubené zažratou špinou, so zapáchajúcimi dlhé týždne nevysypanými odpadkovými košmi... - ako je napr. Obchodná ulica v Bratislave, priestor od bratislavskej hlavnej železničnej stanice až kamsi pod úrad vlády tejto republiky.
Takže, pán Pado, domnievam sa, že za všetkým tým, čo píšete a o čom píšete, je nejaký začiatok - a tým začiatkom je pravý slovenský, zadubený a neporiadny s prepáčením bordelár a nezodpovedný, ľahostajný jedinec. Dokým tu bude on (budú oni), dovtedy nebude Slovensko čisté, pekné, upravené a hodné obdivu a svojej prirodzenej krásy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ludia na Zapade sa nestali slusnymi len tak. 1) Nemaliu tu 40 rokov rezim, ktory odnaucil ludi od osobnej zodpovednosti. 2) Funguje tu rovnovaha represie a vychovy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno.

K +
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nemajte ružové okuliare :)

pán Droppa, ako si vysvetľujete úkaz, že slovenský zadubenec keď pride do Nemecka, Dánska, Rakúska,... dokáže byť poriadkumilovný a nebude mu odpadávať odpad kdekoľvek? a keď sa vráti, môže za ním chodiť oobný zberač

Ja mám pocit, že problémom je nedostatočná represia na Slovensku- a to ju dosť nemám rada. Radšej mám motivovanie ľudí, ale žiaľ na mnohých motivácie nezaberajú

Osobne sa borím so samosprávou, ktorá demotivuje triediacich občanov a núti ich doplácať na netriedičov a podnikateľov, ktorí neprispievajú do systému, ale nechávajú si vyvážať svoje odpady. Odmietajú pre podnikateľov vytvoriť možnosti na triedenie v rámci systému financovaného OZV a dohliadnuť na spoplatnenie vývozu všetkých neevidovaných nádob- l"ebo by tvorili čierne skládky"...
Aká je motivácia triediť pre občanov, ktorý musia zaplatiť aj nerealizované vývozy zmesáku, keď papier vám vyvezú len raz do mesiaca( niekedy až po 6 týždňoch)?
Aká je motivácia triediť pre podnikateľa, ktorý mestu nič neplatí, len vo vývozný deň vyloží nádobu na zmesák. Ak by triedil, tak sa o vytriedené odpady musí starať sám-hľadať odberateľa a robiť zmluvy, lebo mesto ho odmieta zastrešiť svojím systémom zberu separovaného odpadu? (poväčšine ide o obaly, v ktorých cene podnikateľ zaplatil aj poplatok OZV)

môj názor je, že ľudia sú rovnaké ...(nechcem uraziť žiadne zviera), len nastavenie systému- mantinelov akceptovaného správania je iné

možno na slovensku je málo extrémistov, ktorí dokázali zistiť pôvodcu čiernej skládky(list s adresou), odpad vyzbierali, zazvonili na adrese a keď im otvorili aj s vrecami vošli dnu a obsah vriec im vysypali v obyvačke na koberec. poznám len jedného. Ja sama by som si netrúfla...

pár krát som sa prekonala a upozornila fajčiara, že špaky na zem nepatria, keď som bola svedkom odhadzovania, ale niekedy to tiež nechám plávať.

Kamarát vo francúzsku robil "poľného policajta" a celé dni presedel v kriakoch a čakal na obľúbenom mieste znečisťovateľov. prichytení pri čine museli zabezpečiť vyčistenie a nik neriešil, kto všetko to tam navozil... takáto enviro polícia na SK chýba
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Saška Uhlárová: Naprieč Rumunskom po najkrajších cestách sveta Transfagarašan a Transalpina 1 980
 2. Monika Kusendová: Dovolenka v Egypte – more terrible than great? 1 794
 3. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Prehľad dezinformácií, manipulácií a propagandy počas tretieho októbrového týždňa 1 168
 4. Jozef Šátek: Kto, ako a prečo zatajoval "Gorilu". 1 143
 5. Miroslav Beblavý: Správa týždňa: Ako Kmotrík vytiahol z vodární 4,5 milióna eur 1 037
 6. Danica Chames: Poriadny chlap predsa musí mať špek 955
 7. Karolína Olšavská: Sú pohonné hmoty na Slovensku kvalitnejšie ako v Rakúsku? 938
 8. Martin Pekár: Ako zarobiť na štáte 300 000 EUR za mesiac 778
 9. Lórant Kulík: Fotogaléria: Letecký pohľad na sídlisko Terasa v Košiciach 712
 10. Elena Antalová: Sociálny štát a okašľaní dôchodcovia 676

Rebríčky článkov


 1. Radovan Medovič: Schyzofrénia po gorilovsky
 2. Sonya Haraszti: Keď sa na Tindri spojíš so strateným kamarátom z detstva i s bratom svojho exa.
 3. René Števánka: UZNESENIE EP O BOJI S DEZINFORMÁCIAMI VS IDEÁLY NOVEMBRA ‘89
 4. Róbert Kováč: V tŕni nahí
 5. Štefan Vidlár: A Voter - A Shit
 6. Ľubomír Belák: Na mol v divadle
 7. Štefan Vidlár: Enem né tak
 8. Peter Mrázik: Výsledkom kolektívneho vyjednávania v Jaguar Land Rover je rekordné navýšenie mzdy
 9. Filip Pančík: Žemľovka
 10. Milan Lacúch: Kresťanský národ konzumentov nečistoty

 1. Sudca Lindtner z Threemy: Kočner si tyká so všetkými, no jeho vplyv sa preceňuje
 2. Bývalý šéf tímu Gorila: Našli sme stámiliónové transakcie
 3. Asi najsmutnejšie je mlčanie Ivana Mikloša
 4. Ako o Gorile klamala Anna Bubeníková
 5. Zoológ: Pri stretnutí s meďveďom sa mu musíte pozerať do očí
 6. Čo dnes robí Bubeníková z Gorily? Stala sa developerkou
 7. Johnson sa po prehre vzpieral. Nakoniec požiadal o odklad brexitu
 8. Johnson požiadal Úniu o odklad brexitu, rokovať o ňom odmieta (minúta po minúte)
 9. Threema potvrdzuje Kočnerov vplyv na novinárku
 10. Gorila vyhnala do ulíc zástupy ľudí, chcú spravodlivé Slovensko

 1. Robert Fico - krstný otec Gorily aj mafie
 2. Threema: Kočner sa radil s predsedom súdu Lindtnerom, na ktorom stojí prípad Lexu
 3. Keby nebolo Pittnera Gorila by nebola: Autora spisu Gorila vyhodili ako vlastizradcu
 4. Lipšic vyzval na zverejnenie nahrávky z rokovania vlády o odvolávaní Bubeníkovej
 5. Kočnerova Threema: Ty si kúpiš byt, ja platím všetko ostatné, napísal Jankovskej
 6. Gabo berie veci alternatívne: Pozadie je pre SDKÚ rovnaké
 7. Dzurinda na nahrávke s Miškovským: Neser ma, ak chceš, aby som ti pomohol!
 8. Tomáš V. viní starostu Rače z krádeží a úplatkov
 9. Generálny prokurátor Trnka si nahrával návštevy na prokuratúre
 10. Sudca Lindtner priznal kontakty s Kočnerom, kolegovia ho vyzvali na odstúpenie

Už ste čítali?