Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tá lacná oceľ je príliš drahá! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Tento tlak ocele z tretích krajín doslova likviduje európske oceliarstvo"

Ale na druhej strane pomáha firmám, ktoré oceľ nakupujú - budú mať menšie výdavky. Z pohľadu ekonomiky je to vyrovnané skóre.

Z pohľadu ekológie - je to možno fakt, že v Číne je laxnejší prístup ku ekologickejším technológiám. Neviem, čo s tým. Možno urobiť nejaký kompromis, v zmysle, dovoz ocele je povolená len pre firmy s ekologickými inováciami? Ak sa to dá vôbec kontrolovať. Som zástanca globalizácie, ale ešte väčší zástanca ochrany životného prostredia :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem či v konečnom súčte je to win win situácia.
Ak príde o dobrú mzdu cca 2500 ľudí o toľko sa zníži ich spotreba a príjem štátu cez dane. Ak automobilky ušetria na nižšej cene nakupeného z tretích krajín, je predpoklad, že tento "zisk" sa prenesie do spotreby ich domovských krajín. Takže v súčte Sk, na tom nijako nemôže zarobiť.

Ak sa bude ďalej znížovať zamestnanosť v železiarňach, môžu prísť k bodu, kde úplne uzavretie bude ekonomický výhodnejšie (pre majiteľa) ako opätovný nábeh. K tomu máme klesajúci predaj nových automobilov, teda dá sa počítať aj s celkovým znížením ich výroby. A Sk v konečnom súčte bude aj bez pracovných miest v železiarňach, aj bude v poklese zamestnanosti v auto+ekosystém.
Následná skutočnosť, ako vo vrchole ekonomického cyklu, vláda nešetrila na zimu, ako vláda ignorovala nové trendy (výroba, školstvo..), bude už len preschnutá čerešňa z torty, ktorú s podporou vlády Náš človek Istotári zjedli.

Globalizácia vo svojej podstate bola ok myšlienka. Ale každá dobrá myšlienka v histórií ľudstva prináša kopec negatív. A globalizácia umožňuje celosvetovú monopolizáciu. Niekoľko nadnárodných korporácii, napriek existencii stoviek antimonopolných orgánov, kontrolujú už dnes väčšinu svetovej ekonomiky. Až ostanú len dve, tri aký nastane svet?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"... Takže v súčte Sk, na tom nijako nemôže zarobiť...."

Mne ako globalistovi, samozrejme tieto národné zisky a straty neprekážajú. Svet považuje mza jednu veľkú dedinu :) Ale úspory slovenských firiem sa môžu premietnuť aj do vyšších platov. Teda ľudia nebudú mať vyššie platy u oceliarov, ale vo firmách, ktoré dovážajú oceľ zo zahraničia.

"globalizácia umožňuje celosvetovú monopolizáciu. "
Toto sú znova spojené nádoby. Firmy si kúpia oceľ radšej od väčšieho hráča, ktorý im ju dá lacnejšie. Takto je oceľ dostupnejšia aj pre menších hráčov v iných sektoroch. Keď je oceľ drahšia, tak ju môžu nakupovať len silenjší hráči.

Ekológia trochu núti rozmýšlať aj iným spôsobom, nielen rozmýšlať nad ekonomickými modelmi, to je ale fakt :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak pre vyššiu cenu prídeme o oceľ a zároveň pre nižší dopyt poklesne auto priemysel (nie len finálne výrobky, ale aj dodávatelia) tak globalistom to skutočne jedno bude, ak zas u nás vyskočí nezamestnanosť na dvojciferné čísla.

Lenže ak korporácie ovládnu ekonomiku skrz odvetvia (čo sa už dnes deje), tak výsledkom nebude "oceľ aj pre malých hráčov", lebo nijaký malý hráč neprežije.

Pokiaľ nebudú rovnaké ekologické záťaže na výrobu pre všetkých, dovtedy tí čo prd na ekológiu budú rásť, a tí čo budú nútení ekologickú záťaž niesť, budú zanikať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovensko je americka kolonia

pretoze niekolko bolsevickych spekulantov priliz rychle za to zbohatlo a to je len
jedno odvetvie.Vsetko ostatne su len ututlavajuce kecy.
Keby som vam napisal o niekolko nasobne vacsom oceliarskom podvode tak by
ste snad ani neuverili.
Krajina ktora ma nevycerpatelnu zeleznu rudu,ktora mala obrovsky a najvyspelejsi oceliarsky
priemysel,tento priemysel je uz vyse dvadsat rokov zdecimovany skoro na neexistenciu,
kde tisice zamestnancov stratilo pracu a ruda sa teraz predava za babku do Indie a Ciny.
Ocel sa teraz dovaza od nich, za ich urcenu cenu.
Klasicky priklad ludskej hluposti a zapredanosti,bratislavske dva pivovary boli zburane
a teraz dovazaju pivo odvselikadial.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aha, pentapračka prišla s kultivovanejším prejavom. Čo, už ťa nebaví robiť si nové konto dvakrát denne ?
Ale duch starého eštébáka v sebe nijak nezaprieš, takže aj keď tu budeš písať sladko a vznešene ako Hviezdoslav, vždy sa prezradíš svojou tupou nenávisťou k všetkému nesovietskemu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobra rada pre zurivca

najdolezitejsie pred hovorenim alebo pisanim je rozmyslat,teda vediet aspon
tie zaklady.
Nebud vulgarny na moju osobu,pretoze ja s tym nemam co spolocne,zisti si
radsej fakty a potom najprv porozmyslaj a mozno o tom napis.
V inom pripade robis zo seba len vola dobrovolne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

budme k sebe uprimni

tento simplexny lud si ani nic ine nezasluzi. slovaci pokracuju vo svojej tradicii otrokov vykonavajuci intelektualne nenarocnu pracu za pasom. nic sa nepoucili lebo vo svojej jednodu hosti nepostrehli, ze v nasich koncinach treba budovat vzdelanostnu ekonomiku. a vytrvalo volia politikov, pre ktorych je vrcholom intelektualneho snazenia predat pozemok pod dialnicu alebo byt so ziskom.....slivensko je pre svoju malost a nemohucnost odsudene na zivorenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto napíče bolševícky odborár?

Veď to by mal byť rád, že firmy kupujú oceľ z rozvojových krajín a tým pomáhajú im zbohatnúť aspoň n a úroveň Slovenska. Snáď nechce súdruh Kuruc, aby India či Čína ostali na veky Europskou koloniou?
A pán Kuruc nech tu nestraší horšou ekologiou, lebo tu máme Parížsku dohodu, ktorú India, Rusko aj Čína podpísali, tak to je vyriešené (alebo, žeby nie a ten fuj fuj Trumpeta mal opäť pravdu a firmy na to v Číne, Indii a Rusku ***** a len u nás museli si firmy kupovať povolenky )
Mali by si súdruhovia odborári uvedomiť, čo vlastne chcú proletári všetkých krajín (aj ˇˇCíny, Indie a tď ) spojte sa, alebo bližšia košela ako kabát.
Ozaj a čo tak, žeby sa odborári rozhodli znížiľ mzdy, aby zachránili pracovné miesta, ale to by už odbor skončili na dobro.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Boľševický odborár napíče čokoľvek :-)

Toto je taká povinnou jazda - v podstate by to inak nenapísal ani autorov spolubojovník Ján Kočš. Opatrenia, po ktorých volajú, nie je v podstate nič iné, len obmedzovanie konkurencie a to metódami pre odborárov typickými, pričom sa už dávno ukázalo, že všetky tie kvóty, limity a podobné somariny, len brzdia rozvoj a nikdy nič dobré nepriniesli. Určitá skupina je nimi nejaký čas umelo chránená, druhí občania im ich pohodlný život platia vo zvýšených cenách za tovary, ktoré by inak mohli byť lacnejšie a to je asi tak všetko. Namiesto toho, aby sa bojovalo modernizáciou a zavádzaním pokrokových metód, tak sa to robí takýmito spôsobmi.
Inak na okraj - zaujímavé, že autor, ktorý tu v jednom kuse bojuje za vyššie mzdy (pretože tie vyriešia podľa neho všetko), nenavrhol, aby pracujúci US Steel nepožiadali o ne aj dnes. A hlavne tí, ktorých idú prepustiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To, že napíše čokoľvek je v poriadku,

čo je v "neporiadku" je, že je obyčajný zbabelec a na FB vulgárne nadáva komukoľvek, kto si dovolí napísať iný názor ako je ten jeho správny marxistický. Argumenty ho nezaujímajú, len On je ten jediný majiteľ pravdy. Pokiaľ sa mu nepochlebuje, tak ste hnusný kapitalista. A na priame otázky neodpovedá,a lebo len nadáva.
Samozrejme je to jeho FB stránka tak si môže nadávať komu chce, ale veľmi veľa to o súdruhovo odborárovi hovorí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

... rudu dovazaju z UA a Ruska... Slovenska ruda pokryje tak 10% potreby... neviem... nebolo by lepsie rovno spracovavat rudu tam kde sa tazi...? A vozit to k nam..?

Rozumiem, ze USSteel a zamestnanost na vychodnom Slovensku je vazna vec... asi by sa to dajako mohlo osetrit v ramci EU...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jednoducho - pošleme do Číny a do Indie Grétku a tá vyrieši neekologickú výrobu spôsobom, že tá čínska sa stane drahšia ako európska.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to je fakt strašné...

americké a aj iné svetové giganty zamestnávajú stovky amatérov managerov a tu hľa na svojstojnom Slovensku sa ož mesiace objavuje so zdrvujúcou kritikou všetkého čo si niekde prečíta tento náš mladý lenin. A nik si ho nevšíma, nik ho nechce zamestnať, nik nežiada o jeho skvelé rady. Len Kua prečo neskúsi niečo robiť, vyrábať, zamestnávať sám. Takýchto drístačov je nas...tých plno vo vládnom zlepenci, čo nikdy nevyrobili ani zub do hrabiel, ani skrutku, ani nezaletovali 1 odpor ani, nenapisal 1 riadok kodu, anevyhnali ani sliepky z kurína, len tu bľabocú....
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Milan Brejcha: Marián Kuffa - na čo bratia katolíci zabudli? 2 737
 2. Stanislav Martinčko: Kočner, Kočner ty si veľký beťárisko!! 860
 3. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 813
 4. Peter Slamenik: Bez ochrany ani krok 469
 5. Jaromír Šiša: Putování po Transsibiřské magistrále, zastavení čtvrté, Krasnojarsk. 463
 6. Aleš Tvrdý: Milovaná aj nenávidená. Taká je Čína 430
 7. Rudolf Pado: Ružín opäť smetiskom 260
 8. Tomáš Vodvářka: Už někdo vyrábí žluté hvězdy s nápisem Jude? 209
 9. Eva Gallova: Neviem, či je pravda, že ženy vedia... 208
 10. Anna Paľovová: PREČO? Kedy štát a samosprávy preberú zodpovednosť, ktorá im vyplýva zo zákona? 190

Rebríčky článkov


 1. Martin Turčan: Don Quijote
 2. Juraj Hodul: Poznáte zjazd z diaľnice D2 - výjazd Stupava ? Prečo niekto nerozmýšľal?
 3. Štefan Vidlár: Apel agitkový
 4. Milan Brejcha: Marián Kuffa - na čo bratia katolíci zabudli?
 5. Sonya Haraszti: Bola som na titulke SME. Témou bola zmena pohlavia.
 6. Juraj Hodul: Prečo nemáme v Bratislave niečo ako bol kedysi Lunapark? A prečo tu nemáme aqapark?
 7. Ján Franz: Jeseň v Karpatoch
 8. Milan Lacúch: Zákon rovnováhy medzi dávaním a braním
 9. Miroslav Sabol: Verejné Konzultácia EU - Správa podľa článku 54 nariadenia o referenčných kritériách
 10. Štefan Vidlár: Straňík (nominant, protežant, aparátčik, trafikant,...)

 1. Kočner o Ficovi na nahrávke: Ak budem mať pokoj, bude naďalej premiérom
 2. Impérium kontroverzného milionára z východu sa rozpadá
 3. Laššáková nevie vysvetliť vyše pol milióna za galavečer
 4. Mlčať o smrti mladej ženy bola taktika, tvrdí polícia. Páchateľa nemá
 5. Smrť Violy nie je tragédiou temnej uličky
 6. S Kočnerom si dohadoval stretnutie aj bývalý šéf vojenských tajných
 7. V Košiciach sa zrazili dve autá, jeden vodič zomrel
 8. Slovensko zdolalo Azerbajdžan, v kvalifikácii skončilo tretie a nepostupuje
 9. Slováci dostanú druhú šancu. Ich prvým súperom bude Írsko
 10. Odsúdený exposlanec Smeru: Nechápem, čo robím v Gorile

 1. Alexander Vondra: Chodím do kostola pravidelne, pretože to potrebujem
 2. Keď zrušenie tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani
 3. Na obranu Jaroslava Danišku
 4. Kočner v nahrávke o Ficovi: Mám odložené veci, o ktorých on vie
 5. Karol Sudor - Vladimír Palko: Šiel som až na hranu. Liberál spovedá konzervatívca
 6. Žilinčan, ktorý hajloval na dievča z Kórey pôjde do väzenia
 7. Nová nahrávka: Fico mal Kočnerovi sľubovať pokoj od policajtov a daniarov
 8. Ľudia blízki Mostu-Híd a SNS si spravili zo štátneho Agrokomplexu malý Klondike
 9. Ivan Mikloš: Tí, ktorým ste slúžili, priniesli dnešný marazmus, pán Zala
 10. Tri roky uvostatu, prevádzka, nápady, spolupráce

Už ste čítali?