Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Skleníkový efekt – v čom je problém ? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Vodná para

Pri teplote 15 stupnov a vlhkosti 50% má vodná para v atmosfere koncentráciu 8000 PPM. Takze tých zvýšených 50 PPM CO2 asi nebude mať tak veľký vplyv. Voda tvorí oblaky, ktoré naozaj teplo odrážajú tam je vplyv skleníkového efektu naozaj pozorovateľný. Celkové zložité procesy prebiehajúce v atmosfére opísal vynikajúci atmosfericky fyzik Richard Lindzen v nasledujúcom článku. https://wattsupwiththat.com/20...
Celkovo systém nikdy nie je v rovnováhe a bud sa otepluje alebo sa ochladzuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vďaka za link

Ten Lindzenov článok je skvelý.
Okrem iného pekne analyzuje, čo sa stane, ak sa veda spolitizuje. A politické elity si začnú namýšľať, že vede rozumejú, dokonca na netriviálnej úrovni, a s radosťou fabulujú hroziacu apokalypsu, aby mohli so svojimi (často nezmyselnými) iniciatívami hrať úlohu záchrancov ľudstva. Celkom dobre sa s tým vyhrávajú voľby, a spriaznení priemyselníci vďaka rôznym kalerábom zarobia miliardy, prípadne úspešne potápajú konkurenciu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

" infračervené lúče, ktoré boli po ich vyžiarení zemským povrchom pôvodne nasmerované von do vesmíru, sa po takomto pingpongovaní rozptýlia do všetkých smerov a časť tepla sa vráti späť na zemský povrch." - jeden z tych smerov je aj von do vesmiru.
ak sa pozrieme na v clanku uvedeny obrazok energetickej bilancie zeme, je tam ziarenie z atmosfery ku zemi (back radiation) s hodnotou 340W/m2. kde je v obrazku zodpovedajuce ziarenie z atmosfery smerom von do vesmiru?

este chvilu ked sa budete snazit vedecky vysvetlit ako ludmi produkovane co2 ovplyvnuje teplotu atmosfery zeme, tak pridete na to v com su zasadne problemy celej hypotezy.

navrhy na badanie:
1. ak je priemerna teplota ATMOSFERY zeme 15 stupnov ako toto mozeme porovnat s teoretickou teplotou POVRCHU zeme bez atmosfery vypocitanou ako vysledok priemerneho nepretrziteho ziarenie zo slnka zo vsetkych stran naraz? kde je vplyv vody, ktora pokryva 3/4 zeme? kde je vplyv uhlov pod akymi dopada ziarenie zo slnka na zem? atd atd. alebo inac, ako je mozne porovnavat teplotu ziskanu na okraji otvoreneho systemu (zem bez atmosfery) s teplotou ziskanou vo vnutri otvoreneho systemu (okraj systemu zeme s atmosferou je vonkajsi okraj atmosfery, nie atmosfera meter nad zemou).

2. ako sa prislo na to ze tento rozdiel teploty je sposobeny vylucne posobenim sklenikovych plynov? kde je naozajstny vedecky dokaz?

3. ako je vypocitana "priemerna" teplota atmosfery zeme. odkial pochadzaju data z pevniny a hlavne odkial pochadzaju data z oceanov, ako sa urcuje teplota pre rozsiahle uzemia, kde nie su namerane hodnoty

4. preco sa pocita teplotna anomalia a neporovnava sa priamo "priemerna" teplota atmosfery? aky by bol rozdiel v teplotach v porovnani s chybou merania? preco sa pocita priemerna teplota zeme prave za 30 rokov?

5. co vlastne modeluju klimaticke modely? preco v sprave IPCC bolo v grafe uvedenych viac ako 100 modelov, ktore modeluju to iste (buduci vyvoj teploty) a "spravny" vysledok bol ich priemer, ked science is settled? nemal by potom stacit jeden?

6. a ak ste fyzik, zaujimalo by ma toto: ak by bola atmosfera tvorena iba molekulami nesklenikovych plynov, aka by bola jej teplota meter nad zemou?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Najväčšou hrozbou súčasnosti i budúcnosti je snaha vedcov zbaviť sa zodpovednosti za klimatické zmeny a hodiť túto zodpovednosť na všetkých ľudí ktorí produkujú CO2. Tvrdenie vedcov, že CO2 je pre slnečné žiarenie priehľadný, je účelové klamstvo v prospech obchodu z emisiami. Vďaka vysokej koncentrácii CO2 v atmosfére Venuše na povrch Venuše dopadá iba minimálne množstvo slnečného žiarenia a preto je na Venuši denná teplota rovnaké ako nočná teplota. Molekuly CO2 odrážajú slnečné žiarenie späť do kozmu a preto je na Venuši denná teplota rovnaké ako nočná teplota, čo znamená že na Venuši je tepelný zisk zo slnečného žiarenia NULA!. Ak by mal naozaj CO2 vplyv na klimatické zmeny, vďaka nárastu koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme by na zemský povrch dopadalo menej slnečného žiarenia a preto by boli denné teploty nižšie ako bývali v minulosti. Nárast koncentrácie CO2 v skutočnosti spomaľuje klimatické zmeny spôsobené družicami a kozmickým odpadom. Za klimatické zmeny sú zodpovedný vedci, ktorý rozmiestňujú družice na obežné dráhy okolo Zeme. Gravitácia Zeme ktorá drží na obežných dráhach družice a kozmický odpad chýba pri držaní atmosféry a preto je atmosféra Zeme tenšia. Cez tenšiu atmosféru dopadá na zemský povrch viacej slnečného žiarenia a preto sú denné teploty vyššie ako bývali v minulosti. Až sa Elonovi Muskovi podarí na obežné dráhy okolo Zeme rozmiestniť všetkých 12000 naplánovaných družíc, môžeme očakávať výrazné zrýchlenie klimatických zmien. Možno to ani dlho nepotrvá, až Vás Elon Musk presvedčí o tom že mám pravdu. Otázkou zostáva, či bude mať dnešná civilizácia ešte nejakú šancu na záchranu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A vieš svoje tvrdenia aj dokázať? Máš v rukách výsledky experimentov s CO2? Alebo sa všetci fyzici spojili, aby oklamali teba a tebe podobných?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Po 11 septembri, keď bola v Amerike pozastavená letecká doprava, vďaka poklesu CO2 v atmosfére teplota stúpla. Aj CO2 bráni dopadu slnečného žiarenia na zemský povrch. Znížením koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme sa klimatické zmeny ešte urýchlia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážne si myslíš, že letecká doprava v USA je takým významným zdrojom CO2?
Spýtam sa znova: Vieš svoje tvrdenia aj dokázať? Máš v rukách výsledky experimentov s CO2? Alebo sa všetci fyzici spojili, aby oklamali teba a tebe podobných?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pekne pekne

Pekne napisane a mudro a zbytocne...

Prejdime k rieseniu. Ak teda za to moze clovek.

Na svete su rozvinute krajiny a v nich obcania produkujuci hodne co2. A ini obyvatelia v inych krajinach co produkuju malo co2. Niekde medzi bude priemerna produkcia.

Ak ti mali producenti chcu zit s nasimi vymozenostami, auta, dovolenky, tak produkcia porastie. A budu tvrdit, ze maju pravo tiez na dobry zivot. Rozvinute krajiny by museli s produkciou klesnut hodne nizko.
Napriklad letenky len na povolenku, auto len kazdy desiaty, dovolenka len na bicykli, cement len na nevyhnutne stavby a podobne.
Zaver. Produkcia co2 bude rast. Jedina sanca je redukcia populacie. A do toho nikto nepojde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

netreba zabudat na SRI, cize aj schopnost pohlcovat ci odrazat slnecne ziarenie, kto vie o com je LEED certifikat, ten to pozna...
riesenia v stavebnictve: nizkoenergeticke stavby, zelene strechy///atd
v priemysle-znizit produkciu plastov v baleniach, ktore nie su nevyhnutne
sadit stromy aby sme nahradzali ubytok
nekupovat vyrobky v plastoch ak to nie je nevyhnutne
prejst na udrzatelne polnohospodarstvo-znizit chov dobytka
zacat znizovat uhlikovu stopu hlavne od seba
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vďaka silnému skleníkovému efektu atmosféry Venuše sú sú Venuši tepelné straty NULA a preto je na Venuši nočná teplota rovnaká ako denná teplota. Aby mohla byť na Venuši denná teplota rovnaká ako nočná teplota, tepelný zisk zo slnečného žiarenia musí byť tiež NULA. CO2 nebráni iba strate tepelnej energie, ale aj dopadu slnečného žiarenia na povrch planéty. Ak by mal naozaj CO2 vplyv na klimatické zmeny, vďaka nárastu koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme by na zemský povrch dopadalo menej slnečného žiarenia a preto by boli denné teploty nižšie ako bývali v minulosti. Zníženie koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme ešte urýchli klimatické zmeny.
Skleníkové plyny spomaľujú ochladzovanie zemského povrchu i vzduchu. Ak by boli za klimatické zmeny zodpovedné skleníkové plyny, boli by na zemskom povrchu i v atmosfére menšie rozdiely teploty. Rýchlosť a sila vetra je závislá od rozdielu teploty. Vďaka menším rozdielom teploty by mal vietor ktorý sprevádza búrky i tornáda menšiu ničivú silu.
Aby sa mohli zväčšovať extrémy počasia, musia byť na zemskom povrchu i v atmosfére väčšie rozdiely teploty a to je možné iba vďaka tenšej a redšej atmosfére.
Vďaka tenšej atmosfére zem stráca tepelnú zotrvačnosť a preto na jar teplota stúpa rýchlejšie ako v minulosti. Vďaka tenšej atmosfére zem stráca tepelnú zotrvačnosť a preto prišlo prvé veľké ochladenie prv ako chodievalo v minulosti.
Vďaka skleníkovým plynom by sa malo ochladzovať pomalšie ako v minulosti. Kde sa stratilo všetko teplo, ktoré sa na zemskom povrchu na-akumulovalo za predošlé nadpriemerne teplé mesiace? Ako je možné, že ochladenie prišlo od juhu?
Má v dnešnej dobe niekto záujem pochopiť skutočné príčiny klimatických zmien, alebo nikomu nezáleží na tom, či budú mať kde žiť naše deti?
Dokedy budú klimatológovia klamať verejnosť o príčinách klimatických zmien?
Obchod z emisiami je iba výborní biznis pre politikov, ktorý nemá nič spoločné z klimatickými zmenami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

otazka - ked "sklenikove plyny" zabranuju vyzarovaniu odrazeneho ziarenia naspat von z atmosfery, uplnou nahodou nezabranuju aj ich prenikaniu dovnutra atmosfery?

ak nie tak preco?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Kočnerova pomsta. 1 564
 2. Blanka Ulaherová: Týždeň v Umbrii 1 395
 3. Monika Nagyova: Denník starej dievky – Nevestin hod kyticou 1 183
 4. Ondrej Putra: A just pôjdeme voliť, hoci nepohodlne! 901
 5. Martin Ondráš: Keď rozkradnúť a zničiť štát nestačí 813
 6. Elena Antalová: Prepáčte, pani Chramostová 761
 7. Michael Achberger: Zjedzte čo chcete a aj tak chudnite 617
 8. Marek Strapko: Lebo keď nie...zabijem ho! 543
 9. Ondrej Putra: Padli prvé výstrely tretej svetovej vojny 472
 10. Tomi Horváth: Zákaz fajčenia na terasách 447

Rebríčky článkov


 1. Peter Žiak: Sokrates o demokracii a tyranii - neskutočne aktuálny
 2. Jaroslav Karahuta: Rozpočet na rok 2020 je pokračovaním totálnej deštrukcie slovenského poľnohospodárstva.
 3. Štefan Vidlár: The Ten Commandments
 4. Július Kovács: Kočnerova pomsta.
 5. Jozef Kovalík: Óda na Demelzu
 6. Alena Rachel Jurečková: Básničôčky V.
 7. Milan Lacúch: Ekologické protesty! Čo zásadného na nich nie je v poriadku?
 8. Radovan Medovič: Ale už ma to vážne štve
 9. Štefan Vidlár: Brucho a Hafkáč
 10. Štefan Vidlár: Múj sused eštébák

 1. Minúta po minúte: Dal by som si kolu, hovorí Fico Haščákovi na údajnej nahrávke Gorily
 2. Trnka na nahrávke s Kočnerom: Viem, že ma zabijú
 3. Čaputová zo zdravotných dôvodov ruší program na najbližšie dni
 4. Čo sú penťácke zmenky, o ktorých hovorí Kočner na nahrávke
 5. Polícia zadržala Forischa a ďalších dvoch exsiskárov
 6. Kúpiť sa dali poslanci aj zistenia SIS. Ako vyzerá Kočnerov svet na nahrávke
 7. Wales doma remizoval s Chorvátskom, Maďari v tabuľke predstihli Slovákov
 8. Čižnár síce zbavil Trnku mlčanlivosti, ale odmieta ho stiahnuť
 9. A je po trojkoalícii
 10. V Košiciach sa zrazili električky, jedného vodiča vystrihovali

 1. Keď mafiáni požívajú Pellegriniho dôveru... a novinári pustili dymovú clonu
 2. Ako Leopoldovská koalícia uniesla Slovensko
 3. Remišová má pravdu: Spájať sa nemusia tí, čo to nepotrebujú
 4. Pellegriny klame !
 5. Vymenuje prezidentka Čaputová na zabezpečenie slobodných volieb úradnícku vládu?
 6. Roman Kvasnica: Máme tu rozklad ústavného zriadenia
 7. Hlina prezentoval KDH ako konšpiračnú stranu: Existuje Harabinov pornografický červ
 8. Kočner: Zabijú ťa. Trnka: Viem, že ma zabijú. Príbeh mafiánskeho Slovenska
 9. Ako si Hlina proti Harabinovi pomohol konšpiráciou o počítačovom červovi a porne
 10. Kiskova strana dobieha koalíciu PS-Spolu: Hlinove KDH klesá

Už ste čítali?