Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Uznanie MUDr. Vlčkovej . .. homeopati ďakujú (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

tak a teraz som uz uplne presvedceny

najblizsie ked ochoriem, idem za homeopatom

najlepsie za vami do vasej kliniky.s.r.o.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Treba si v článku všimnúť odstavec :
"Slovenské orgány voči homeopatikám nemajú taký vyhranený postoj, aký zaujali v Austrálii. „Patria do rúk školeného homeopata, ktorý na základe príznakov u pacienta a takzvaného homeopatického profilu homeopatické základu, popísaného v homeopatických knihách, rozhodne o jeho použití u konkrétneho pacienta,“ informuje na svojej stránke o homeopatikách Štátny ústav pre kontrolu liečiv."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážení priatelia, od svojich študentov - medikov žiadam, aby si (((naštudovali čo najviac o tzv. alterantívnej medicíne (AM), lebo "mútenie hláv" širokej verejnosti zo strany jej prevádzkovateľov a rozširovateľov je čoraz desivejšie, a biznis, ktorý AM predstavuje, čoraz rozsiahlejší... aby sa teda k AM a jej rôznym formám vedeli postaviť racionálne a odborne... áno, jedným z najbizarnejších príkladov AM, ktorý nie je len ne-racionálny, ale skôr i-racionálny (proti zdravému rozumu) je práve homeopatia, či už "klasická" alebo akákoľvek...))) zapamätali len jedno: "Jestvuje veľká blbosť, väčšia blbosť a homeopatia." Tento bonmot zatiaľ, pokiaľ viem, v medicíne nebol prekonaný - nenašla sa zatiaľ väčšia blbosť. Aspoň toľko v stručnosti. Existuje dostatok aj internetových zdrojov, ktoré si uvažujúci čitateľ môže pomerne ľahko dohľadať. Pritom nie je potrebné nič iné, iba sa držať zdravého, kritického rozumu a faktov. To, že si aj niektoré vážené európske (a národné) odborné inštitúcie zatiaľ nevedeli poradiť s lobyingom homeopatie/ov, nie je vôbec argument v jej prospech, ale doklad o neúčinnosti a zlyhaní týchto inštitúcií. Áno, poradiť si so "zažratou" blbosťou (ako aj špinou) je dosť ťažké. Niektorí myslia, že až nemožné. V prípade homeopatie sa na jej prežívaní až do našich čias a v našich končinách (aj po Európe a po svete) priamo podieľajú zlyhania zdravotníckeho systému/systémov - a tiež veľmi chýbajúca základná zdravotná výchova či aspoň osveta obyvateľstva. S úctou a srdečným pozdravom, priatelia - MUDr. Jozef Glasa (lekár a bioetik)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Odpoveďou na tieto argumenty je pre tých čo chcú vedieť pravdu pohľad na stránku https://www.vithoulkas.com/ . Rád by som odpovedal podrobne a argumentovane , ale nazvať niekoho blbcom nie je pozvanie do diskusie. O etike argumentácie pomlčím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Homeopatika fungujú na základe placebo efektu, na tom nie je nič výnimočné. Zato klasická medicína funguje na základe jedov, ktoré okrem ničenia vírusov a hubenia mikroorganizmov postihujú i imunitný systém, pretože tieto jedy považuje za nežiadúce a snaží sa ich zlikvidovať. Imunita je potom oslabená a nedokáže sa samostatne zbavovať chorôb a takto sa zvyšuje i riziko rakoviny. V podstate patrí klasická medicína rovnako do alternatívnej medicíny a farmaceutický biznis z neho dobre ťaží tak, že chce, aby boli ľudia permanentne chorí, takto si predsa tvorí finančný zisk. V skutočnosti pravá medicína sa ani nepoužíva, ale pritom existuje. To by ale veda musela konečne priznať, prečo choroby vznikajú, jedine spoznaná pravda by pomohla ich účinne odstraňovať. Lenže toto je najväčšie tajomstvo pre celý svet, len najvyšší politici, niektorí vedci a nejaké kasty to poznajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ešte si zrejme nevidel čo urobí

s telom baktéria. rozožerie ho. a drahá vodička od homeopata ti nepomôže len ATB. a nauč sa konečne, že na výrus/chrípku/ ti lekár nepredpíš nič len na baktérie. tú musíš vyležať. koľko ľudí zomrelo na infekcie vo vojne lebo nebolo po ruke liečivo ATB. chýba ti to? rád by si videl ako umierajú deti i dospelí na obyčajný bakteriálny zápal?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

oprava: vírus

.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A v tom spočíva ten problém. Mocní šíria propagandu, aby svoju lukratívnu pozíciu upevnili a mnohí tieto správy považujú za pravdu, tak ich šíria ďalej. Antibiotiká (ATB) sú látky na zabíjanie mikroorganizmov v tele, sú to jedy. Lenže telo má i svoje baktérie, ktoré k imunite potrebuje. A samotná imunita sa snaží ATB odstrániť. Niekedy sa to podarí a prestáva ATB účinkovať, ale jeho vedľajšie účinky včetne vzniku rakoviny zostávajú. Lenže samotný organizmus je dostatočne vyzbrojený, aby dokázal cudzie látky včetne vírusov a baktérii zlikvidovať sám. Ale chemikálie, ktoré do tela hádžme, tú schopnosť radikálne zhoršujú. To, čo sa stalo v minulosti, že ľudia často umierali len za zápaly, je lož. Medicína existuje od pradávna a naopak, tú imunitu sa snažila podporovať. Využívali sa látky z prírody. Napríklad, zuby sa nečistili chemickými pastami, ale prežúvaním konkrétnych bylín a korienok. Dožívali sa i vyššieho veku ako dnes. Tieto prírodne medicínske znalosti našich predkov mocní počas doby zničili, hlavne cirkev bola v Európe dlho pri moci a ona pod falošnou zámienkou pohanstva všetky knihy a spisy daného národa spálila. Potom ich mocní nahradili falošným učením. Preto ani my Slovania nemáme tieto znalosti, my ani nevieme, kto boli naši predkovia, odkiaľ pochádzali a čo dokázali. Ak národ nepozná svoju minulosť, tak nepozná seba, to ho duševne oslabí a stáva sa ľahko ovládateľný. A o toto mocným predsa ide.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

s vami je ťažko :-)

kde tvrdím, že v minulosti ľudia umierali len na zápaly? a poprosím dôkaz ,že sa v minulosti ľudia dožívali vyššieho lieku.

nedotknutá imunita ti bude nanič ak zomrieš na zápal. vždy sa pozerá na väčší benefit. ak ti liek zachráni život a vedľajšie účinky ťa nezabijú.

" Medicína existuje od pradávna a naopak, tú imunitu sa snažila podporovať. Využívali sa látky z prírody. " ja ti k tomu pridám toto:

"Lieky založené na prírode
Farmapriemysel sa v mnohých prípadoch opiera o prírodu, alebo sa ňou minimálne inšpiruje. Aspoň 7-tisíc liečiv modernej farmakológie bolo odvodených od rastlín. Na rozdiel od herbalizmu však nepoužíva celú rastlinu alebo jej extrakt, ale zameriava sa na konkrétnu chemickú látku, ktorá je za liečivý efekt zodpovedná.

Typickým príkladom sú niektoré typy antibiotík, ako napríklad penicilín, ktorý v roku 1929 objavil Alexander Fleming ako produkt plesne Penicillium notatum. Dnešné typy antibiotík sa pripravujú aj synteticky."


homeopatikum nemá žiadnu účinnú látku. ak podľa teba má, dokáž to.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak máte záujem to zistiť treba študovať. A byť otvorený aj novým myšlienkam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

takže nemáš

dôkaz :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Že zápal stačil k tomu, aby zomreli, tak som to myslel. Takže len ste to zle pochopil.

https://www.biosferaklub.info/...
I v dnešnej dobe vekové rekordy padajú ne miestach, kde sú len hory a lekára ani nevideli. Takže hovorím, že v minulosti boli ľudia zdravší. Dnešnú dobu sužujú i civilizačné choroby najmä alergie. Súvisí to so zmenou životného štýlu, zmenou stravovania a prostredia. I tá technika, na ktorú sú mnohí skeptici hrdí, človeku a prírode viac ubližuje ako pomáha. Súčasní ľudia majú hrozne zoslabenú imunitu a i všelijaké lieky tú imunitu poškodzujú. Lekárska veda by sa mala zamerať len na to, ako imunitu uzdraviť, nič viac robiť nemusí, pretože o zvyšok sa postará imunita sama.

Pretože vedci stále nevedia, ako vyrobiť zložité molekuly ako polyméry, tak stále ich musia ťažiť z prírody. Extrahovať ich do lieku je už podstatný rozdiel, ako čistá látka. Nemusí to byť presné, všeličo sa môže pri tom pokaziť a ešte do toho pridávajú rôzne iné chemikálie.

Homeopatika nepotrebujú konkrétne látky, pretože fungujú na inom princípe. Využívajú placebo efekt, o ňom je experimentálne dokázané, že je účinný. Čiže homeopatika sa snažia práve posilniť imunitu a to psychologickou metódou, pretože mozog riadi väčšinu telesných funkcií a činnosť mozgu je závislá na myšlienkach. Ako to mozog robí, či vylučuje nejaké látky ako hormóny, veda nevie, ale naozaj to funguje. A myslienky stimuluje práve viera. Dokonca, ak človek si dokáže podporiť "duševnú silu" bez homeopatika, tak rovnako to funguje. Ja to tak robím a preto som vyše 15 rokov u doktora nebol.

Nebudete tomu veriť, ale ani jesť nepotrebuje človek veľa, určite nie 3x denne. I jedlo zaťažuje a až oslabuje imunitu. Imunitný systém sa snaží vytvoriť obranu na každú cudziu látku, ktorá prichádza do tela a potom ju vylučovaním eliminovať. A takých látok je v strave mnoho. Zistil som, že čim človek viac sa stravuje, tým viac je hladný. To preto, pretože strava funguje ako droga a ak sa obmedzí, tak sa dostavia abstinenčné príznaky, preto treba k tomu pristupovať ako ku droge. Takže hlad je v podstate len klam. Môj metabolizmus sa mi podarilo dostať do takého stavu, že hlad skoro nikdy nepociťujem a normálne jedlo si dám raz za dva dni a medzi tým len ovocie a jogurt. A fungujem normálne, dokonca fyzicky som na tom lepšie, ako kedysi. Na moje divné stravovacie metódy si museli v práci zvyknúť. I v minulosti ľudia jedli podstatne menej, boli viac závislí na prírode, preto to je pre človeka prirodzené. Veda ani nevie, prečo existuje škvrkanie v bruchu, pritom vzniká i po jedle, takže s hladom to nesúvisí.

Je ešte podstatný iný faktor, ktorý so zdravím súvisí. Ale to už nedokáže hocikto prijať a pochopiť, pretože široká verejnosť je dlhé roky skrz média a vzdelávanie manipulovaná k falošnej paradigme. Tento konkrétny faktor je celosvetový a bezčasový, existuje tisíce rokov. A i on súvisí s tým, prečo homeopatika môžu fungovať, pretože rovnako má súvislosť s myšlienkami, ale zdroj problému spočíva úplne inde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vo väčšine vašich úvah je veľká pravda. Homeopatia sa práve snaží o zistenie
príčiny konkrétnych chorôb u konkrétnych ľudí.
Základnou ideou homeopatie je "neliečme chorobu , liečme človeka ...jeho choroba začína v mysli."
Preto aj tá istá "Choroba" sa u každého lieči inak, kdežto medicína to rieši opačne- na danú chorobu daný liek. To že sme každý iný ju nezaujíma. To je celé tajomstvo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pravda je

ze v usa sa vyda viac penazi na alternativnu "medicinu" nez na klasicku.
niektori ludia proste potrebuju mat v liecbe prvok mileho ludskeho pristupu, prvok, ze ak je nieco drahe, je to iste ucinne, a nezaujima ich napriklad australia...
chapem tak aj PhDr. ze najde volne miesto na trhu a vyuziva ho.

co mi nie je prijemne je to, ked najdem na nete, ze druhe miesto ziskava homeopat, ktory liecil homeopatiou vaskulitidu u 12 rocneho decka. sice sa potom docitam, ze kortikoidy vysadzoval pomaly, ale je to tiez clanok, ktory sa snazi urobit PR ze homeo je super a funkcne. rovnaky clovek povie, ze borelioza sa da liecit homeopatikami bez ATB, ze treba vytvorit rovnovahu medzi th1 a th2 a telo si pomoze same... a to ma aj titul MuDr., musi teda vediet, ze pacientovi skodi s trvalymi nasledkami.

ale su horsie veci
biorezonancia, injekcie celaskonu, doktor Šula, ramaswami Maheswarananda a dalsie...

ludi vyuzivajucich slabost a chorobu inych na vlastne obohatenie, tych fakt nemusim...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

O "alternatíve" som už písal inde. Čínska a indická medicína sú realitou tisíce rokov... ale nafúkaná školská medicína ich považuje za alternatívu. Angličania si tiež myslia , že všetci žijú za kanálom...Dnešná medicína a homeopatia sa rozišli pred viac ako 200 rokmi a každá ide inou logikou. Homeopatia nelieči chorobu , ale konkrétneho, jedinečného človeka. Pripísať homeopatii snahu liečiť diagnózy je nepochopenie a snaha zvaliť neúspechy medicíny na iných.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pekne

prosim, co lieci homeopatia na konkretnom jedinecnom cloveku, ked teda, a na tom sa zhodneme, nelieci jeho diagnozy?

prosim, snaha zvalit neuspechy nafukanej skolskej mediciny na inych, to ste mysleli moj prispevok, alebo je ta snaha niekde dolozena v nejakych zdrojoch?
(odhliadnuc od tonu Vasho clanku o lekarke, ktora, na rozdiel od Vas, zlozila Hippokratovu prisahu...)

kde je, prosim, vo verejnych nekomercnych zdrojoch, statistika uspesnosti homeopatie v jej liecbe, teda nie diagnoz ale cohokolvek ineho?

alternativy som spomenul len okrajovo, je jasne, ze ked niekomu nieco naozaj je, konci u lekara a nie u alternativy vratane homeopatie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

este som pozrel vasu stranku

napriek tomu ze hovorite, ze homeopatia nelieci chorobu ale cloveka, mate na stranke delenie co liecite podla diagnoz

rovnako jeden z velkych hracov na trhu s homeopatickymi pripravkami ma u kazdeho pripravku na aku diagnozu je vhodny, oscillo, paragrip..., neviem ci teda ani Boiron nepochopil o com je homeopatia...

a celkom sa cudujem, ze su plne cintoriny zien co podlahli rakovine krcka maternice, ked u vas to ide takto jednoducho, cakal by som ze mate plne cakarne :
http://www.homeoclinic.sk/heal...

celkovo byt Vami, nepisal by som na sme.sk, ale v tichosti by som vyuzival cas v ktorom je u nas Vas druh podnikania zakonny.

pekny den
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Moju odpoveď vymazali lebo som o niekom kto je MUDr. napísal , že niečo robí primitívne. Ale to že mňa nazývajú blbcom /viĎ príspevok istého MUDr vyššie/ to je OK. Cenzúra po slovensky
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Mária Vrška: Ako ma vyhodili z práce 2 748
 2. Martin Foto Potočný: Veď Kuciak je fakt mŕtvy, Róbert F.! Aj vďaka Vám! 2 494
 3. Lórant Kulík: Gastronómia: Vyprážaný bravčový rezeň - X- ročný recept overený časom 2 217
 4. Věra Tepličková: Zabudnime na Sorosa. Máme nového vinníka: Teraz je to ESET! 2 011
 5. Andrea Hoštáková: Lavičky, na akých ste ešte nesedeli 1 719
 6. Michael Achberger: Alkohol: toto spraví s vašou postavou 1 284
 7. Daniel Schikor: Na cestách s karavanom - Chorvátsky Trpanj 1 154
 8. Zriedkavé choroby: Ukrutné bolesti ho uväznili doma 872
 9. Juraj Paškuliak: Byrokracia na pošte 838
 10. Maroš Chmúrny: Náhodné stretnutie na Maledivách 693

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: GENERALISIMUS MAJO
 2. Martin Balun: Náboženstvo
 3. Roland Ondrus: KočnerLeaks
 4. Andrea Bérešová: 8. kolo koseckej ligy v kosení ručnou kosou
 5. Andrea Bérešová: Historická žatva Lubina - Kopcové
 6. Július Kovács: Vraj si veľkomožný šofér Bugár vyprosuje, aby ho nespájali s Kočnerom.
 7. Štefan Vidlár: Aj ja staviam
 8. Štefan Vidlár: KLAPANEC
 9. Štefan Vidlár: Jak R. F. pracoval pro ludzí
 10. Peter Šuvada: Prečo je potrebné integrovať zdravotne znevýhodnených?

 1. Kočner sa chválil, ako cez Ďatla a Hlavné správy oslabí protesty
 2. Vyšetrujú aj trestnú činnosť predstaviteľov štátu a justície (minúta po minúte)
 3. Kuciakova sestra Mária: Pri Ficovej tlačovke sa mi chcelo plakať, veď aj Janko bol novinár
 4. Fico dovládne s tichou podporou Kotlebu, písal Kočner a plánoval stretnutie s Lexom (#allforjan)
 5. Ľudia sa postavili developerovi. Nechcú ďalšie obchody
 6. Ficovi začínajú oponovať jeho vlastní ľudia
 7. V Zemplínskej šírave sa utopil 38-ročný muž
 8. Kočner písal Zsuzsovej o sledovaní Sulíka a Rajtára chcel dostať do basy
 9. DiCaprio a Brad Pitt pre SME: Jeden pre druhého sme ako manžel a manželka
 10. Víťazky diskvalifikovali, lebo sa v cieli držali za ruky

 1. Matovič: Tváriť sa, že s Bugárom, ktorý za 30 strieborných zradí aj vlastnú mater, príde zmena...
 2. Prečo je Brucho vlastne letnou threemou č. 1 ?
 3. Veď Kuciak je fakt mŕtvy, Róbert F.! Aj vďaka Vám!
 4. Ján Kuciak - Chlapec, ktorý zmenil Slovensko a nikdy sa o tom nedozvedel
 5. Generál Pavel Macko o súčasnom stave Generálnej prokuratúry
 6. Smrť v maternici – bolestné mýto za slobodu a pohodlie ženy
 7. Matovič obviňuje Kisku z klamstva, na Kisku sa sťažuje aj Sulík
 8. Exminister vnútra Robert Kaliňák vypovedal v kauze Vietnamec, jeho šofér na neho čakal v zákaze
 9. Sestra Jána Kuciaka Mária: Pri Ficovej tlačovke sa mi chcelo plakať, veď aj Janko bol novinár
 10. Politické strany: Na Slovensku funguje kvantita na úkor kvality

Už ste čítali?