Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chlapi nebláznite alebo Odkaz všetkým rozhádaným politikom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Progresivci nie su bez viny

prave oni netolerantnym presadzovanim vlastnej sukromnej agendy ohrozuju pripadnu moznu koaliciu s dalsimi stranami
Pozri si co vystraja taky diler Truban alebo pozri si Hlinove problemy voci vlastnym volicom (v dosledku tlakov zo strany PS) Alebo pozri si ako nezmyselne zautocili na Matovica
https://www.aktuality.sk/clano...
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.aktuality.sk/clano...

Ako povedal Boris Kacany: PS je Pokracovani Ficovej politiky na vyssej urovni
https://dennikn.sk/blog/101029...
https://dennikn.sk/blog/103030...

https://www.sme.sk/c/2833772/l...
https://www.menejstatu.sk/prog...
https://www.postoj.sk/45779/ce...
https://www.postoj.sk/45965/je...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vzory, či skôr idoly ? ...

Veľký mufty, kozia brada, birmovaný, Pítr špáradlo, buržoázny marxista, omilostený toxikoman, šaman, pištunko báči, brblavý, suliko, filozof ceruzka, supertatko, harakter, kapitán, zmatečná, lúbyvá, čo gazdoval za groš, počítačový eštebák, dobrý anjel, bieločierna vrana V., taliga, oľa - nový Marat ...
Skutočne je si z čoho " vyberať ". Poľahky ich rozpoznáte kto je kto. Všetci si hovoria, že sú demokrati, ale tieto ich alegorické prirovnania o niečom vypovedajú, niektoré sú všeobecne známe, niektoré nie, ale zato sú priliehavé. Hovorí sa, že nikto nie je dokonalý, prvotne určite nie naši politici. Za každým sa vlečie nejaký tieň z minulosti a tak je to možno aj u väčšiny z nás. Politici sa však pasujú pri každých voľbách za našich zástupcov, takže by mali byť vysoko morálni a spoločensky temer nepriestrelní. Mali by byť pre ľudí akýmsi vzorom, podľa ktorého by sa mali voliči spoločensky a politicky správne zorientovať a potom pri voľbách správne rozhodovať. No nie je tomu tak. Naši politici sú zrkadlom nás všetkých, no a to je ten obrovský problém, s ktorým si nevieme dať rady. Sme málo spoločensky a politicky zodpovední, nerešpektujeme zákony a potom sme prekvapení, že politici robia to isté, ak nie ešte horšie. Ak ľudia nezačnú od seba ako byť iní, lepší a nezvýšia aj nároky na svojich volebných zástupcov, nikdy sa u nás nezakorení demokracia a právny štát. Politici budú vždy robiť iba to, čo im ľudia dovolia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jozef slávik22, tzv. naši politici sú

občania ako Ja alebo Vy. Nemajú žiadnu vysokú politickú školu, po absolvovaní ktorej by dostali osvedčenie o profesionálnosti, či dokonca o superschopnostiach. Sú ako Ja alebo Vy preto, lebo ich mentálne nastavenie je (podobne ako v našom prípade) plné rozporov, slabostí a ďalších XY položiek.

A máte prevdu pán Jozef, vlečie sa nimi tieň minulosti, podobne ako u väčšiny z nás. Čím by sme boli bez tieňov (a svetiel minulosti)? Čím by sme boli bez prehier a radostí?

Kandidáti na posty poslancov NR SR sa nemusia pasovať za našich zástupcov. Zástupcami sú aj bez sebapasovania sa. Treba si naštudovať slovo poslanec, prípadne slovo zástupca, zastupovať.

Vysoko morálny a spoločenský nepriestreľný nebol zrejme ani Ježiš Kristus, takže chcieť vysokú morálku a spoločenskú nepriestreľnosť od kandidáta na post poslabnca NR SR je značne odvážne.

Jozef, nie sme malé deti. O akom vzore pre ľudí teda píšete? Ja nepotrebujem kandidáta na post poslanca NR SR na to, aby som sa "politicky správne zorientoval".

A čo je správne rozhodnutie pri voľbách? Mne môže vyhovovať kandidát XY a Vám kandidát YL. Kto sa rozhodne správne?

Jozef, píšte, že nerešpektujeme zákony. Odvážne konštatovanie. Ktoré zákony konkrétne nerešpektujete Vy? Ktoré Vaši susedia?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Non seans, kto si dokonalý, určite ani ja nie. Určite sú niektoré moje počiny, ktoré by som teraz riešil inak. Často ma obviňujete za moje pôsobenie v ČSĽA, vždy som bol však presvedčený demokrat a ctil som si aj vtedy zákony, aj keď som s dikciou mnohých nesúhlasil a na tom sa nezmenilo nič ani v dnešnej dobe. Žijem s mojou milovanou manželkou už temer 52 rokov v harmonickom manželstve. Obaja sme rozumovo, charakterovo i citovo blízki a to nám dáva veľkú silu na prekonávanie životných prekážok. Hovorí sa, že jablko nepadne ďaleko od stromu a akí sme my rodičia, také sú aj naše deti. Všetci žijeme usporiadaným rodinným životom a na rozdiel od mnohých spoluobčanov, verejných činiteľov a politikov dodržiavame aj zákony. Obe deti majú VŠ vzdelanie druhého stupňa a vnučka dokonca študuje na Karlovej univerzite medicínu a to všetko bez akýchkoľvek " tlačeniek ". S manželkou sme starodôchodcovia s pomerne dobrým príjmom, teda plne zabezpečení, ale ako presvedčený demokrat a ľudák - ľudomil sa nikdy, pokiaľ budem žiť nezmierim so sociálnou a spoločenskou nespravodlivosťou. Vždy ma bude vyrušovať, ak je niekto neprimerane bohatý a niekto naopak veľmi chudobný, čo nie je vždy iba individuálna záležitosť, ale aj chyba systému. To je aj súčasný obraz v našej spoločnosti, keď niekto nevie čo s peniazmi robiť a niekto počíta centíky, aby si mohol kúpiť zopár rožkov. Ak teda niekto môže byť skromný, čestný, spravodlivý a dobroprajný, zákonite to očakáva aj od tých druhých a teda prvotne pred voľbami od navrhovaných kandidátov na poslancov. Iba konštatácia, že to tak je a že je to ľuďom vlastné, to určite nie je riešenie do budúcnosti. Kždý súdny človek by sa mal so svojich chýb následne poučiť a to i v prípade nesprávnej voľby. Takže, ak ma niekto za volebné obdobie sklame, nebudem ho viac voliť, ale taká prax je u nás neznáma. Stále budem trvať na tom, že pokiaľ sa nezmenia ľudia samotní, nezmenia sa ani verejní činitelia a politici. Nie som žiadny neskúsení tínedžer, ani zadebnený idealista, ale iba presvedčený demokrat a ľudák - ľudomil. Aj to je dôvod, prečo preferujem tie politické subjekty, ktoré sa usilujú o lepší život ľudí - SNS, SME rodina a strana Kotleba ĽS NS. Nie sú žiadni fašisti, ani nacisti, ani mafiáni, ale iba skutoční zástupcovia ľudu, čo svojou prácou v parlamente aj mimo neho neustále dokazujú. Apropó, stĺp pred parlamentom. Mňa ako vlastenca nezaujíma, kto ho postavil a za aké peniaze, ale iba to, že na jeho vrchole bude hrdo viať náš štátny symbol, ktorý bude vidieť zoširoka a zďaleka. Obdobne to bolo kedysi aj so sochou Svätopluka na bratislavskom hrade, koľko bolo okolo toho šumu a neprajnosti a dnes si na to už nik ani nespomenie. Niektorí ľudia si ťažko zvykajú na nové veci a tobôž vtedy, ak sa na tom nijak nepodieľajú. Prvotne delím ľudí iba podľa toho, ako konajú a až potom ich delím na dobrých a zlých. Politické zafarbenie ma nezaujíma.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor textu, čestná politika pre ľudí

je čo? Priaznivec strany M. K. považuje za "čestnú politiku pre ľudí" správanie a konanie M. K. Priaznivec SaS zas niečo ale úplne iné, atď. V ľudskom spoločenstve neexistuje jeden pohľad na čestnosť, čiže čo je dobré (čestné) pre jedného nemusí byť dobré pre druhého, tretieho, štvrtého.

Kto sú neštandardní politici? Čo považujete za neštandardné?

Ďalej: prezidentské voľby nepriniesli žiadnu novú nádej. Priniesli osobu v podaní príjemnej a v celku peknej ženskej, ktorá je osviežením na tzv. politickej scéne. O nádej by mohlo ísť v prípade, že by sme boli v náznakoch občianskej vojny. Nič tak dramatické sa však nedeje.

Teraz k rozhádanosti: ak majú rôzne politické subjekty rôzne pohľady na to, čomu hovoríme hodnoty, tak sa hádajú. Majú sa snáď pretvarovať? Majú sa umelo zjednocovať? V mene čoho? V mene budúceho hromadenia nedorozumení? Rovnako tak sa hádajú voliči aj nevoliči, čo je prirodzené. Takže platí ono známe: obraz politických strán je odrazom mentálneho nastavenia ich voličských skupín.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobrý deň.
Začnem od konca. Pretvarovať by sa nemali. Ale malo by im ísť o ľudí. Viem, je to naivné. Ale malo by to takto byť. Politika má byť služba ľuďom, ktorí si ju platia zo svojich daní.

Nestandardní politici - ako pozerám na aktérov hádok, neprídu mi štandardní, ani v tom čo hovoria, ani ako hovoria, ani v tom čo ponúkajú. Zatiaľ aj nové alebo staronové značky okrem hádok ponúkli veľmi málo konkrétnych riešení na zlepšenie života konkrétnych ľudí. Verím, že ich majú, ale nehovoria o nich. Radšej využívajú mediálny priestor na osočovanie iných politikov.

Čestnosť - máte čiastočne pravdu. Každý má svoj pohľad. Ale existuje aj istý štandard, ku ktorému by sa politici mali blížiť. A v ňom by nemali kradnúť, klamať, manipulovať. Na tom sa, verím ,vieme zhodnúť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

laco ontko, to, čo som písal pre jozej

slávik22 ohľadom osôb s názvom politici chcem adresovať aj Vám. Ak máte záujme prečítajte si.

Predsa len: píšte, že ponúkajú len málo konkrétnych riešení. Nepríjímajú tak "náhodou" poslanci parlamentu zákony, či úpravy zákonov? A to, že sa hádajú je normálne. V NR SR sedia ľudia, ktorí majú často radikálne odlišné pohľady na to, čomu hovoríme hodnoty. Majú sa snáď objímať? Tancovať spolu? Má snáď Marian K. a jeho kolegovia súhlasiť s polsancom Ondrom Dostálom iba preto, aby sme sa cítili lepšie? Len preto, aby sa nám večer lepšie zaspávalo?

Bez občasných konfliktov a hádok by sme boli ako jedlo bez príchutí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako to ja vidim s mojim dalekohladom

nenajde sa skutocna osobnost na zjednotenie alebo aspon vylucenie tych zbytocnych
oportunistov?!Proste tak rydzo po slovensky povedane,stado oviec bez pastiera.
Z takzvanej demokracie sa stal rybny trh.
Skromne si myslim,ze kazdy tu strasi a neviem preco,(uz nikto nema ani spravne meno,len vyholene
hlavy a zelene tricka),je to len preto, ze to je v niektorych kruhoch politicky korektne,
sa takto vyjadrovat,alebo je to zalozene aj na osobnom nazore a presvedceni ze tito
ludia si nezasluzia nielen slusnost ale aj politicky respekt.
Volte Ludovu stranu nase Slovensko,ked uz nie s ineho dovodu, tak aspon preto, ze oni
aspon vedia co chcu a co nechcu.
To je moj osobny nazor.
A.Spalovsky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

anton000

Preboha naozaj ? A čo vlastne chcú ? Vieme čo nechcú. A ako to chcú dosiahnuť ? Boj o voliča nie je jednoduchý a táto kampaň bude podľa mna jedna z najšpinavších. Ale to predsa národ chce. Bulvárnu zábavu. A koho skutočne bude voliť v deň D ? Záleží podľa počasia, možno podľa toho ako dopadla predošlá noc, možno podľa úsmevu pracovníčky volebnej komisie. Koho dnes zaujíma program a či je vôbec realizovateľný a zodpovedný ? Nikoho. A úprimne ako povedal slovenský klasik " A radšej voľ nebiť, ako byť otrokom" LSNS
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kto aspoň trochu

pozná dejiny, celkom dobre vie, čo protagonisti ĽSNS chcú - chcú štát, ktorý by "urobil poriadok" so všetkými čo vybočujú z radu, podobne ako tomu bolo za nimi velebeného vojnového slovenského štátu. rozhľadených ľudí, ktorí by si želali taký scenár nie je veľa; dobrý výsledok ĽSNS vo voľbách aj v aktuálnych prieskumoch zabezpečuje skôr principiálna neschopnosť "tradičných" politických strán riešiť niektoré pálčivé a stále narastajúce problémy: "našich" neprispôsobivých, "slniečkárstvo" voči migrantom (čo sú v drvivej väčšine cudzí a ešte nebezpečnejšie neprispôsobiví), schopnosť vymedziť sa voči diktátu Bruselu a zahraničných monopolov...
s najväčšou pravdepodobnosťou žiadny hmatateľný výsledok v riešení spomínaných problémov ani ĽSNS nedosiahne, ale voličov priťahuje už sám fakt otvoreného poukazovania na problém a "nazývanie vecí svojím menom" bez falošnej "politickej korektnosti"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ked narod chce len tak malo

tak im to dajte,aby mali to co si zasluzia!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Príspevok mi pripadá ako úloha naivného žiaka zákl. školy, ktorý číta akurát Sme, N, či Týždeň....
Treba sa viac vzdelávať a nielen jednostanne papagájovať po liberáloch a mainstreame...Hľadať pramene a najmä čítať históriu..Autor vníma zlo personifikované Ficom, Dankom a koalíciou...,...Ja, a možno ďalší, si myslia, že zlo je neoliberalizmus, globalizácia, smrteľná migrácia a dezintegrácia tradičnej Európy.....zlo je aj útok na rodinu, vieru, vlastenectvo...
Súper je veľmi silný, vplyvný a má rozsiahly nadnárodný dosah. Súčasný ľavicový liberalizmus a snahu o rozpustenie štátu vnímam ako väčšie nebezpečenstvo pre Slovensko ako autorom deklarované zlo... V týchto kritických dobách radšej oželiem Fica, Danka či oligarchov Smeru...keď tu hrozí strata budúcnosti, suverenity, národnej identity, či zničujúca smrteľná migrácia...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán Karol, neberiem Vám Váš pohľad. I keď konšpirácie, ilumináti a podobné smery sú mi na míle vzdialené. Riešim len našu realitu, v ktorej by sme sa mali lepšie, keby sa tu nerozkrádali verejné zdroje, keby politici slúžili ľuďom tak, ako by to malo byť. Nič menej a nič viac.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: Liptovská Mara: ak nás zabijú, čo bude potom? Ďalšie rozpútané peklo? 2 162
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Funkcionárka z policajného prezídia lustrovala v databázach priateľky exmanžela 1 778
 3. Monika Nagyova: Keď je vaším susedom hiphoper, psychiatrička či youtuber, nuda vám nehrozí 1 768
 4. Rudolf Pado: Makači čistia Liptovskú Maru 1 475
 5. Stanislav Martinčko: Vládna atrakcia rokuje aj tam, kde nič nie je! 1 231
 6. Karel Dvořák: Pomaľované vtáča – prehliadka zvrátenosti? 1 194
 7. Martin Šuraba: Príbeh tichého vodcu 941
 8. Tomas Valent: Alice Cooper v Bratislave - Fiasko organizátora 874
 9. Maroš Chmúrny: Neúspešný týždeň jedného kapitána 686
 10. Martin Plesch: Mňa prieskum o učiteľoch dôverujúcim konšpiračným médiám nepresvedčil 584

Rebríčky článkov


 1. Milan Rousek: 34. Pan J a děti
 2. Milan Rousek: 33. Kdo je paní J?
 3. Štefan Vidlár: Príbjech potupňí
 4. Andrea Fuglíková: Fakta a mýty o násilí na ženách
 5. Peter Mrázik: V Jaguar Land Rover sa neuspokojíme, preto opäť vstupujeme do kolektívneho vyjednávania
 6. Milan Rousek: 32. Líný poručík
 7. Milan Lacúch: Asertívne jednanie z duchovného hľadiska
 8. Olívia Lacenová: Podhodnotená platina si razí cestu nahor
 9. Radoslav Valkovič: Olov Svedelid: Podozrivý zmizol
 10. Milan Rousek: 31. List z říše záhad

 1. Kam odchádza Robert Fico a prečo je jeho odchádzanie škaredé
 2. Sexuológ: Nie je v záujme evolúcie, aby mali štyridsaťroční starci a stareny deti
 3. Začína sa matka všetkých vojen? Ako môže dopadnúť kríza na Blízkom východe
 4. Fanúšik kopol do hráča. To som ešte nezažil, tvrdil Halilovič
 5. Drucker ešte ani nezačal a ubúdajú mu možní partneri
 6. Sulíkovo krídlo žiada pád republikovej rady, prekážajú mu Galko a ďalší
 7. Župan dostal od Rašiho stopku na zasadnutie vlády v Čani
 8. Zápas neskontumujú, aj keby nášho hráča zabili, tvrdil brankár Trnavy
 9. Bugárovu stranu opúšťa ďalšia tvár, z Mosta-Híd odchádza Cséfalvayová
 10. Saganovi v závere chýbali sily. Klasiku v Montreale vyhral Van Avermaet

 1. Nádej zachrániť čo len jediný život stojí za zmenu zákona
 2. Kočner v Threeme: Bödör mu robil spojku na špeciálneho prokurátora Kováčika
 3. Fero Múčka: Štyri roky Postoja. Aj za život
 4. Kiska otvorene o konflikte s Ficom: Detaily jeho vydierania!
 5. Tisíce ľudí v Prahe protestovali proti umelým potratom: Vystúpil aj Saša Vondra
 6. Kázeň biskupa Feketeho na púti k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne.
 7. Milionár Bugár dostal peniaze od štátu na zveľadenie svojich majetkov
 8. Za potratmi sú často dôvody, ktoré by väčšina spoločnosti neuznala
 9. Manifest Národného pochodu za život 2019
 10. Súd rozhodol, že pozastavenie činnosti britského parlamentu je zákonným krokom

Už ste čítali?