Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

THE srandovná NEŽNÁ REVOLÚCIA. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nepravdivé a
nelogické. V 1. príklade predsa platí a = F/m, kde tam máš dve sily ? Aby si to mal jednoduchšie v 2. príklade, tak medzi autom a rukami je tehla. Ja pôsobím silou na tehlu, rovnakou opačne orientovanou silou pôsobí na tehlu auto. Ide o dve sily, kde každá pôsobí na to isté teleso a skladajú sa. Jééj, našiel som dve sily, ktoré pôsobia na to isté telso. Je to síce na retardovanej úrovni ale čo neurobiť pre pokoj duše :)
ykub
Veď píšem,
že ak bude medzi autom tehla, tak sila ktorou budem na ňu tlačiť je rovnaká akou bude v opačnom smere na ňu tlačiť auto. Čo sa zmenilo ? Nič, aj napriek tomu, že ide o dve rovnaké opačne orientované sily, ktoré pôsobia na to isté teleso (tehlu) Pri pohybe po kružnici sa drž odstredivej sily, ktorá pochádza v samotnom rotujúcom telese. Tam tiež ide o vzájomné pôsobenie medzi telesami.
ykub
<< < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>

ani to nie je pravda

s tou tehlou. Ak roztlačiš auto rukami a je tam ešte tehla, tak na tehlu posobia dve sily od auta a od teba, to mas dobre, ak ale auto si dostal do pohybu, tak tehla nie je v silovej rovnovahe a ty posobis na tehlu vacsou silou ako tehla na auto, to tiež samozrejme mesuge ako ty nevie.
 

 

Aj by som súhlasil, ale tá tehla mi počas roztláčania auta spadla na zem a tak auto roztláčam bez tehly. Čo sa zmenilo ? Zase nič, lebo nechapeš podstatu a dôvod prečo dochádza medzi mnou a autom k vzájomnému silovému pôsobeniu.
Mešuge je v súčasnej fyzike.
 

 

zmenilo sa to, že sa auto pohlo, aj tehla aj ty, takže to nie je v silovej rovnovahe. Ak tlacis a vsetko stoji tak je v silovej rovnovahe, ci to tvoja makovica pochopi je zas dalsia vec, ktoru negarantujem.
 

no buky

pri roztlacani auata posobi viac sil, či ty si už rozlačal auto bez toho, aby si sa zapieral nohami o zem? a myslis si, že auto nema kolesa aa cez trenie neposobi na zem dalsimi silami? V tvojom jednoduchom príklade s tlačením do auta je viac síl, ktoré pôsobia. Ak sa chceš vyhnut tomu musel by si ist do kozmu a odhodit kamen, potom by si videl len dve sily ktoré ale posobia na dve telesa, teda na kazde jedno. A bola chyba ze tu postol tyso materiál o ZS fyzike, pretože si vabylil dalsie veci, ktore neovladas. Tak skaces ako koziscka z kyvadiel na centrifugy, potom k roztlacaniu aut a prevodovkam a kadeco. Pricom ani jedna vec ti nie je jasna machrujes tu meranim, ani to nevies.
 

Kontrolná otázka:

Ak roztláčam auto, medzi ktorými telesami dochádza k vzájomnému silovému pôsobeniu ?

Je to dôležité, lebo oponennti sa sústreďujú na sily čo je s pragmatického hľadiska dôležité. Ja sa však sústreďujem na telesá. Tam spadá všetko čo sa na tomto vlákne spomína.
 

singularita

Ako laik z hľadiska popisu sa budem sústrediť na telesá, ktoré sa na silovom účinku zúčastňujú. To sa snažím v celom vlákne. Pre ujasnenie podstaty zanedbám trenie auta. Ja som teleso m1 = 80 kg, auto m2 = 520 kg. Aby som mohol vôbec pôsobiť 800 N silou na auto je prítomné teleso v podobe neporovnateľne ťažšieho - Zem. Nohami zapôsobím 800 N silou na Zem a následne na auto. Nakoľko je Zem neporovnateľne ťažšie teleso, tak to s ním ani nepohne. Bude platiť a = F/ (m1 + m2), a = 800 / 600, a = 1,3 m/s2.
To je len a len pohľad cez vzájomné silové pôsobenie medzi telesami. Samozrejme s pohľadu pragmatického - matematického treba započítať aj trenie. Tu sa však bavíme ako to v prírode funguje.
Kde som spravil chybu ?
 

no

kedze to nema s fyzikou nic spolocne, tak to nam vysvetli ty. Je ti jasne ze je to nezmysel, ze ? To by rozne tazki ludia pri ROVNAKEJ SILE davali autu royne zrychlenia. A cim tazsi, tym mensie.
Cize tvoje postupy v prirode nefunguju, to ti hovorime uz roky.
 

To je fakt

Je to z dôvodu nepomerne ťažšej Zeme. Preto postačuje a = F/m. Ak by som však zapôsobil 800 N silou nie na Zem ale na 80kg vážiaci vozík, tak by moja hmotnosť už bola dôležitá. Je to predsa v súlade s 2.NZ a samotná rovnica hovorí, že medzi zrýchlením a hmotnosťou platí nepriama úmera. Už som podal príklad kde a = F/ (m1 + m2 + m3 . . .)
platí.
 

okrem

toho co ti tyso vytkol mame tri dvojice sil:
a, ty posobis silou na zem, zem posobi na teba
b, ty posobis silou na auto, auto posobi silou na teba
c, auto posobi cez kolesa silou na zem, zem posobi silou cez kolesa na auto.

toto je sustava sil ktora vznikne, ked zatlacis do auta. Pricom na kazde teleso z prikladu, teda teba, aj auto posobia dve sily opacne. Silova rovnovaha bude vtedy ked vsetky sily su rovnako velke. Ak sa auto pohne, tak sila napr. co posobis nohami na zem je vacsia ako sila co posobi auto na teba, cim dojde k pohybu. To iste plati aj pre auto, sila ktorou posobis na auto je vacsia ako sila co posobi cez kolesa od zeme na auto (cez trenie), auto sa pohne. V sulade s fyzikou, vsetko v poriadku. Buky fyzika nas netrapi.
 

tomu

vztahu aj tak nerozumies. Len ho opisuješ bez pochopenia.To F tu vystupuje ako výsledná sila, ktorá akceleruje celú sústavu hmoty. Pretože každá jedná časť hmoty m1,m2 m3 az n musí mať rovnaké zrýchlenia ako celá sústava hmoty. Potom vztah hovorí ako sa výsledná sila rozložila na jednotlivé hmotnosti.
som si istý, že číselne nedokážeš určit napr silu, ktorou ty posobíš na auto, ani silu ktorou posobí auto na zem. Nedokážeš vyrátat nic ale sermujes vztahom.
 

Ešte si

zabudol si na sily tehly :)
Ak už sme pri tom aute, zapôsobím silou nie na Zem ale na 1g teleso. Si presvedčený, že môžem zapôsobiť ako na auto tak aj na závažie 800 N silou ? Asi ťažko, že ano. F vystupuje ako vájomné silové pôsobenie medzi telesami.
Ak ťa budú zaujímať len sily, pričom samotné nemôžu existovať, tak ti nič iné neostáva len tárať nelogické sprostosti. Ako silová rovnováha v dolnej úvrati kyvadla.
 

vyrataj

konkrétny príklad ty tlčhuba a potom chod merať do reality. Ani jedno z toho nedokážeš ty logická sprostosť. Takeho taraja ako si ty prekona uz len samotny demagog majster z kosic (nie rezbar). :)

Dostal si vysvetlenia pre svoje zahady, tvoja prazdna makovica nechape nic, troluje tu s tehlami a vymysla vzdy nieco ine.
 

Šak

som už vyrátal pri padajúcom závaží m1, kde cez kladku zrýchľuje po vodorovnej podložke vozík m2, a = Fg/ (m1 + m2)
Podľa teba však vozík pôsobí na závažie reakčnou silou - F
Tu nejde o matematickú paradigmu, ale o matematickú retardáciu :)
 

kde

mas zadanie truhlik? zas si sem nahodne vygenroval co si raz v zivote vyratal? A uz si premeral to kyvadlo v dolnej uvrati? je tam vačia ako tiažova sila na sedačke? chod to najskor zmerat aby si sa zobudil z vyhlkych snov o realite. Ty si taky sprosty, že vieš napisat jeden vzorec ale ani tomu nerozumies, co je to F v tom vzorci? Ked sa bavis o roztlacani auta tam nie je jedna sila F. Ked povie ze tlacis silou 850 N nohami na zem, vazis 85 kg auto ma 500 kg, odpor zanedbajme je teoreticky nula, aby si dokazal aspon to vyratat. Otazka je ako silou posobis na auto, davaj a nemachruj, ukaz vypocet.
 

Ty si tak

zdegenerovaný matematikou, že už aj ignoruješ väčšiu silu v dolnej úvrati kyvadla. Zober smartfon na hojdačku a prestaň trepať ***** Tvoj zdegenerovaný mozok ani nevníma popis Mira Novaka, ktorý tvrdí, že v dolnej úvrati sa v modrnej fyzike s čítava gravitačná s odstredivou silou.
U teba a 20% podobných však môže vzniknúť len zdegenerovaný popis, kde v dolnej úvrati nastáva silová rovnáváha za súčasneho najväčšieho dostredivého zrýchlenia (animácia kyvadla - Wikipedia)

Ak tlačím nohami na Zem silou 850 N, tak akou inou silou môžem tlačiť na auto ? Ti hrablo ?
 

nezdegenerovany matematikou

po 1. Ani jeden tu iskutujuci ti nanapisal presne vztah a velkost, akurat sa na tebe smeju, ty perla...

tak podme, dostanes po tej makovici. Tvrdis, že v dolnej uvrati je sila posobiaca na sedacku vacsia ako TIAZOVA, to nie je to iste ako gravitacna, kebyze to hlupak ako ty nevie.

Mas odkaz, ci akykolvek link na vypocet matematickeho kyvadla.
https://cs.wikipedia.org/wiki/...
Na obrazku z toho linku, obrazok sil mas Fg a silu v lane Ft. V dolnej uvarti je to Fg=Ft. teda len v dolnej uvrati je to v rovnovahe. KDe tam mas ine sily ty ***** ako tie co som tu pisal? Sila Ft=Fg*cos alfa. vodorovna sila je F=Fg*sin alfa.
Podla vztaho a sil co su uvedene pre matematicke kyvadlo aj take kyvadlo funguje. Este je fyzikálne kyvadlo kde sa nezandebáva hmotnost v lane, tam su tiez odvodene vztahy. Takže to netvrdim ja, to tvrdi fyziky smejde.

No a teraz ked dristas o meraniach to je ako jarayj , teda ziadne si nerobil. A uvazujme, to vlastne ty nevies. No ale preco sila na sedacke musi byt rovna tiazovej sile v dolnej uvrati je predsa jasne z toho, že pohyb kyvadla sposobuje vylucne tiazova sila a ziadna ina sila!!!. Po dalsie ako možeš mat vačšie ako tiažove zrýchlenie v dolnej úvrati, ked presne na minime vertikálne na malicky moment stojis. To je teda presne situacia ako ked kyvadlo je zavesene kolmo a nevykonava pohyb. Všetko má potom tiazove zrýchelnie, co namerias tym telefonom.

Druha čast, tak sa potvrdilo že nevies a bnie je to 850 N, a zvysok sa uz ani nejdem unuvat pre deb ila ako si ty, co to aj tak nepochopi.
 

Čo kľučkuješ

V pokoji bude medzi tvojim 80 kg zadkom a sedačkou hojdačky 800 N tiažová sila. Ak sa rozhojdáš, tak v dolnej úvrati bude sila väčšia. Opakovane po x krát odmietaš meranie ty ***** Ja tvrdím, že je to v dôsledku odstredivej sily, ktorá sa nachádza v samotnom rotujúcom telese.
Len tvoja ješitná gebuľa si bude myslieť, že ak pohyb spôsobuje len tiažová sila, ktorá figuruje aj v matematike, tak tam nemôže byť žiadna iná. Len tvoje matematickoegoisticé myslenie si myslí, že kto neovláda matematiku, tak nemôže vedieť ako to v prírode funguje.
 

meral si to

trkvas, ci len deklarujes ze si nieco meral. Ja tvrdim a jasne to plynie zo vztahov pre kyvadlo, že trepes ako koko tko dookola, pricom nerozumies nicomu
 

a k autu

jediny vztah co poznas je a=F/(m1+m2), tak podme na to:
850/(85+500)= 1,453 m*s-2, teda výsledné zrýchlenie pri zatlačení do auta bez zanedbania odporu trenia auta s gumami.

Tvrdis koko tko ze na auto posobi sila 850N tiež, tak potom spoctajme zrýchlenie co ma mat
a=850/500= 1,7 m*s-2 teda viac, ciže sila posobiaca na auto musi byt menšia lebo čast sily z prveho vztahu uviedla do zrýchlenia aj teba, co je jasne ak roztlacas auto musis sa dat do pohybu s ním. takže skutocna sila co posobi na auto je rovna:
Fa=500*1,453= 726 N

uz vies preci si chudak s velkou papulou, co nic neovlada?
 

Neprotestujem

je to tak. Kua však som to tak aj myslel, len silu som mal udať medzi chodidlami a Zemou.Preto sčítavanie síl. Sorry je to tak, šak píšem že nie som matematik.

A teraz k tvojej makovici. Také ješitné poleno som ešte nezažil. Ty si určite v živote nesedel na hojdačke, inak by si netrepal co co tiny. Ak roztočíš hojdačku, čo ťa udrží v hornej polohe aby si nepadol na kotrbu ? No skús ty chytrák.
 

<< < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Pavel Weiss: Aby zdravotníctvo nebola len „čierna diera“, alebo kam to kráčaš „Hippokrates“? 549
 2. Marián Viskupič: Kotlebovci rastú. Zastaviť ich môže jedine toto 451
 3. Július Kovács: Trnka obchodoval s nahrávkami gorily čiže je pravá, takže Haščák patrí do basy. 395
 4. Ivan Švajlen: Pevná pracovná doba je nepochopením učiteľského povolania – iný pohľad 224
 5. Martin Borguľa: 13. dôchodok – namiesto samozrejmosti len almužna a predvianočná kampaň 209
 6. Milan Brejcha: Otvorený list tebe - voličovi 2020 172
 7. Jozef Šátek: Mýtny zločin. 143
 8. Milan Brejcha: Máme vážny problém - neznalosť a chuť voliť zároveň 139
 9. Filip Pastorek: Sme Ficoland alebo právny štát? 138
 10. Gabriel Kuba: Trnky, trnky, všade trnky! 135

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Nedajme a pomýliť Kotleba a Mazurek sú nacisti nie fašisti a to je horšie.
 2. Robert Štepaník: diel 36 - rubrika: čerstvejšie než treska - október 2019
 3. Milan Kulkovský: Nemusím byť historik, aby som nebol hlupák
 4. Marián Tkáč: Možno je Dobroš naozaj dobrý
 5. Michal Páleník: Gastrolístky vás stoja tri obedy mesačne. Ak máte šťastie tak "iba" jeden.
 6. Olívia Lacenová: Situácia na Blízkom východe sa upokojuje. Trhy veria v pozitívny vývoj a ropa klesá
 7. Ľubomír Belák: Televízna 3:ka a čas
 8. Milan Lacúch: Nepoznané tajomstvo pravej podstaty Stvoriteľa
 9. Štefan Vidlár: Domovina
 10. Marián Pillár: Ty neexistuješ

 1. Tótha vypočúvali osem hodín. Kočner tvrdí, že klame (minúta po minúte)
 2. NAKA zadržala Dobroslava Trnku. Ako zareagoval Počiatek?
 3. Prieskum: Extrémisti z ĽSNS stúpajú, Slosiarik nevylučuje ich víťazstvo
 4. Pendluje medzi Cannes a Bratislavou. Počiatek svoje reči na nahrávke s Trnkom zľahčuje
 5. Trnku pustili, prokurátor stíhanie spochybnil
 6. Kde sú súperi? Sagan zosadol z bicykla, obzrel sa a priložil si ruku k čelu
 7. V Prešove našli v byte troch mŕtvych ľudí, dve ženy a muža
 8. Petra je v súčasnosti najlepšia na svete, uznala Shiffrinová
 9. Kočner považoval Ďatla aj za svoj projekt, teraz ho Tóth môže poslať za mreže
 10. Muž sa prišiel priznať na políciu: Zavraždil som ženu

 1. Fico, Vážny a iné, škodlivé produkty ( spoločenského ) metabolizmu .
 2. Opoziční politici žiadajú odchod Mamojku z Ústavného súdu
 3. Sledovanie novinárov financoval aj Bödör, svedčí Tóth na súde
 4. Boli sme na mítingu Blahu. Rozbehol agresívnu kampaň medzi dôchodcami
 5. NAKA zadržala Trnku. Prečo nezadržala aj Počiatka?
 6. Matovič k zadržaniu Trnku: Prečo ešte nie je vo väzbe Počiatek, Jankovská, či Bödör
 7. Zadržanie Trnku. Varí sa predvolebný guláš?
 8. Kiska: Trnka bol mafiánskym chápadlom Fica. Hlava mafie sídli v centrále Smeru
 9. V srdci stredného Slovenska vytáčajú med svetovej kvality
 10. Dočká sa, ak niekto zomrie...

Už ste čítali?