Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

THE srandovná NEŽNÁ REVOLÚCIA. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

citujem ; že postačuje rýchlosť a dostredivá gravitačná sila, ktorá pohyb zakrivý. Zabudol si však na hybnosť guličky. Sme opat v bukysvete, kde sa miesaju pojmy, dava sa im iny zmysel, atd Ak ma gulicka rychlost voci nejakej sustave, tak ma aj hybnost. Z definicie, kedze hybnost je sucin hmostnosti a vektora rychlosti, sama je teda vektorom. Nuz a homogennom gravitacnom poli vo vakuu padaju vsetky gulicky rovnako, bez ohladu na ich hmotnost. Co teda zase riesis ?
Pepe43
Pepe
Opakujem, ak v dolnej úvrati kyvadla sčítavam tiažovú a odstredivú silu, tak pri horizontálnom pohybe kyvadla napne pružinu len sila odstredivá. Je to tak ? ANO - NIE Následne sa môžeme baviť o pôvode odstredivej sily (hybnosť)
ykub
Aha
a sme pri dostredivej sile kyvadla v podobe zrýchľujúceho auta. Ale aj naopak, pri odstredivej sile kyvadla čo je dôvod záporného zrýchlenia. Akurát pri aute mám dráhu na ktorej potvrdím zmenu rýchlosti v čase. Pri samotnom zvislom kyvadle však nie.
buky2
Citujem:
Veľkosť dostredivej sily je presne z hodný s tým aký efekt má zotrvačná hmota (teda schopnosť odletieť po priamke) Aj by som súhlasil, ale nedokážete sa zbaviť zakorenenej myšlienky všemocnej dostredivej sily, ktorá zakrivuje dráhu telesa. A práve v efekte zotrvačnej hmoty tkvie silové pôsobenie v odstredivom smere. Ovšem ja sa pozerám na to s uhlu pohľadu, na ktoré druhé teleso tento efekt pôsobí. Tento odstredivý silový účinok spôsobuje pri zrýchľujúcom aute záporné zrýchlenie, resp. ide o silové pôsobenie medzi kyvadlom a autom. Pri zvislom kyvadle ide o silové pôsobenie medzi kyvadlom a nepomerne ťažším telesom Zemou. Nemusím pri kyvadle uvažovať o dostredivej sile, lebo inú možnosť ako pohyb po kružnici nemá. A na záver, práve z dôvodu že sa pozerám na ktoré teleso kyvadlo pôsobí odstredivou silou, dokážem rozoznať pokový stav na povrchu od zrýchleného pohybu. A ak si spomeniem na Alexandra, tak spomenul aj inú poriodu kmitu v zrýchľujúcej rakete, ako na povrchu. Ak pôjde o dostatočne ťažké kyvalo, tak si myslí, že je to tak a bude to dobre merateľné aj citeľné (sínusovka na akcelerometri)
ykub
on spomenul
toho vela ale je tiez podobne nadany nedokazat odhlait pravdu, ci zakony. to je potom tazke, on to dopracoval do paranoje. všetci su blbci iba on je genius, no komedia to je. Nehovorim blbcov po planete beha vela, ale tak ak velmi tuzis sa k nim pridat... :)
1295614
<< < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja si na rozdiel od Járaya dokážem uznať chybu. Mám svoj pohľad a z hľadiska popisu to celkom slušne do seba zapadá. Myslím si, že kyvadlo vám z hľadiska ekvivalencie bude lámať väz.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nic nam nelame buky

po celom svete pouzivame rovnake zakony a predstav si ze nezijem v jaskyni, ale mame techniku na zakonoch postavenu. ved ti pisem, len tomu zle rozumies a neviem preco nedokazes pochopit to co som ti napisal o dostredivej sile o zmene na rozne krivky, aj dostredivy ucinok atd.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aku chybu? Ved si sa za 10 rokov neposunul ani o milimeter. Stale melies tie iste nezmysly.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je synteza vsetkych bludov ako z ucebnice, nieco ako manifest Ykubizmu. Domiesane pojmy, chaos, blaboly, obdiv k Jarayovi. Priklanam sa vzhladom na dlhorocne neuspesne vysvetlovanei k nazoru, ze aj Buky je dusevne chory, tiez paranoja inventoris.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Naozaj ? Ved draha je predsa ta cast kruznice, po ktorej sa pohybuje kyvadlo. Ty uznavas len velkost rychlosti, aj ta sa meni, vpravo a vlavo je nula, uprostred je najvacsia. Ozaj to nevidis ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslim, ze buky je nepoucitelny. Buky, zabudol si, ze kyvadlo nemoze fungovat v horizontalnom smere. Pretoze nema ziadneho kamarata pre svoje zavazicko s hybnostou v podobe gravitacie. Inym prikladom je horizontalna centrifuga (s vertikalnou osou rotacie). Ale od takeho myslitela, ako si ty, by som predpokladal, ze si zoberies kus spagatu, tak 50 cm, na jeho koniec priviazes napriklad sialku na kavu (za usko) a zacnes sialkou kruzit, najskor malou uhlovou rychlostou a potom velkou rychlostou. Co pozorujes? Ze pri malych rychlostiach sialka opisuje malu kruznicu. A pri vyssich rychlostiach vacsiu kruznicu. Preco? Lebo gravitacia. Cim vyssou uhlovou rychlostou pridavas hybnost rotujucej sialke, tym viac prekonava gravitacnu silu na sialku.

Bingo. To by si mal pochopit aj bez matematickeho aparatu. Ale vobec to necakam. Ty nam len povies, ze som tym poprel matematicku logiku. A dokazal bukylogiku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Buky je cely rozradosteny, ze ma vraj pravdu. Zabudol, ze na zaciatku tvrdil a doteraz tvrdi matematicky nepodlozene nezmysly, veri len OBRAZKU, ktory sa mu zrejme po opici vytvoril v hlave. Jeho prve plus je priznanie, ze matematika je len pre vyvolenych a sam sa z tejto mnoziny vylucil. Ja sam sa radim skor na rozhranie. To aby sa buky necitil az tak osamoteny.

Druhy krok bude, ak dokaze v nasledujucich prispevkoch udrzat pokope, ze v sustave kyvadla je gravitacia, sila lana a hybnost zavazia ako fcia hmotnosti a uhlovej rychlosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak niekto vie po nemecky, tak velmi pekne podrobne odvodenie pohybovej rovnice sa nachadza tu:

http://walter.bislins.ch/physi...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keďže počet diskusných príspevkov prekonal počet 300, rozhodol som sa účastniť tejto diskusie, ale až od zajtrajšieho dňa. Ale už vopred vidím, že na fyziku mentálne málo vyvinutí, zase si na tejto stránke liečia svoj komplex fyzikálnej menejcennosti. Napriek tomu, že tu sa svojej mentálnej vady nikdy nezbavia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mas pravdu, patricka Anicka, ci kto si to uz stihol byt. Opisal si seba aj svojich kamosov naozaj krasne. :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán ykub!

Obdivujem vašu trpezlivosť diskutovať s mentálne narušenými jedincami, ktorí verbálne uznávajú najdôležitejší zákon prírody a to Zákon kauzality, až na to, že oni následkom ich ťažkej mentálnej poruchy, nie sú schopní pochopiť obsah tohto zákona.

Obsah Zákona kauzality hovorí o tom, že Príčina (P) a Následok (N), nemôžu vznikať v jednom čase (t) a preto nemôžu byť v jednom čase (t) aj rovnako veľké. Z toho plynie NE-rovnicové vyjadrenie obsahu Zákona kauzality. (P > N)

V zmysle Zákona kauzality, Sila akcie (Fa) musí byť v jednom čase (t) vždy a zákonito väčšia od Sily reakcie (Fr), (P > N). Preto matematický zápis zákona Kauzality tvorí výlučne táto nerovnosť (Fa > Fr).

Pritom všetky fyzikálne zákony sú vyjadrené jedine rovnicami. Ani jeden fyzikálny zákon neakceptuje (Ne - rovnicový) Zákon kauzality.

Pán ykub!
Jediná rozumná otázka smerujúca k tu prítomným mentálne narušeným diskutérom je nasledovná:

„Ktorý fyzikálny zákon akceptuje Zákon kauzality?“

Veľmi pokročilý Mentálny defekt učiteľov fyziky, ako aj zamestnancov FÚ SAV spočíva v tom, že oni vo všetkých zákonoch prírody ignorujú (NE - rovnicový) Zákon kauzality, tým že všetky zákony fyziky opisujú výlučne rovnicami, ale pritom ako rozumu zbavení tvrdia, že aj ich rovnicové zákony fyziky akceptujú (nie rovnicový) Zákon kauzality.

3.NZ je anti kauzálny preto, že tvrdí v rozpore so Zákonom kauzality to, že sila akcie (Fa) a sila reakcie sú (Fr) rovnako veľké a vznikajú v jednom čase (t), (Fa.t = Fr.t).

To je nezmysel už aj preto, lebo nazývať dve identicky rovnaké entity, rôznymi menami, dokážu iba pacienti uzavretých psychiatrických ústavov, nikdy však nie rozumní ľudia.

Takže kým mentálne vadní diskutéri nebudú schopní zodpovedať na otázku:

„Akým spôsobom akceptuje 3NZ Zákon kauzality“,

nie je dôvod s nimi diskutovať ako s duševne zdravými jedincami.

V tom prípade je potrebné ich klasifikovať ak jedincov, ktorí si zúfalo liečia svoj komplex fyzikálnej menejcennosti výlučne v tejto diskusii.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Všetky fyzikálne bludy obsiahnuté v 3.NZ vyplývajú z roho, že v materiálnej prírode existujú aj také zrážky dvoch telies, ktoré majú rovnakú hybnosť už pred ich zrážkou a preto zodpovedajú obsahu 3.NZ.

Ibaže v prírode existujú aj zrážky dvoch telies s rôzne veľkou hybnosťou, ktoré neprebiehajú podľa obsahu 3.NZ, ktoré sú deformované obsahom 3.NZ, pretože podliehajú Zákonu kauzality, ktorého obsah bol nedostupný ako Galileovi, tak aj Newtonovi o Einsteinovi ani nehovoriac. Práve preto Zákon kauzality nie je ani dnes dostupný fyzikálnym idiotom, účastným aj v tejto diskusii.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Narob si este tak 5 diskusnych kont, nech je viac zabavy.
Experimentalne dokazy, kniha a video budu kedy, Jaray-u ? V dalsom clanku, ako vzdy ?
Sudni znalci sa maju ako ? Koko sudov si povyhraval ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A. Járay

Kauzalita je niečo čo ma oslovuje a určite patrím do tejto skupiny. Všetko čo som tu prezentoval je v tomto duchu.
Súčasná fyzika je z hľadiska matematických výsledkov pozoruhodne dokonalá. Avšak z hľadiska popisu je to mešuge.
Presúvam sa do sekcie "Zákona zachovania energie" Ten ma tiež neoslovil :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mozno by ste vy dvaja s jarayom mohli vypracovat nejaky kauzalitu zachovavajuci kvantovo matematicky fyzikalny popis kyvadla. Samozrejme bez pouzitia dostredivej sily. A s realnou odstredivou silou. A podla moznosti nech sa na zaklade tohto modelu da aj nieco vypocitat. Lebo zatial ste nic pouzitelne jaray ani ty neprezentovali. Len nepochopenie matematiky, fyziky a stale tie iste bludy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Listr, prečo nie

Pri horizontálne položenom kyvadle na prívese auta je Príčinou pohybu kyvadla dostredivá sila v podobe zrýchleného pohybu auta. Ako Následok je odstredivá sila kyvadla, ktorá spôsobuje záporné zrýchlenie.

Cez matematiku dokážeš vypočítať poriodu kmitu, ale popis sú nelogické bludy. Ale to už tu bolo x krát zopakované.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Super, tak logicky popis mas, uz tomu len daj nejaku formu, nech sa da vypocitat poloha kyvadla, jeho rychlost atd.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ti dvaja

su dokonali v tom, že opakuju svoje nepochopenie do nemoty, oslavuju svoju hlupost cez 10 rokov, takto zabugovanych len tak lahko nenajdes a jeden je rovno z kosic :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážená administrácia tohto blogu!

Vezmite na vedomie to, že predmet tejto diskusie vojde do dejín fyzik, ako dôkaz toho, že učitelia fyziky, ako aj zamestnanci FÚ SAV, dokázali osprostieť študujúcich občanov SR do takej miery, že oni v rovnicovom "treťom Newtonovom zákone pohybu, (+F = -F)", vidia prítomný aj nie rovnicový Zákon kauzality (+F > -F).

Preto označenie jedincov ktorí vo výlučne rovnicových zákonoch fyziky vidia aj nie rovnicové Zákony kauzality, za FYZIKÁLNYCH IDIOTOV, nie je dehonestácia ich ľudskej dôstojnosti, ale objektívne konštatovanie ich skutočného pokročilého mentálneho defektu.

Tým že mažete diskusné príspevky, v ktorých sa konštatuje ich skutočné - reálne FYZIKÁLNE IDIOTSTVO, iba napomáhate k tomu, aby oni vo svojom mentálnom defekte, vo svojom fyzikálnom idiotstve naďalej, hrdo a zbytočne zotrvávali.

To ale nie je poslaním skutočných novinárov, ale iba idiotských novinárov.

Predpokladá, že administráciu tohto blogu netvoria výlučne fyzikálni idioti, podobní diskutérom tejto fyzikálnej témy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Co tak zacat sa spravat slusne ? Ja viem, chorobne nutkanie nadavat je prilis silne ... ved aj sudni znalci oznacili Jarayov stav za velmi tazku formu paranoje inventoris a nasledne ho sudy zbavili obvineni, kedze v case pachania skutkov, inak trestnych, nebol pricetny a svoje spravanie nebol schopny ovladat ani rozpoznat jeho nebezpecnost,
 

<< < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. INEKO: Župy dosiahli rekordné prebytky, ich finančné zdravie rastie 2 054
 2. Věra Tepličková: Prečo práve Trnka? 1 876
 3. Stanislav Martinčko: Keby .....! 1 223
 4. Jan Pražák: Brácho, ty zmetku, ty ses mi vyspal s manželkou! 941
 5. Roman Hurtaj: Matovič a Fico našli spoločnú reč 881
 6. Dominika Dongova: Prečo ťa tvoj muž, či žena nechce? Dôvod ťa prekvapí... 749
 7. Rudolf Pado: Gorila a lokálne šimpanzy 691
 8. Monika Nagyova: Denník starej dievky – Nevestin hod kyticou 641
 9. Danica Chames: Poriadny chlap predsa musí mať špek 599
 10. DagmaRA Sarita Poliaková: Jeho veličenstvo - Kriváň 586

Rebríčky článkov


 1. Andrej Hossa: Základné náradie domáceho kutila
 2. Vladimír Krátky: SMERáci , Slovensku sa nedarí a Vy to máte na svedomí !
 3. Petra Babanova: Tichá voda
 4. Peter Žiak: Sokrates o demokracii a tyranii - neskutočne aktuálny
 5. Jaroslav Karahuta: Rozpočet na rok 2020 je pokračovaním totálnej deštrukcie slovenského poľnohospodárstva.
 6. Štefan Vidlár: The Ten Commandments
 7. Július Kovács: Kočnerova pomsta.
 8. Jozef Kovalík: Óda na Demelzu
 9. Alena Rachel Jurečková: Básničôčky V.
 10. Milan Lacúch: Ekologické protesty! Čo zásadného na nich nie je v poriadku?

 1. Čaputová si pre Gorilu volá Sakovú aj Lučanského (minúta po minúte)
 2. Minúta po minúte: Kováčik vyvracia tvrdenia Ruskovej exmanželky, o zmenkách nevie
 3. Čo sú penťácke zmenky, o ktorých hovorí Kočner na nahrávke
 4. Polícia zadržala Forischa a ďalších dvoch exsiskárov
 5. Kúpiť sa dali poslanci aj zistenia SIS. Ako vyzerá Kočnerov svet na nahrávke
 6. Do redakcií poslali nahrávku Gorily, má takmer 39 hodín
 7. Bašternákova jama zmenila majiteľa. Vlastní ju aj známy spevák
 8. V Gorile počuť šušťanie bankoviek aj stretnutia, ktoré spis nespomína
 9. A je po trojkoalícii
 10. Fico, Haščák a kola. Vypočujte si časť rozhovoru Fica s Haščákom z údajnej nahrávky Gorila

 1. Keď mafiáni požívajú Pellegriniho dôveru... a novinári pustili dymovú clonu
 2. Threema: Zabíjačka elitných advokátov a sudcov s Kočnerom. Danteho peklo
 3. Pellegriny klame !
 4. Z čoho má Fico strach: Že sa Gorila vráti ako zvuková nahrávka
 5. Na vŕšku dovidieť bod zvratu...
 6. Sudcov z Kočnerovej Threemy majú preverovať sudkyne, ktoré s ním boli na zabíjačke
 7. Ako si Hlina proti Harabinovi pomohol konšpiráciou o počítačovom červovi a porne
 8. Je čas, aby nominantka Smeru Kalavská odstúpila z funkcie ministerky zdravotníctva
 9. Fico je ako Kimi Raikkonen .
 10. Nevymenovaný generálny prokurátor Čentéš: Prokurátor môže byť odvolaný

Už ste čítali?