Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vrtoch Andreja Danka spartakiádnych rozmerov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja si práve a len myslím, že jedným

z prvých rozhodnutí nového predsedu NR SR po 29. februári (Danko to už určite nebude)bude likvidácia tohto pamätníka kapitáňovej malosti. Nakoniec, veď "škoda nevznikne, nestálo to štátny rozpočet ani cent" (múdry pochopí, že úvodzovky preto, že to nie je pravda, zaplatili sme to všetci daňoví látcovia cez štátny rozpočet cestou platu kapitáňa aj jeho podržtašky aj ostatných vraj sponzorov).
A verím, že ten komepetentný dá ten odstránený falus (pardón stožiar, ale keď ma to slovo na f napadne ako prvé pri myšlienke na autora) narezať na x kusov a po jednom pošle kapitáňovi, podržtaške a "sponzorom" (veď zoznam je v kancelárii NR SR). A títo nech si tie kúsky zasadia do slovenskej prste, možno každému narastie do výšky 30 m. To potom už len bude tej našej slovenskej svojstojnej hrdosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mne sa myšlienka stožiaru so slovenskou vlajkou pri našom bratislavskom hrade páči. Tak isto sa mi páči, že myšlienku pán Danko presadil napriek kvikotu neprajníkov. Pán Danko tým získal u mňa jedno maličké plus.

Neželám si, aby budúci slovenský premiér nechal zrúcať stožiar so slovenskou vlajkou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovenský symbol - vlajka -

je v tomto prípade obeť. Podľa mňa to je len taká hra na city. 60k eur by sa určite dalo využiť inak. Hlavne že to tajili do poslednej chvíle, kým sa toho nechytili novinári. Ak by to malo byť také "národné", malo by to byť najprv vydiskutované verejne, nie na tajnáša. A stožiar stačil aj symbolický - kľudne 5m.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo by stačilo, čo by nestačilo

to je len tvoj názor. Prepáč, ja ho nezdieľam. Podporujem Dankov návrh.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

5 m by bolo smiešnejších ako tých 30

a ani 30m samo o sebe nemá žiadnu vadu. len tá argumentácia s Budapešťou, teraz papieraná, len tá je taká okatá dankovština. bežnú, priechodnú vec povýši na konflikt a v urazenosti to umocní na druhú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ono tie stoziare uz tam su

https://goo bodka gl/maps/ioxSSMnRAGpAnjrz6
nahrad slovo bodka znamienkom .
a uvidis.
ku inemu sa nevyjadris?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hmm, všetko je relatívne...

Ak by sme mali za susedov normálnych ľudí, ktorí si ctia a rešpektujú iné štáty a národy mal by si pravdu. Naozaj by stačilo málo.
Bohužiaľ máme za južných susedov sektárov, poblúznených maďarónstvom.
Ak si zoberieš ostatné národy uznáš že maďarský je v súčasnej dobe v Európe najagresívnejší... Nepoznám prípady aby napr. v Sudetoch a inde v ČR chodili Nemci napr. k Freudovi do Frýdku-Místku s rakúskou, resp. nemeckou zástavou a všade by ju rozvešovali. Však Freud hovoril nemecky, bol Rakúšan. Takisto neviem o tom že by Rakúšania, Nemci chodili do Brna s nemeckou orlicou a nevešali ju všade okolo Mendela (zakladateľa genetiky) - však Mendel hovoril nemecky, bol Rakúšan.
To isté nevidím v terajšej Wroclavi (Sliezku) kde je určite dosť svetoznámych nemeckých rodákov.
Toto normálne rešpektovanie iných však nevidím u Maďarov. Donesú si vlaky, trikolŕy do Kežmarku a v protestantskom kostole (!) ich všade povešajú okolo TOKOLyho. Donesú trikolóry vlajky a v katolíckom kostole (!) ich všade rozvešajú okolo Rakociho a bl. Sare Salkházi v Košiciach. To isté okolo sochy spisovateľa Maraiho v Ke. (Niečo neslýchané - to ako keby Nemci prišli do Prahy a okolo busty, sochy F. Kafku všade povešali nemecké trikolóry a orlice, lebo aj Kafka písal nemecky a cítil sa ako vydedenec v 1. ČSR ) .
Proste Maďari všade značkujú a prisvojujú si územie ako psy, len na rozdiel od nich nepoužívajú pachovú značku.....
My Slováci mame smolu, že máme takých agresívnych susedov, voči ktorým sa musíme vyhraňovať, bohužiaľ nemáme národné sebavedomie....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Alicka, buď pokojná.

Nový premiér určite rúcať stožiar nebude. Čo on s tým má?
To bude úloha nového predseddu NR SR.
A ak ja kvikotám, tak ty kotkodákaš. OK?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rátaš sám seba ku kvikotajúcim neprajní

neprajníkom našich slovenských symbolov?
...keď tak promptne vzťahuješ slovné spojenie o kvikotajúcich neprajníkoch na seba.
Veľmi interesantná je tvoja reakcia...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To

Dankovi nestacia tie styri stoziare pre NR SR? Jaaaj ale v Budapesti maju vacsi, aj s vacsou vlajkou...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Problem so sprchovanim

ba dokonca zachodmi bol aj napriklad vo Woodstockom festivale, ktoreho vyrocie sme nedavno oslavovali. Aj ked to bolo pocas obdobia vlady komunistov v Jasnej, komunisti s Woodstockom nic nemali.
Dovolim si tvrdit, ze hygiena na komunistickej spartakiade bola na vyssej urovni ako kapitalistickom festivale. A nikoho nezabilo ako na Pohode.

Medzi nasimi obcanmi mame dlhorocnu tuzbu po tom, aby veci sli podla poriadku. To je vsak nezmysel. Poriadok je vynimkou z chaotickej existencie a prirodzeneho chaotickeho stavu. Treba sa vyznat v bordeli, pocitat s nim a riesit realne problemy. Armada na spartakiade roku 1985 to vyriesila. Stacila organizacia a disciplina. To nam dnes chyba a preto sme neuspesni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

1043166, spartakiáda v roku 1985 a aj

iné spartakiády v nekdajšom (komunistickom) Československu boli súčasťou komunistickej totalitnej propagandy. Tá sa naviac potrebovala vtesnávať do priazne komunistickej strany ZSSR. Nešlo teda o pohyb, šport, mládež, ale v prvom rade o klasické (totalitné) kolektivistické divadielka, aké pozná ľudstvo aj z čias tzv. Tretej ríše. Beztvará masa potácajúca sa v maskách pretvárok. Pre koho? Pre úzku skupinu osôb, ktoré sa nedávali voliť v slobodných voľbách.

1043166, takže "organizácia a disciplína". Kto platil spartakiády, prvé máje a iné propapalášske rituálne udalosti? Daňový poplatník, ktorého sa nikto nepýtal, či sa mu rozhadzovanie financii pre potechu KSČ (KSS) pozdáva.

A prečo máte pocit, že dnes sme neúspešní. Za akú časť populácie tu nariekate? Za tú, ktorá nostalgicky spomína na časy všeobecnej podriadenosti a zbabelosti?

Prečo svoje osobné pocity pretavujete do zovšeobecňovania a zjednodušovania?

Ešte k organizácii a disciplíne: to akože dnes potrebujeme nejakú partiu, ktorá nás bude stavať na značky?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Moje osobne pocity

nadradujem nad kazania nabozenstva, totality ci mejnstrymu vratane zovseobecnovania a zjednodusovania. Aj zjednodusovnie je uzitocne pokial sa neprehana (Einstein).

V osobnom zivote, ak ste sucastou organizacie ako napriklad firmy, ale aj krajiny je organizacia disciplina dolezita. Vzdy porazi bordel a roztriestenost. Slobodne mozme mysliet a komunikovat (az na pripady ked nie) a v ramci spolocenskych obmedzeni aj konat, ale na dialnici musime jazdit vpravo a v Japonsku vlavo.

Spartakiada, zrazy Hitlerjugend a Sokolske podujatia za prvej CSR boli divadelne podujatia, ale pre mladez a zdravie naroda uzitocne. To je dolezitejsie ako jej propagandisticky uhol. Tak ako dnes fitko podporuje zdravie, ale nie je nahodou hlavne sposob obzivy pre majitela?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslím že by bolo dobré ten stožiar odstrániť hneď ako bude príležitosť.
Inak pripomenulo mi to istého starého eštebáka, ktorý chcel nad Nitrou postaviť megakríž. Je to niečo podobné. Podobný prejav ľudskej malosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keby tých stožiarov bolo desať, tak aj to je málo...Na ochabnuté národné vedomie Slovákov je každá symbolika dobrá.... Až nebudú Slováci dosť odolní proti liberálnej propagande a zapredaným liberálno-globalizačným médiám, ktorí systematicky odrádzajú občanov od vlastenectva, tak si neudržia svoj štát... a stanú sa kolóniou a páriami Európy....Splietať naše symboly štátu s diaľnicami či zdravotníctvom je úplne mimo misu...(to nemá nič spoločné s tým, že to inicioval nevzdelanec Danko)..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

priority

Na to, aby som bol sebavedomy, nepotrebujem ziadne stoporene zrdky s handrami, na ktorych je nakresleny dvojkriz s trojhrbom ukradnutym od Madarov.

Ovela dolezitejsie je nieco vediet, byt schopny tvorit, byt uzitocny pre svoje okolie (a je jedno, ci je to dedina alebo cely stat) - ale to je ovela tazsie, nez oslavovat stoziare a kona s mega gulami, na ktorom sedi boss zodpovedny za vyhnanie a vyvrazdenie nasledovnikov Cyrila a Metoda = Svatopluk.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a si sa prezradil...

Vraj trojhrb ukradnutý d Maďarov - počúvaj Ty Orbánov poskok.

Na tvoje poučenie - dvojitý kríž nie je len akýmsi východným byzantským variantom jednoduchého kríža, základného znaku kresťanstva, ale že od prvopočiatku výskytu má jeho forma aj špecifický obsah. Medzi jednoduchým a dvojitým krížom základný je významový rozdiel.
Znak kríža v byzantskej ikonografii bol na počiatku jeho zobrazovania symbolom víťazstva. Ešte v 5. storočí ho na minciach najčastejšie vidíme v rukách Viktórie, resp. na anjela zmenenej, pôvodne antickej bohyne Víťazstva alebo len v sprievode nápisu VICTORIA.
Počiatky výskytu dvojitého kríža sa viažu k jedinému centru – k Byzantsku.
Keď sa mestá v 13.storočí stávali slobodnými kráľovskými mestami, tak mestá na území Slovenska si zväčša volili dvojkríž, mestá na území dnešného Maďarska si volili arpádovské brvná. Už v 13. storočí je to teda teritoriálny znak Slovenska.

Prvý dvojkríž bol len sám na ranogotickom štíte. Pre Uhorsko to však bolo trochu cudzie – taký veľký motív, ako kríž, sa vznáša vo vzduchu. Cítili potrebu ho nejako upevniť, na NIEČO POSTAVIŤ, aby sa zvýraznila veľkosť. Nakoniec sa presadil GOTICÝ OBLÚK. A ten pripomínal vrchy, najmä keď sa začal zafarbovať na zeleno. Vrchy to ale NEboli.


Pre nás Slovensko nie je nebezpečný Soroš - pre nás je nebezpečný Orbán, Ak sa pod názvom soroš myslí niekto kto aktívne, podvratne, pomocou financií podvracia nieči štát tak pre Slovakov je najväčším sorošom Orbán. Spýtaj sa dole na Žitnom Ostrove (pre teba Csallokoz) koľko peńazi tam rôznym madarským firmám dáva Orbán, s podmienkou že budú podporovať LEN maďarské spolky. To je ako v SEKTE. Najrožšírenejšie náboženstvo u našich južných susedov je MAĎARÓNSTVO.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A.Brozek: Lexikon vlajek a znaku zemi sveta. Kartografie Praha, 1998:
"Dvojity kriz se objevil v erbu uherskeho krale Bely III v.r. 1189 a patri mezi bezne figury slovenske mestske heraldiky. Symbolizuje tri vyznamne svetce - sv.Benedikta, sv.Cyrila a sv.Metodeje. Trojvrsi pochazi ze znaku Horniho Uherska, kde bylo zelene a bylo interpretovano jako hory Tatra, Matra a Fatra. Od r.1848 se maluje ve slovenskem znaku modre."

Kedze az do roku 1918 bolo sucasne uzemie Slovenska sucastou krajin s hlavnym mestom v Budapesti, nie je ziadnou hanbou/stigmou/urazkou, ze nase dejiny su uzko prepojene s madarskymi/uhorskymi dejinami. Namiesto toho, aby sme tento fakt prijali a boli na to prirodzene hrdi, prekrucame a vymyslame si vlastne dejiny, lebo "Madaronstvo", "utlak" a ten, kto odmieta klamat o historii, byva nacionalistami oznaceny za poskoka (Orbanovho Sorosovho alebo Rubikovho).

Klamstvo, vidlacizmus ani 30-metrovy stlp nasu hrdost nepozdvihnu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jozef Novák v knihe Štátne znaky v Čechách a na Slovensku dnes aj v minulosti.
Ako sa dvojkríž dostal do erbu uhorského štátu? Novák si pomáha príkladom s mestskými erbami: „Už pred vznikom mestských erbov bolo akési predheraldické obdobie, počas ktorého mestá používali – najmä pri pečatení písomností – určité symboly. Podobne to vraj bolo aj so štátnymi znakmi.
Spomínaného Bela III. s dvojramenným krížom spája jeho pobyt v Byzancii. Arpádovský kráľ totiž strávil jedenásť rokov na dvore cisára Manuela I. Tu sa zoznámil so znakom a po návrate do Uhorska ho za svojej vlády (1172 – 1196) údajne povýšil na štátny znak v heraldickej úprave. Podľa Nováka však „Belo nebol až taký suverénny pán, aby mohol svojej krajine nanútiť ako štátny znak cudzí symbol“ a dvojramenný kríž musel mať na území kráľovstva dlhšiu históriu - od čias Cyrila a Metoda..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pôvodne nebolo trojvrsie

Ako som písal, pre Uhorsku šľachtu bol symbol kríža príliš silný aby bol osamotený. Preto neskôr v cca 14. st. boli k nemu pridávané podklady, podstavce - gotické okná, neskôr vrch znázorňujúce Golgotu, symbol Vykúpenia. Až oveľa, oveľa neskôr o 200-300 rokov cca v 16. st. sa začalo písať že znázorňuju Tatru, Fatru, Matru. V skutočnosti, v histórii heraldiky sú len podstavce pre Byzantský dvojramenný kríž. Ten prišiel k nám cez Metoda, a neskôr cez Bélu III. Odchovanca Byzantského cisára....
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Jaromír Čižnár, Peter Šufliarsky a Dobroslav Trnka dostali okamžitú výpoveď z GP. 169
 2. Mária Vrška: Dnes som dala S.L. facku 144
 3. Jozef Sitko: Kto to nezažil, ten neuverí! 90
 4. Juraj Hipš: Učitelia dostanú od Ministerstva školstva darček za 19 miliónov. Poteší ich? 72
 5. Mišo Šesták: Dieťa uvarené v polievke 61
 6. Zuzana Široká Faisst: Muzikálnej rodinke z lanovky na Dachstein 58
 7. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (23. - 29.8.1919) 50
 8. Peter Dodok: Otázky o bleskoch 33
 9. Mária Vrška: Autisti 25
 10. Pavel Vrabec: Klamstvo 24

Rebríčky článkov


 1. Adriana Boysová: Hovno na terase a mucha v polievke, to nemôže byť náhoda
 2. Robert Štepaník: diel 27 - Peter Dudák (HEX) R.I.P.
 3. Tomáš Karľa: Baba z Lesa (vernisáž výstavy)
 4. Milan Rousek: 6. Seznámení
 5. Štefan Vidlár: Kak ja strójil svinnuju farmu
 6. Július Kovács: Jaromír Čižnár, Peter Šufliarsky a Dobroslav Trnka dostali okamžitú výpoveď z GP.
 7. Adrian Hadvig: Klientské centrum
 8. Milan Rousek: 5. Rozhodnutí
 9. Milan Lacúch: Prečo v živote trpíme?
 10. Jarmila Halgasova: Naozaj vážny dôvod na paniku, tentokrát z afrického moru ošípaných

 1. Kamene padali ako lavína, zomreli štyria ľudia. Z poľskej hory Giewont niet kam ujsť
 2. Zahraniční turisti si urobili z tatranského plesa bazén
 3. Polícia zasahovala u Jankovskej, zobrali jej mobil
 4. Pyramídovú hru finančníka Gedeona už vyšetruje NAKA. Priznal vklady za 18 miliónov
 5. Búrky si na poľskej a slovenskej strane Tatier vyžiadali piatich mŕtvych
 6. Kalavská: Z ministerstva sa vrátim do nemocnice
 7. Kauza Dobšiná: Čo sa to stalo v našom meste
 8. Toto leto som nebol nikde. Ale bol som tam s Kočnerom
 9. Slovan Bratislava je bližšie k postupu v Európskej lige, doma zdolal PAOK Solún
 10. Motokárovú dráhu na košickom Jazere zdemolovali buldozérom

 1. Komentár Mareka Vagoviča: Neverte Pellegrinimu. Odstavenie Fica je falošná hra
 2. Kto sa pasie na štátnych zdrojoch? Valček: Notárov žalujem kvôli Kočnerovi, Falck pre Širokého
 3. Matovič: Bödör má kontakty na polícii aj po zmene vedenia
 4. Mečiar: Nech sa netvária, že s Kočnerom nie sú kamaráti!
 5. Matúš Kostolný: Kočner v Threeme usvedčuje Fica: pomohli mu až k vražde
 6. Threema: Norbert Bödör bol Kočnerovou spojkou pri marení spravodlivosti
 7. Policajný zásah u štátnej tajomníčky Jankovskej aj sudcov. Podľa informácií TV JOJ polícia preveruje
 8. Kočner: Monika Jankovská je moja opička. Z Jankovskej chcel urobiť ministerku
 9. Pellegrini si už pripravil pôdu pre novú stranu s Druckerom
 10. Threema: Jankovskej a viacerým bratislavským sudcom zobrali policajti mobily

Už ste čítali?