Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo Kováč omilostil syna? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Na to

odpoviem otázkou: A prečo nie? :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Preco nie? Pretoze v kazdom normalnom kulturnom a pravnom state by za taky nehorazny a kriklavy konflikt zaujmov mal kazdy politik ci statny pracovnik rezignovat.

Mozno o tom moc neviem, ale mam dojem, ze bloger popisal hromadu nezmyslov a vyhovoriek.
Udajna, podla autora blogu nevyhnutna milost aby Kovacov syn mohol dostat pas a vycestovat k vysetrovatelom je znacne otazna:
- Nemecki vysetrovatelia boli ochotni prist ho vysetrovat aj na Slovensko, co uz bolo raz, pred jeho unosom dohodnute, ale neuskutocnene.
- Nakoniec bol aj tak zadrzany v Cechach odkial ho na zaklade zatykaca Interpolu vydali do Nemecka, pricom do Ciech sa vtedy dalo cestovat bez pasu, len na obciansky preukaz, vacsinou bez kontroly slovenskymi organmi, takze nic mu nabranilo to vyskusat bez pasu.

Podstatne zaujimavejsie su ale ine otazky, o ktorych dufam bude dalsi blog:

- Predovsetkym preco prez. Kovac udelil milost Kocnerovi a dalsim v pripade podozrenia nielen z toho isteho trestneho cinu, ale aj z dalsieho, a to uz 1.5 roka predtym ako udelil milost svojmu synovi ?
- Preco trvalo 20 rokov kym boli texty udelenie milosti zverejnene ?
https://dennikn.sk/670438/posl...

- Neukoncili nemecki vysetrovatelia vysetrovanie jeho syna ako bezuspesne, pretoze usudili, ze na zaklade jedinej udajne inkriminujucej svedeckej vypovede od ineho pachatela, uz odsudeneho za ten isty zlocin, sa im nepodari mladeho Kovaca spolahlivo usvedcit pred sudom (prezumpcia neviny) ?
- Nebol potom prez. Kovac velmi lahko vydieratelny dalsimi potencialnymi svedkami (Kocner) aby im na Slovensku udelil milost ?

- Bola prez. Kovacovi vratena kaucia (myslim 150000 Eur), ktoru zaplatil za to aby jeho syna pustili z nemeckeho vazenia pocas vysetrovania ?

- Preco predstavitelia Technopolu sa teraz tvaria, ze spolocnost o nic neprisla (skutok sa nestal ??), ked nemecki vysetrovatelia a sudy usvedcili a odsudili pachatelov udajneho zlocinu ?

- Preco bolo zrusenie milosti mlademu Kovacovi odsuhlasene v parlamente, ale Kocnerovi a dalsim nie ?

- Nie su predchadzajuce otazky a tiez dalsie udajne kontroverzne pribehy o mladom Kovacovi (napr. pocas posobenia na Taiwane ...) dost na odovodnenu pochybnost o jeho sposobilosti pre udelenie mimoriadnych privilegii velvyslanca SR prezidentkou Caputovou ?

Neudelenie privilegii nie je trest, pri privilegiach v pripade pochybnosti ma platit princip prezumpcie viny. Aj ked taketo myslenie tazko ocakavat od protekcnych parazitickych karieristov, byvalych komunistov, absolventov moskovskeho MGIMO, pravnicka Caputova by to mala vediet, rovnako ako kazdy pravnik ma vediet preco v pripade trestu ma platit prezumpcia neviny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mnohí hovoria, že sa tu deje rozklad právneho štátu. Ja si však myslím, že nemôže byť rozklad niečoho, čo tu nikdy nebolo, pretože toto je od začiatku boľševicko mafiánsky štát. Desaťročia vlády komunistov a pred tým niekoľko rokov vlády ľudákov tu zanechali také stopy, že tu polovica voličov právny štát ani nechce, lebo sú dokonale manipulovaní ako za socializmu, pričom študovať, učiť sa a kriticky myslieť sa im nechce.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zopakujem to ešte raz.

Nie je normálne, aby niekto páchal trestnú činnosť a argumentoval tým, že aj ten druhý predsa tiež a nič. Za trestnú činnosť si dosaďte amorálnosť a všetky tie prídavné mená. Kováč mladší nie je obeť systému, ani až taká obeť Mečiara. On ten systém dlho zneužíval, dvere v podnikaní mu otváralo to, že bol prezidentov syn a vedzte, že tak ako podnikal on, podnikal kadekto, len potom ostali nepoplatené faktúry a ľudské tragédia o ktorých bežný človek nevie. Keby sa Kováč mladší previnil tým že bol synom Kováča staršieho, a že ho siska uniesla do zahraničia nevinného, len aby prezidentovi sťažovali život, keby nemal na svojom konte kadejaké kšefty už ako "diplomat" o ktorých k nám prenikli len útržky, keby sa príkladne staral o svojho chorého otca a nie žobral o peniaze z premiérskej Ficovej rezervy, keby ... Ale ako hovorí jedno príslovie, kto kradol raz, ten bude zas a tento človek opakovane ukázal, že patrí svojim konaním a správaním dokonale medzi "našich". Môžete ho slepo obhajovať, môžete povedať, že jeho otec sa vzoprel Mečiarovi, ale jeho prešľapy to nezmení, aspoň nie v mojich očiach a určite nie v očiach ľudí, ktorí jeho "pôsobenie" pocítili v tom negatívnom zmysle slova. Pre takých je jeho zotrvávanie v našej diplomacii len dôkazom, že tu stále vládnu "naši".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Správne si to napísal dodo

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Marek reagoval k veci, lebo M.K. ml. bol Čaputovou vymenovaný veľvyslanec SR a naozaj pôjde do Abu Dabí. Ja zareagujem od veci, ale mám dôvod, lebo M. Jakubec vyznieva príliš jednostranne. Preto dávam link hneď sem, aby som Abu Dabí vykompenzovala. https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Lebo to bol jeho syn.

Milujúci otec.Načo teda toľko slov,zdôvodňovania pán bloger!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený - vekom - bloger

Pre mňa osobne nie je nijakým kritériom to, že je s niekým spokojný pán Lajčák. Pravdu povediac to spomínanému skôr priťažuje.
A že udelil synovi milosť, aby sa stal obeťou bezprávia? Tak to je argumentačný skvost. Vari junior nemá... rovnaké práva ako ...?
Tak dajte fakty. Koľko udelil pán Kováč milostí pre iných, ktorí sa stali obeťami bezprávia v danom období. Iste sú ich stovky, či ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako Fico, ako Kováč, tak aj Čaputová

či Kotleba, majú svojich ľudí.

Takže prečo nie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takto demagogicky kedysi písala Pravda

Až sa mi žiada otázka za koľko? Teda: nebol to Mečiar, kto inicioval a stál za kauzou Technopol! keby nebolo organizovanej skupiny s účasťou MK ml. orientovanej na trestnú činnosť, nebola by zrejme ani kauza Technopol, a asi ani zavlečenie. Mečiar and comp. túto skutočnosť len a len využili v politickom boji. Teraz ide ale o iné: ak je niekto právoplatne trestne stíhaný - obvinený, či obžalovaný, tak platí pravidlo, že nemôže byť prijatý do štátnej služby a ak v nej je, tak mu je štátna služba pozastavená. Sitko to nevie! Osoba pod trestným stíhaním nemá čo byť menovaná do funcií a je jedno, ako jeho kauza skončí. Mnohým čestným zamestnancom sa o takomto kariérnom postupe ako mal MK ml. nemôže ani snívať. Nie už o tom, že ak by boli trestne stíhaní, tak ich povýšia. Ale u niekoho to ide, takže kde sme sa to zase dostali?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

otázka znie, je Kováč ml. právoplatne trestne stíhaný - obvinený, či obžalovaný?..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keďže tú milosť dostali samí vzorní a bezúhonní občania a z historickej skúsenosti vieme, že minimálne Marian Kočner dodnes vedie príkladný a bezúhonný život, musíme dôjsť k jedinému záveru. Aj mladší Kováč je dodnes príkladný a bezúhonný človek, z ktorého by sme si mali všetci brať príklad. A teda akékoľvek prípadné trestné stíhanie je útokom na demokraciu od pohrobkov Vladimíra Mečiara. K inému poznaniu demokraticky zmýšľajúci človek dospieť nemôže.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Stačí si prečítať text milosti pre MK.ml

tam všetko pekne tatko rozpísal a uviedol, hlavne vymedzenie predmetu milosti, alebo začo, akých skutkov a konaní sa milosť týka a ktorých sa omilosťovaný dopustil. Milosť sa dáva vo vzťahu ku konkrétemu skutku, ktorý je trestný. Pozn. u amnestií to tak byť nemusí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

nechcem sa ho zastávať, stále tvrdím, že padni komu padni. No, pokiaľ viem, v Nemecku bol oslobodený a nakoniec tam by milosť aj tak neplatila...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ide o to, že milosť nemôže nikto udeliť

na skutok, ktorý nie je trestným činom. Udeleniu milosti predchádza právna analýza a kvalifikácia skutku, aby sa presne uviedlo a vedelo na aký skutok sa vzťahuje. Ani nštitút milosti sa nesme zneužívať a udeľovať mirnix-dirmix, musí tam byť relevantný dôvod. Pokiaľ ide argument, že nemohol vycestovať do Nemecka na vypočutie? nuž boli na to aj iné možnosti, ktoré zostali nevyužité. Inak boli zo strany poškodeného dlhé roky aj iné priležitosti a cesty, ako sa dovolávať spravodlivosti napr. aj v zahraničí, na európskych súdoch a pod., nič také sa nestalo. Asi všetkým to vyhovovalo. Dôvod mohol byť aj ten, že sa mohlo kalkulovať s tým, že dokiaľ prípad nie je uzatvorený stále mal veľkú "cenu" ako politická kauza a vždy mu bolo ponúkané aj akési "odškodnenie?" v podobe lukratívnych flekov. Trvá to doteraz a ani súčasná pani prezidentka sa nedokázala vymaniť z tejto schémy a spochybnila svoje prezidentské účinkovanie a úrad menovaním poškodeného do dalšej vyššej funkcie v diplomacii.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

pokiaľ nebol odsúdený žiadnym súdom, aký dôvod by ho mala nevymenovať. Rôzne "kalkulácie" a ockove možné prešlapy sú nepodstatné...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Píšem o tom, že

pokiaľ je niekto štátny zamestnanec v SR a je stíhaný, to zn. obvinený, či obžalovaný za nejakú trestnú činnosť, /zrušením milostí taká situácia podľa mna nastala/ štátna služba sa mu pozastavuje a nie to ešte, že by bol menovaný do vyšších funkcií.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

točíme sa stále dokola. Pochop už konečne a definitívne, on NIE JE STÍHANÝ, ani OBVINENÝ, ani OBŹALOVANÝ, aj keď by si si to tak vrúcne perial...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Začo teda dostal milosť!

za dobrý skutok, alebo charitu? Milosť sa nedáva za to, že "ak by náhodou niečo spáchal", ved treba zverejniť tú Kováčovu milosť, čo je tajna aj tá. Tám to je pekne rozpísané, navrhuje, vyžiadajte si to, alebo zistite, aby ste začali vidieť a nekrútili sa dookola. Miôosť je totiž najlepším svedectvom a priznaním pána prezidenta, že v prípade jeho syna a kumpánov išlo o závažný trestný čin.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podľa JUDR. Havláta

"...je môj klient /Michal Kováč ml./v pozícii obvineného, teda v tej pozícii, v ktorej bol predtým, ako bola aplikovaná amnestia, a v rámci tohto trestného konania, ktoré sa tu začne a bude prebiehať, použijeme všetky prostriedky, aby sa vec urýchlene ukončila bez zbytočných prieťahov," povedal Havlát".
Dúfam, že to k ukončeniu tejto diskusie stačí, pán diskutér racianus.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Martin Pekár: Ako zarobiť na štáte 300 000 EUR za mesiac 3 700
 2. Stanislav Martinčko: Nie len R. Fico môže kľudne spať! 2 737
 3. Stanislav Martinčko: Poslanec Fico trhá faktúry, poslanec Blanár chce roztrhať letáčiky! 1 757
 4. Věra Tepličková: Prečo práve Trnka? 1 567
 5. Danica Chames: Poriadny chlap predsa musí mať špek 1 410
 6. Jana Žilková: Malá Mongolka 1 281
 7. INEKO: Župy dosiahli rekordné prebytky, ich finančné zdravie rastie 1 278
 8. Monika Kusendová: Dovolenka v Egypte – more terrible than great? 1 183
 9. Jozef Sitko: Gorilu „zrodil“ ešte Mečiar 807
 10. Bianca Mária Blahutová: Ako som našla lásku na zoznamke 690

Rebríčky článkov


 1. Filip Pančík: Žemľovka
 2. Milan Lacúch: Kresťanský národ konzumentov nečistoty
 3. Martin Krištoff: Časovaná bomba za 19 biliónov dolárov môže ohroziť svetovú ekonomiku, varuje MMF
 4. Štefan Vidlár: V. I. Lenin a nežná
 5. Andrej Hossa: Základné náradie domáceho kutila
 6. Vladimír Krátky: SMERáci , Slovensku sa nedarí a Vy to máte na svedomí !
 7. Petra Babanova: Tichá voda
 8. Peter Žiak: Sokrates o demokracii a tyranii - neskutočne aktuálny
 9. Jaroslav Karahuta: Rozpočet na rok 2020 je pokračovaním totálnej deštrukcie slovenského poľnohospodárstva.
 10. Štefan Vidlár: The Ten Commandments

 1. Čaputová si pre Gorilu volá Sakovú aj Lučanského (minúta po minúte)
 2. Prokurátor predložil kompletnú Threemu, súd zatiaľ nerozhodol o jej čítaní (minúta po minúte)
 3. Autor Gorily Holúbek: Flašíka viem vysvetliť, polícia sa mi neozvala
 4. V Gorile počuť šušťanie bankoviek aj stretnutia, ktoré spis nespomína
 5. Bašternákova jama zmenila majiteľa. Vlastní ju aj známy spevák
 6. Do redakcií poslali nahrávku Gorily, má takmer 39 hodín
 7. Fico, Haščák a kola. Vypočujte si časť rozhovoru Fica s Haščákom z údajnej nahrávky Gorila
 8. Nicholson: Iba naivný človek by veril, že sa od čias Gorily Fico a Smer zmenili
 9. Z vody sa vynorila obrovská bublina. Báli sa, že ich pohltí
 10. Slovensko už počúva Gorilu

 1. Z čoho má Fico strach: Že sa Gorila vráti ako zvuková nahrávka
 2. Sudcov z Kočnerovej Threemy majú preverovať sudkyne, ktoré s ním boli na zabíjačke
 3. SMERáci , Slovensku sa nedarí a Vy to máte na svedomí !
 4. Threema: Krstní otcovia Moniky Jankovskej. Jankovská má robiť pre Kočnera Troškovú
 5. Čudesná hra Mikuláša Dzurindu
 6. Matovič vyzval Beblavého, aby sa nezúčastnil na proteste pred domom Haščáka
 7. Gorila: Fico v rozhovore s Haščákom. Paškovi dôverujem určite viacej ako Kaliňákovi
 8. Opozícia vyzvala premiéra, aby zvolal okrúhly stôl a riešil korupciu
 9. Čo urobiť, aby z Gorily neprofitoval antisystém
 10. Ako robil Pius XII. spojku medzi hlavnými odporcami Hitlera a Západom

Už ste čítali?