Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

A just nie!!!! Bojovníci. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kto je popierač klimatických zmien? Ak viem, že klimatické zmeny prebiehali počas celej histórie Zeme a preto neverím, že najvýznamnejším faktorom je činnosť človeka, som popieračka?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

1/3 si

Podľa blogera si.

Pravdou ale je, že bloger má nejakú diagnózu.
:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dovolím si poopraviť ťa, psychopatia nie je diagnóza :)
Absencia empatie a takmer absolútna neprispôsobivosť / tvrdohlavosť. Je ešte možnosť, že je to "len" vyššia forma zanietenia, fanatizmus. Ináč sa nedá vysvetliť, že dostane v každom blogu 100+1 normálnych, rozumných argumentov, ktoré úplne odignoruje a vzápätí vyfabrikuje ďalší blog. Asi ich už má všetky pripravené, len nám ich postupne dávkuje.
Ja sa už iba zabávam, ako píše huncút, graduje to; sedím v prvom rade s pukancami a teším sa na ďalší diel :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dunning Krugerov syndróm
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

že mi tých 100+1 nejak ušlo. Čo ty pokladáš za argument? Napríklad v tejto diskusii a nižšie? Dúfam, že tie pukance sú aspoň karamelové.. a zapi ich pivom, aby nezaskočili tam kam nemajú...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Chápem, že ich nevidíš, lebo nechceš alebo nesmieš - v tom ešte nemám jasno. Neboj sa o moje dýchacie cesty, nezvyknem si mýliť hltan s hrtanom ako klimaalarmisti prírodné deje s umelovytvorenými.
Dodatočne sa ešte ospravedlňujem za prisilné slová, ktoré som použil vo svojom predchádzajúcom príspevku. Zbytočný osobný útok, ktorý ma mrzí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kvalita nepriamo umerna poctu vykrickov

Graduje to, ale autor sa stale iba stagnuje pri oznacovani verejneho nepriatela - snad nabuduce uz bude nieco o tom, ako ho zlikvidovat.
:D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Výrok Sherlocka Holmesa

To je skutečně záhada,“ poznamenal jsem. „Co myslíte, že to má znamenat?“
„Nemám ještě žádné informace. A není větší chyba než vytvářet si teorie, dokud neznáme fakta. Člověk pak začne nevědomky údaje upravovat tak, aby vyhovovaly jeho teorii, místo co by si vytvořil teorii, která by odpovídala faktům.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Odhliadnuc od toho,

ze SherlockHolmes je fiktivna postava,tak ano: autor sa snizuje k hulvatskemu ohovaraniu miesto toho, aby aspon predstietal analyzu toho, ci dotycni maju pravdu,alebo nie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vďaka za tieto blogy. Títo profesionálni popierači sú jednoducho obchodníci, ktorí našli svojich sponzorov aj ochotných odberateľov ich dezinformácií.

Prvé video pekne vysvetľuje prečo si mnohí ľudia nechcú pripustiť, že by veda mohla mať pravdu ohľadom klimatických zmien. Ak by totiž veda mala pravdu, tá pravda bude útokom na náš spôsob života, uvedomíme si, že svoj život musíme výrazne zmeniť a to je pre ľudí príliš horká pilulka, aby ju bez odporu prehltli. Odmietajú možnosť, že ich spôsob života nie je správny, že by nemali stavať domy na predmestiach, používať auto aby cestovali do práce a odniesli deti na krúžky. A tak ako na zavolanie prichádzajú rozsievači pochybností a sú veľmi úspešní, pretože hovoria čo mnohí z nás chceme počuť, že vedcom nemáme veriť.

Je inak paradoxné, že práve ľudia odmietajúci vplyv človeka na klimatické zmeny často hovoria o nejakom sprisahaní vedcov o tom, že možno sú sa tou panikou len peniaze. Pritom peniaze, kopy peňazí sú práve na strane popieračov, sú to práve globálne priemyselné koncerny, firmy presúvajúce výrobu do lacných krajín bez efektívnej kontroly vypúšťaných emisií či používaných chemických látok, ktorí často sponzorujú klimaskeptikov. Len aby nemuseli priveľa investovať do ekologickej výroby alebo sa obávať o odbyt, ak ľudia začnú obmedzovať spotrebu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

romulan

Nuž alarmistov, ako ty, poznáš podľa toho, že používajú, tak ako ty, slová ako AK, možno, predpokladá sa, analýzy počítačových modelov ukazujú, v roku 2100 sa stanú hrozné katastrófy....

Ide čiste iba o náboženstvo a nekonečnú vieru v neomylnosť vedy. Ale napríklad veľký vedec Louis Pasteur bol geniálny práve preto, že ničomu neveril a každé tvrdenie si overil pokusom...Tomu sa hovorí zdravá vedecká skepsa a pochybovanie.

Trochu histórie. Súčasné postupy klamatologickej vedy si vedci vyskúšali vo vedeckých teóriách potápania sa Benátok ( nepravda, príčina je inde), ozónovej diery spôsobenej človekom ( nepravda - cyklický jav ). Nakoniec alarmisti vydali v 90-tych rokoch rad katastrofických predpovedí s najneskorším termínom uskutočnenia roku 2010, s ktorých sa ani jedna nepotvrdila. No tieto historické fakty ťa asi ťažko presvedčia.

Jedni vedci podporovaní masívne médiami, OSN, tretím sektorom a Grétou, ktorá vidí CO2, niečo neoveriteľné tvrdia. Iní vedci, pochybovači, ktorí sú úspešne potieraní veriacimi vo svätú Grétku, tvrdia niečo iné. Vraj ide opätovne najmä o prírodný cyklický jav, ktorý je samozrejme aj určitým prejavom činnosti človeka, teda najmä nekvalitným meraním globálnej teploty, odlesňovaním, odvodňovaním krajiny, extrémnym nárastom počtu obyvateľstva, znečisťovaním ovzdušia inými plynmi ako CO2....S tým myslím súhlasia aj pochybovači.

Veľmi pekne je problematika globálnej zmeny klímy zhrnutá v jedinej minúte tu: https://www.youtube.com/watch?...

Poprosím ťa, skús si simuláciu prehrať a možno sa budeš trochu menej báť a trochu menej budeš veriť vedcom alarmistom!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aký zmysel má s vami diskutovať keď dokonca popierate aj fakt, že chlórofluórované uhľovodíky spôsobujú likvidáciu ozónu v stratosfére našej Zeme. Áno, ozónová diera je cyklický jav, rovnako ako striedanie ročných období - na jar sa vplyvom intenzívnejšieho UV žiarenia rozkladá viac molekúl CFC na chloríny, ktoré spôsobujú zníženú koncentráciu O3 - čiže tzv. ozónovú dieru.

Pozorovania od roku 1957 ukazovali, že napriek prirodzeným fluktuáciám bola koncentrácia ozónu stabilná až do sedemdesiatych rokov, kedy začali rásť emisie CFC. Ani 30 rokov po prijatí Montrealského protokolu sa hladiny O3 nevrátili na pôvodné merané hodnoty. Dokonca posledné merania naznačujú, že opäť dochádza k poklesu koncentrácie ozónu a objavili sa podozrenia z porušovania Montrealských dohôd. (https://www.nationalgeographic...)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

romulan

Nuž ak takto chápeš diskusiu, tak naozaj nemá zmysel so mnou diskutovať. Kde som konkrétne napísal v mojom príspevku, že "chlórofluórované uhľovodíky spôsobujú likvidáciu ozónu v stratosfére našej Zeme" ?

Ty si vynikajúci diskutér. Priradíš diskutérovi text, ktorý nenapísal, o ktorom si ani on nemyslí, že je pravdivý a ihneď mu aj jeho tvrdenia, ktoré nenapísal a nepovedal, smelo a najmä vedecky presne vyvrátiš! Geniálne! To tak chlapci diskutujete na konferenciách o IT alebo je to spôsob diskusie na úrovni ufňukanej Grétky?

Takže vráťme sa k vzniku "hoaxu" o ozónovej diere. Do 80-tych rokov sa ozónu nik podrobne a dlhodobo nevenoval. Odrazu, neviem, možno náhodne, zistili vedci istý pokles vrstvy ozónu najmä na póloch. Nastala panika a začali vznikať rôzne "vedecké" teórie, prečo je to tak a až nakoniec boli obvinené freóny. Nuž a aby občanov celého sveta riadne vydesili, obletel svet krátky šot o ovečkách v Patagónii, kde nejaký podivný človek pozeral ovečkám na oči a reportér tvrdil, že majú poškodený zrak UV žiarením z dôvodu poklesu vrstvy ozónu. Ono sa potom síce ukázalo, že išlo iba o bežnú očnú chorobu oviec, alebo koho by to zaujímalo a prečo by sa vlastne mali redaktori ospravedlňovať za svoje klamstvo?

Nastala celosvetová panika na ktorej zarobili výrobci nových freónov, okuliarov ( tieto sa menili pre istotu postupne viackrát, najprv proti UV, potom proti UV- A až nakoniec proti UV A+B....) a krémov na opaľovanie. Podrobnosti napríklad tu: http://kremlik.blog.idnes.cz/b...

Neviem, koľko si pamätáš. Ale koncom 80-tych rokov "vedci" tvrdili, že aj keď s freóny odstránia úplne ( čo s ani nikdy v skutočnosti nestalo ) tak sa bude ozónová diera ešte 50 rokov hrozivo zväčšovať, kým sa nezačne zaceľovať. Nuž prakticky sa nič z freónmi neurobilo a ozónová diera si žije svojim životom. Teda klamstvo klamatologickej vedy!

Obdobnú chybu, teda stanovenie krátkej doby do absolútneho kolapsu urobili klamateroristi aj v roku 2010, na ktorý predpovedali rôzne strašné veci, napríklad, že socha slobody v New Yorku bude po pás zatopená morom. Teraz už prefíkane predpokladajú katastrofy na rok 2100, ktorého sa ťažko dožijeme, aby sme ich znovu vysmiali.

Nuž a čo sa stalo, keď sa jednoznačne ukázalo, že ide minimálne o vedecký omyl v predpovedi katastrofy s ozónovou dierou? Nuž niektorí vedci cudne mlčia, cudne prehliadajú, že sa mýlili ( veď čo na tom, že ľudstvo minulo miliardy na výskum a nákup nových vecí, čo ani nepotrebovalo, veda má predsa právo na omyl, či nie? ), niektorí ( napríklad Lapin ) dokonca tvrdohlavo v tomto klamstve pokračujú a tvrdia, že v prípade odstránenia ozónovej diery ide o víťazstvo vedy ( moja poznámka, možno tak nad rozumom )....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Romulan 2

Veda samozrejme má pravdu ohľadom klimatických zmien. Lenže medzi vedcov patria aj tí, čo ich nazývate profesionálnymi popieračmi a ktorí sú podľa vás či autora blogu platení zlými ropnými spoločnosťami. V podstate vieme, že sú to vedci špičkoví, ale nemáme im veriť, pretože nás vedome klamú a nechávajú si za to zaplatiť. Nepatí takáto teória medzi konšpirácie? Na ukážku tu máme prednášku Freda Singera https://www.euportal.cz/Articl... - skúste racionálne argumentovať kde nás klame a zavádza - prosím konkrétne. Medzi vedcov patria aj tí, čo skúmajú minulosť - paleológovia, archeológovia geológovia. Máme články Petra Pokorného konzervativnyweb.sk/c/22179146/docent-pokorny-o-klim atickej-hrozbe-nevieme-co-sposobuje -teplotne-zmeny.html Vojena Ložeka vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2001/ cislo-3/prirozene-zmeny-podnebi.html Doc Andráša http://www.sszp.eu/wp-content/... Myslíte si, že prof. Furmánek jeden z najlepších odborníkov na dobu bronzovú je platený ropnými spoločnosťami? https://www.idnes.cz/zpravy/ar...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A ešte by som pridal

profesora Bártu, ktorý sa venuje aj kolapsom civilizácií, mimo iného aj z dôvodu klimatických zmien.
https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

archeológ a baníčka sú odbporníkmi na klimatické zmeny?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno sú...

Archeológ, ktorého som pridal ja, dokonca spolupracoval s US Department of Defence na výskume jedného teplotného kolapsu civilizácií severnej hemisféry (asi pred 4800 rokmi).
Mimochodom, má zaujímavý názor na "bezprecedentné" oteplenie.

Docent Pokorný sa venuje aj paleoklimatologickému mapovaniu (hlavne rastlín).

K Vášmu nižšiemu príspevku - geológia má veľa čo povedať ku klimatológii, najmä hydrológia a geochémia. To, čo prebieha v atmosfére, je hlavne fyzika, fyzikálna chémia a chémia. Dokonca existujú viaceré teórie, že základným faktorom klimatickej zmeny je urbanizácia, deforestácia a narušenie hydrologických pomerov. Následne vznikajú suché (suchšie) oblasti, ktoré sa otepľujú... Následne sa menia smery vetrov...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

http://www.fpv.umb.sk/pandras/ Geológ? Robíte si srandu?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Pavel Macko: Prečo sa Lučanský ponáhľa? 116
 2. INESS : Aká je skutočná cena zamestnanca? 115
 3. Gabriela Sabolová: Nedarí sa vám schudnúť? Určite pijete... 79
 4. Jozef Drahovský: Keď nevidíte blikať na priecestí červené svetlo, tak idete? 65
 5. Věra Tepličková: Tak Andrej sa nám opäť zdul. 62
 6. Július Kovács: Mafiáni máju navrch, nedoprajú nám ani pitnú vodu. 49
 7. Andrej Šverha: Moldavsko - krajina vína a medu 40
 8. Ondrej Prostredník: Nechcem, aby sa na moju cirkev skladali všetci v štáte 39
 9. Jozef Šátek: Kto, ako a prečo zatajoval "Gorilu". 32
 10. Margita Vernerová: Prečo je Toskánsko výnimočné? 25

Rebríčky článkov


 1. Mário Bulla: Kto zaplatí "Dického" dlhy?
 2. Helena Michlíková: Kŕdeľ vtákov nad Kulturákom
 3. Milan Lacúch: Ľudstvo v tieni smrti
 4. Štefan Vidlár: Možno ropa
 5. Peter Žiak: Nezabúdajme na zákony umožňujúce vratky DPH .
 6. Július Kovács: Mafiáni máju navrch, nedoprajú nám ani pitnú vodu.
 7. Vladimír Krátky: Pellegrini musí dole, inak vyhrá voľby ( Ficovi, a aj mafií ) .
 8. Daniela Fuchsová: Ako bojovať proti nachladnutiu a chrípke - podľa TCM
 9. Štefan Vidlár: Dvá ministri
 10. Radovan Medovič: Schyzofrénia po gorilovsky

 1. Bývalý šéf tímu Gorila: Našli sme stámiliónové transakcie
 2. Sudca Lindtner z Threemy: Kočner si tyká so všetkými, no jeho vplyv sa preceňuje
 3. Stíhaný košický podnikateľ rozpredáva vozový park cez inzertný portál
 4. Čia kauza je Gorila? (píše Ivan Mikloš)
 5. Lučanský rozpustil vyšetrovací tím vraždy novinára Kuciaka
 6. Košickí vzbúrenci v Smere končia. Nechcú byť s Ficom a korupčníkmi
 7. Zvláštny príbeh Bašternákovej vily na Slavíne: Kočner, Počiatek i sudkyne z Threemy
 8. Prokurátor podal obžalobu na Kočnera v prípade Kuciakovej vraždy
 9. Kiska odmietol trojkoalíciu s PS/Spolu, chce diskusiu o veľkej koalícii
 10. Prepaľuje telo, voda nepomáha. Pribúdajú dôkazy, že Turci v Sýrii používajú biely fosfor

 1. Robert Fico - krstný otec Gorily aj mafie
 2. Lipšic vyzval na zverejnenie nahrávky z rokovania vlády o odvolávaní Bubeníkovej
 3. Tomáš V. viní starostu Rače z krádeží a úplatkov
 4. Sudca Lindtner priznal kontakty s Kočnerom, kolegovia ho vyzvali na odstúpenie
 5. Smer naleje Našim ľuďom do alobalu 40 miliónov: Baníkov nevyplatia majitelia ale štát
 6. Generálny prokurátor Trnka si nahrával návštevy na prokuratúre
 7. Súdnej moci šéfoval cez mobil Kočner: Neposielaj toho toľko, krotil Kočner Sklenku
 8. Súd odmietol žalobu na známeho zápasníka, ktorý zrazil ženu
 9. Martin Hanus: Rozhodnutie Kisku je zlou správou pre Hlinu
 10. Glváč sa toxicitou vymyká aj v rámci Smeru: Komunikoval aj s Kočnerom aj so Zsuzsovou

Už ste čítali?