Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čaputová: 26 percent nie a 74 percent áno! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Tento článok

nemá chybu. Ako články o 99,9% účasti vo voľbách. Prednedávnom.
 
Hodnoť

Kopirák ...

Absolútny súhlas s " podpalvehecom ". Takto nejako sa poklonkujú " strčdor.ti " aj v Severnej Kórei pre Kim čong Unom. Keby bola pani Čaputová taká dokonalá ako ju velebí pán Sitko, určite by nebola zlyhala v manželstve a pritom je jedno z koho viny, keď tu boli už dve deti. Nie je žiadnou výnimkou, že kto zlyhá v osobnom živote, zlyhá aj v inom. Pani Čaputová vie veľmi rýchlo hovoriť, ale to vedel aj Mečiar, ktorému obdobne tiež pred časom pán Sitko vďačne poklonkoval. Pani Čaputová bola zvolená veľmi nízkym počtom občanov SR a preto sa nemôže nikdy stať prezidentkou všetkých občanov. Pán Hrnko nie je nejaký dokonalý rétorik, ale čo povie, to sedí a v prípade ani Čaputovej boli jeho otázky namieste a nie som vôbec presvedčený, že boli zodpovedané uspokojivo. V prípade M. Kováča ml. mohla rozhodnúť aj inak, ale ona sa spoľahla iba na jednostranné dôkazy o bezúhonnosti tejto osoby od štátnych orgánov, ktoré sú zatiaľ prevažne pod vplyvom jednej strany. Prehrešky tohoto pána z minulosti nemôže nič prekryť a to si mala uvedomiť aj pani Čaputová. A čo sa týka výrokov pani Čaputovej o tom, že ona sa pred žiadnymi voľbami nevyslovuje dopredu koho preferuje, tak to, že sa síce nepriamo, ale rozoznateľne vyjadrila v prípade voľby predsedu najvyššieho súdu, že bude okrem odborných kvalít posudzovať aj osobnostné dopredu kvalifikovalo pána Harabína ako nežiadúcu osobu, keďže je verejne známe, že ešte pred prezidentskými voľbami sa pani Čaputová o tomto sudcovi vyjadrovala veľmi nejapne. Stále budem tvrdiť, že pod maskou nestrannosti ostane pani Čaputová, aj keď má vysoké vyjadrovacie a rozumové schopnosti iba obyčajnou prívrženkou liberalizmu a teda strany PS, ktorá ju masívne v prezidentských voľbách podporovala a bola aj jej podpredsedníčkou. Na víťazstve pani Čaputovej sa doteraz ako na prílivovej vlne vezú tie politické subjekty, ktoré hodlajú uskutočniť nielen proklamované politické zmeny, ale zrejme aj spoločenské formou zmeny charakteru štátu zo sociálneho, národného a kresťanského na liberálny, ktorý je v súčasnosti v móde vo vyspelých krajinách a z ktorého vplyvu sa menia národné štáty na otvorené spoločnosti, čo ničia a degaradujú daný spoločenský a politický systém,všetky tradície a zvyklosti, čo nepokladám za spoločenský pokrok, ale naopak na spoločenský úpadok, ba dokonca mentálnu degeneráciu ľudstva, čo je podľa mňa obrovská tragédia, ktorú sprevádza masívny úpadok morálky a cti. Obhajoba pani Čaputovej pánom Sitkom je ako oslavná óda, písaná kedysi pre Mečiara a pre istotu cez kopirák na nové použitie v jej prípade.
 

 

poďakuj sa za liberalizmus, ktorý ti umožňuje písať svoje názory, kde len chceš
 

...

Nie liberalizmus, ale demokracia prináša také vymoženosti. Mýliť sa je ľudské, povedal jež a zliezol z kefy.
 

Prehrešky?

Aké prehrešky Kováča ml. spomínate? Tie o ktorých sa hovorilo na Pasienkoch? Ĺudia ho odsúdili bez súdu? Mal ten Mečiar vplyv, zasial riadne semená nenávisti, stále klíčia, stačí kvapka rosy.
 

 

Kovac ml. je znacne toxicka osoba. Nejde len o Technopol, v poslednych rokoch napr. zapletenie do podvodu v Taiwane.
 

 

pobirmovaneho komunistu volilo este menej - len 16,6% z tej istej skupiny obcanov. znamena to podla tvojej logiky, ze vladne nelegalne?

Počet voličov zapísaných v zoznamoch voličov 4 426 760
SMER - sociálna demokracia 737 481
Zuzana Čaputová 1 056 582 hlasov
 

jozef slávik22, písanie článkov v KĽDR a

v SR má značne rozdielne prvky. V KĽDR funguje jedna propagandistická mašinéria, v SR si môže ktokoľvek písať čokoľvek o komkoľvek. Autor aktuálneho textu na blogu má svoj spôsob písania, no pochybujem, že mu niekto vnucuje, čo a ako má písať. Jozef, Vaše porovnávanie má opäť trhlinu.

Ďalej, aký počet hlasov voličov má ziskať kandidát na post prezidenta SR, aby "bol prezidentom všetkých občanov"? Čiže ak získa napríklad milión hlasov voličov, je to málo, ale dva milióny by už bol dostatok? Akou logikou sa to riadite?

Ak Vám "sedí" pán Hrnko, tak je jasné, že Vám nemôže "sedieť" Zuzana Čaputová. Vaša hodnotová orientácia je jednoducho niekde inde, čo je normálne.

Porovnávať Zuzanu Čaputovú s Mečiarom je mimimálne na zváženie. Kto má čo len trochu predĺženú miechu, ten vie, o čom píšem.

Jozef, o mentálnej degenerícii sa dá hovoriť v prípade systému tzv. socializmu, ktorému ste slúžili ako zamestnanec prokomunistickej a prookupačnej armády ČSSR. Takže o úpadku morálky a cti by sme mohli dlhodobo diskutovať. Najmä, čo sa Vás týka.

Ste prívržencom totalitarizmu, čiže odporcom liberalizmu (demokracie). Máte na to plné právo a máte plné právo aj na pseudomoralizovanie. Ešteže žijeme v systéme, kde je možné nahlas hovoriť svoje NIE!

Jozef, pred čím ste nás to "ochraňovali", keď ste za tzv. socializmu boli vojakom z povolania? Pre demokraciou.
 

Habr.

Spájať liberalizmus a demokraciu je odvážne. To tvrdili aj komunisti o komunizme, lebo ich volilo najviac ľudí. Vládu ľudu /demokraciu/ teraz "prevádzkuje" -izmus, ktorý dostane najviac hlasov ľudu a začne sa vyhlasovať za najdemokratickejší.
 

podpalvehec, spájať liberalizmus s

demokraciou je asi tak "odvážne" ako spájať hlavu s telom.

Ďalej: to, čo za komunistického režimu tvrdili komunisti o komunizme je zhruba tak dôležité, ako tvrdenie štvor-ročného dieťaťa, že "Snehulienka a sedem trpaslíkov sú naozajstné bytosti" zo skutočného života.

A o komunizme nehovorili ani tak členovia KSČ (KSS) ako skôr komunistická propaganda. Radoví členovia iba papagájovali, lebo iné ani nemohli, ak sa chceli udržať v strane.

Za totalitného režimu boli voľby fraškou, keďže dominatné mocenské postavenie mala komunistická strana garantované ústavou (tzv. vedúca úloha KSČ v spoločnosti). Ťažko potom možno použiť vetu: "...lebo ich volilo najviac ľudí".

Slovo ľud je na zváženie. Volieb sa nezúčastňuje "ľud", ale ľudia. Slová ako ľud, či národ pochádzajú z romanticko - kolektivistickej literatúry. Slovo ľud (národ) používajú rečníci vo verejných prejavoch, aby tak vytvorili ilúziu niečoho veľkolepého, zastrešujúceho.
 

Habr

Veď o tom píšem.
Spájať -izmus s demokraciou je asi tak "odvážne" ako spájať hlavu s telom.

Ďalej: to, čo -isti tvrdia o -izme je tak dôležité, ako tvrdenie štvor-ročného dieťaťa.

A o -izme nehovoria členovia ako skôr -istická propaganda.
Za hocakého režimu sú voľby možno fraškou a preto nepoužívam vetu: " lebo ich volilo najviac ľudu".

Možno je slovo ľud na zváženie, ak ho niekomu vložíme do úst a vytvárame ilúziu o svojej neomylnosti.
 

zelený mozok

tak sme za socializmu volali ľudí ako súdruh Slávik22 . Klapky na očiach, demagógia a jednoduché myslenie. Rozhodovať sa treba rýchlo a blbo, to bolo charakteristické pre armádnych dôstojníkov. Nikdy nebojovali len sa hrali na vojakov. Zato mali vysoké platy, dvojnásobné dovolenky a skorší odchod do dôchodku. Stačí sa pozrieť na terajšieho ministra obrany, gumák ako vyšitý. "Veď rozkaz je viac ako zákon"
 
Hodnoť

Zas také víťazstvo to nebolo

Nie je problém odpovedať na slaboduché otázky súdruha Hrnka, a soft otázky moderátora na interupcie, keď moderátor sa bojí opýtať či jej nevadí likvidácia nevinných bezbranných životov, ktorých opustili najbližší otec aj matka?
A odpoveď prezidentky typu, že bude akási fatamorgánová interupčná turistika mal moderátor hne´d ako smeč použiť, veď priaznivci interupcii nič nemajú proti antikoncepcii preto nie ej dôvod žiadne interupcie vykonávať. Alebo sa spýtať či pani prezidnetka podporuje eugenické interupcie a podobne, ale na to by musel byť novinár nezávislý a nesmel by sa báť.
 
Hodnoť

 

Na základe ani nie naštudovania, ale len zbežného prečítania článkov a odsekov Ústavy a ústavných zákonov, určujúcich spôsob ukončenia volebného procesu pri volbe prezidenta SR, možno jednoznačne a nespochybnitelne určiť, že slub a inauguráciu možno v súlade s nimi previesť len po odstránení akýchkolvek pochybností o možnej neústavnosti alebo nezákonnosti voľby prezidenta tam určeným spôsobom.

Vzhladom na uvedené a i judikát dovolacieho ÚS SR:
„V závere dôvodov tohto rozhodnutia dovolací súd poukazuje na to, že v našom práve sa uplatňuje stará zásada „Ius ex iniuria non orfitur" (právo nevzniká z bezprávia), teda na právnom úkone, ktorý nepožíva právnu ochranu, nemožno zakladať iné práva. (rozhodnutie Ústavného súdu SR č. k. II. ÚS 346/08-37)”,
je nespochybnitelné, že p. Čaputová nie je de iure a teda ani de facto prezidentkou SR.
 

Áno, je to nespochybniteľné

lebo voľby de facto a de jure vy hral HA RA BIN, to chcel autor napísať ?
 

 

Ďakujem za otázku.
Odpoveď:
Ani osobe, ani ÚS neprináleží vykladať zákon proti principiálnemu zmyslu výkladu, tj v rozpore s dosiahnutím ciela a účelu(zmyslu) ústavného zákona 97/1999 § 63c,d Z.z z 11. mája 1999,
P. Čaputová síce neoficiálne vyhrala volby, ale hoplá, zložila slub a bola inaugurovaná v rozpore z Ústavou SR a jej ústavnými zákonmi, pred ukončením volebného procesu.
Takže, nie ja, ale uvedené zákony určujú tú skutočnosť, že p. Čaputová nie je prezidentkou SR.
 

hmhmhm

Celkom zaujímavý pseudonym. Musím si však aj ja zahmkať, ak ujo Fico s ujom Dankom a Bugárom a ujom Kotlebom či inými politickými menšinami, už proti neoficiálnemu pôsobeniu oficiálne súhlasia s prezidentkou všetkých občanov Slovenska, nemôžeme predsa nič. Bola zvolená, je riadne vymenovaná a riadi úrad prezidenta. Dostáva rešpektované pozvánky a cudzina nám ju rešpektovane začína závidieť. Už žiadne opravy, funkciu nikto nezrušil a bol dokonca o ňu veľký záujem, napodiv.
 

 

Rozumiem Vám. Bola zvolená a hoci nebola riadne vymenovaná, akože riadi úrad prezidenta. V rozpore s z Ústavou SR a jej ústavnými zákonmi to akceptuje, čo je pochopitelné, nielen opozícia a predsedom ÚS Fiačanom, ale aj, na čele s predsedom vlády Pelegrínim, predsedom NR Dankom, podpresedom Bugárom, celá koalícia.
Ak porušujú zákony navyšší predstavitelia SR a ÚS, ako sa potom môže bežný občan dovolať spravodlivosti v bežných konaniach a na súdnych pojednávaniach.
Nie je našou úlohou hladať riešenia z tohoto justičného absurdistanu. Dúfajme, že sa nájdu zodpovední, odborne a právne zdatní právnici, ktorí sa budú touto situáciou zaoberať.
Našou úlohou je však aspoň chápať to čo sa tu deje, a pokial sa to nezmení, spočítať to všetkým zúčastneným pri najblišších volbách.
 

hmm

prosim ta,co to tu trepes?..a vydavas svoje tvrdenie,ako najvatsiu istotu na svete?..bola Caputova kandidatkou na prezidenta?..bola..vyhrala v regulernom druhom kole?..vyhrala..akceptovali to vsetci politici napriec polit. spektrom?..akceptovali ( samozrejme okrem Harabina,ale o blbcoch sa teraz bavit nebudeme)..bola jej okamzite pridelena prezidentska ochranka?..bola...bola nakoniec inaugurovana za prezidentku?..bola
takze si tu vypisuj svoje ubohe harabinovske blaboly,ale pravdu aj tak nemas,iba sa zbytocne strapnujes..
 

žiaľ, vo voľbách máte len

žiaľ, vo voľbách máte len jeden hlas. Ak ich chcete viac, musíte založiť stranu. Ja hovorím, čo sa týka funkcií, je tu ustálený stav, nevnášajte sem nejaké spory, či je to legálne alebo nelegálne. Skrátka boli spočítané hlasy a bola vymenovaná. Prijala, zložila sľub a fachčí...držme jej palec, nemá to jednoduché. vysiela dobré signály, má silnú karmu a svet ju potrebuje. Tieto taľafatky, sú už len "krčmové reči".
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Alexandra Pavelková: Moje rokovanie so SAD Zvolen 4 508
 2. Transparency International Slovensko: Čo je za úspechom kampane Kotlebovcov? 3 694
 3. Jozef Sitko: Mal Lipšic blízky vzťah so Zsuzsovou? 2 712
 4. Maroš Chmúrny: Pellegrini bol na verejnosti opäť bez masky 2 539
 5. Katarina Antenozio: Nástupište č. 21 2 176
 6. Filip Olekšák: Volill som SMER, už nebudem 1 604
 7. Elena Antalová: Najväčší hnus máme doma 1 555
 8. Lucia Livschitz Kollárová: A teraz ma dobre počúvajte, lebo to nebudem opakovať... 1 403
 9. Tibor Bindas: Máte auto? Tak podporte zaujímavý auto - nápad, ktorý radikálne zmení naše šikanovanie 1 398
 10. Lucia Drábiková: Čo ma naučilo šoférovanie 1 251

Rebríčky článkov


 1. Simona Mačorová: Orálny sex, ako umenie zbožňovať mužov.
 2. František Stručka: Prestať kradnúť je fajn. No iba to nestačí
 3. Jaroslav Málek: Je potrebné voliť ?
 4. Jozef Rybár: /15./ Milí nevoliči
 5. Michal Hlatký: #SaS som späť
 6. Helena Michlíková: Pozorovať svit Mesiaca spoza okna
 7. Milan Kulkovský: Popol dospelého človeka vážil približne 640 gramov
 8. Víťazoslav Würschner: PATRIOTIZMUS
 9. Jozef Kovalík: Dym
 10. František Cudziš: Vede do vienka. XII.

 1. Prieskum preferencií: OĽaNO stále rastie, Kiska predbehol PS/Spolu
 2. Znalci potvrdili antedatovanie zmeniek a chyby pri účtovaní (minúta po minúte)
 3. Erik Kaliňák: Prečo by mi malo prekážať, že bol Fico v byte na Vazovovej?
 4. Pre súboj s Kočnerom mu zaistili luxusný športiak. Späť ho má po rokoch
 5. Legenda NBA Kobe Bryant tragicky zahynul pri páde vrtuľníka, na palube bola aj jeho dcéra
 6. Vlhová v druhom zjazde atakovala elitnú desiatku, Shiffrinová na pódiu chýbala
 7. Prvý McDonald´s na diaľnici je realitou. Pozrite sa, ako vyzerá
 8. Vlhovej opäť tesne ušlo pódium. Shiffrinová vyhrala
 9. Liečili ho iba antibiotikami. Do troch mesiacov zomrel
 10. Údajný mafián sa skrýval na Orave v Tvrdošíne, pracoval na stavbách

 1. Nový Smer je horší, ako ten starý: Pellegrini, premiér SAD Zvolen
 2. B.Kačáni: Rodina to riadne prepískla
 3. Exkluzívne zábery vily smeráka Počiatka
 4. Čaputová si navliekla volebné tričko PS, poškodila Kisku a nahrala na smeč Ficovi
 5. O autobusoch a Pellegriniho kamarátoch vo Zvolene
 6. Komentár Daga Daniša: Prezidentka vstúpila do kampane. Úderom na Kisku
 7. Na trestnej lavici sedí Kočner, hráč 2.ligy... No a 1.liga nehrala?
 8. Obvinenie Trnku zrušili: Obvinenie Kisku trvá ako súčasť volebnej kampane Smeru
 9. Dve najväčšie krajiny Západu USA a Británia sa odkláňajú od progresivizmu
 10. Kotlebovci klamali. Polícia v Levoči nezaznamenala žiadne nebezpečenstvo, ktoré by ich ohrozovalo

Už ste čítali?