Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Národný pochod za život (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm

Lenže prečo má trpieť za to aj dieťa?

eeehhh dievca - ked ta raz znasilni slintajuci polodebil a z toho "uzasneho" zazitku otehotnies,tak potom vypisuj,ze dieta za to nemoze a s laskou ho vychovavaj - takto iba teoretizujes a davas sem pseudofakty..na potrat idu z 99% zeny,ktore nemaju ine vychodisko,bud su to zdravotne dovody,alebo nasledok znasilnenia a pod..ak ide na potrat zena kvoli kariere,tak to s tebou suhlasim,ze je to ozaj hlupana,ale toto je ozaj mizive percento a vatsina z nich absolvuje potrat z dovodov,ktore som uz napisal...a kvoli mizivemu percentu hlupani zakazovat potrat je ozaj scestne
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: vetsina z dovodov

otázka 1:
Prosím môžete upresniť, čo je väčšina, 50,0001%/70%/90% ????

otázka 2:
Prosím máte štatistické dáta, že väčšina (v hodnote, ktorú kvantifikujete) potratov vykonaných na Slovensku bola indikovaná v dôsledku znásilnení?
Môžete uviesť odkaz/link?

Ďakujem vám vopred za vaše odpovede.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm

vygoogli si statistiky - nebud lenivy
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: vygoogli si

Neodpovedali ste na prvú otázku.
Aká číselná hodnota reprezentuje slovo väčšina vo vašom diskusnom príspevku?

a pokiaľ ide o moju druhú otázku, na ktorú ste neodpovedali.
Citát prisudzovaný Winstonovi Churchilovi: "Verím iba štatistikám, ktoré som sám sfalšoval".

Stupňovanie:
1. lož,
2. nehanebná lož
3. štatistika

Nagooglené (a načítané) práveže mám.

A keďže žiadateľka o potrat nemusí uvádzať dôvod, tento parameter sa NESLEDUJE:
(pozri stránku národného centra zdravotníckych informácií)
http://www.nczisk.sk/Aktuality...
sledujú sa iba zdravotné indikácie (15,8% )a množstvo potratov pre žiadateľky s trvalým pobytom mimo SR (potratová turistika).

Čo sa sleduje je počet znásilnení - údaje sú v štatistikách PZSR a MiNV a tieto uvádzajú DESIATKY znásilnení (menej ako 100) za rok 2017
https://www.cas.sk/clanok/7513... (stúpnutie bolo z 86 na 88)

Slovami známeho memu "nejako mi to nevychádza" že by menej ako 100 bola väčšina z 15000.

Jediný číselný údaj, uvedený vo vašom príspevku 99% nemožno brať do úvahy, keďže ste uviedli : "na potrat idu z 99% zeny,ktore nemaju ine vychodisko,bud su to zdravotne dovody,alebo nasledok znasilnenia" tak ak odrátame horespomenutých 15,8% potratov na základe zdravotnej indikácie zostáva nám podľa vášho tvrdenia 99-16=83% (vyše 12000)potratov kvôli znásilneniu. Takýto počet znásilnení je na takú malú krajinku hrozné číslo a presahuje o 2 rády údaje z oficiálnych štatistík PZ SR.
Preto vás žiadam, aby ste uvedli zdroj pre toto vaše tvrdenie.

Inak sú vaše tvrdenia "zavádzajúce" (efemizm).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm

laskavo sa prestan hrat na doleziteho - jasne som napisal to,co som napisal,je to moj nazor,ktory sice mozes vyvracat tymi blabolami a hausnumerami,ktore si tu povypisoval,ale je ti to trt platne - svoj nazor nezmenim a nemienim sa hrabat v nejakych statistikach a grafoch - Diskuziu na Sme si si pomylil s nejakou pseudovedeckou konferenciou,kde sa snazis natriasat ramienkami..proste vatsina zien ide na potrat pre zdravotne problemy,alebo ako dosledok znasilnenia,ak chces vediet presne percento,nech sa paci,chod bud na Statisticky urad,alebo na Ministerstvo vnutra a tam si pytaj presne percenta..
a ak si myslis,ze miesto diskuzie ti naletim na nejake hrabanie sa v googli a travit cas hladanim nejakych pecent,tak si na veeelkom omyle - ako som uz napisal,toto je diskuzia a nie statisticka konferencia s cislami,percentami,tabulkami a grafmi..cest tvojej praci..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: hrat sa na doleziteho

Ja nie som dolezity.
Zivot je dolezity. (Mr Shadow - 5thElement)

Toto nie je vedecka konferencia, toto je VEREJNA DISKUSIA, v ktorej sa na verejnosti stretaju dva diametralne odlišne názory na (ne)zachovanie života bezbrannych deti. Cieľom diskusie by malo obhájiť svoje názory a postoje ARGUMENTÁCIOU FAKTAMI.

Vy ste uviedli ako argument tvrdenie, že možnosť voľby má byť ponechaná na žene, pretože "na potrat idu z 99% zeny,ktore nemaju ine vychodisko,bud su to zdravotne dovody,alebo nasledok znasilnenia".
Ja som upozornil, že vaše tvrdenie nemá oporu v mne známych dátach a žiadal som vás o zdroje na základe ktorých ste k svojmu tvrdeniu došli. Žiadne ste neuviedli. Uviedol som zdroje, ktoré vaše tvrdenie rozporovali. Vaša reakcia bola: "proste vatsina zien ide na potrat pre zdravotne problemy,alebo ako dosledok znasilnenia,ak chces vediet presne percento,nech sa paci,chod bud na Statisticky urad,alebo na Ministerstvo vnutra a tam si pytaj presne percenta.."
Presné percentá ale už boli uvedené v odkazoch, ktoré boli v príspevku na ktorý ste reagovali a boli práve z organizácií, na ktoré ste ma posielali: (MZ a PZ/MV).

Váš postoj je: mám názor a realita (napríklad štatistické údaje, na ktoré sa odvolávam) ma nezaujíma, pretože môj obraz reality je pre mňa dôležitejší ako realita skutočná.

máte právo na svoj názor.
mozete ho vydavat za pravdu.
Nič to nemení na skutočnosti, že to pravda nie je.
Klamete.
a na dôležitého sa hráte vy - posielate oponenta ako malého chlapca googliť ale pre vás je to pod úroveň.

stránky na ktoré ma posielate - s verifikovanými oficiálnymi štatistikami som vam poslal
Ak by nešlo o ľudské životy, tak by to bolo iba o vašej hluposti a obmedzenosti.
Ale ak vydávate svoj nazor založený na nepravde za fakt, ktorým chcete zdôvodniť zabíjanie detí, tak je to trestuhodné.
Asi ako keby niekto schvaľoval deportácie židov zo slovesnkého štátu, pretože aj tak sú všetci úžernici... čo na tom, že to nebola vôbec pravda...

Tak sa nespráva človek, ktorý chce DISKUTOVAŤ.
Tak sa správa TROLL, ktorý chce DISKUSIU znehodnotiť.
Ako som povedal, ak by šlo o výkon hráča, či rozhodcu vo futbale/hokeji, tak je to jedno. Ale tuna sa bavíme o postojoch, ktoré rozhodujú o tom, či je AKCEPTOVATEĽNÉ, LEGÁLNE a DOBRÉ ZABÍJAŤ.


a dôsledky sa netýkajú iba slobodného rozhodnutia ženy.
Ide o prekročenie TABU.
Ak môžeme zabíjať deti pred pôrodom, aký je rozdiel v zabití iných ľudí, ktorí nám prekážaju.
Nasledovať bude eutanázia. Program T4 eutanázie mentálne postihnutých a nevyliečiteľne chorých spustili na základe propagandistického využitia listu otca, ktorý žiadal vodcu o možnosť ukončiť život svojho postihnutého syna. Odhady zabitých sa pohybujú medzi 5 až 10 tisíc. Ale to stačilo na prelomenie tabu. Milióny ďalších na ktorých ukázal "Furher" mohli nasledovať.

Prosím ujasníme si postoje.
Ja som za zachovanie práva ženy rozhodnúť o svojom živote, práve preto, že som veriaci, pretože to bol Boh, ktorý nám dal SLOBODNÚ vôľu - aj páchať ZLO.
Ale trvám na tom, že vo verejnom diskurze by mala prevládať zhoda na tom, že je to vždy ZLÉ rozhodnutie.
Ak moja protistrana argumentuje tramatizáciou ženy, môj argument je, že civilizovaná spoločnosť nemôže akceptovať vraždu - ktorá je NEVRATNÁ.
Trauma sa dá prekonať podpornými programami.
Zabitého človeka neoživíte.

o tom je moja diskusia, v ktorej uvádzam argumenty.
o čom sú vaše príspevky?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm

aky si ty krestan,ked pouzivas slovo tabu?..toto slovo pouzivaju pohania ( tabu neskl. stred. (u primitívnych národov) náboženský zákaz týkajúci sa nejakej činnosti, slova al. predmetu, ktoré sa považovali za posvätné a nedotknuteľné)..ty si pohan?
apropo - preco si si vybral prave mna na svoje siahodlhe a nic nehovoriace a tym padom aj nic neznamenajuce a hlavne nezaujimave monology,ktore mi dokonca posielas do sprav? ..chod za Kufom,resp Chromikom a s nimi si budes plne rozumiet..mne daj svaty pokoj
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: aky si krestan/preco prave ja

Tabu je slovo, ktoré ma význam - nielen pre kresťanov.
Diskutovaný Problém (regulovaný svetskými zákonmi) sa netýka iba kresťanov. Takže používam terminológiu, ktorá je všeobecná.

A prečo diskutujem s Vami?
Pretože váš diskusný príspevok uvádzal nepravdivé fakty, ako argumentáciu pre (logicky) nesprávne závery/postoje.

Navyše diskusné príspevky s vaším nickom v tejto diskusii sú príkladom typického trollingu.
Nahodí sa klamstvo a potom sa čaká, kto zareaguje.
Následne sa útočí na oponenta a úplne ignoruje téma.
Kope sa do hráča, "lopta" je nezaujímavá. Bola iba zámienkou.
Buď vám ide o znehodnotenie diskusie, alebo iba o úchylnú zábavu.

V tejto výmene príspevkov je to krásne vidieť...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm

sorry,ale uchylny si ty - upriamil si sa na mna a myslis si,ze svojimi siahodlhymi blabolami ma presvedcis o svojej pravde..ale si na omyle..
apropo - takze ja som troll?..lepsi vtip som posledne necital - keby si si pozrel moje prispevky,tak by si zistil,ze si na veeelkom omyle - skorej naopak,ty si Kufov,alebo Chromikov trol,co tu zasmradzuje diskuziu svojimi blabolami..ja som iba napisal svoj nazor,nic viac - ze sa toho chyti obmedzenec,ako si ty ma neodradi vzdy ! napisat svoj nazor - a moze ta aj rozdrapit od jedu..
v podstate kludne pokracuj dalej,zacinam sa na tebe ozaj zabavat :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: diskusia / kopanie do clenku

Prosím, mohli by ste sa vrátiť k téme - potraty - a vášmu tvrdeniu o tom, že 99% žien si volí potrat kvôli znásilneniu, alebo zo zdravotných indikácií a prestať rozoberať oponenta.

Mňa okopávanie členkov nebaví, mne ide o tú loptu.

A tou loptou je skutočnosť, že cca 60-70% potratov je "z iných dôvodov".
Ak sú nimi sociálne dôvody, poďme hľadať sposoby, ako POMOCŤ.
Trebárs aj ideou kedysi Nicholsonovej dnes už iba Sulíka na hradenie sterilizácii zo zdravotného poistenia (a prosím rozšíriť nielen na ženy).
Pretože táto diskusia nie je o UPT, je o vraždách.

Poďte DISKUTOVAŤ s cieľom pomôcť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm

najlepsie tym zenam pomozes,ked sa nebudes do nich starat - ani ony sa nestaraju do teba
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Treba ísť na klimatický pochod, ten je tiež za život - nás všetkých
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mozno by sme sa mohli zhodnut na tom

ze vsetci by sa tesili, keby pocet umelych preruseni tehotenstva klesal. a keby klesal aj pocet zdravotnych komplikacii a smrti zien suvisiacich s umelym prerusenim.
snad sa nenajde nick bojujuci v nekonecnych debatach na ktorejkolvek strane, co by s tym nesuhlasil.

moje prispevky v tychto diskusiach poukazuju na fakt, ze v krajinach s prisnejsou legislativou je pocet umelych preruseni statisticky vyssi. toto je fakt.
ak by som sa vzil do koze navrhovatelov sprisnujuceho zakona, tento fakt by ma znepokojil. bez ohladu na kauzalitu. lebo kauzalita v tak zlozitej mnohostranne ovplyvnovanej socialnej problematike akou su umele prerusenia tehotenstva, sa zrejme ani dokazat neda.

predkladatel alebo podporovatel sprisnujuceho zakona si musi byt vedomy statistiky, ktora naznacuje, ze jeho navrh moze sposobit presny opak zameru predkladatela a pocet umelych preruseni a suvisiacich zdravotnych komplikacii moze naopak zvysit. ak je jeho cielom skutocne znizenie upt, mal by sam seba a aj nas ostatnych skusit presvedcit, ze sprisnujucim zakonom nas spolocny ciel znizenia upt skutocne dosiahne. a kedze upt klesaju, tek by mal dospiet k presvedceniu a presvedcit aj ostatnych, ze pokles bude po ucinnosti noveho zakona vyssi nez bol doteraz.

lebo to by mal byt ciel.
nie tazko zosuladitelny nazor odkedy je co clovekom
nie vzajomne tromfovanie kto je tu moralnejsi
nie odvadzanie pozornosti ludi od kauz k osvedcenym temam

a ako bonus by som chcel navrh na riesenie moralnych dilem od moralnych ludi.
a komplexny. teda ak navrh zakona, tak s navrhom ako jeho dodrziavanie zabezpecovat a ako jeho porusovanie trestat. aby sme tu nemali rumunsky komunisticky gynekologicky model.
a neverim, ze co len jeden z tych najvyhranenejsich nickov v tychto debatach by chcel tresty ako maju v tom Salvadore.


howgh
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja by som mal len jednu pripomienku. Máme 10 božích prikázaní, ktoré sú pokiaľ viem rovnocenné. Drvivá väčšina akcií kresťanských aktivistov sa za oberá otázkami sexu a reprodukcie - proti homosexuálom, proti potratom ... Nespomínam si na žiadny pochod kresťanov proti kradnutiu alebo proti krivému svedectvu voči bližnému svojmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zrejme je pre týchto aktivistov životným cieľom, zaoberať sa sexualitou druhých ľudí.
Každý máme nejaké obsesie ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie je to úplne tak

Nie bezvýznamne sa v prvom prikázaní miesto spomína Boh a vzťah k nemu.
Ale Ježíš Kristus na otázku, ktoré prikázanie je najdôležitejšie odpovedal :
"30 Milovať budeš Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej mysle a z celej svojej sily!"
31 Druhé je toto: "Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého!" Iného, väčšieho prikázania, ako sú tieto niet."
Potrat (umelý) ide proti desatoru nielen v 5. prikázaní, ale aj v 4. aj v prvom.
A určite ide proti láske k človeku, k blížnemu svojmu.

Nie darmo, ak schvaľuje sa zabíjanie nevinných , bezbranných, ktorých nik nechráni tak kradnutie, klamanie, podvádzanie vás nevzrušuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

trochu to miešaš

prvé prikázanie Desatora je: Ja som Hospodin, tvoj Boh, ktorý som ťa vyviedol z Egypta, z domu otroctva. Nebudeš mať iných bohov predo mnou! (Čiže, z mnohých bohov si máš vybrať toho izraelského, pretože ten vyviedol TVOJICH predkov z Egypta, kvôli tebe povraždil Egypťanov a tak ukázal, že je silnejší ako egyptskí bohovia).

druhé prikázanie Desatora (katolíci si ho preventívne ho zrušili, pretože ho porušujú) je: Neurobíš si vyrezávanú modlu ani podobu NIČOHO, čo je na nebi hore, čo je na zemi dolu, alebo čo je vo vode pod zemou! Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť!

K tomu vyhrážka: "..., lebo ja Hospodin, tvoj Boh, som silný Boh ŽIARLIVÝ, ktorý navštevujem neprávosť otcov NA SYNOCH do tretieho i štvrtého pokolenia tých, ktorí ma nenávidia, a činím milosť tisícim tým, ktorí ma milujú a ostríhajú moje prikázania."

Ako vidíš, tá láska, o ktorej básnil Ježiš, tam nie je. Jahve bol boh žiatlivý, pomstivý a často priam vražedný.

Piate prikázanie je "Cti si otca tvojho aj matku tvoju, aby si dobre žil v krajine, ktorú ti dal Boh" (teda v Izraeli).

Štvrté je: Pamätaj na deň soboty, aby si ho svätil. Šesť dní budeš pracovať a robiť akékoľvek svoje dielo. Ale siedmy deň je sobota Hospodina, tvojho Boha. Nebudeš robiť NIJAKÉHO DIELA ani ty ani tvoj syn ani tvoja dcéra, tvoj sluha ani tvoja OTROKYŇA, ani tvoje ***** ani tvoj pohostín, ktorý je v tvojich bránach.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A čo akože miešam?

Môžeš prezradiť, ktoré prikázanie je najdôležitejšie a ktoré je druhé? A majú svoju nadradenosť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

miešaš tie čísla, miešaš

citát s evanjelia s Desatorom z Tóry. To je na miešanie celkom dosť.

Ktoré je najdôležitejšie? No, keď si vezmeme do úvahy povahu Jahveho, tak zrejme tie prvé dve. Čiže, neuprednostňovať iných bohov pre ním a nezhotovovať sochy a obrazy. To prvé sa ako červená niť vinie celou Bibliou, to druhé (obrazy) považoval Boh za natoľko dôležité, že v krátkom čase znova zopakoval (2M20:4 a 2M20:23).

To, čo si myslel Ježiš by asi malo byť menej relevantné ako to, čo povedal Boh osobne 2 miliónom ľudí.

Prikázanie "nezabiješ" (správnejší preklad je "nezavraždíš", čo aj dáva väčšiu logiku, pretože v Biblii sa zabíjalo stále, a to často aj na príkaz Boha, Boh zakazoval len vraždu, čiže nezákonné zabitie) je len z tých menej významných, jednoslovných. Existujú názory, že tieto jednoslovné prikázania, líšiace sa od zložitých prvých päť prikázaní, boli do Biblie pridané až neskôr, alebo že správne majú byť považované za súčasť jedného dlhého prikázania "nezabiješ, nepodvedieš, neokradneš, neohovoríš blížneho svojho, ani mu nebudeš závidieť.

Aby som predišiel tvojim námietkam, tak Biblia neobsahuje nijaké interpunkčné znamienka ani nepoužíva veľké písmená na začiatkoch viet, takže je celkom zložité sa rozhodnúť, čo je jedna veta a čo už druhá. A význam niektorých slov je nie celkom jednoznačný (a slovenský preklad patrí k tým zmanipulovanejším).

Ale dostatočne jasný je význam slova !blížny" - znamená to len "sused", čiže dospelý osobne slobodný súkmeňovec mužského pohlavia. A to nezabiješ sa teda vzťahuje len na súkmeňovca (mužského pohlavia). Práve preto nesmieš susedovi závidieť jeho manželku ani osla, ale neplatí to naopak, že by manželka nesmela inej žene závidieť manžela. Práve preto sa manželka, sluha/otrok, osol aj dom menujú spolu - sú len majetkom blížneho, čiže suseda. A, samozrejme, zabiť, okradnúť či ohovoriť cudzinca je často žiaduce (cudzinec požíva ochranu len ako je hosťom u vyvoleného národa, inak nie).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Miešam čísla? V tej tvojej Tóre sú nejaké čísla?
Tvoje ďaľšie interpretácie si kľudne vychutnaj, ako tvoje absolútne víťazstvo nad internetovou zbludilouovcou.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 3 138
 2. Marián Hamada: Príbeh arcibiskupa 1 505
 3. Oto Žarnay: Kočnerovské praktiky v našom školstve. Praktika č. 2: Zákon neporušuj, iba znásilňuj 1 291
 4. Saška Uhlárová: Albánsko na motorke 1 131
 5. Martin Foto Potočný: Keď zrušenie vyšetrovacieho tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani 1 005
 6. Jaroslav Ridoško: Prečo sa očkovanie spochybňuje? 671
 7. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 588
 8. Irena Simunekova: Vodná nádrž Nitrianske Rudno 528
 9. Miro Jankes: Pokuta z Nemecka 504
 10. Jozef Sitko: Danko vraví o slobode, našiel ju v Moskve! 485

Rebríčky článkov


 1. Anna Záhorčáková: Prečo tínedžerky baví IT?
 2. Kristián Čechmánek: O 17. novembri, predčasne narodených deťoch a komunizme
 3. Michala Ries: Zobuď sa, miláčik, bol to len zlý sen...
 4. Matej Madar: 17.11.2019 - deň, keď sme posledný raz oslavovali slobodu a demokraciu...
 5. Marek Duda: Nežnosť môjho detstva
 6. Rastislav Hrušovský: Rodina 17. novembra.
 7. Stanislav Mičev: Komu patrí november 1989?
 8. Ľubomír Belák: Moje Nežné, revolučné spomínanie
 9. Jozef Kovalík: Zamyslenie nad tridsiatkou
 10. Štefan Vidlár: Postpseudorevolučňí zombie

 1. Luxus a gýč. Rezešovci svoje honosné sídlo nedokážu predať
 2. Vavro horel ako fakľa. Mak urobil fatálnu hlúposť (hodnotenie)
 3. Nesklamte nádej, odkázali politikom z pódia (česko-slovenská minúta po minúte)
 4. Odvolával sa naňho Fico. Prokurátor jeho telefonát s Vadalom nepoprel
 5. Vodič havarovaného nákladného auta je už doma
 6. Kočner o Ficovi na nahrávke: Ak budem mať pokoj, bude naďalej premiérom
 7. Slováci neudržali vedenie nad vicemajstrami sveta, v Rijeke podľahli Chorvátom
 8. Ďalšia tragická nehoda pri Nitre. Obeť má len osemnásť rokov
 9. Sociálna poisťovňa začne začiatkom decembra vyplácať vianočné príspevky
 10. Pozrite si autá Nežnej revolúcie. Predajom kraľoval Favorit

 1. O vražde Paľa Rýpala vieme už príliš veľa
 2. Matovič: PS/Spolu otravujú s debilinami. Na registrované partnerstvá musia zabudnúť
 3. Biskupi odsudzujú politické aktivity Mariána Kuffu
 4. Česko - Slovensko 6 : 0
 5. November 1989 Ján Čarnogurský: Skandovanie bolo počuť do cely
 6. Alexander Cipko: Ako videli rok 1989 Rusi
 7. KDŽP si koleduje o suspendáciu farára Kuffu
 8. Prezidentka: Tvrdenie, že všetky predvolebné prieskumy sú zmanipulované, je klamstvo
 9. Cenzúra v TV LUX. Kto stojí za ňou?
 10. Matovič: Nepôjdem do vlády s PS/Spolu, ak sa nevzdajú registrovaných partnerstiev

Už ste čítali?