Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako pro-life človek prosím o radu, lebo chcem do hĺbky pochopiť druhú stranu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

a čo je lepšie? radšej ho hneď zabiť? bez možnosti voľby? čo tak nechať rozhodnutie na ňom? nevieme aký bude život tých čo sa narodili, nevieme aký osud čaká nás..... drvivá väčšina ľudí vo svete by si vybrala zlý život ako žiadny. potom zabime všetkých slabých, chorých, postihnutých, chudobných ....všetkých tých, čo sa narodili bolestiach a krvi, medzi vykalmi a mocom do sveta vojen, nasilia a klamstiev s jedinym cielom- a to je zomriet spýtaj sa ženy, ktorá absolvovala potrat, čo ti na to odpovie....... išla by? absolvovala by ho znova? išiel/išla by si Ty? chráňme život, chráňme ho od počatia
spabob
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

kedze nevies

co je zivot tak mozes tak podivne pisat.

Zivot , skutocny zivot je vecny a nikto relativny, teda stvoreny ho ani sebe ani druhemu nemoze dat ci zobrat.

Hovoris o ludskom zivote, ktory je odporna karikatura skutocneho zivota. Chranenie karikatury namiesto originalu je nezmyselna cinnost lebo vedie do jamy.
Akokolvek sa budes snazit ludsky zivot predlzit, nepomozes si, pretoze uz vycerpal dovod, naco bolo povolene ho stvorit. a vycerpal aj svoje pridelene energie. konci.
 

 

Tak potom sup sup vráť sa do svojho skutočného života a tu karikatúru života (ako hovoríš) nechaj tým, ktorí si ho vážia
 

ved to aj robim,

ale nikto tu nie je pre nic za nic, kazdy tu ma svoju ulohu, a vratit sa mozes uplne az ked si urobis svoju pracu.
 
Hodnoť

 

Obavam sa, ze cela diskusia je nasmerovana zle, do slepej ulicky.
1. delba ludi na dve kategorie pro life a pro choice. A to nie je pravda. Ak chcem, aby mala zena moznost rozhodnut sa, neznamena, "ze som ZA potraty" . To je blbost a domnievam sa, ze jednym z dovodov takehoto delenia je to, ze tuto temu si "ukradla" cirkev. Nejdem to dalej rozvadzat, to je na samostatny blog.
2. velmi nespravna "odbocka" k tomu, ze niekto "rozhoduje" za to buduce dieta, ze sa ono k tomu nemoze vyjadrit. Prepanakrala, ved cele detstvo nasich deti rozhodujeme za ne! Az v 18. rokoch sa "dieta" stava dospelym a uradne zodpovednym samo za seba. Ved aj vtedy, ked stvorrocnej v mraze obleciem kabat sal a cizmy, tak rozhodujem za dieta, ked jej nedovolim, aby v mraze islo von v sifonovych satach, hoci sa hodi o zem , ze tie sifonove saty chce a chce a chce!
Toto nie je spravny argument.
3. riesit toto v case, ked klesa pocet potratov, je vykopavanie otvorenych dveri.
 

 

suhlasim, to nie je ziadna debat pro life/choice

ale ide o cisto nabozensky pohlad na svet.

odkaz pre blogera: ti co su pro life nie su o nic lepsi, spravodlivejsi, mudrejsi ako ti co su pro choice. A naopak.
 

 

presne tak
 
Hodnoť

 

Nuž, keby som sa mal narodiť o pár mesiacov a mal by som právo voľby, vyberiem si potrat. Nechcel by som sa narodiť do tejto éry, aby som musel žiť pod diktátom bandy zlodejov a vrahov, čo nechali nemilosrdne zahrdúsiť nevinného novinára a jeho ešte nevinnejšiu kočku, no a pred voľbami ako zastierací manéver vytiahli potraty a všetci spravodliví a správni kresťania im na to skočili... Radšej žiť v pekle.
 
Hodnoť

 

moje presvedcenie pozadujej aby si si ty dal odobrat oblicku a dal ju na adopciu. nie neberiem ako odpoved, pretoze je to moje presvedcenie ktore je jedine spravne a ty nad svojim telom nemas mat co kontrolu. chapes?
 
Hodnoť

Nechcené deti

si na tento svet nesú syndróm porazeného. Urobte seriózny výskum na túto tému a potom sa zamyslite, čo je lepšie, či humánnejšie. Ak pôjdete hlboko do anamnézy ľudí s rôznymi vážnymi problémami, uvidíte jeden spoločný menovateľ: Daní ľudia sa narodili ako nechcené deti.

Mierne podobný výskum sa, pokiaľ viem, uskutočnil len za oceánom a len zameraný na jednu skupinu ľudí. - Aspergerov. Tento problém sa začal seriózne skúmať pre neúmerný nárast prevalencie. Aj u nás majú stále niektorí odborníci zafixované, že je to viac ako 1:10000, no už dávno sa vie, že max.1:100. Výskum zachytil spojitosť medzí neprirodzenými pôrodmi (väčšinou vyvolávanými) a výskytom As.sy. Aj keď na oveľa menšej vzorke, no z vlastnej praxe daný scenár môžem potvrdiť. A nielen u As.sy., ale i u iných vývinových porúch. A ak som na karte videla, že pôrod v norme, opýtala som sa, či ani injekciu na vyvolávanie matka nedostala. Vždy áno. - Toľko k problémom spôsobeným v peri- a prenatálnom období, ktoré poznačia človeka na celý život. To len ako príklad. Článok je o inom.

Čo môže byť príčinou daného javu? - Deti vnímajú od určitého veku i v perinatálnom období. A že ich niekto násilím vyženie z prostredia, kde im je dobre, vnímajú negatívne. Vytvorí sa u nich nedôvera k svetu. I k sebe samému. Na nechcené deti tento model platí tiež. Ak by ste sa niekto dostali napr. v regresnej terapii až k samotnému zrodeniu, chápali by ste, prečo. Je inak veľmi málo, čo vieme o ľudskom mozgu, netreba sa búchať po prsiach, že to sú nezmysly. Tak, ako vedci vedeli, že existuje gravitón, no nemohli ho donedávna eliminovať, tak vedia, že existuje i mentión. Tiež ho skúmali. Túto časticu "myšlienky" však ešte nepotvrdili. Ako povedal jeden múdry človek - poznanie ľudí je závislé od veľkosti rozlíšenia mikroskopov.

Môžete namietať, že veď ľudia s poruchami nemusia byť neúspešní ľudia a máte pravdu, je to naopak. Každý má nejakú oblasť, v ktorej je dobrý, a ktorú môže rozvíjať. No na Slovensku to majú všetky tieto deti a ich rodiny veľmi, veľmi ťažké. Videla som i deti, ktoré chceli spáchať samovraždu. Lebo tieto deti sú často šikanované, nezriedka i učiteľmi. Videla som adolescentov na drogách. Prvotný problém boli nezvládnuté poruchy učenia. Taká "banalita". Vo vyspelých krajinách dávno zvládnutá téma - najmä rozvíjaním jednotlivých čiastkových funkcií ešte v predškolskom období. U nás nechávajú všetko až na školskú dochádzku. No vtedy už je neskoro, už existujú problémy. Nie sú na to vyčlenení odborníci. V škôlkach absentujú úplne, v školách väčšinou a poradne sú poddimenzované. V školách nie je vytvorené prostredie pre inklúziu. A v spoločnosti takisto. Jedinú oporu majú deti i matky v rodine. Ktorá sa však často rozpadá v prípade ťažkých porúch. To by človek až neveril. Muži ozaj opúšťajú svoje rodiny. A nemusí to byť ani ťažká porucha dieťaťa. Videla som minimálne 3 rodiny, ktoré sa rozpadli pri dieťati s ADHD. Muži to nezvládajú. Je to neustály boj, či už s dieťaťom alebo so školou alebo s peniazmi. Rodičia tomu musia všetko podriadiť.

A do tejto spoločnosti chcete matkám nanútiť, aby priviedli na svet deti splodené násilím či preukázateľne geneticky poškodené....? Veď táto spoločnosť sa nedokáže postarať ani o mierne problémové deti, nie ešte o takto. Chúďatká, to aký budú mať život? A ako vyrastajú deti v detských domovoch? Kto im pomáha, ak dovŕšia plnoletosť? Ako sa táto spoločnosť, čo predkladá podobné nezmyselné zákony o tieto deti a týchto ludi dokáže postarať..?

Ak by v tejto spoločnosti fungovalo školstvo, zdravotníctvo a sociálna sféra, bavme sa o tom. Inak nie.
 

 

Ja si myslím, že aj deti v domovoch sú rady, že žijú, že sa tiež niekedy aj zasmejú. Okrem toho, detstvo tvorí len menšiu časť života. V dospelosti si môžu sami založiť rodiny a s týmito novými ľuďmi prežiť väčšiu časť života v šťastí - možno aj vo väčšom ako tí, ktorí mali lepší štart do života a potom sa im to zadrhlo zasa v dospelosti.
 

 

jedna vec je co si myslis, ina realita.

Ako pisala 1037812 vyssie, pro choice nemaju ani dunstu o tom ako ziju nechcene deti. Vy si idealizujee svet kde vsetci su veseli, stastni, zdravi az kym ich smrt nerozdeli. A ked im to takto nevyjde, tak maju (musia) zabojovat.

v case ked nevieme zabezpecit tecucu vodu pre deti na Luniku IX sa nad vasimi argumentami o stastnom zivote obcas rozum zastavuje.
 

Prepáčte, ale asi mi nerozumiete...

Pracovala som, okrem iného, aj v reedukačnom centre. Kam i detské domovy posielajú deti, s ktorými si nedokážu poradiť. Ale nielen tie.

Mala som prípad chlapca, ktorého tam priviedla vlastná matka s tým, že on vôbec nevedel, kam ide, a že tam zostane. Matka mi objasnila, že až ona odíde, ja mu to mám povedať. Zaplatila mu pobyt s tým, že je nezvládnuteľný. A sama odišla pracovať na týždňovky do Nemecka. Chlapček nebol jediný, mal starších súrodencov. Nie vlastných. Ale tie už žene neprekážali, nemusela sa o nich starať. Ja danú ženu nemôžem súdiť, nebola som nikdy v jej koži. No videla som, čo taký pobyt obnáša.

Okrem toho, že to je priama cesta do väzenia. Ako to je možné? No, jednoducho - stačia 3 úteky. Hľadá vás polícia, bude súd, pôjdete do väzenia pre mladistvých.

Áno, aj takto končia nechcené deti. Neviem, odkiaľ kto zobral, že detstvo tvorí malú časť života, ktorá skončí a potom už bude len dospelý, úžasný život. Naopak. Prvé 3 roky zivota určia, aký bude mať človek osud. Detstvo a prenatál sú najdôležitejšie v živote človeka.

Okrem toho, človek si z detstva odnáša vzory. Preto 90% detí z rozvedených manželstiev sa takisto rozvedie, ak je manžel i manželka z rozvedenej rodiny. Ak je iba jeden z páru z rozvedeného manželstva, je táto pravdepodobnosť o 30% nižšia.

Podobne sú na tom i deti z rodín, kde vládlo násilie. 80% dievčat, z rodiny, kde muž bil ženu, si nájde násilníka, ktorý ju bude biť. A až 90% chlapcov z takejto rodiny je potom vo vlastnom vzťahu násilnícky. Jednoducho to videli a zažili, ich hranica normálneho správania je posunuté inam.

Teda, v skratke. - Takto dokáže poznačiť detstvo osud dospelého človeka. Takže tie reči o šťastnom založení rodiny treba prehodnotiť alebo si.o tom niečo naštudovať.
 

 

život má pre každého rovnakú cenu, každý chce žiť, tak nerozhodujme za nich, nechajme im tú voľbu, nepodmieňujme ju fungovaním školstva, zdravotníctva, sociálnej sféry........ interupcia je tragédia...
nebuďme proti niečomu, ale za niečo
 
Hodnoť

 

Myslím si, že v skutočnosti je každý človek "pro life" - teda, že nikto nesúhlasí s vraždou iného človeka. Problém je v tom, že tí, čo sú "pro choice" neveria, že by to v prvom trimestri bol už človek, domnievaju sa, že je to len bezduchý živočích, ako nejaké zviera.

Ak by niekto uprednostňoval "pro choice" voľbu ohľadom zabitia iného človeka, tak by bol samozrejme vrahom.
 
Hodnoť

...

Moznost volby znizuje pocet pripadov, ked zomrela aj matka, lebo sa potrat pokusila vykonat neodborne. Pripadne sa uchylila ku extremnemu rieseniu bezvychodiskovej situacie ako samovrazda.

Suhlasim, ze potrat ma byt poslednou alternativou, ale nesuhlasim aby neexistovala alternativa...
 
Hodnoť

Riešiť veci

potratom by malo by to posledné. Tak ako to je teraz nastavené je to vo všeobecnosti prijateľné. Ak ženám vezmete túto možnosť, budú sa robiť pokútne potraty. Koľko Poliek k nám chodí na potraty? A ako by to riešili keby nemohli? Pre mňa je rozhodujúci argument, že zistiť na plode podľa krvi matky DNA a následne či je plod poškodený sa dá až po 12 týždňoch. Matka má právo vedieť či dieťa bude mať napríklad downov syndróm, alebo niečo podobné. Ak nemá v sebe silu také dieťa vychovávať, kto ju donúti také dieťa vychovávať? Preto si myslím, že tieto pochody sú o ničom, túto spoločnosť dusia iné problémy.
 
Hodnoť

 

tiez som proti interupciam, ale nemuselo by sa to zakazovat, pretoze ak chce niekto spravit hriech, nemozno mu to prikazat, knazi by sa mohla viac venovat vykladom svatych textov ako formalitam
 
Hodnoť

Som za život

Ale Váš blog je vopred determinovaný tým, že "iba akože" chcete pochopiť druhú stranu.
Ibaže ju nikdy nepochopíte z dôvodou vlastnej bigotnej predpojatosti.
Počet spontánnych potratov v prvom mesiaci veľmi postatne prevyšuje počet interrupcií v druhom mesiaci.
A koho chcete obviniť z tých spontánnych potratov. Boha? Prírodu? Matku?
Proste život je nezdolný vo všeobecnosti ale veľmi zraniteľný jednotlivo.

A Vaša "nadradenosť" udeľovať prikázania je iba pýchou. Pozor na to, pýcha je smrteľný hriech.
Súdiť Vám neprisluší, v tomto prípade je na to inštancia najvyššieho.
 

 

Používate chybné argumenty. Spontánne potraty neospravedlnuju úmyselne interupcie. Takouto argumentáciou môžte obhájiť hocijaký počin. "Život je zraniteľný" tak nech platí právo silnejšieho vždy A všade.

Keď chcete chrániť život tak je normálne robiť to
zákazmi. Väzenie za vraždu, tresty aj za neúmyselné zabitie sú normálne. Akurát pri interupciach sa tvárite, že ako je možné niekoho za niečo trestať. Totálne pokrytectvo Z vašej strany.


Som prekvapeny zo zmýšľania veľkej časti Slovákov. Názor že zvieratá sú živé tvory A mali by sme ich chranit je oveľa akceptovanejsi ako keď chce niekto chrániť nenarodené deti.
 

Ja som nechcel argumentovať

Som proti umelému prerušeniu tehotenstva. Väčšina ľudí je tak isto.
Ale spor medzi pro life a pro choice je nezmieriteľný. Nejestvujú úplne legálne argumenty ani pre jeden smer. Preto sa to stáva najmä doménou politikov - populistov.
Z historického pohľadu bol kedysi za potret trest smrti pre ženu. Potom sa to zmiernilo na väzenie.
A teraz jestvuje všeobecná legislatívna zhoda na vzťahu k plánovaniu rodičovstva:

Súčasnú legislatívu európskych a j iných krajín vo veci interrupcií ovplyvnilo
niekoľko celosvetových konferencií k populačným otázkam. Slobodný prístup
k interrupcii je - ako bolo prijaté na medzinárodnej konferencii o ľudských právach 22.
IV. - 13. V. 1968 v Teheráne - v súlade sjedným zo základných ľudských práv -
s právom na plánované rodičovstvo. Toto právo bolo potvrdené a doplnené aj na 2. celosvetovej populačnej konferencii v Mexiko City, v r. 1984. V zmysle záverov z týchto
konferencií majú rodičia základné ľudské právo slobodne a zodpovedne určovať počet
svojich detí a časový odstup medzi nimi.

Takže snaha katolíckej cirkvi o zakázanie interrupcií je síce legálna (aj keď v stredoveku taká nebola) ale zrejmä na spôsob prímania legislatívy nepriechodná.
Kedže v Poľsku je to prísnejšie, tak chodia na interrupcie k nám.

V podstate som polemizoval s autorom blogu, že mu nejde o ním proklamovaný cieľ pochopiť pro choice, ako vyplýva aj z diskusie a jeho odpovedí. A sám sa snaží byť arbitrom, hoci to prislúcha iba stvoriteľovi.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Spolužiaci moji
 2. Roman Hutira: Rozhovor: Majsterka sveta v spoločenskom tanci
 3. Vladimír Krátky: Zas sa nám to do .. Vallo ?
 4. Roman Hutira: Škola pre mimoriadne nadané deti (a kam chodia tie vaše?)
 5. Viktor Struhar: Mŕtvy chrobák
 6. Martin Krištoff: Hongkong sa topí aj v ekonomických problémoch. Jediným riešením sú vyššie investície do po
 7. Milan Lacúch: Len hore, alebo dolu človeče!
 8. Štefan Vidlár: Spomínka na Mikiho
 9. Štefan Vidlár: Obušek
 10. František Cudziš: Vede do vienka. I.

 1. Výbuch plynu v prešovskom paneláku zabil päť ľudí, obetí bude viac (minúta po minúte)
 2. Výbuch plynu v Prešove má osem obetí. Polícia zadržala šesť ľudí (minúta po minúte)
 3. Únik plynu a poškodené potrubie. Čo sa dialo pred výbuchom v Prešove
 4. Po výbuchu v Prešove obvinili troch ľudí zo všeobecného ohrozenia (minúta po minúte)
 5. Riaditeľ hasičov: Pri oprave zničenej bytovky porušili predpisy
 6. Ľudia zo zhorenej bytovky v Prešove: Holý život je to najdôležitejšie
 7. Projektantka: V Prešove muselo byť veľa nahromadeného plynu
 8. Andreja Kisku obvinili v súvislosti s firmou KTAG
 9. Chlapec zabil otca, ktorý týral jeho aj matku. Súd ho posiela do väzenia
 10. V košickom paneláku unikal plyn. Hasiči urobili opatrenia

 1. Ak chcú stíhať Fica, tak nech nás stíhajú všetkých
 2. Keď Čižnárom sľúbené peklo nemá správny Smer
 3. Karol Galek (SaS): Ceny energií porastú kvôli trhu, vysoké sú kvôli Ficovi
 4. Matovič podľa polície krátil dane, hrozí mu 7 až 12 rokov väzenia
 5. Kollárovu pikantnú komunikáciu s neplnoletým dievčaťom polícia v tichosti uzavrela
 6. Zas sa nám to do .. Vallo ?
 7. Andreja Kisku obvinili v súvislosti s firmou KTAG
 8. Prvú cyklovežu na Slovensku otvoria v januári
 9. Polícia začala riešiť Trubana za výroky o drogách, niekto podal trestné oznámenie
 10. Matovič: Kiska skúsil zo štátu cucnúť stovky tisíc na úkor občanov

Už ste čítali?