Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Greta Thunberg a kocka ľadu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Ďakujem za článok.
Tiež nechápem tú nenávisť a zlobu, keď sa niekomu podarilo povedať to, čo mnohý síce dávno vedia, tam, kde to bolo treba povedať. Žeby fakt závisť ?
lučištník
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Ďakujem Vám za príspevok...

...som rád, že Vám článok spravil radosť.
 
Hodnoť

zbytočne moc dlhé

a k tomu nepravdivé. a hlavne slaboduché kopnutie si do vlastného národa, čím sme asi špecifickí. To celé, čo asi ľuďom vadí, je pár veci. To dievča má 16 rokov a klimatickým zmenám sa rozumie asi tak veľmi, ako sa 16 ročné dievča rozumieť môže. Je to veľmi komplexný problém a pravdou je, že nakoľko sa klíma reálne mení, nevieme, nakoľko tomu napomáhame. Ono totiž klíma sa menila odjakživa, ale mi t vieme provnávať posledných 200 rokov? A že 16 ročné dievča príde na zasadnutie OSN a dostane priestor na prejav je riadne divadlo. Niektorí seno nežerú.

Ešte jednu vec by som rád objasnil. To dievča mi príde ako fanatik. Lebo v skutočnosti nevie, ale je presvedčená. A na takých ľudí si treba dávať pozor. Ja poznám tiež pár mladých dievčat, ktoré sú priam až fanaticky do niečoho zatiahnuté. Napríklad že šíria toleranciu a bojujú proti predsudkom. Čo znie pekne, až do momentu, keď začnú tvrdiť, že netolerantní ľudia si nezaslúžia žiť.
 

Vraj, citujem Vás:

"...slaboduché kopnutie si do vlastného národa..."
Neviem, kde žijete, ale ja keď prechádzam Slovenskom zo severu na juh - z východu na západ a naopak, tak vidím takmer všade špinu, neporiadok, haldy nelegálnych skládok poza dediny, zaburinené a krovím zarastené kedysi polia, množstvá zdevastovaných, rozpadajúcich sa ak nie priamo kultúrnych pamiatok, tak historicky cenných budov...
...slovenskú korupciu, falošnosť politikov, zákerné boje o kariéru, nevraživosť, neznášanlivosť...
...rasové a národnostné predsudky, prerastajúce až k násiliu, dokonca neraz i k zabitiu človeka...
...a tak ďalej.
Mám teda neobjektívne velebiť Slovensko? Mám sa radovať, že je pred NR SR akýsi stožiar a byť preto hrdým? A na čo mám byť teda hrdým? Na tie naše donekonečna omieľané halušky s bryndzou a na folklórne desaťročia sa opakujúce umelé ujúkanie vo Východnej? Na tú Gorilu, Sasanku, na Kočnerov, ktorí to tu riadia zo všetkých pozícií? Na to, že si pílime ekologický konár, na ktorom sedíme - a ešte to aj ospevujeme, velebíme?
 

same sh*t, different place

Zatiaľ ste nenapísali nič, čím by sme boli výnimoční oproti ostatným. Že má každý svoje starosti je normálne, tak isto ako keď niekde je lepšie a niekde horšie. A v poslednom rade, nikto od Vás nechce žiadne velebenie o ničom. Len mi to príde, ako keby niektorí ľudia mali komplex z toho, že sa nenarodili národnosti hodnej ich vznešenosti, pritom sa verejne nezaslúžili absolútne o nič.
 

 

ak chcete pomôcť planéte - prestať píliť ten ekologický konár, tak vylúčte zo svojho života živočíšne produkty - hlavne jedlo (stop mäso mlieko vajcia a jedla, ktore ich obsahujú) a v čo najväčšej možnej miere, žiadnym iným spôsobom nepomôžete planéte viac. tie toľko opakované mikroténové sáčky a slamky, to je oproti tomu, čo konzumujeme len kvapka v mori, nepodstatná.
 

 

nuz najviac prirode pomozete, ked nebudete mat deti. To je prosty fakt a som zvedavy, kedy sa to medzi vsetky tie veci, ktorych sa mame vzdat, dostane aj “oficialne”.
 

 

takto som sa na to nepozeral, niečo na tom asi bude. tak v prípade ľudí, čo chcú mať deti, zvoľme druhé najúčinnejšie opatrenie.
 

 

omyl, to je kopnutie si do naroda ale nie do vlastneho. do jeho sa uz kopat nemoze lebo by z toho bol az rev a nielen narek niekde pri mure sebalutosti
 
Hodnoť

 

"udia trpia. Ľudia zomierajú. Celé ekosystémy kolabujú. Sme na prahu hromadného vymierania, a jediné, o čom rozprávate, sú peniaze a rozprávky o ekonomickom raste."

Kde konkretne sa to deje, ze ludia zomieraju v dosledku klimatickej zmeny??
 

Pravdepodobne v Svedsku,

pretoze jej osobne skusenosti dalej nesiahaju. Ale ak tvrdi, ze jej niekto znicil detstvo, tak ju treba zobrat do Afriky aby si mohla porovnat to svoje znicene detstvo s ich detstvom. Ci jej prejav suvisi s jej chorobou, alebo s rezijnym zamerom jej rodicov neviem, rozhodne posobi fanaticky a nenavistne. Ak dosiahne vplyv po ktorom tuzi, tak az potom sa zacnem obavat o buducnost.
 
Hodnoť

 

To musí hrozné, nemať ani Aspergera a byť úplne obyčajný *****
Je mi vás ľúto.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

čo ona vie o otepľovaní, CO2 a neviem čom? len to, čo si niekde pozrela, prečítala, alebo, čo je niekto natlačil do hlavy.

má 16 rokov, nie je vedec... prečo by som mal počúvať práve ju?

zrejme je len nastrčená figúrka niekoho, komu o niečo ide, greta asi ani sama nevie o čo naozaj ide a robí to s úprimnou snahou... ten niekto z nejakého dôvodu, chce zmanipulovať verejnú mienku... aby ľahšie dosiahol cieľ... môže ísť o obmedzenie osobnej slobody, novú daň a ktovie čo ešte. je to len ďalší z pokusov - mnohé zrejme skončili neúspechom, tak sme si ich ani nevšimli, greta je viditeľná, má odozvu... pozor na to, ide tu o niečo...
 

Čo ona vie?

Tak si teda zoberme ten oxid (kysličník) uhličitý - CO2. O ňom Greta dosť často rozpráva.
Keď som chodil na základnú deväťročnú školu, ktorú som ukončil ako 15-ročný, tak sme sa na tej základnej škole, na druhom stupni, učili aj chémiu - a v rámci nej aj o CO2.
Dodnes si veľmi dobre pamätám, že CO2 je neviditeľný plyn, bez farby a vône / pachu a vo vyšších koncentráciách je pre človeka (ale i zvieratá) smrteľný.
Na Slovensku sa už "milióntisíckrát" stalo, že sa niekto priotrávil alebo celkom otrávil = zomrel na následky nadýchania sa CO2 - napríklad, či hlavne, v dôsledku nedokonalého spaľovania tuhého paliva v domácej piecke, peci, sporáku a pod. O tom sa vari nebudeme dohadovať, že to tak nebolo, nie je a, bohužiaľ, sa to ešte veľakrát stane.
Ak si teda ja dobre pamätám na aspoň fragmenty z učiva, ktoré sme na základnej škole preberali - v čase, keď som mal cca 10 až 15 rokov, prečo by to isté nemohla vedieť Greta? Ona predsa nevyšla odkiaľsi z krovia, z mimo civilizácie. Má vzdelanie - čítal som, že sa dokonca veľmi výborne učí.
Ak si niekto myslí, že CO2 je "fajn a mňam," tak je na omyle.
Samozrejme - ide o to, aká je koncentrácia CO2 či už v ovzduší, alebo tam, kde sa práve nachádzame. Teraz sedím vo svojej pracovni a vydychujem CO2. Ale aj keby som tu takto sedel 111 rokov, tak ho nikdy nenadýcham toľko, aby ma to zabilo. Ak si ale na noc zakúrim v piecke a neustriehnem, aby v nej všetko poriadne vyhorelo - a zavriem dvierka, tak riskujem proces nedokonalého spaľovania a tým pádom aj to, že v miestnosti enormne vzrastie koncentrácia CO2, čo sa mi môže stať osudným a ráno sa už neprebudím.
Ak si niekto myslí, že CO2 a iné jedovaté plyny sú "fajn," tak nech sa dajme tomu dobre zavrie do garáže, posadí do auta, do ktorého si zavedie hadicu z výfuku, naštartuje a nech čaká, "čo to spraví." Nuž - otrávi sa ani nebude vedieť ako. A teraz - čo z výfukov tých áut vychádza do nášho ovzdušia? CO2, kadejaké jedovaté plyny, spaliny a pod. Tie nemajú dobrý vplyv ani na ľudí, ani na živočíchy, ani na rastlinstvo vôkol.
Píšete o Grete, že: "Čo ona vie? ... Čo jej niekto natlačil do hlavy ... nastrčená figúrka niekoho ... ten niekto z nejakého dôvodu ... dosiahnuť cieľ ...pozor na to, ide tu o niečo ..."
Prepáčte - všetko sú to len dohady a prázdne obvinenia - ani na jedno z nich nemáte najmenší dôkaz.
Alebo napíšte, kto menovitý ju kam nastrčil, z akého dôvodu, s akým cieľom, o čo tu ide a pod. Inak ste, s prepáčením, ako ten Fico, ktorý za všetkým videl a vidí Sorosa, CIA, ESET, neprajníkov predsedníctva, Radičovej vládu... Ten Fico síce tára, dobre to vieme, ale aspoň si vymyslel niekoho konkrétneho.
 

...

Kto ju tam nastrcil?
Media a politici, kedze je pomaly na kazdej obrazovke a stretava sa s jednym politikom za druhym. Keby to tak nebolo, tak o nej nikto ani nevie.

Fakt si myslis, ze sa to da zakryt recami? Alebo, ze aj ostatni ludia su mentalne slabi? Vraj, kto ju tam nastrcil... Urcite Boh ako Johanku z Arku.
 

 

neviem kto a neviem dôvod, ale niečo tu nesedí. ani na fica nemáme dôkazy, ale tiež vieme, že je to jeden veľký ofaj.

keby Vám začal na ulici niekto 16-ročný dôrazne dohovárať ohľadom vecí, o ktorých môže mať šajnu len z toho, čo si prečítal, videl, počul v škole... čo by ste si o ňom pomysleli?

greta = mediálna masáž, ak jej časom podľahne dostatočne veľká masa ľudí = získajú podporu pre svoj zámer, tak s ním vyjdú. musia si najskôr pripraviť ihrisko - masírujú verejnosť.

verím, že takýchto pokusov o usmerňovanie verejnej mienky je mnoho, ale veľká väčšina sú neúspešné, preto o nich ani nevieme. s gretou zažívajú úspech.

ako ľudstvo - nežijeme dobre, to nikto nerozporuje.

z hľadiska slovenska - z celosvetového pohľadu sme zlomok % - vo všetkom, či už v dobrom, alebo v zlom - aj v znečisťovaní a CO2. pokiaľ sa nezmenia veľmoci k lepšiemu, naša snaha je zbytočná.
 

Vaše tvrdenie, citujem Vás:

"neviem kto a neviem dôvod, ale niečo tu nesedí"
je naozaj argument nad argumenty. Že: "niečo tu nesedí."
Podľa mňa, "jediné, čo tu nesedí," je naša neúmorná snaha idealizovať si všetko možné, čo sa len dá - v tomto prípade stav životného prostredia a Prírody - píšem o Slovensku. Všetci súdni dobre vedia, koľko lesov sme za ostatných len 10 - 15 rokov vyklčovali, koľko riek, jazier, priehrad máme doslova zavalených odpadom, že vo veľkých slovenských mestách sa pre smog pomaly prestáva dať dýchať, že raz tam - raz inam "z ničoho nič" náhle vymrú všetky ryby v rieke, podobne raky, že sa na polia leje chémia... atď. - ale tvárime sa, že sme čistejší a k Prírode ohľaduplnejší ako čo ja viem - také Rakúsko, Švajčiarsko...
Nahovárame si, ako je všeto OK - ale v skutočnosti to ide na Slovensku ku KO.
A že "ani na fica nemáme dôkazy" - ako píšete? To vari ani len žartom nemyslíte vážne.
 

Aspon vieme aky su Gretariani

experti na zaklady fyziky.

"Na Slovensku sa už "milióntisíckrát" stalo, že sa niekto priotrávil alebo celkom otrávil = zomrel na následky nadýchania sa CO2 - napríklad, či hlavne, v dôsledku nedokonalého spaľovania tuhého paliva v domácej piecke, peci, sporáku a pod"

opisujes problem s CO - oxid uholnaty.

"vo vyšších koncentráciách je pre človeka (ale i zvieratá) smrteľný". Nie nie je. V ponorkach je koncentracia CO2 nasobne vyssia ako je teraz v atmosfere(myslim 20000 ppm vs 400ppm) a namornici to prezivaju.

CO2 dychaju rastliny a je to pre nich potrava - cim vyssia koncentracia tym lepsie pre ne(preto maju Holanske sklenniky concentracie okolo 1000ppm). Stazuj sa Gretarianom za podporu biopaliv, palmoveho oleja a podobne a myslis ze je problem s vyrubom. V skutocnosti planeta zeleneje ale to uz Gretarianom nevyhovuje tak tuto informaciu ignoruju
 

Tak sa teda pozrime...

...čo píše Wikipedia.
Citujem:
"Oxid uhličitý je nedýchateľný a vo vyšších koncentráciách môže spôsobiť stratu vedomia a smrť."
"Vzniká ako produkt biologických procesov, napríklad dýchania a kvasenia a ako produkt horenia zlúčenín uhlíka vo vzduchu."
Pochopiteľne - aj oxid uhoľnatý je vo vysokých koncentráciách jedovatý plyn, v tom máte, samozrejme, pravdu.
 

Lenze ty opisujes nedokonale spalovanie

pri ktorom vznika CO a nie CO2. A CO je extremne toxicky(od koncentracie 0.000008%) - v prirode sa bezne takmer nevyskytuje.
CO2 je samozrejme toxicky tiez ale len pri koncentraciach(min. 0.08%) vysoko prevysujucich terajsie zlozenie atmosfery(0.0004%)
V ponorkach je bezne koncenracia do 0.01% a namornici funguju.
Samozrejme druha vec je ze rastliny CO2 miluju a vyrabaju z neho cukor a kyslik. Pri koncentraciach ake boli pred 100 rokmi hladovali. To uz Gretarianom nevonia. Radsej budu projektovat to ako ich oponenti myslia(namiesto toho aby si zistili ako to je v realite)
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Michal Sivák: Otvorený list pre Mariána Kotlebu 7 172
 2. Róbert Flamík: List Lucaskovi 2 177
 3. Marek Strapko: Za 14 rokov dospeli k čistému vydieraniu! 1 508
 4. Simona Petrík: Pracujúci rodičia, nenechajte sa odradiť. Na rodičovský príspevok máte právo 1 122
 5. Martin Droppa: Cigánsky guláš 1 076
 6. Martin Borguľa: 13. dôchodok – namiesto samozrejmosti len almužna a predvianočná kampaň 885
 7. Jana Petkaničová: PS: Pozdravujem z Caracasu (1/3) 851
 8. Elena Antalová: A Lasica mal pravdu 699
 9. Sylvia Jánosdeák: Hlúpy a zúbožený národ je snom nenažratého politika 550
 10. Pavel Weiss: Aby zdravotníctvo nebola len „čierna diera“, alebo kam to kráčaš „Hippokrates“? 518

Rebríčky článkov


 1. Ľuboš Šimún: Prečo odovzdať svoj hlas vo voľbách do NRSR 29.2.2020 ? (2)
 2. Anna Záhorčáková: Ako ženy fungujú v mužskom svete
 3. Lukáš Parízek: Teória relativity parlamentnej diplomacie
 4. Štefan Vidlár: S tým nepújdu
 5. Ľuboš Šimún: Prečo odovzdať svoj hlas vo voľbách do NRSR 29.2.2020 ? (1)
 6. Martin Čepček: Prečo som sa tak rozhodol
 7. Vladimír Julovič: Bývanie v Troch vežíach 2020
 8. Július Kovács: Špeciálny súd je skorumpovaná mafia, Trnka je dôkaz.
 9. Radovan Medovič: Slovensko podľa Kotlebu
 10. Martin Zibrin: Zavádzate agilné riadenie projektov? Pozor na tieto chyby!

 1. Minúta po minúte: SMS nesúvisela s vraždou, vypovedal Haščák. Potvrdil, že Kočner vedel o vyšetrovaní
 2. S Kočnerom na jachte bola aj Tománková z Čistého dňa
 3. Fico kritizoval prezidentku za jej reakciu na prepustenie Trnku
 4. Trnku pustili, prokurátor stíhanie spochybnil
 5. Vlhová vyhrala obrovský slalom v Sestriere, s Brignoneovou dosiahla rovnaký čas
 6. Čo ja s tým mám? Reaguje Fico na Počiatkovo video s Trnkom
 7. Vlhová je po prvom kole obrovského slalomu v Sestriere na druhom mieste, Shiffrinová je štvrtá
 8. Šéf búracej firmy: Státisíce v Prešove nezarobím, ani zďaleka
 9. Vlhová prehrala už v prvom kole, paralelný obrovský slalom prekvapujúco vyhrala Direzová
 10. Magoni je šťastný muž. Shiffrinovej tréneri nerobia najlepšiu robotu (rozhovor)

 1. Trnka nemal byť prepustený: Kočnerovci ešte neprehrali. Slušnosť ešte nezvíťazila
 2. V roku 2017 prišiel Dušan Kováčik do banky a vložil si na účet hotovosť 204-tisíc eur
 3. Zodpovedná zmena v podaní Smeru: Dobroslav Trnka po prepustení zamieril do krčmy
 4. Fico predstavil nezodpovednú zmenu, ktorá vyženie najlepších študentov zo Slovenska
 5. Kováčik maril vyšetrovanie Gorily, teraz marí vyšetrovanie Trnku
 6. Kočnerova chobotnica žije: Kováčik vytiahol z klobúka Hrušku a ten prepustil Trnku
 7. Palko kritizuje Čaputovú: Prezidentka Zuzana Čaputová zdržuje normálny ústavný proces
 8. Fico chytá pre budúcich lekárov desaťročnú Železnú oponu
 9. Pozor ! SMERácky táraj, gágaj a prďús sú mimozemšťania !
 10. Počiatek na Kočnerovej nahrávke vychválil Slotu: Vymyslel nový kšeft, aj Fica oholil

Už ste čítali?