Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď Igor zachraňuje Lojza. Na Hrane (priepasti) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Co nam ponuka demagogicka opzicia ?

Nic. Len chaos.

Musel by som mat 5 gramov bieleho aby som volil tuto sebranku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

chaos vs. istoty

Lepšie sú istoty a kľúčoví ľudia na svojich miestach, len aby ich nejaký chaos náhodou nevytlačil. Irony Off.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V tomto má Matovič pravdu, že

Hlina kresťanských voličov predal hneď pri prvej veci. Pri tých registrovaných partnerstvách.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Preto mi svedomie nedovolí

voliť KDH. Budem voliť KDŽP. Z toho, čo je na politickej scéne, najviac zodpovedajú mojim predstavám.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

KDŽP

Čiže budeš voliť SNS, na ktorého kandidačnej listine KDŽP bude po vzájomnej dohode. Tak veľa zdaru. Predpokladám, že si nikdy Lojzovi neverila, tak Ťa nemohol sklamať a predať liberálom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Z Hlinu sa stal satelit PS

Hlina premárnil poslednú príležitosť aby podobne ako Matovič vylúčiť vstup do vlády, ktorá by chcela prijať registrované partnerstvá. Hlina tak spojil svoj politický osud ako satelit Progresívneho Slovenska.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nechapem co vam katolikom tak strasne vadi na RP. Ved tie nie su pre katolikov. Pravi katolici maju pradsa nieco take ako RP zasadne nepovolene, teda zakazane uz v doktrine RKC. Co zleho sa stane katolikom ked sa povolia RP, ktore budu v realite vyuzivane len nekatolikmi?

Nejde tu znovu len o tvrdohlavy totalitny pokus nanucovat katolicke dogmy aj nekatolikom, co bolo vlastne pocas celej krestanskej historie vzdy ustrednym cielom RKC?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Arnošt Vocilka, otvárajte šampanské

Arnošt, už teraz môžete otvárať šampanské. Je viac ako isté, že po voľbách v roku 2020 bude Smer - SD, SNS plus ľudia rovnako "správne nasmerovaní" vládnou koalíciou.

A pri pohľade do ešte vzdialenejšiej budúcnosti je možné, že ešte aj synovia a dcéry Smerákov a SNS-sákov budú pri povestnom válove. Prípadne tiež vnukovia a vnučky.

Arnošt, môžete byť teda spokojný. Mnohé ide zrejme tak ako si želáte.

Ešte k chaosu: bolo by vhodné si zadefinovať, čo slovo chaos znamená alebo ako si ho (subjektívne) definujeme. V danej súvislosti považujem za potencionálne chaotické, čo v súvislosti so zadlžovaním občanov SR realizuje súčasná vlána koalícia.

Neadekvátne vyjadrenia časti "opozície" sú jedna vec, no zadlžovanie zo strany vládnokoaličnákov vec druhá (skôr prvodruhá, keďže ako povedal klasik: "peniaze sú až na prvom mieste").

Arnošt a s tým šampáňom to teraz neprežeňte. Nech Vám zostane aj na volebnú noc.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kresťania a KDH ...

Bol som dlhodobým priaznivcom KDH a dlhodobo som pôsobil pri KDH aj ako člen poradného tímu vojenských odborníkov. Ku KDH ma pútalo aj dlhoročné priateľstvo s jedným dobrým človekom. Žiaľ, nedávno tento môj priateľ zomrel a akoby s ním aj moje sympatie k tomuto hnutiu. Pravda je však taká, že už dlhšie a to hlavne po nástupe predsedu Hlinu som pozoroval, že sa všemožne snaží hnutie odkloniť od jeho pôvodného poslania - obhajovať záujmy veriacich kresťanov. Hlina nielen zmenil charakter hnutia, ale aj jeho typickú bielu farbu predstavujúcu odpor voči boľševizmu na modrú, typickú skôr pre občianskych demokratov. No on zašiel ešte ďalej a neustálym zbližovaním sa s liberálmi dokonale zradil všetko, čo doteraz hnutie pre kresťanskú časť občanov našej krajiny predstavovalo. Dnes už Hlina nikoho nenecháva na pochybách, že zradil aj to najsvätejšie, čo KDH charakterizovalo, tri povestné piliere - kresťanský, národný a sociálny. Je smutné, že na to KDH pri voľbách doplatí významnou stratou svojich voličov. Je prekvapujúce aj to, že za Hlinom v jeho excesoch stojí nielen predsedníctvo ale aj republiková rada, no to nepredstavuje rozhodujúcu mienku v KDH, tú tvoria radoví členovia a voliči. Hlina bude možno posledné, čo padne na veko rakvy KDH, ukladanej do politického hrobu. Nech sú pohnútky Matoviča akékoľvek, v prípade KDH má veľkú pravdu, ale aj to iba v tom, že by sa nemal spájať s nespojiteľným, s liberálmi. KDH vždy patrilo ku konzervatívnym a pravicovým politickým subjektom a k stranám ľudového typu. Hlina so svojou povestnou ceruzkou, bez ktorej nespraví ani krok KDH naordinoval neprirodzenú zmenu politiky. KDH je už preto pre mňa ako pre voliča neprijateľné a určite ho nebudem voliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Plne súhlasím s čatou tvojho tvrdenia, že Matovič má pravdu v tom, že PS nie je ideovo a hodnotovo
pre KDH tou najbližšou stranou pre spájanie, v tom sa trochu Hlinovi čudujem. to bratanie je až príliš veľké. Na druhej strane je ale potrebné spájanie opozície po volbách a to zase narušuje Matovič prílišnou kritikov prakticky všetkých/okrem seba/.
S čím ale zásadne nesúhlasím je to, že Hlina vedie KDH k zániku a že sa nedostane do parlamentu.
Je to presne naopak!
Hlina prebral KDH po vedení ortodoxnými pravovernými KDHákmi/Hrušovský, Fígeľ/ na pokraji záhuby, mimo parlamentu, so 4%. preferenciami a priviedol ich k terajším 6-7%-tám. Svet ide dalej, nedá sa žiť stále v minulom storočí a to si Hlina uvedomuje. Plakať za " starými dobrými časmi" nepomôže, treba žiť v realite, a svet sa jednoducho zmenil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

KDH malo v prieskumoch pred minulými voľbami o dosť viac ako 4%. Pre všetkých bolo potom veľkým prekvapením, keď sa stalo mimoparlamentnou stranou. Už vtedy im viacerí tzv. pravoverní kresťania vytýkali, že sa kamarátia s liberálmi, a tak ich voliť nebudú. Vtedy boli liberálmi iba SaS so Sulíkovým heslom JBM na RDN.
------------------------------------------
Teraz odkedy je tam Hlina, KDH svoje kamarátstvo s liberálmi ešte prehĺbilo. Flirtujú opäť so SaS aj s 5gramovými Progresívcami. Kresťanom sa to nepáči ešte viac ako pred minulými voľbami. V prieskumoch majú znovu také isté percentá ako pred minulými voľbami.
Pýtam sa: Kto ich bude voliť?
Kresťanom odpadli od chuti pre falošnú a protikresťanským zásadám vedenú politiku.
Od nekresťanov nedostanú tak veľa hlasov, aby sa preplazili do parlamentu.
Nekresťania budú mať dosť roboty, aby tam postrkali všetky svoje 3 liberálne strany.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Strany súčasnej vládnej koalície

by predstaviteľom tzv. opozície mali zaslať množstvo kvetov a poďakovať im tak, že existujú.

Už dávnejšie som písal, že pri takejto "opozícii" je radosť vládnuť.

Smer - SD, SNS, Bugár a spol. už na predvolebnú kampaň v podstate nemusia vynaložiť ani euro. Vzájomné sebapožieranie "opozície" je dar z "nebies".

Igor Matovič je iba fragmentom celku, ktorý (ako inak) by bez mentálne rozhádzanej voličskej základne nemohol "fungovať".

A čo popriať budúcej vládnej koalícii Smer - SD, SNS a spol? Nech si len pekne užívajú luxus, ktorí sme im dopriali a vo voľbách 2020 ešte doprajeme. Nech zveľaďujú svoje statky, nech sa zabávajú na nekonečných žúrkach, nech sa vykúpu v tom najlepšom šampanskom. Nech len pekne ďalej zarábajú peniaze na rečiach o chudobe, na rečiach o nebezpečenstve "liberálneho šialenstva", bez ktorého by sa im o slobodných voľbách mohlo iba snívať.

Albert Einstein svojho času povedal: Ľudská hlúposť a vesmír sú mekonečné. Len v tom druhom prípade si nie som celkom istý.

A tiež dodal: Kto chce byť členom ovčieho stáda, musí sa stať ovcou.

Albert, v prípade SR sa stádečko utešene rozrastá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

TO S TÝM AJNŠTAJNOM...

...by som rád uviedol na pravú mieru, ono sa to udialo tak, že

najprv vyhlásil, že Kto chce byť členom ovčieho stáda, musí sa stať ovcou,
následne dodal, že Ľudská hlúposť a vesmír sú mééékonečné. Len v tom druhom prípade si nie som celkom istý,

potom napísal americkému prezidentovi Franklinovi D. Rooseveltovi v liste (známy ako Einsteinov-Szilárdov list[12]), že Nemecko pravdepodobne vyvíja a vlastní „bombu nového typu“[13] a varoval, že USA musia zintenzívniť výskum v tejto oblasti,
Neskôr Einstein (spolu s Albertom Schweitzerom a Bertrandom Russellom) bojoval proti zneužívaniu atómovej energie na vojnové účely a bol za zákaz atómových zbraní,

a keď s tým všetkým skončil, tak šiel domov,
kde nakázal svojej manželke Elze, pričom Elza byla Albertovou první sestřenicí z matčiny strany a druhou sestřenicí z otcovy strany,
aby ho pri práci nerušila hlasným hovorom.

ZDROJE:
Vy, Habr, ďalej CZ a SK wiki
a https://www.topky.sk/cl/13/170...
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

taky smiesny blog..
Citujee Palka, Figela. Aku maju podporu u volicov?
ze politika Hlinu odradi volicov KDH? Ktorych volicov? Tie 4,8% r.2016) alebo 7,5% (r.2020)? Ktore cislo je vacsie? Ste si isty, ze to cislo by nebolo 2,8% ak by pri kormidle zostala klika z roku 2016??
Ved dajte hlas Matovicovi, ak je vam j(mnozne cislo) jeho politika blizsia. Alebo chcete urcovat politiku KDH? Tak prihlaste sa o priame clenstvo, o lidersrvo. A spravte rovnaky obluk ako Vasecka (dalsi smiesny chlapik).
Rozdiel medzi vami a Hlinom je ten, ze vam zalezi na "osude" KDH, kym Hlinovi zalezi na osude Slovenska.
Keby byvalemu vedeniu KDH zalezalo viac na osude Slovenska a nie na sluzobnom byte v Starom Meste, ci na vymene manzelky za slusnu milenku, tak by mohlo byt KDH v parlamente. No aj v minulosti zalezalo politikom na osude KDH do takej miery, ze z nej odisli. Vsak pan Palko a i.
A pointa na zaver. Kolko by ste chceli aby malo KDH percent, ked vasa politika oslovuje mizive percento ludi? Bez Hlinu by ste nemali ani 7,5%. Dalej, rada aby KDH spolupracovala radsej s programovo blizkymi stranami je tiez smiesna. Ktore strany mate na mysli?? Kuffovu, ci Skripekovu? Blazni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Taký smiešny príspevok.

Vraj:"...Hlinovi zalezi na osude Slovenska."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Velmi pekne zhrnuté, plne súhlasím. Stručne som to zhrnul v odpovedi Slávikovi22.
Nikdy som nevolil KDH, ale Hlinovi držím palce.
Samozrejme mám určité výhrady k niektorým jeho krokom, ale v súčasnosti asi bohužiaľ nie je na Slovensku žiaden popredný politik, ku ktorému by človek nemal nejaké výhrady.
To, že Hlina zachránil KDH z úplnej mizérie a priviedol ich naspäť do hry, nevidí iba slepý.
Kam priviedli KDH ortodoxní KDH-ci , /Palko,Hrušovský, Fígel/ sme videli v minulých parlamentných voľbách, bohužial zaspali v 20. alebo možno aj v 19. storočí. Ale svet sa mení, či sa nám to páči alebo nie.
/
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

..to nie je o zaspatí..to je o tom,že napr. Palko ako MV robil prieky napr. Jozefovi Śatekovi vo vyšetrovaní privatizačnych podvodov z čias mečairizmu..napriek tomu,že Dzurindova koalicia mala plne usta rečí ako porazili mečiarizmus..tak ako neskor Fico deklaroval,že nema rad finančné skupiny ako koza nož ...slovom Gorila ako vyšitá.. NEschopnosť sa postaviť k problemu cez Dostojevskeho prizmu : Zločin a trest" .. to je hlavny dovod prečo KDH išlo ku dnu..volič ma dobru pamať..
.P.S. stačí si spomenuť napr. aj ako na 1-om sneme VPN Fedor Gal brzdil Budaja v snahe vysporiadať sa s prednovembrovymi zločinmi..stale sa točíme v jednom kruhu..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Šátek vyvolával vojny v polícii

Bolo o tom veľa verejne popísané. Šátek bol intrigán /viď. prepis Gorila Šátek- Žiak/ vyvolával vojny v polícii, keď sa Šátek postavil aj voči Spišiakovi, Palko sa postavil na stranu Spišiaka a intrigána Šáteka odvolal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To sú tie paradoxy

Palko nie je od roku 2008 členom KDH , nekandidoval za KDH ani v roku 2010, 2012 a už vôbec nie v roku 2016, ale napriek tomu je zodpovedný za výsledok v tých voľbách.

Hlina ešte KDH nijako nezachránil a je naozaj otázka, či nie je len Dankovsko-kotlebovsko-Harabínskym trojskym koňom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

KDH má ešte čas Hlinu vymeniť

KDH by malo Hlinu vymeniť na mimoriadnom sneme. V opačnom prípade Hlina do volieb KDH potopí. Kiska a Matovič mu stranu rozoberú na súčiastky.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jozef Sitko: Čo uniklo médiám v kauze Glváč? 8 848
 2. Monika Kozelová: Rozmohl se nám tady takový nešvar... Na štátnom. 5 039
 3. Július Kovács: KEĎ SA MI PENTA VYHRÁŽA 2 198
 4. Helmut Posch: Mesto bordelu a fantastického čaju - Kutaisi (GE & ARM 1/5) 2 028
 5. Martin Foto Potočný: Keď sám si zatlčie posledný klinec, pohltí ho Hlina 1 582
 6. Věra Tepličková: Threema? 1000 a jedna noc po slovensky. 1 484
 7. Slavomír Kinik: Už len 50 dní prosím nezabudni že sa blíži deň keď zazvoní zvon a tam stáť bude On 1 337
 8. Rudolf Pado: Diagnóza Rattaj 1 198
 9. Daniel Schikor: V kraji drevených kostolov 964
 10. Transparency International Slovensko: Podnikať so štátom sa súkromníkom opláca. Pozrite sa, komu najviac. 874

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Morálňí kódex budovatela kapitálokomunizmu
 2. Milan Lacúch: Choromyseľnosť rozumu nemá hraníc! Katastrofická vízia!
 3. Sonya Haraszti: Bez sexu tri roky. Prečo mladé ženy nemajú sex?
 4. Július Kovács: KEĎ SA MI PENTA VYHRÁŽA
 5. Štefan Vidlár: Politik je nahý!
 6. Július Kovács: Prečo neverím prieskumom? Môžete si zahlasovať!!! FB prieskum, nikoho neovplyvňujeme.
 7. Ján Popovič: Rovnica úspechu
 8. Martin Zibrin: Merateľné výsledky vo vzdelávacích projektoch
 9. Andrea Fuglíková: Gaslighting: forma psychické manipulace a citového vydírání
 10. Juraj Gašpárek: V kostiach jar

 1. Végh vyhral najočakávanejší súboj MMA. Vémolu poslal k zemi už v prvom kole
 2. Päťdesiat čoskoro za smrť, písal Kočner dve hodiny pred vraždou Kuciaka
 3. Šéfka Súdnej rady preveruje majetky podozrivých sudcov. Sama žije v luxuse
 4. Šokujúce: TA3 nie je spravodajská televízia (píše Samo Marec)
 5. Odhalili novú Škodu Octavia. Všetko, čo o nej potrebujete vedieť
 6. Dobré ráno: Kočner sa po vražde Kuciaka rehotal
 7. Najväčšie sklamanie novembra? Dubček, hovorí biskup Malý
 8. Našli myšieho jeleňa. Vyškrtnú ho zo zoznamu hľadaných druhov
 9. V autoškole vybavovali vodičáky bez výcviku, stopla ich NAKA
 10. Tvárou zmeny môže byť Kiska

 1. Rada prokurátorov: Ak sa potvrdí konanie advokáta Paru, musí skončiť
 2. O odbornosti vyjadrenia doktora Záhumenského: Odborne zlyhal a na svojom mieste nemá čo robiť
 3. Progresívny zdrogovaný jednorožec a iné potratové absudrity: Progresívna gynekológia
 4. Feministky odňali váhy života a smrti Desatoru a prisúdili žene
 5. Sudcovia sa spriahli s Kočnerom, hoci majú ísť príkladom. Harabinovi pohrobkovia v Threeme
 6. Dorabovať a zmiznúť. Tunel v tuneli Višňové
 7. Gynekológ Mikolašík v TA3 upozornil, že prednosta Záhumenský sa vyjadril neodborne
 8. Prokurátor Šanta: Keď som stretol Kočnera, prešiel som na druhú stranu ulice
 9. Ne Milujem takéto Slovensko .
 10. Košické Hanusove dni 2019: Vladimír Palko, Levy prichádzajú v doplnenom vydaní

Už ste čítali?