Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sulíková družina (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

SaS a jeho predseda ...
Nedivím sa revolte skupiny okolo Galka. Delenie v SaS je na pokračovanie akoby nejaký TV seriál. Žiaľ, v súčastnosti väčšina TV seriálov a to nehovorím o tých tureckých nemá žiadnu umeleckú hodnotu a takú istú známku by si zaslúžilo aj SaS pod vedením Sulíka. Galková skupina správne vyhodnotila úhybný manéver Sulíka, keď zvolal mimoriadny snem strany ešte pred voľbami. Malo to zrejme dva dôvody : prvý ten, že sa Sulík obával narastajúceho vplyvu Galkovej skupiny vo vnútri strany a ten druhý, že si tak chcel v prípade neúspechu vo voľbách zabetónovať svoju funkciu aj po voľbách, keďže na riadnom sneme v roku 2020 by zrejme potom neobstál. Z diania v strane SaS nemá ich volič pred voľbami dobrý pocit a verbálne vyjadrenia Sulíka o potrebnej vnútornej jednote sú neúprimné a alibistické. Akékoľvek trieštenie v SaS nepodporuje verejné prísľuby Sulíka, že je pripravený vstúpiť do vlády a dokonca ju aj viesť, ako aj to, že je najvyšší čas vystriedať súčasnú vládnu koalíciu, ktorá iba klame a rozkráda náš štát. Tých zlodejov a zlodejíčkov by sa našlo snáď v každom politickom subjekte. V Smere - SD je možno preto najviac, lebo už príliš dlho vládnu a vedenie strany dostatočne dobre nedokázalo ustrážiť nelegálne aktivity niektorých svojich členov. Nie som žiadnym priaznivcom tejto strany, ale zároveň bez mučenia musím priznať, že Fico aj Danko mali a majú pravdu v tom, že si človek nedokáže dosť dobre predstaviť fakt, že by novú vládu mali tvoriť politické subjekty liberálneho zamerania, ktoré svojou ideológiou priamo ohrozujú doterajší charakter štátu - kresťanský, národný a sociálny. Ale ako vždy, vo voľbách budú rozhodovať občania - voliči a nie málo presvedčivé výsledky prieskumov preferencií politických subjektov rôznych agentúr, keď niektoré mali priame zadanie od politických subjektov hlavne liberálneho smeru a preto sa dajú celkom poľahky takéto pochybné prieskumy spochybňovať. Veľmi to pripomína platenú reklamu. V tomto smere sa prikláňam k názoru Danka, že by sa mali takéto aktivity podchytiť vhodnou zákonnou normou. Ak má SaS a ostatné politické subjekty liberálneho zamerania taký veľký záujem o všeobjímajúcu slobodu, prečo nevyvíjajú žiadnu aktivitu na zmenu volebného zákona, ktorý svojim obsahom už dopredu robí voľby málo slobodné.
jozef slávik22
<< < 1 2 3

 

Prvá časť je bravúrna, ozaj pekná analýza pomerov v strane SAS. S druhou časťou nesúhlasím. A odmietam zásah do súčasného volebného systému.
 

 

mimoriadny snem mohol byt/ este stale moze byt zvolany aj po volbach (vid stanovy), ci uz po neuspenych alebo trebars aj uspesnych - ake teda zabetonovanie ?
stacilo nateraz akceptovat vysledok hlasovania a narastat vplyv nadalej.
 

... doterajší charakter štátu

krestansky?
"Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo."

národný?
"Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo."

sociálny?
"Hospodárstvo Slovenskej republiky sa zakladá na princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky."

Socialny štát je synonymom pre štát blahobytu, uznaj, že k tomu máme ešte sakramentsky ďaleko. My sme dnes tak maximálne štátom populistického vymýšlania sociálnych balíčkov a nie štátom, kde by sa uplatňovala sociálne a ekologicky orientovaná trhová ekonomika.


Na svoj názor máš celkom iste právo, aj na jeho slobodné prezentovanie, len by nebolo od veci držať sa faktov a nie výmyslov. Tvoj komentár k dianiu v SaS sa tiež asi o žiadne fakty neopiera, či? Vlastne mi ani nie je jasne ako si sa k tomu dopracoval? Dedukciou, indukciou? A akej "vhodnej zákonnej norme", čo mala vzniknúť v Dankovej hlave, to vlastne píšeš?
 

...

Mojou výhodou je fakt, že som nikdy nebol a nikdy nebudem členom žiadneho politického subjektu. To mi dáva skutočnú slobodu môjho myslenia, lebo nie som viazaný žiadnou straníckou disciplínou. Preto sú moje úvahy priamočiare a nenadbiehajú žiadnej ideológii, lebo som presvedčený demokrat. Za úchylku nepovažujem to, že som zarytý odporca boľševizmu a všetkých zločinných ideológií vrátane komunizmu, fašizmu či nacizmu a v poslednej dobe celosvetovému šialenstvu v podobe nezdravého liberalizmu. Preto som presvedčený vlastenec a ako veriaci katolík nemôžem inak, ako byť priaznivcom všetkého, čo umožní ľuďom žiť ako ľudia. Takým sa hovorí, že sú ľudovci a ja sa k nim hrdo hlásim. Iba tradície dokážu k sebe pútať životaschopných. Voľnomyšlienkári toto nikdy nepochopia, lebo ich k rodnej zemi a tradíciám nič nepúta.
 

to všetko

je fajn a nemám dôvod ti v tom protirečit. Len škoda, že na tie moje otazky si odpoveď nenapísal ...
 

Amatér ...

Niečo iné je chcieť a niečo iné môcť. Demokracia nie je určite ten najlepší spôsob ako vládnuť. Môj ideál je blízky priamej demokracii, ktorá by určite dokázala odveký sen ľudstva po živote v dostatku a bezpečí naplniť. Že sme krajinou kresťansky orientovanou vychádza už priamo z Cyrilo - Metodejských tradícií, čo je aj základom kresťanskej Európy, ktorú nám zanechal Karol Veľký - Karolman, síce vieru rozsieval mečom, ale taká bola vtedy doba. Ak nemá niekto úctu k tomu, čo nám zanechali naši predkovia, neváži si ani históriu svojho národa a teda si nemôže vážiť ani prítomnosť a ani budúcnosť. Aj v podmienkach trhového hospodárstva by si mohli ľudia zachovať úctu k ľuďom a usilovať sa o to, aby sa mal každý dobre. Je vždy lepšie urobiť niečo ako neurobiť nič. Bez obáv, ani mne nie je jedno, že sa nožnice medzi bohatými a chudobnými stále viac a viac roztvárajú. Určite by sme sa mohli mať lepšie ako sa máme, ale o všetkom rozhodujú ľudia vo voľbách a asi im je jedno, že sa od novembra 1989 podnes rozkradlo z kedysi spoločného majetku cirka 1, 8 bilióna vtedajšej meny, čo predstavuje v prepočte cirka 350 mld. Eur. O čo by sme boli ďalej, keby sa neklamalo a nekradlo. Ak by niekto našiel čistého politika bez akýchkoľvek káuz či kauzičiek, bolo by to určite na nobelovú cenu. Ale ako sa hovorí, každý národ má takú vládu, akú si zaslúži. Či za totality, alebo i v súčastnosti sú za všetkým iba ľudia, a to či už dobrí alebo zlí. Ak ale aj takých, čo nás niekoľkonásobne sklamali dokážeme stále zvoliť za svojich zástupcov, potom sa nedivme, že sa nachádzame v takom spoločenskom a politickom marazme. Dobrým, či skôr zlým príkladom bola aj dnešná relácia Na telo na TV Markíza, keď slovný súboj medzi Matovičom a Hlinom ukázal v plnej nahote akí a čo sú vlastne naši politici. Preto som toho názoru, že systém, ktorý u nás v súčasnosti funguje nie je zlý, iba sa zle uplatňuje a preto by sa mali nedostatky pomenovať a riešiť a nie ako u liberálov pod zámienkou zásadných zmien meniť charakter štátu, ktorý či sa to niekomu páči alebo nie je doteraz kresťanský, národný a sociálny. A ešte k tým populistom. Je vrcholne smiešne takto nazývať tých, čo chcú niečo dobré pre ľudí spraviť, zrejme si takýto vykladači demokracie neuvedomujú, čo vlastne výraz " populi " v skutočnosti znamená - ľud. Potom takéto označovanie by malo tých, čo sú takto nazývaní vlastne napĺňať pýchou, pretože sú vlastne označovaní za ľudovcov, ku ktorým sa hrdo hlásim aj ja. Nezvyknem opakovane ľudí presviedčať o svojej pravde, pretože viem že existujú aj takí, ktorým sa nedá nijakým spôsobom dôvodiť.
 

kresťanský, národný a sociálny - áno

Tento štát skutočne je taký, aj keď mi to necítime vinou istej relativity vnímania.
Za kresťanský charakter možno považovať, že vychádza z kresťanských tradícií. Rešpektuje ich aj ateista. Príklad? Nemáme napr. mnohoženstvo, ktoré je normálne v desiatkach iných štátov. Alkohol je legálny, hašiš nie.
Národný charakter je zrejmý už z názvu. Máme štát slovenského národa, ktorý dáva férový priestor aj možnosti menšinám. Ale vždy sú to menšiny pri štátotvornom národe.
Sociálny štát nemusí zaručiť blahobyt, musí však mať záchrannú sociálnu a zdravotnú sieť. To máme.
 

so Sulíkom nepohne nikto

Ak s ním chce niekto vykývať, treba upozorniť, že naňho neplatia argumenty o preferenciách. Má totiž zásadnú skúsenosť, že pred minulými voľbami sa im ukazovalo 6 % a reálne získali 12. Sulík je momentálne nasmerovaný, urobil poriadok a ide ďalej do volieb s klapkami na očiach, ako povedal v jednom rozhovore.
https://www.konzervativnyweb.s...
 
Hodnoť

 

P.S. Aj ked novsie sa priostruje liberalno-konzervativny spor a do toho este vstupili aj fasisti.
 
Hodnoť

 

zvlastne.. uz tri tyzdne citam ako robi sulik chyby ale este ani jediny krat som necital konkretnu vytku, aby volic sam mozhol zhodnotit ci je sulik autokrat, alebo ma len hlupych podprecedov.
 
Hodnoť

Pochmúrne progresívny kompilát.

Autor nevie, netuší, nevidí ale nutkanie má tak nestranne iných hodnotiť.
Text škoda komentovať, ale predsa len mám na autora jednu otázku

Vychádzajúc z tohoto:
"Niežeby sa nám všetkým bolo potrebné starať sa do vnútorných problémov strany SAS,"
mohol by autor odpovedať, koho to všetkého, že hovorca je?
 
Hodnoť

Preferenčné hlasy sú zrkadlom strany

Ak má Sulík niekoľkonásobok Galka tak snažiť sa ho nahradiť - poslať do dôchodku - odstaviť je problém,
pre toho kto s tým začne ...
To je opravdivý obraz kandidáta strany, ktorý mu vystavia voliči. Bloger napísal úvahu, ale rozhodnú voliči ! Tí čo píšu že boli voličmi už nebudú, zase pribudnú iní, ktorý neboli a budú ... Žiadna strana ktorá na na špici kandidátov do parlamentu navzájom rozvadených stráca šancu na slušný výsledok.
Odišli aj väčšie esá ako Krajcer a čo dokázali ? výsledok 0,6% vo voľbách ... Droba to rýchlo pochopil vrátil sa dnes je županom ...
___
Nemocnicu bude potrebovať skôr - neskôr každý, iba niektorí možno nie, lebo pôjdu priamo na druhý svet ! Ak si väčšina čo bude potrebovať lekárov a funkčné nemocnice zvolí §merákov, harakterov, alebo národné §traky nech si potom §meráckych doktorov-straníkov na vykonanie operácie alebo tak kvalifikovaných doktorov ako Kapitáňyi-úr s jeho rigorózkou či béla s harakterom !
12 rokov birmovaného Hranola a Paško-zdravotníctva, s Drukerom čo vytváral akože obraz reformy, s cieľom od*bávať ľudí pred voľbami, že sa to ide zlepšiť k ideálnemu stavu na konci vlády bandy vykrádačov v zdravotníctve = ficoidov !!! Tomu ak nejaký tĺk uverí ... tak po prvom pobyte v čakárni na odborné vyšetrenie možno vytriezvie ...
 

Errata: KAŽDÁ STRANA

nie žiadna ...
 
Hodnoť

 

Toto sa stáva často, že emócia je silnejšia, ako pragmaticky prístup. Každý si môže slobodne vyjadrit svoj názor. Tento blog však viac hovorí o autorovi a jeho nastavení. Argumentácia prifarbená posmesnymi poznámkami stráca na presvedčivosti a nezaujatosti autora. Menej je niekedy viac.
 
Hodnoť

Som volic. Permanentny.

So zatatymi zubami.

Lebo nevolit (aj ked je to legitimne a nikomu to nevycitam) pre mna znamena, ze musim napriklad v krcme pri pive drzat hubu, nemam najmensie pravo kritizovat pomery. Aj ked mozno po dvoch rokoch poviem, chlapi, mylil som sa.
Alebo, dobre to robia, su frajeri.

K teme (panske huncutstvo).
Ano, volil som SAS. S tymi skripajucimi zubami. Koho budem volit v tychto volbach, este neviem. Stale to "kvasi". Preto citam, sledujem diskusie. Pocuval som rozhovor aj so Sulikom, aj s Galkom.
Moj pohlad, vysostne subjektivny.
Sulik mi daval hlavu aj patu.
Galko za polhodinu z mojho pohladu sa len vykrucal a nepovedal NIC.

A druha vec.
Akykolvek boj, vnutrostranicky nevynimajuc, je suboj strategii. Cize ked konam, musim vidiet par krokov dopredu. A trebars poznat stanovy vlastnej strany. Zvazit, co nechat v "kuchyni" a co medializovat.
Ale ak vysledok "strategie" je totalna porazka, svedci to hodne aj o strategoch.
Co sa ale tyka sucasnosti a nijako by som to nespajal s minulymi zasluhami skupinky Sulikovych oponentov napriklad pri odhalovani korupcie

Co vobec neznamena, ze som "svedok Sulikov". Opakujem, pojdem volit. Je otazne, ci Sulika. Jedno viem, zasa budem "skripat chrupom". Ale nad akym volebnym listkom...(?)

Uz len na okraj. Fakt ti, co vycitaju Sulikovi jeho v diskusiach prezentovany nazor na "vselico zadarmo" si myslia, ze keby to chvalil do neba, prejde k nemu co len jeden Ficovolic?

Mnozina jeho potencionalnych volicov predsa chape, o com (hoci neohrabane) hovori.
Bavime sa o cca 5-8 percentach z tych, co pojdu volit (cize realne este o mensom percente). Tych druhych 22 percent nazor nezmeni, ani keby ich idol v priamom prenose znasilnil mnisku... Ved konspiracie.
 
Hodnoť

Vidím tu veľa vyplytvanej energie

Netrúfam si tvrdiť, že poznám vnútorné deje v SAS, ani som sa o to dosiaľ nesnažil a iba so zaťatými zubam som volil SAS aj po „raňajkách s Kočnerom“. V nádeji, že sa tam udeje nejaká sebareflexia, a že trebárs ten Galko prevezme zodpovednosť a vyvedie celú partičku zo srabu. Veď namiesto očakávateľných 15% to takmer nestačilo ani na parlament. Vtedy, teda v pravom čase, nikto v SAS nenašiel dosť chlapov na zmenu a po dlhšom hĺbaní som došiel na to, že veď Sulík by ich mohol vyhnať zo zeleného domu s holými zadkami a možno by to dopadlo ako za I. republiky, keď sa socdemáci museli handrkovať s komunistami tiež o svoj dom. Dom - ne-dom, nič sa nestalo a Ficove škandály vyhnali preferencie SAS až neuveriteľne vysoko, pravdaže iba do chvíle, keď sa začali vyjavovať iné možnosti.
Dnes som si prečítal, že tak ako bola za rozkladom The Beatles stála vraj istá Yoko Ono, aj za rozkladom SAS by sme vari mohli nájsť istú ženskú. To je rovnaký blábol ako ten o Yoko. Je to jednoducho tak, že SAS od samého začiatku spájala skúr negatívna idea (ani jeden bývalý komunista) než čosi pozitívne. A to negatívne (nie vlaky zadarmo, nie umelecké fondy a pod.) stále prevažuje.
Mal som to šťastie navštíviť (na osobné pozvanie) debatu s pánom Sulíkom v zmienenom zelenom dome. Vôbec ma neprekvapilo, že ani z prítomných pritakávačov nevyliezlo nič o tom, čo by malo byť.Iba dvaja dôchodcovia (vrátane mňa) sme si trúfali nesmelo podotknúť, že SAS by nás nemala úplne odpísať. Isteže, SAS nie je populistická strana a nemala by nám nič sľubovať, ale ja vážne netuším, čo sľubuje iným a už vonkoncom nechápem, ako chce niečo riadiť po voľbách...
 

<< < 1 2 3

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Keď Dobroslav drží Čižnára za gule. 1 261
 2. Dušan Koniar: S Maďaričom prišiel o prezidentský palác, s Blahom o dôstojný pomník 1 047
 3. Café Európa: Komu slúži očkovanie? 1 021
 4. Jana Venhartová: Dátum minimálnej trvanlivosti a dátum spotreby na potravinách 747
 5. Michal Lukáč: List pre voliča kotlebovcov 482
 6. Michael Achberger: Metabolické typy: takto vám pomôžu lepšie sa stravovať 443
 7. Maroš Chmúrny: Najhorší hriech Smeru 425
 8. Mišo Šesták: Keď vás predbehne zúrivý trabant 416
 9. Juraj Hipš: Čo prezradilo medzinárodné testovanie o ministerke školstva 390
 10. Lórant Kulík: Umelecká inšpirácia: (Ne)známa zelenina, ktorá pripomína fraktály zaujala aj matematikov 364

Rebríčky článkov


 1. Janka Nalevankova: ADVENT
 2. Štefan Vidlár: Hry pod lipama a iné boje
 3. Július Kovács: Keď Dobroslav drží Čižnára za gule.
 4. Martin Žilinčík: Krotitelia mozgov
 5. Jozef Kovalík: Vrakom
 6. Alojz Baránik: Rozhodovanie o väzbe obvinených v kauze TIPOS hovorí veľa o našom súdnictve
 7. Milan Lacúch: Kristus nemal rád hriešnikov!
 8. Štefan Vidlár: Staré auto
 9. Ján Slovák: Škola tretieho tisícročia
 10. Michal Lukáč: List pre voliča kotlebovcov

 1. Traja obvinení v kauze výbuchu bytovky idú do väzby (minúta po minúte)
 2. V Ostrave zomrelo po streľbe šesť ľudí. Minister ocenil prácu polície (minúta po minúte)
 3. Po výbuchu v Prešove obvinili troch ľudí zo všeobecného ohrozenia (minúta po minúte)
 4. V košickom paneláku unikal plyn. Hasiči urobili opatrenia
 5. Prešov rozdelí všetky peniaze zo zbierok ľuďom, práce zaplatí štát (minúta po minúte)
 6. V Bratislave zomrel ďalší cudzinec, zrejme po bitke
 7. Ukázali zničený interiér vybuchnutej prešovskej bytovky (fotogaléria)
 8. Vlastníci súhlasia so zbúraním zdemolovanej bytovky v Prešove
 9. Útočník hrozil v centre Košíc nožom, polícia ho postrelila
 10. Američania zmrazili Kočnerov majetok, Visa mu zruší platobné karty

 1. Ján Benčík: Utáraný „sopliak“ Blaha o špeciálnom prokurátorovi
 2. Lukáš Kyselica: Mafia sa infiltrovala do polície, prokuratúry aj na súdy
 3. Ako Hlina s Matovičom vytrvalo potápajú vlastné strany
 4. Opozičný líder Kiska v politickej relácii Na telo porazil premiéra Pellegriniho
 5. Blaha: Prokurátor Honz, ktorý obžaloval Fica je obklopený najextrémnejšími liberálmi
 6. Blaha už nie je len internetový troll, ale aj Pellegriniho hanba
 7. USA zasiahli proti Kočnerovi, zmrazili mu financie - SME
 8. Mafia nám ovládla štát. Neznesiteľná podobnosť vraždy novinárky na Malte so Slovenskom
 9. Blaha a dezinfoweby šíria klamstvá o prokurátorovi, ktorý dal obviniť Fica
 10. Poslanec Blaha, hanbite sa

Už ste čítali?