Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zmiešané manželstvá: Príbeh Gabriela a Neila (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

To je ten problém
Neovládaš zákony a ešte si ich odmietaš naštudovať. Žiaden lekár bez súhlasu pacienta (svojpravneho, plnoleteho) nesmie podať informácie o jeho zdravotnom stave nikomu. Teda ani manželovi. Takže ak ti dal niekto bianco šek je to jeho vec. A je to úplne v poriadku. A nie ja taký papier nemám, lebo moja manželka je svojpravna a o svojom zdravotnom stave si rozhoduje sama a nepotrebuje ma k tomu. Takže ešte raz o akú diskrimináciu sa jedná? Alebo požaduješ napravo, ktoré nemá nik iný?
Lotova zena
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tu ma z materialu min. spravodlivosti

Práva lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych ľudí
Východiskový materiál do Celoštátnej stratégie ochrany a podpory Ľudských práv v Slovenskej republike

Keďže páry rovnakého pohlavia nemajú možnosť v SR uzavrieť manželstvá ani registrované partnerstvá, nemajú upravenú celú škálu práv a povinností, ku ktorým je im znemožnený prístup.26 Zá
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Celá škála až sa ti

Nezmestila do príspevku.
Takže nevieš nič konkrétne napísať v čom si akože diskriminovaný?
Ale aj keby si niečo neznesiteľné našiel, čo neobsahuje spojenie osoba v spoločnej domácnosti. Tak stačí iniciovať zmenu zákona a bez problémov to súdruhovia poslanci schvália.
Inak očakával som, že naozaj máš niečo naozaj reálne a presvedčíš ma.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

sak sa pytaj na ministerstve spravodlivosti, ked si taka horliva.
Ale ja ti naznacim ako by to malo byt v tejto dzamiharii bez diskriminacie niektorych:
napr. zakon o rodine by mohol zacinat nasledovne:
§1 kazdy ma pravo rozhodnut sa zit vo zvazku s inym clovekom
§2 takyto zvazok sa nazyva rodina
§3 rodina moze byt:
a/bezdetna
b/ s vlastnymi detmi
c/ s osvojenymi detmi
§4 vsetky rodiny su si rovne v pravach a povinnostiach
§5 niektore typy rodin v sulade s celostatnou rodinnou politkou moze
stat zvyhodnovat roznymi formami

atd.

tito sudruhovia poslancio neschvalia nic, co by sa krizilo s chromikovsky cernoknaznickymi predsudkami! nato si pockame na novych panov
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Povazujes zakon zakazujuci sobasit sa matke so svojim synom za diskriminacny?

Ulohou statu nie je legalizacia zvazku homosexualov, incestarov, nekrofilov alebo pedofilov. Ulohou statu je vypracovanie vedecky preukazanej terapie pre takychto ludi, aj ked na zaciatku bude mat uspesnost mozno iba 20-30%.

Homosexualita je rovnako porucha ako incest, zoofilia, asexualita, nekrofilia alebo pedofilia. Zdrave jedince sa orientuju vylucne na sexualne zrelych jedincov opacneho pohlavia, ktore nie su ich pokrvnymi pribuznmi.

Ak sa jedinec orientuje na:

-sexualne nezrele osoby (pedofilia)
-svojich pokrvych pribuznych (incest)
-osoby rovnakeho pohlavia (homosexualita)
-zvierata (zoofilia)
-nic (asexualita)

tak ma poruchu sexualnej orientacie.

Tym ze WHO vysktrla homosexualitu zo zoznamu poruch, sa homosexualita rovnako nestala zdravou sexualnou orientaciou, ako ani incest alebo zoofilia by sa nestali zdravou sexualnou orientaciou, keby ich vysktrli zo zoznamu poruch. Tieto sexualne orinetacie by ostali nadalej poruchami, rovnako ako aj homosexualita ostava poruchou sexualnej orientacie.

Ulohou statu nie je legalizacia parov investarov, zoofilov alebo pedofilov, ale zabezpecenie dobrovolnej terapie pre ludi s takymito poruchami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zakon o rodine moze mat x paragrafov, mozes kludne pokracovat a dat tam paragraf, ze matka si moze vziat syna
kde si prisiel na to ze ulohou statu nie je legalizacia vztahu homosexualov? tie ostatne pripady, ktore su trestne nebudem komentovst!
si ma rozosmial ze stat ma vypracovat vedeku terapiu! to myslis ako hitlerove zdravotne vyskumy?
tie nezmysly na konci opakujes este raz, aby si dlzkou svojho infantilneho prispevku vzbudil pozornost?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prečo sa mám pýtať na ministerstve spravodlivosti? Ty si tvrdil , že existuje nejaká diskriminácia. A nedokážeš mi po niekoľkých príspevkoch uvbiesť nejakú, ktorá by bola aktuálna.

Čo rozumieš pod pojmom zväzok? Ak žijú spolu v jednej domácnosti?

Bezdetná rodina je oxymoron. Rodina je od slova rod. Ak rod nepokračuje tak nemôžeme hovoriť o rodine.
Podľa tvojich paragrafov by aj traja študenti na priváte či robotnící na spoločnom podnájme by boli nazývaní rodinou. A posledné dva paragrafy si odporujú.

Miesto infantilých atakov už konečne napíš v čom máš problém? Alebo si len politický homolobista?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to povedz bezdetnym manzelstvam ze nie su rodina s rodiny co vymreli boli co?
a nechcela si uz prestat somnou debatovat?
problem mam v tom ze nemozem oficialne zit v pare tak sko sa zije v civilizacii
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No a čo ako? A neviem ani čo si chcel napísať. Kto vymrel ?
Nie nechcel som . prečo sa pýtaš? Čakám stále, že mi už konečne prezradíš tú strašnú diskrimináciu.
Takže nejedná sa o diskrimináciu, ale len o tvoj pocit, že keď ti dá niekto niekde štempel a bumážku tak budeš mať pocit, že si oficiálne uznaný ?
Na to naozaj nepotrebuješ nadpráva.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

autor/ka

to ma v hlavie riadne zmiesane. je neuveritelne v akej paralelne realite zije tato neomarxisticka progresivisticka svoloc. Delusional: characterized by or holding idiosyncratic beliefs or impressions that are contradicted by reality or rational argument, typically as a symptom of mental disorder.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

autorka?
ty myslis urtite tych dvoch! lebo tvoja kostolna zmiesanina vtvojej hlave ti neumoznuje dostat tam nieco ine
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na Novom Zélande

nie je možný verejný rasiszmus? Ale je, ale musí byť protibelošskí. Môžeš im nadávať do belošských rasistov, bielych supremacistov, bielych privilégiách a bielej vine.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

co si kazdy robi doma je jeho vec a co maju na novom zelande nech ostane na novom zelande , nie kazdeho taketo nechutnosti zaujimaju, taketo clanky by mali byť v samostatnej sekcii
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

skusim ti poradit: ak nieco nechces citat, tak to necitaj...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A co by si robil, keby tvoj syn alebo dcera sa zaujimali o osoby rovnakeho pohlavia? Urcite by si ich pre take nechutnosti vyhodil z domu a vydedil, fuj, co si to dovoluju, este ti kazit dobru povest u susedov a v krcme...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pise sa aj o slovenskej dzamahirii a clanok je venovany hlave tebe a tebe podobnym!takze je dobre, ze si ho precital, len keby si este aj porozmyslal
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V tomto prípade nejde o problém samotnej migrácie keďže ide evidentne o inteligentného človeka, ktorý je ochotný naučiť sa jazyk svojej novej "domoviny", aktívne pracovať a nebyť na obtiaž sociálnemu systému - na rozdiel od masovej ekonomickej migrácie z Afriky a Blízkeho východu najmä do Nemecka kde títo ľudia v neúmerne vysokom percente parazitujú na sociálnom systéme (čiže nepracujú), nechcú sa naučiť nemecký jazyk, vytvárajú homogénne getá či zaberajú mestské štvrte (Turci, Albánci, atď.) a navyše sa ju ešte snažia pretvoriť na svoj kultúrno-religiózny obraz. Aj na tomto prípade sa ukazuje, že individuálna migrácia v obmedzenom rozsahu (s dôrazom na právo výberu krajiny komu umožní zostať a koho po nesplnení stanovených kritérií vyhostí) nemusí byť problémom nakoľko je zvládateľná a starostlivo overení migranti tak nie sú záťažou pre jej sociálny systém. Na rozdiel od toho masová ekonomická migrácia, ktorej sme v súčasnosti svedkami vo vzťahu k EÚ (najmä Nemecko, prípadne Švédsko) je jav negatívny, neželaný a v dlhodobom horizonte vedúci ku kolapsu krajiny vo viacerých rovinách.

Treba však sme.sk a Lige za ľudské práva "zatlieskať" za ich nadprácu (sponzorovanú grantmi EÚ) v oblasti scitlivovania slovenskej verejnosti na tému propagácie životného štýlu homopárov a registrovaných partnerstiev. Nuž, keďže nedávny prieskum Eubarometra "o diskriminácii" nedopadol vo vzťahu k Slovensku ideálne ("...len 31 percent Slovákov sa stotožňuje s tým, že by gejovia, lesbičky a bisexuáli mali mať rovnaké práva ako heterosexuáli. Až neuveriteľných 59 percent našincov naopak s týmto tvrdením nesúhlasí. Zvyšných desať percent si zvolilo možnosť neviem. Slovensko teda z krajín EÚ obsadilo poslednú priečku." zdroj: topky.sk) má na tomto poli náš liberálny mediálny mainstream čo doháňať. Takže hor sa do práce, zabednenú a spiatočnícku Slovač treba prevychovať!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviem...

Skutočne neviem !!!
Tisíce rokov ako ľudstvo existuje a máme o ňom prvé záznamy, nikdy sa nezaoberalo problémami, ktoré nám tu nadhadzuje ideológia Gender, alebo LGBTI. Jednoducho život prebiehal.
V posledných dvadsiatich rokoch to vyniesli na povrch niektoré skupiny ľudí a padajú na ňom strany, dokonca vlády a pod.
To títo ľudia Gender a LGBTI sú noví záchrancovia ľudstva, jeho civilizácie a pod ?
To sú noví osvietenci , či ako ..?
Už nám nič nechýba ? A čo klimatické zmeny, potápajúce sa pevniny, úbytok druhov živočíchov a rastlín v prírode ? Čiže možný aj zánik ľudstva. Jednoducho, Totanic sa potápa a hudba a tanec pokračujú. To nás zachránia oní "osvietenci".. ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tiež si myslím, že máme dosť rôznych problémov, preto nechápem, koľko energie sa u nás vynakladá na upieranie nejakých práv, ktoré ostatných nijako nepoškodia. Mali by sme to odklepnúť a venovať sa ďalším veciam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

myslis ze tato vlada a tito poslanci vynakladaju nejaku energiu na nieco zmysluplne?
poradim ti osobne: nevynakladajenergiu v tychto diskusiach, evidente sa ta to netyka a nic ti to neprinesie
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No, asi máš pravdu v tom, že mi to nič neprinesie. Že sa ma to netýka, to by som tak úplne nepovedala, ja vnímam život tak Hemingwayovsky: Komu zvonia do hrobu? Zvonia tebe. Vlastne sa nás týka úplne všetko. Myslím, že všetko so všetkým súvisí. Všetok tento bordel vznikol z veľkého tresku a všetci sme rovnaký vesmírny prach. Súvisíme navzájom, s hlinou, vodou, trávou, lúčnymi kobylkami a červenými trpaslíkmi.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Pavel Macko: Prečo sa Lučanský ponáhľa? 116
 2. INESS : Aká je skutočná cena zamestnanca? 115
 3. Gabriela Sabolová: Nedarí sa vám schudnúť? Určite pijete... 79
 4. Jozef Drahovský: Keď nevidíte blikať na priecestí červené svetlo, tak idete? 65
 5. Věra Tepličková: Tak Andrej sa nám opäť zdul. 62
 6. Július Kovács: Mafiáni máju navrch, nedoprajú nám ani pitnú vodu. 49
 7. Andrej Šverha: Moldavsko - krajina vína a medu 40
 8. Ondrej Prostredník: Nechcem, aby sa na moju cirkev skladali všetci v štáte 39
 9. Jozef Šátek: Kto, ako a prečo zatajoval "Gorilu". 32
 10. Margita Vernerová: Prečo je Toskánsko výnimočné? 25

Rebríčky článkov


 1. Mário Bulla: Kto zaplatí "Dického" dlhy?
 2. Helena Michlíková: Kŕdeľ vtákov nad Kulturákom
 3. Milan Lacúch: Ľudstvo v tieni smrti
 4. Štefan Vidlár: Možno ropa
 5. Peter Žiak: Nezabúdajme na zákony umožňujúce vratky DPH .
 6. Július Kovács: Mafiáni máju navrch, nedoprajú nám ani pitnú vodu.
 7. Vladimír Krátky: Pellegrini musí dole, inak vyhrá voľby ( Ficovi, a aj mafií ) .
 8. Daniela Fuchsová: Ako bojovať proti nachladnutiu a chrípke - podľa TCM
 9. Štefan Vidlár: Dvá ministri
 10. Radovan Medovič: Schyzofrénia po gorilovsky

 1. Bývalý šéf tímu Gorila: Našli sme stámiliónové transakcie
 2. Sudca Lindtner z Threemy: Kočner si tyká so všetkými, no jeho vplyv sa preceňuje
 3. Stíhaný košický podnikateľ rozpredáva vozový park cez inzertný portál
 4. Čia kauza je Gorila? (píše Ivan Mikloš)
 5. Lučanský rozpustil vyšetrovací tím vraždy novinára Kuciaka
 6. Košickí vzbúrenci v Smere končia. Nechcú byť s Ficom a korupčníkmi
 7. Zvláštny príbeh Bašternákovej vily na Slavíne: Kočner, Počiatek i sudkyne z Threemy
 8. Prokurátor podal obžalobu na Kočnera v prípade Kuciakovej vraždy
 9. Kiska odmietol trojkoalíciu s PS/Spolu, chce diskusiu o veľkej koalícii
 10. Prepaľuje telo, voda nepomáha. Pribúdajú dôkazy, že Turci v Sýrii používajú biely fosfor

 1. Robert Fico - krstný otec Gorily aj mafie
 2. Lipšic vyzval na zverejnenie nahrávky z rokovania vlády o odvolávaní Bubeníkovej
 3. Tomáš V. viní starostu Rače z krádeží a úplatkov
 4. Sudca Lindtner priznal kontakty s Kočnerom, kolegovia ho vyzvali na odstúpenie
 5. Smer naleje Našim ľuďom do alobalu 40 miliónov: Baníkov nevyplatia majitelia ale štát
 6. Generálny prokurátor Trnka si nahrával návštevy na prokuratúre
 7. Súdnej moci šéfoval cez mobil Kočner: Neposielaj toho toľko, krotil Kočner Sklenku
 8. Súd odmietol žalobu na známeho zápasníka, ktorý zrazil ženu
 9. Martin Hanus: Rozhodnutie Kisku je zlou správou pre Hlinu
 10. Glváč sa toxicitou vymyká aj v rámci Smeru: Komunikoval aj s Kočnerom aj so Zsuzsovou

Už ste čítali?