Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vyjadrenie k dieťaťu, ktoré potrebuje operáciu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pán Visolajský, Ďakujem za tento blog. Sám som chcel v tomto duchu napísať na svoj blog ale ste ma trošku predbehli. :)
úplne s Vami súhlasím, celé správanie ministerky tak ako na prvý pohľad vyzeralo nádejne pokazila odvolaním prof. Šteňa z jeho funkcie. Pritom prof. Šteňo sa vyjadril jasne, chce operovať na stroji, ktorý pozná a má ho v rukách. úplne pochopiteľná vec.
Tiež reagoval na to aby s prístrojom prešiel na NÚDCH a tam operoval že: možné to je ale reálne až v týždňoch, lebo výrobca jeho prístroja potvrdil, že preprava je možná len v špciálnom kontajneri, stroj sa musí na novom mieste nakalibrovať.
nehovoriac o tom, že profesor možno z kontextu situácie zabudol dodať, že tento prístroj po tejto 1 operácii treba znovu rozložiť, znovu v kontajneri odviezť na pôvodne miesto a znovu kalibrovať. A tým sa odstavia na tieto dni prípadní iní pacienti. Nehovoriac o riziku poškodenia nejakej dôležitej súčiastky pri prevoze.
Ja neviem či pán Kužela má vyoperovanú ľudskosť alebo mu to trochu pomalšie myslí, ale pri dnešnej vyspelosti prepravnej techniky pacientov je určite bezpečnejšie prepravovať pacienta 200 m v priebehu chvíľky ako drahú techniku v rozsahu týždňov. Jediný kto by mal skončiť je pán Kužela a to okamžite a v celom sektore zdravotníctva, keď táto kauza dospela až do tohto štádia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlas

Pán Kužeľa je skorumpovaná politická figúrka, rovnako ako námestníci, mnohí prednostovia a primári NÚDCH s minimálnou odbornosťou a nulovou etikou, avšak s veľkým egom, sebavedomím, aroganciou, a hlavne finančnou nenásytnosťou. Po páde politickej strany SMER bude snáď nasledovať aj pád týchto čisto politických zamestnancov nemocnice. Profesor Šteňo je vážený odborník, celý život zasvätil budovaniu neurochirurgie a za celoživotné dielo dostal "odmenu" od neschopnej a primitívnej Kalavskej. Profesor Šteňo ako inteligentný človek sa musí nad to len povzniesť. Ľudia, ktorí sa vyznajú v danej problematike, si ho vážia a oceňujú jeho medicínsky prínos.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

. ak tu je niekto skorumpovany, taj je to Steno, aj so svojim synom! Vytvorila sa okolo neho nejaka zvlastna nedotknutelnost bytia...na neurochirurgii na Kramaroch robia malo operacnych vykonov.? No, ved, ked ich maju dobre zaplatene..., tak staci aj malo....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nechapem tento komentar...

on si od rodicov chlapca nieco pyta??
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fajn, že sa doktor ospravedlňuje za

ministerku

ale kto sa rodičom smrteľne ohrozeného chlapca ospravedlní za to, že sa dve partie lekárov nedokázali dohodnúť, čím vyvolali v rodičoch pocit beznádeje?

Lebo tu sa začal problém.

Obviňovať ministerku, že do toho vstúpila po celoštátnej medializácii, je trápne, čím SMERácky systém nijako neobhajujem.

Tento stav je dôsledkom nemocničných záujmových zoskupení a ich konkurenčného boja,ktoré presahuje volebné obdobia a politický vplyv.

Je mi ľúto. Trafená hus zagágala.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no

u nás taká obyčaj, kašlú na teba dovtedy, kým to nedáš do telky, až potom sa to zrazu pohne.......
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V tomto vlakne ma pravdu jedine ten na cele a Dr. Visolajsky. Neviete si predstavit,ako moze operatera rozhodit uz len to, ze mu instrumentarka poda nastroj v inom uhle, ak nema po ruke vsetko co potrebuje, ak nema tim, ktory vie zareagovat bez toho aby mrkol. Preco myslite, ze cestuju ludia do Ameriky za nejakym vyhlasenym odbornikom. Lebo ten je zodpovedny a ide mu o to, aby jeho praca mala co najvacsi uspech. Sli by ste za vyhlasenym specialistom na tazku operaciu, keby Vam povedal, fain, mam termin o tyzden, ale je to v Afrike - No dobre prehanam, ale velmi sa to nelisi. Ministerka zlyhyla, lebo nedokazala zhodnotit situaciu, a ked ju ja neviem zhodnotit, spytam sa VIACERYCH NESTRANNYCH odbornikov. A je mi jedno kto je a ci je skorumpovany, to je v tomto pripade nepodstatne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Možno ste chlapcovi zachranili život

týmto článkom. Vďaka. Kalavska je úplný odpad. Píšem tiež blogy , bacha budú sa Vám snažiť znepríjemniť život a pokúsia sa Vás vyhodiť z práce. Jeden z mojich blogov https://juliuskovacs1.blog.sme...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Profesor Šteno family si sprivatizovali neurochirurgiu už za socializmu a namiesto toho, aby si Šteňo vybudoval privátnu kliniku, ryžuje na úplatkouch aj so synom. Ešte to aj zdôvodňuje, že tak je to najlepšie a takto to robia už 25 rokov. Okrem toho ryžujú na materiáli, lebo majú 3x väčšiu spotrebu krvi a prístrojov a 25% výkonov oproti ostatným neurocgirurgiám. Čo predáva ešte aj plazmu a krv? Nech Šteňov syn ide do Nemecka ako lekári z NDUCH, naučí sa tam niečo a potom nech sa vráti a vybuduje za svoje peniaze spolu s otcom Centrum neurochiriurgie. Z cfelého prípadu prýšti len Šteňove ego, ktoré zapričíňilo, že ho nikto nevolal k budovaniu Štátneho centra neurochirurgie. Lebo len ON a Lenon je BOH neurochirurgie. A trpia deti.
Šteňo family nedovolí ambicióznym a talentovaným mladým, aby sa dostali na úroveň, ale vykladá niečo o tom, že každý skokan môže skákať 120 m až po 20 rokoch, pokiaľ nie je jeho syn. Ostatní majú skákať najprv na lúke. To si si nevšimol? Pre syna, aj pre seba profesor žiada všetky prístroje a vybavenie neurochirurgie ako by iné nemocnice na Slovensku neboli.

Kazdy neurochirurg starej skoly (a dodávam, každý neurochirurg) dokaze operovat deti, bezne som musel operovat od novorodencov po starcov. Nie operacia, ale pooperacna starostlivost o kojenca, resp. male dieta je zasadne odlisna.
Podla mojho nazoru su na Kramaroch urcite schopni detski anesteziologovia, ktori zvladnu bez problemov pooperacnu strostlivost o 15 rocneho chlapca.
O toto v celom kompetenčnom spore šlo, ale nikto to verejne nepertraktoval. 5 hodín operácia - ergo 2 mesiace pooperačná starostlivosť - profesor ju nechcel a vyzúval sa z nej.


Dovetok: Mediálny bum vyhral Šteňo. Odoperuje chlapca a zbaví sa ho. Pooperačná starostlivosť bude na pleciach Centra so všetkými komplikáciami a rizikom, že chlapec to neprežije. Tak ako to profesor plánoval od začiatku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

máte dôkazy? predložte ich.

btw. existuje aj iná špičková neurochirurgia na Slovensku. napríklad vo ÚVN RK.
To, že doktor Šteňo stojí za vybudovaním špičkovej neurochirurgie na Kramároch neznamená že si ju sprivatizoval. To že má pod ochrannými krídlami svojho syna, neznamená že jeho syn bude patriť aj medzi najlepších operatérov až otca nebude. A myslíte si že v takom prípade sa budú k synovi hrnúť ľudia?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nič nie je čierno-biele a aj ten Šteňo je skôr hodne "šedý" ako biely, ale pravda je aj taká, že s riešeným prípadom chlapca to v zásade nijako nesúvisí.

Pre vysvetlenie k tej "privatizácií" - ide o to, že on má dlhoročne v rukách atestácie a bez jeho "požehnania" sa nikto nemôže stať neuorochirgom na Slovensku. Taktiež ako "hlavný odborník ministerstva" vedel úspešne blokovať iných neurochirurgov, ktorí by chceli fungovať v rozpore s jeho záujmami.

Šikovným využívaním tohoto "nástroja" potom spolu so synom dlhoročne bránili vzniku akejkoľvek "konkurencie", takže samozrejme že boli potom špičkoví, keď boli viac-menej jediní. Pri tých čakacích dobách čo sú na neurochirgiu nie je predsa normálne, že len v takej BA nemáme ďalšie pracovisko - ťažko by sa hľadal iný medicínsky obor, kde je to tak.

A toto presne je predovšetkým Šteňova zásluha. A zároveň to aj vysvetľuje antipatiu ktorú majú s tou novovzniknutou detskou neurochirgiou, ide totiž o snáď prvý prípad v jeho kariére, kedy si niekto "dovolil" zriadiť neurochirurgiu bez jeho súhlasu ...

Ale ako som písal, s prípadom tohto chlapca to moc nesúvisí a ani to nič nemení na veci, že Kužela je ten, čo sa v tomto prípade zachoval najviac špatne. Čiastočne to len vysvetľuje kroky ministerky, ktorá sa s týmto Šteňovym "monopolom" rozhodla niečo robiť a už dávnejšie jej zjavne leží v žalúdku ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je akože tá stratifikácia aby do stratena šiel výborný odborník? Nepoznám pána profesora ale ak neodsúhlasí atestáciu niekomu nie je to skôr znakom, že nie je jej dotyčný hoden?

píšeš " Taktiež ako "hlavný odborník ministerstva" vedel úspešne blokovať iných neurochirurgov, ktorí by chceli fungovať v rozpore s jeho záujmami." .. o aké záujmy ide? ak sú to záujmy v prospech pacienta tak nech.

Teoretičku Kálovskú by malo skôr toto zaujímať..... " Toto nám reálne hrozí: Lekári chýbajú, ale nových už nebude mať kto učiť a nebude ich kde učiť!. Časť mladých lekárov odchádza do zahraničia, veľa starších bude končiť. Dekan Lekárskej fakulty UK a špičkový neurochirurg Juraj Šteňo (68) varuje, že ak sa spoločnosť hneď nezobudí, nastane veľký problém."......https://zivot.pluska.sk/clanok...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To, že je niekto odborník, ešte neznamená, že nekoná špatne. Jeho prvoradým záujmom vždy bolo mať v obore monopol a podľa toho aj postupoval - kto mu nebol lojálny, ten nemal v obore šancu.

Navyše sa chová tak trochu ako "dedičný monarcha", keď na post svojho nástupcu úplne nekriticky presadil svojho syna, ktorého odbornosť ani zďaleka nedosahuje jeho kvalít a traduje sa mnoho príbehov o tom, ako po vzniku problémov musel volať otca, nech napráva čo on dokazil ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No a čo Vám

bráni isť získať skúsenosti a atestáciu bez Šteňa inde v EU?Nie sa sťažovať ako sa nedá atd atd.Ked zostame na operačke sám so synom,zbadá sa,nie.Už nie je uzavretá krajina a lekári ak sú dobrí,môžu si vyberať miesto kde budú pracovať.
Soclialistická garnitúra 60+ sa nezmení,funguje ako za socíka-ale všetci títo umelci na operačkách sa správajú rovnako/Izák,Šteňo,Fischer/.Ked som pacient je mi to jedno,radšej arogantný hulvát so zlatými ručičkami ako empatický a komunikujúci Cvach.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mne v tom bráni predovšetkým to, že nie som lekár :-)

Čo okrem iného znamená, že to čo som napísal, nie je nijako osobné, ale poznám dosť veľa ľudí, čo v zdravotníctve pracujú.

Každopádne to čo ste napísal, je hodne naivná predstava. Atestácia sa robí minimálne 6 rokov a nikto vám dopredu nezagarantuje, ako to bude prebiehať. Takže skúste povedať niekomu, kto 6 rokov študoval medicínu a ďalších 5 rokov pracoval na atestácií, že to má hodiť za hlavu a skúsiť to znova v zahraničí. Myslím, že je jasné, že za takéhoto stavu má toho človeka príslušný profesor plne v svojej moci a nič mu nebráni, aby to patrične zneužíval.

Zopakujem otázku, ktorú som položil vyššie - myslíte, že je náhoda, že neurochirgia je jediný podobne významný odbor z ktorého existuje v Bratislave len jedno pracovisko (ak nerátame čerstvo otvorené pracovisko pre deti, o ktorom sa sporia)?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rozmýšľam,rozmýšľam...

žeby som si to už v minulosti povedala?Prax Vám v EU uznajú,je to malé zdržanie.Najhoršie je rozhodnúť sa,ale na to pomáha čítanie diskusií na Sme. :-)).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mýliš sa

v bratislave je neurochirurgia
1. UN Kramáre
2. DFN Kramáre
3. nemocnica sv, Michala
4. súkromná AGEL na jelačičke
5. buduje sa v Ružinove
a to negarantujem, že poznám všetky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ktorá z nich funguje dlhšie ako rok-dva?

DFN Kramáre, sv. Michal aj Ružinov sú všetko také, ktoré vzmikli v poslednej dobe a sú odrazom "boja" ministerky voči Šteňovmu monopolu, ktorý trval desaťročia. U Agele nič neviem, takže k tomu sa nevyjajrujem, neviem či vôbec riešia nejaké komplexnejšie diagnózy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prvoradým záujmom prof. Šteňa bolo byť čo najdokonalejším neurochirurgom a pomáhať pacientom.
Preto sa takým aj stal.
...........
Všetko ostatné sú len závislivé a nenávistne žvásty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ono tých sprivatizovanych odborov v medicíne na Slovensku je viac. Bratanec chcel byť lekárom odborníkom na transplantacie obličiek. Po ukončení medicíny zistil, že ak ostane na Slovensku, zostane to snom. V Čechách je členom tímu a transplantuje jedna radosť. A ešte nemá ani 40. Nemusel čakať, zobrali ho tam kde chcel a kedy chcel. Na Slovensku je to o inom.
Aj preto nám chýbajú lekári.
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Pavel Macko: Prečo sa Lučanský ponáhľa? 116
 2. INESS : Aká je skutočná cena zamestnanca? 115
 3. Gabriela Sabolová: Nedarí sa vám schudnúť? Určite pijete... 79
 4. Jozef Drahovský: Keď nevidíte blikať na priecestí červené svetlo, tak idete? 65
 5. Věra Tepličková: Tak Andrej sa nám opäť zdul. 62
 6. Július Kovács: Mafiáni máju navrch, nedoprajú nám ani pitnú vodu. 49
 7. Andrej Šverha: Moldavsko - krajina vína a medu 40
 8. Ondrej Prostredník: Nechcem, aby sa na moju cirkev skladali všetci v štáte 39
 9. Jozef Šátek: Kto, ako a prečo zatajoval "Gorilu". 32
 10. Margita Vernerová: Prečo je Toskánsko výnimočné? 25

Rebríčky článkov


 1. Mário Bulla: Kto zaplatí "Dického" dlhy?
 2. Helena Michlíková: Kŕdeľ vtákov nad Kulturákom
 3. Milan Lacúch: Ľudstvo v tieni smrti
 4. Štefan Vidlár: Možno ropa
 5. Peter Žiak: Nezabúdajme na zákony umožňujúce vratky DPH .
 6. Július Kovács: Mafiáni máju navrch, nedoprajú nám ani pitnú vodu.
 7. Vladimír Krátky: Pellegrini musí dole, inak vyhrá voľby ( Ficovi, a aj mafií ) .
 8. Daniela Fuchsová: Ako bojovať proti nachladnutiu a chrípke - podľa TCM
 9. Štefan Vidlár: Dvá ministri
 10. Radovan Medovič: Schyzofrénia po gorilovsky

 1. Bývalý šéf tímu Gorila: Našli sme stámiliónové transakcie
 2. Sudca Lindtner z Threemy: Kočner si tyká so všetkými, no jeho vplyv sa preceňuje
 3. Stíhaný košický podnikateľ rozpredáva vozový park cez inzertný portál
 4. Čia kauza je Gorila? (píše Ivan Mikloš)
 5. Lučanský rozpustil vyšetrovací tím vraždy novinára Kuciaka
 6. Košickí vzbúrenci v Smere končia. Nechcú byť s Ficom a korupčníkmi
 7. Zvláštny príbeh Bašternákovej vily na Slavíne: Kočner, Počiatek i sudkyne z Threemy
 8. Prokurátor podal obžalobu na Kočnera v prípade Kuciakovej vraždy
 9. Kiska odmietol trojkoalíciu s PS/Spolu, chce diskusiu o veľkej koalícii
 10. Prepaľuje telo, voda nepomáha. Pribúdajú dôkazy, že Turci v Sýrii používajú biely fosfor

 1. Robert Fico - krstný otec Gorily aj mafie
 2. Lipšic vyzval na zverejnenie nahrávky z rokovania vlády o odvolávaní Bubeníkovej
 3. Tomáš V. viní starostu Rače z krádeží a úplatkov
 4. Sudca Lindtner priznal kontakty s Kočnerom, kolegovia ho vyzvali na odstúpenie
 5. Smer naleje Našim ľuďom do alobalu 40 miliónov: Baníkov nevyplatia majitelia ale štát
 6. Generálny prokurátor Trnka si nahrával návštevy na prokuratúre
 7. Súdnej moci šéfoval cez mobil Kočner: Neposielaj toho toľko, krotil Kočner Sklenku
 8. Súd odmietol žalobu na známeho zápasníka, ktorý zrazil ženu
 9. Martin Hanus: Rozhodnutie Kisku je zlou správou pre Hlinu
 10. Glváč sa toxicitou vymyká aj v rámci Smeru: Komunikoval aj s Kočnerom aj so Zsuzsovou

Už ste čítali?