Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dialóg so Stvoriteľom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tiež mi je divné, že človeka stvoril na svoj obraz. A ešte viac mi je divné, že veriacim to nie je divné.
Ak Boh stvoril človeka na svoj obraz, tak potom Boh musel mať napr. aj penis. Načo? Súložil? S kým?
Musel mať aj traviaci systém od úst až po konečník. Čo jedol, keď rastliny a živočíchy stvoril až na 6. deň? A vôbec čím sa teda živí? Kam chodí na veľkú potrebu? Videl niekto niekedy božie hovno?
A oči mal načo predtým, než stvoril svetlo?
Vyzerá do tak, že Boh bol odjakživa čírou náhodou bol stvorený tak, aby bol prispôsobený do nášho pozemského ekosystému. Ten, kto stvoril Boha musel byť strašne predvídavý.A kto ho vlastne stvoril?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ten obraz vidim v tvorivosti a myslení človeka, nie v prízemnostiach o akých píšete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V dialogu sa zvykmu

striedat repliky dvoch ucastnikov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ale čo spravíš, keď druhá strana

neexistuje?

Boh dostal možnosť odpovedať. Asi zhodneme, že keby existoval, nič mu nebránilo vložiť do článku svoje odpovede. Ani tú slávnu slobodnú vôľu autora by tým neporušil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nič nie je stratené

Možno zareaguje v diskusii pod článkom :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veď reaguje, prostredníctvom Vás. Vaša reakcia je výsledkom Vášho zrenia, pôsobenia x-faktorov vo Vás a na Vás, Vášho interesu v hľadaní, čo preferujete, čomu sa venujete, ako sa kultivujete či naopak, zahumusujete, Vy sám určujete svoje postoje, svoju prítomnosť aj budúcnosť. Na Zemi prebieha dlhodobý súboj medzi hodnotami, každý má práve svojou slobodnou vôľou možnosť výberu, voľby scvojej cesty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Stvoriteľ už veľmi dlho rozprával a neustále sa nám prihovára bez našich odpovedí, preto som sa zapojil do dialógu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takze vlastne hovoris

za ludstvo? Nie je to trochu trufale voci Stvoritelovi?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...hovorím za seba, každý vo svojom živote tu na Zemi koná a hovorí za seba...dlho sme mlčali na Jeho výzvy a volanie, je našou povinnosťou a slušnosťou odpovedať, to nie je trúfalosti...ja len reagujem ako mnohí iní predo mnou svojim vlastným a mne daným spôsobom.. zverejnil som, ak niekto náhodou nepočuje či nechce počuť, je na každom či sa zamyslí sám nad sebou a nad spoločnosťou - v akej a ako žijeme, ako kto žije a koná...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mozno sa mylim,

ale zda sa mi, ze sa povazujes za moralne viac nez ostatni.
Samozrejme, ze to tu popries, ale hadam sa, ked budes sam, zamyslis, ci na tom nieco nie je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...nepovazujem, som hriesnikom, len povazujem za vhodne podelit sa o moje skusenosti a pochopenie suvislosti a moj sposob chapania a dospenia k Viere...co ak len jednoho cloveka k niecomu inspirujem, ma to zmysel...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dialog so Stvoritelom

je osobna, sukromna a intimna vec. Na druhej strane Pan Jezis Kristus je to najblizsi blizny kazdeho, takze je to velmi normalne, viest s Nim rozhovor.
Urcite nepochopenie Pisma a Slova viedlo ludi a hlavne cirkev k tvrdeniu, ze sucasny clovek je na obraz a podobu Boha, pricom je to evidentny rozpor a nezmysel. Sucasny clovek v svojej odpornej egoistickej nafukanej povahe parazituje a nici vsetko co dostal , teda svoj zivot , zivoty inych ako aj samotnu planetu. Je evidentne, ze sucasny clovek nie je stvoreny na obraz a podobu Absolutne pozitivneho Boha, prave naopak...
V pozemskom cloveku su ale urcite zbytky z povodneho Stvorenia ako schopnost milovat, sucitit, schopnost milosrdentva ci odpustania. Aj schopnost slobodnej volby patri k pozitivnym zbytkom z povodneho Stvorenia. A na tych zbytkoch bude znovuzrodeny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...všetko je tak, ako má byť, človek si sám vyberá svoj svetský obraz aj podobraz svojim konaním...dostali sme na výber...to nie je o cirkvi...tvorivosť človeka patrí medzi najvýznamnejšie črty podoby...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"Teda sme „akoby“ Tvoj klon, sme Tvoje"

Analógia: Keby človek vytvoril robota "na svoj obraz" (humanoidného), bol by ten robot klon človeka? Zjavne nie. Ale povedzme že by sa mu v niečom podobal, možno by mal nejaké "myslenie". V rámci sci-fi filmu, ten robot by mal vedomie podobné ľudskému, podobnú psychickú stránku i fyzickú v základných črtách. Ale nebol by to klon človeka, len jeho výtvor. Človek je iba adoptovaným synom Božím cez pravého Božieho Syna Ježiša Krista. Človek je adoptovaný do Božej rodiny, "jednoty" (Galaťanom 4,4-7; Rimanom 8,15). 

Niečo iné je Ježiš Kristus ako Boží Syn, o ktorom sa verí (podľa Zjavenia): ''...v jedného Pána Ježiša Krista, jednorodeného Syna Božieho, zrodeného z Otca pred všetkými vekmi; Boha z Boha, Svetlo zo Svetla, pravého Boha z Boha pravého, splodeného, nie stvoreného, jednej podstaty s Otcom". (Nicejsko-carihradské vyznanie viery) Tam už by sa skôr dalo hovoriť o klone, nie doslova, ale akoby. Ale aj ten obraz Boží, na ktorý je človek stvorený, má zjavne význam. Najmä ak aspoň ako-tak funguje. V sci-fi majú roboty svoje zákony robotiky, podľa ktorých keď fungujú, ľudia, čo ich vytvorili, ich vnímajú pozitívne. Podobne ľudia majú v sebe čosi ako zákony, rozum, svedomie, ľudskosť... 
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Človek nemá schopnosť vytvoriť živú hmotu, vie vytvárať z hmoty majstrovské diela, tie však potrebujú k fungovaniu ENERGIU, ktorá bola človeku daná k využívaniu, človek ju nestvoril, len dostal schopnosť ju vedieť využívať. Aj také dokonalé výrobky, ako napr. autá, by bez batérie a obyčajného všadeprítomného vzduchu zadarmo boli len nepotrebnou vecou, šrotom bez možnosti využitia. Asi sme sa pochopili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

isteže, niečo vytvorené na obraz niečoho

iného nemusí byť identické vo všetkom. Ale musí tam byť výrazná podoba vo vzhľade. Inak by použite frázy "na obraz" bolo chybné.

Je tu však etický problém - neviem si predstaviť pohnútky nesmrteľnej superinteligentnej (všemocnej) nehmotnej bytosti k vytvoreniu krátkovekej chorľavejúcej hlúpej bytosti, ktorá k životu potrebuje nedostatkové prírodné zdroje. Prečo by Boh niečo takéto robil? V čom by sa líšil od Satana?

Ty keby si mal schopnosť vytvoriť nejakého robota, dal by si mu životnosť napr. týždeň, umožnil by si mu počítať iba do desať, zoširoka by si mu nadelil schopnosť cítiť bolesť a potom by si hovoril, že hol miluješ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

K pochopeniu treba vôľu aj chuť vzdelávať sa aj v iných oblastiach...je to beh na dlhú trať s neistým výsledkom pre danú osobu, ale nikdy nie je neskoro a za pokus to stojí, tak do toho...:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vzdelávať v čom?

Mám silný pocit, že ti úplne došli argumenty ;-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pane, naše myslenie je nedokonalé v porovnaní so zložitosťou a chápaním našej galaxie, nieto ešte vesmíru, to dielo je tak dokonalé...preto sa nesnažte Mu vyčítať, či Vás dosť miluje, vzhľadom k tomu, že očividne nie ste spokojný s Vašimi danosťami (to je reakcia na toho robota)...snáď ste to pochopili, pán Prof. RD
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

o akej galaxii to tu splietaš?

Biblia nijakú galaxiu nepozná, jej svet je jednoduchý http://img.uncyc.org/sk/b/b5/S... - plochá Zem s nebeskou klenbou podopretou stĺpmi, nad klebou voda (preto je nebo modré), ...

Pokiaľ ide o nespokojnosť sa danosťami, ty si vari so všetkým spokojný, Aj s rakovinou, aj infarktom, aj s demenciou, aj s finančným nedostatkom napr. v chorobe - všetko s vecami, ktoré nám dala bytosť, ktorá nimi vôbec netrpí? A veríš, že to je dôkazom jej lásky?

Trochu mi pripomínaš postavu z reklamy na nejaký prací prostriedok - manžela, ktorý s hrôzou v očiach oznámil manželke "Budeme sa tešiť, mamička príde". Aj veriaci sa povinne MUSÍ tešiť, že mu Boh dal "všetko čo bolo potrebné", že si ani nevie predstaviť, že niečo mohlo byť lepšie. Takže, "Budeme ďakovať!"
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Pavel Macko: Prečo sa Lučanský ponáhľa? 124
 2. INESS : Aká je skutočná cena zamestnanca? 124
 3. Gabriela Sabolová: Nedarí sa vám schudnúť? Určite pijete... 90
 4. Jozef Drahovský: Keď nevidíte blikať na priecestí červené svetlo, tak idete? 71
 5. Věra Tepličková: Tak Andrej sa nám opäť zdul. 69
 6. Július Kovács: Mafiáni máju navrch, nedoprajú nám ani pitnú vodu. 51
 7. Andrej Šverha: Moldavsko - krajina vína a medu 43
 8. Ondrej Prostredník: Nechcem, aby sa na moju cirkev skladali všetci v štáte 40
 9. Jozef Šátek: Kto, ako a prečo zatajoval "Gorilu". 33
 10. Margita Vernerová: Prečo je Toskánsko výnimočné? 28

Rebríčky článkov


 1. Mário Bulla: Kto zaplatí "Dického" dlhy?
 2. Helena Michlíková: Kŕdeľ vtákov nad Kulturákom
 3. Milan Lacúch: Ľudstvo v tieni smrti
 4. Štefan Vidlár: Možno ropa
 5. Peter Žiak: Nezabúdajme na zákony umožňujúce vratky DPH .
 6. Július Kovács: Mafiáni máju navrch, nedoprajú nám ani pitnú vodu.
 7. Vladimír Krátky: Pellegrini musí dole, inak vyhrá voľby ( Ficovi, a aj mafií ) .
 8. Daniela Fuchsová: Ako bojovať proti nachladnutiu a chrípke - podľa TCM
 9. Štefan Vidlár: Dvá ministri
 10. Radovan Medovič: Schyzofrénia po gorilovsky

 1. Bývalý šéf tímu Gorila: Našli sme stámiliónové transakcie
 2. Sudca Lindtner z Threemy: Kočner si tyká so všetkými, no jeho vplyv sa preceňuje
 3. Stíhaný košický podnikateľ rozpredáva vozový park cez inzertný portál
 4. Čia kauza je Gorila? (píše Ivan Mikloš)
 5. Lučanský rozpustil vyšetrovací tím vraždy novinára Kuciaka
 6. Košickí vzbúrenci v Smere končia. Nechcú byť s Ficom a korupčníkmi
 7. Zvláštny príbeh Bašternákovej vily na Slavíne: Kočner, Počiatek i sudkyne z Threemy
 8. Prokurátor podal obžalobu na Kočnera v prípade Kuciakovej vraždy
 9. Kiska odmietol trojkoalíciu s PS/Spolu, chce diskusiu o veľkej koalícii
 10. Prepaľuje telo, voda nepomáha. Pribúdajú dôkazy, že Turci v Sýrii používajú biely fosfor

 1. Robert Fico - krstný otec Gorily aj mafie
 2. Lipšic vyzval na zverejnenie nahrávky z rokovania vlády o odvolávaní Bubeníkovej
 3. Tomáš V. viní starostu Rače z krádeží a úplatkov
 4. Sudca Lindtner priznal kontakty s Kočnerom, kolegovia ho vyzvali na odstúpenie
 5. Smer naleje Našim ľuďom do alobalu 40 miliónov: Baníkov nevyplatia majitelia ale štát
 6. Generálny prokurátor Trnka si nahrával návštevy na prokuratúre
 7. Súdnej moci šéfoval cez mobil Kočner: Neposielaj toho toľko, krotil Kočner Sklenku
 8. Súd odmietol žalobu na známeho zápasníka, ktorý zrazil ženu
 9. Martin Hanus: Rozhodnutie Kisku je zlou správou pre Hlinu
 10. Glváč sa toxicitou vymyká aj v rámci Smeru: Komunikoval aj s Kočnerom aj so Zsuzsovou

Už ste čítali?