Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dialóg so Stvoriteľom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tiež mi je divné, že človeka stvoril na svoj obraz. A ešte viac mi je divné, že veriacim to nie je divné.
Ak Boh stvoril človeka na svoj obraz, tak potom Boh musel mať napr. aj penis. Načo? Súložil? S kým?
Musel mať aj traviaci systém od úst až po konečník. Čo jedol, keď rastliny a živočíchy stvoril až na 6. deň? A vôbec čím sa teda živí? Kam chodí na veľkú potrebu? Videl niekto niekedy božie hovno?
A oči mal načo predtým, než stvoril svetlo?
Vyzerá do tak, že Boh bol odjakživa čírou náhodou bol stvorený tak, aby bol prispôsobený do nášho pozemského ekosystému. Ten, kto stvoril Boha musel byť strašne predvídavý.A kto ho vlastne stvoril?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ten obraz vidim v tvorivosti a myslení človeka, nie v prízemnostiach o akých píšete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V dialogu sa zvykmu

striedat repliky dvoch ucastnikov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ale čo spravíš, keď druhá strana

neexistuje?

Boh dostal možnosť odpovedať. Asi zhodneme, že keby existoval, nič mu nebránilo vložiť do článku svoje odpovede. Ani tú slávnu slobodnú vôľu autora by tým neporušil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nič nie je stratené

Možno zareaguje v diskusii pod článkom :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veď reaguje, prostredníctvom Vás. Vaša reakcia je výsledkom Vášho zrenia, pôsobenia x-faktorov vo Vás a na Vás, Vášho interesu v hľadaní, čo preferujete, čomu sa venujete, ako sa kultivujete či naopak, zahumusujete, Vy sám určujete svoje postoje, svoju prítomnosť aj budúcnosť. Na Zemi prebieha dlhodobý súboj medzi hodnotami, každý má práve svojou slobodnou vôľou možnosť výberu, voľby scvojej cesty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Stvoriteľ už veľmi dlho rozprával a neustále sa nám prihovára bez našich odpovedí, preto som sa zapojil do dialógu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takze vlastne hovoris

za ludstvo? Nie je to trochu trufale voci Stvoritelovi?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...hovorím za seba, každý vo svojom živote tu na Zemi koná a hovorí za seba...dlho sme mlčali na Jeho výzvy a volanie, je našou povinnosťou a slušnosťou odpovedať, to nie je trúfalosti...ja len reagujem ako mnohí iní predo mnou svojim vlastným a mne daným spôsobom.. zverejnil som, ak niekto náhodou nepočuje či nechce počuť, je na každom či sa zamyslí sám nad sebou a nad spoločnosťou - v akej a ako žijeme, ako kto žije a koná...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mozno sa mylim,

ale zda sa mi, ze sa povazujes za moralne viac nez ostatni.
Samozrejme, ze to tu popries, ale hadam sa, ked budes sam, zamyslis, ci na tom nieco nie je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...nepovazujem, som hriesnikom, len povazujem za vhodne podelit sa o moje skusenosti a pochopenie suvislosti a moj sposob chapania a dospenia k Viere...co ak len jednoho cloveka k niecomu inspirujem, ma to zmysel...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dialog so Stvoritelom

je osobna, sukromna a intimna vec. Na druhej strane Pan Jezis Kristus je to najblizsi blizny kazdeho, takze je to velmi normalne, viest s Nim rozhovor.
Urcite nepochopenie Pisma a Slova viedlo ludi a hlavne cirkev k tvrdeniu, ze sucasny clovek je na obraz a podobu Boha, pricom je to evidentny rozpor a nezmysel. Sucasny clovek v svojej odpornej egoistickej nafukanej povahe parazituje a nici vsetko co dostal , teda svoj zivot , zivoty inych ako aj samotnu planetu. Je evidentne, ze sucasny clovek nie je stvoreny na obraz a podobu Absolutne pozitivneho Boha, prave naopak...
V pozemskom cloveku su ale urcite zbytky z povodneho Stvorenia ako schopnost milovat, sucitit, schopnost milosrdentva ci odpustania. Aj schopnost slobodnej volby patri k pozitivnym zbytkom z povodneho Stvorenia. A na tych zbytkoch bude znovuzrodeny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...všetko je tak, ako má byť, človek si sám vyberá svoj svetský obraz aj podobraz svojim konaním...dostali sme na výber...to nie je o cirkvi...tvorivosť človeka patrí medzi najvýznamnejšie črty podoby...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"Teda sme „akoby“ Tvoj klon, sme Tvoje"

Analógia: Keby človek vytvoril robota "na svoj obraz" (humanoidného), bol by ten robot klon človeka? Zjavne nie. Ale povedzme že by sa mu v niečom podobal, možno by mal nejaké "myslenie". V rámci sci-fi filmu, ten robot by mal vedomie podobné ľudskému, podobnú psychickú stránku i fyzickú v základných črtách. Ale nebol by to klon človeka, len jeho výtvor. Človek je iba adoptovaným synom Božím cez pravého Božieho Syna Ježiša Krista. Človek je adoptovaný do Božej rodiny, "jednoty" (Galaťanom 4,4-7; Rimanom 8,15). 

Niečo iné je Ježiš Kristus ako Boží Syn, o ktorom sa verí (podľa Zjavenia): ''...v jedného Pána Ježiša Krista, jednorodeného Syna Božieho, zrodeného z Otca pred všetkými vekmi; Boha z Boha, Svetlo zo Svetla, pravého Boha z Boha pravého, splodeného, nie stvoreného, jednej podstaty s Otcom". (Nicejsko-carihradské vyznanie viery) Tam už by sa skôr dalo hovoriť o klone, nie doslova, ale akoby. Ale aj ten obraz Boží, na ktorý je človek stvorený, má zjavne význam. Najmä ak aspoň ako-tak funguje. V sci-fi majú roboty svoje zákony robotiky, podľa ktorých keď fungujú, ľudia, čo ich vytvorili, ich vnímajú pozitívne. Podobne ľudia majú v sebe čosi ako zákony, rozum, svedomie, ľudskosť... 
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Človek nemá schopnosť vytvoriť živú hmotu, vie vytvárať z hmoty majstrovské diela, tie však potrebujú k fungovaniu ENERGIU, ktorá bola človeku daná k využívaniu, človek ju nestvoril, len dostal schopnosť ju vedieť využívať. Aj také dokonalé výrobky, ako napr. autá, by bez batérie a obyčajného všadeprítomného vzduchu zadarmo boli len nepotrebnou vecou, šrotom bez možnosti využitia. Asi sme sa pochopili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

isteže, niečo vytvorené na obraz niečoho

iného nemusí byť identické vo všetkom. Ale musí tam byť výrazná podoba vo vzhľade. Inak by použite frázy "na obraz" bolo chybné.

Je tu však etický problém - neviem si predstaviť pohnútky nesmrteľnej superinteligentnej (všemocnej) nehmotnej bytosti k vytvoreniu krátkovekej chorľavejúcej hlúpej bytosti, ktorá k životu potrebuje nedostatkové prírodné zdroje. Prečo by Boh niečo takéto robil? V čom by sa líšil od Satana?

Ty keby si mal schopnosť vytvoriť nejakého robota, dal by si mu životnosť napr. týždeň, umožnil by si mu počítať iba do desať, zoširoka by si mu nadelil schopnosť cítiť bolesť a potom by si hovoril, že hol miluješ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

K pochopeniu treba vôľu aj chuť vzdelávať sa aj v iných oblastiach...je to beh na dlhú trať s neistým výsledkom pre danú osobu, ale nikdy nie je neskoro a za pokus to stojí, tak do toho...:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vzdelávať v čom?

Mám silný pocit, že ti úplne došli argumenty ;-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pane, naše myslenie je nedokonalé v porovnaní so zložitosťou a chápaním našej galaxie, nieto ešte vesmíru, to dielo je tak dokonalé...preto sa nesnažte Mu vyčítať, či Vás dosť miluje, vzhľadom k tomu, že očividne nie ste spokojný s Vašimi danosťami (to je reakcia na toho robota)...snáď ste to pochopili, pán Prof. RD
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

o akej galaxii to tu splietaš?

Biblia nijakú galaxiu nepozná, jej svet je jednoduchý http://img.uncyc.org/sk/b/b5/S... - plochá Zem s nebeskou klenbou podopretou stĺpmi, nad klebou voda (preto je nebo modré), ...

Pokiaľ ide o nespokojnosť sa danosťami, ty si vari so všetkým spokojný, Aj s rakovinou, aj infarktom, aj s demenciou, aj s finančným nedostatkom napr. v chorobe - všetko s vecami, ktoré nám dala bytosť, ktorá nimi vôbec netrpí? A veríš, že to je dôkazom jej lásky?

Trochu mi pripomínaš postavu z reklamy na nejaký prací prostriedok - manžela, ktorý s hrôzou v očiach oznámil manželke "Budeme sa tešiť, mamička príde". Aj veriaci sa povinne MUSÍ tešiť, že mu Boh dal "všetko čo bolo potrebné", že si ani nevie predstaviť, že niečo mohlo byť lepšie. Takže, "Budeme ďakovať!"
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Stanislav Martinčko: Nie len R. Fico môže kľudne spať! 3 435
 2. Monika Kusendová: Dovolenka v Egypte – more terrible than great? 1 342
 3. Martin Pekár: Ako zarobiť na štáte 300 000 EUR za mesiac 886
 4. Miroslav Lukáč: Kriminálnici dajú žalobu za ohováranie. Opičky ju schvália. Comment. 561
 5. Danica Chames: Poriadny chlap predsa musí mať špek 560
 6. Vladimír Hatara: O čom brumčia medvede I.časť 507
 7. Sebastián Bražina: Keď sa krysy bránia... 426
 8. Martina Šulová: Karen Gaffney: Prvá, čo dostala diplom a zvládla aj Lamanšský prieliv 368
 9. Bianca Mária Blahutová: Ako som našla lásku na zoznamke 292
 10. Matej Varga: Kam investovať po príchode recesie 249

Rebríčky článkov


 1. Filip Pančík: Žemľovka
 2. Milan Lacúch: Kresťanský národ konzumentov nečistoty
 3. Martin Krištoff: Časovaná bomba za 19 biliónov dolárov môže ohroziť svetovú ekonomiku, varuje MMF
 4. Štefan Vidlár: V. I. Lenin a nežná
 5. Andrej Hossa: Základné náradie domáceho kutila
 6. Vladimír Krátky: SMERáci , Slovensku sa nedarí a Vy to máte na svedomí !
 7. Petra Babanova: Tichá voda
 8. Peter Žiak: Sokrates o demokracii a tyranii - neskutočne aktuálny
 9. Jaroslav Karahuta: Rozpočet na rok 2020 je pokračovaním totálnej deštrukcie slovenského poľnohospodárstva.
 10. Štefan Vidlár: The Ten Commandments

 1. Čaputová si pre Gorilu volá Sakovú aj Lučanského (minúta po minúte)
 2. Prokurátor predložil kompletnú Threemu, súd zatiaľ nerozhodol o jej čítaní (minúta po minúte)
 3. Autor Gorily Holúbek: Flašíka viem vysvetliť, polícia sa mi neozvala
 4. V Gorile počuť šušťanie bankoviek aj stretnutia, ktoré spis nespomína
 5. Fico, Haščák a kola. Vypočujte si časť rozhovoru Fica s Haščákom z údajnej nahrávky Gorila
 6. Čo dnes robí Bubeníková z Gorily? Stala sa developerkou
 7. Nicholson: Iba naivný človek by veril, že sa od čias Gorily Fico a Smer zmenili
 8. Z vody sa vynorila obrovská bublina. Báli sa, že ich pohltí
 9. Slovensko už počúva Gorilu
 10. Andruskó uzavrel dohodu o vine a treste, jeho výšku neprezradili

 1. SMERáci , Slovensku sa nedarí a Vy to máte na svedomí !
 2. Threema: Krstní otcovia Moniky Jankovskej. Jankovská má robiť pre Kočnera Troškovú
 3. Ako robil Pius XII. spojku medzi hlavnými odporcami Hitlera a Západom
 4. Matovič vyzval Beblavého, aby sa nezúčastnil na proteste pred domom Haščáka
 5. Čudesná hra Mikuláša Dzurindu
 6. Gorila: Fico v rozhovore s Haščákom. Paškovi dôverujem určite viacej ako Kaliňákovi
 7. Opozícia vyzvala premiéra, aby zvolal okrúhly stôl a riešil korupciu
 8. Čo urobiť, aby z Gorily neprofitoval antisystém
 9. Bilancia vlády Smeru: Učiteľ na ZŠ zarobí menej ako pracovník zákazníckej podpory
 10. V Súdnej rade sú hlasy, že Praženková a Kosová stratili dôveru

Už ste čítali?