Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zastavme Erdogana a hľadajme alternatívu k NATO v rámci európskej kolektívnej obrany! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

- A preco by to nemohol povedat? EU-slniecka/politici uplacali Turkov, aby zadrzali migrantov na svojom uzemi a tak im nenarobili problem s ich tepluckymi euromiestami v parlamentoch a vladach.
Dnes Turci mozu povedat: Nepaci sa vam? Nech sa paci, mi im zarucime ich prava - teda pravo na volny pohyb. Ved SME a nevladky to tak velmi pozaduju ...
- Pokial ide o EU-obranu, tak ta bola zly vtip aj za Studenej vojny. Ako vyzeraju zaujmy najvacsich psov vieme, ze sa casto nezhodnu, to vieme tiez. Takze s tou EU-obranou to vidim dost, dost cierne. A ani neviem, ci je o co stat.
Navyse - na mono-statne projekty velkych zbranovych systemov dnes prakticky nik nema, multi-statne projekty alebo tragicky zlyhavali, alebo sa tahali nekonecne dlho. Navyse byvaju hodne drahe, cize tazko nieco pre nas. Eurostihacky 4+ generacie nemaju problem stat viac, ako americka 5Gen.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Európa na to politicky ani ekonomicky nemá a mať nebude. Príčina zrady Kurdov je že v jednej z veľmocí bol zvolený možno bohatý ale trkvas !
Kedysi Ficiak na otázku čo hovorí na znovuzvolenie Obamu za prezidenta odpovedal - či bude chlieb na Slovensku lacnejší ?
Vždy je dôležité aby sa hlavou veľmocí stávali ľudia čo to majú v hlave v poriadku.!!!!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja len toľko

NATO možno nie je dokonalé, o Trumpovi škoda reči, ale nič lepšie ako NATO, čo by fungovalo, nemáme.Naopak, máme historické skúsenosti s tým, ako to dopadlo, ak európske krajiny (vraj) garantovali našu bezpečnosť (Mníchov atd.). EU by dávala zmysel ako federálny superštát, ale na to majú členovia príliš veľké vlastné egá, a silová špička (priamo nevolených) ľudí na čele EU tiež nedáva nádej na zdravý rozum. Európa ako celok nie je schopná sama zvládať bezpečnosť vlastného územia, lebo vždy sú nejaké čiastkové národné záujmy atd. Nerobím si ilúzie, ako by dopadlo nejaké EuroNATO.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Europa je rozpadavajuci sa kontinent, ktory ma armady na smiech, nie je ochotna ich financovat a ak by to tu Putin napadol, Francuzi, Nemci a spol nas prvi zradia.

Jedinou zarukou pre Strednu Europu su trvale zakladne USA v Polsku - ak by sa to Poliakom podarilo dotiahnut do uspesneho konca.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kde

je vsak zaruka, ze Americania by nas tiez nezradili? Len sa pytam...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

coze? ty zo slovenska ktore nema ziadnu armadu, neinvestuje ani minimalne peniaze do obrany podla dohody nato a tym padom zradza USA aspom minimalnym prispevkom na obranu sa tu ides obuvat do usa ktore v podstate cele nato tiahne a ak by sa nieco stalo je to jedina armada ktora dokaze nieco urobit tu ides mudrovat o nejakej zrade. ty si uplne smiesny. ja sa trumpovi ked citam taketo komentare nedivim.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja sa

Do USA neobuvam. Som za spoluprácu za členstvo v NATO a EU. Momentálne najlepšie riešenie. Len som položil otazku. A nikde nemáš záruku, že jedného dňa sa veľmoci dohodnú a zrazu bude v sfére vplyvu Ruska, alebo Činy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ked budu mat vojakov v Polsku, Rusko sa ich neodvazi napadnut. Preto poliaci kaslu na nejake NATO a chcu na svojom uzemi mat vojakov armady USA.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Velkoosmansky fasizmus

s diktatorom na cele nema v Europe co robit!

https://www.idnes.cz/zpravy/za...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kéž Alláh ochrání naše......

Tureckaja armija sozdaet bufernujo zonu v Sirii
Bolše na:
https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mozno by pomohlo, keby sme mu v reakcii na jeho vyhrazky s 3,6 mil.
migrantami naznacili, ze aj Europa by mohla jemu poslat X milionov
Turkov, ktori sa za posledne desatrocia usidlili v Zapadnej Europe.
Pokial mi je zname, tak sa vo velkej miere jedna o jeho ¨hrdych
volicov¨. A je ich podstatne viac, ako 3,6 miliona.
By ho tie vyhrazky, G o a t f u c k e r a, presli raz-dva.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pozor

na Turka aby nepadol aj na Poniky. Je to diktátor a špina.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán bloger,

My Erdogana zastaviť nemôžeme, lebo pustí na nás 3,6 milióna nelegálnych migrantov, či koľko ich aktuálne má v Turecku.

Sú dve možnosti:
Alebo Erdogan dostane od EU voľnú ruku a pokoj, potom s našim EU požehnaním zaženie Kurdov na 30-35 km od tureckých hraníc a tam do tej zóny presídli minimálne 2 milióny sýrskych utečencov, aby oni vytvárali nárazníkovú zónu medzi Turkami a Kurdmi.

Ak ale Erdogana nahneváme, tak bude veľmi zlý, a tých utečencov v miliónových množstvách pustí k nám a my máme po chlebe, EU možno aj zanikne.

Jaj a skoro som zabudol, dúfam, že Erdogan už dostal celú sumu, za ktorú má chrániť hranice EU. A dostane aj tie ďalšie tri miliardy, ktoré sme mu sľúbili teraz. A k tomu bezvízový styk pre občanov Turecka.
Nesmieme si ho nahnevať. Jedine on ochráni hranice EU pred nelegálnou migráciou, a nie trebárs ten holandský vojak, ktorý si v minulosti nepálil prsty v Bosne, a v záujme svojej bezpečnosti a pohodlia, hanebne vydal neozbrojených civilistov, Bosniakov, do rúk nacionalistických vrahov, aby ich oni "ubytovali" v hromadných hroboch...

Ak ešte nájdem svoj nedávny diskusný príspevok, tak aj ten sem prilepím...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Toto je môj názor o bojaschopnosti, a akcieschopnosti EU:

V Európe sa po začiatok 19. storočia postupne vyprofilovali dve veľké viacnárodnostné ríše. Boli to ríša Osmanská a ríša Habsburgovcov s posledným oficiálnym názvom Rakúsko-Uhorsko. Tieto ríše prosperovali do času, pokiaľ sa prioritne neriešili národnosť, či viera obyvateľov, ale iba ich lojalita k panovníkovi.

Počas 19. storočia vďaka činnosti národných buditeľov sa národy začali profilovať aj po politickej stránke, a po 1. svetovej vojne ich snaha o sebaurčenie sa postarala o rozpad oboch týchto ríš na menšie štáty.
Vznikli aj dva, umelo vytvorené viacnárodnostné štáty, Československo a Juhoslávia. Nakoľko v nich žijúce, už politizujúce národy ťahali na rôzne strany, tak sa menované štáty rozpadli už počas 2. svetovej vojny. Po nej síce ich existencia bola obnovená, ale iba preto, aby o pár desaťročí opäť sa rozpadli, jeden "nežne", druhý o to viac krvavo.

Po VOSR v roku 1917 vznikol aj viacnárodnostný ZSSR, ale tiež sa nedožil stovky.

Aktuálne čo sa deje? Katalánci sa chcú odtrhnúť od zvyšku Španielska, potom Škóti, po novom aj Wales sa vyhrážajú, že ak bude brexit, tak sa odčlenia od Veľkej Británie a založia si vlastný národný štát. Belgicko pre národnostné problémy tiež nie je moc pevné, a dalo by sa takto pokračovať aj ďalej...

Zoberme teraz EU. Pôvodne bolo to dobrovoľné združenie európskych štátov, aby ekonomicky lepšie čelili výzvam doby. Lenže aktuálne istá časť Bruselskej elity sníva o tom, že z EU vytvoria Spojené štáty európske s hlavným mestom Brusel a odtiaľ budú vládnuť bývalej EU.

To po nedávnych sotva storočných skúsenostiach s rozpadom dvoch viacnárodnostných ríš, a nedávnom rozpadu Československa a Juhoslávie si naozaj niekto vážne myslí to, že dá sa tu vytvoriť ríša zložená z 27 národov?

Slovák v 19. storočí bojoval o to, aby na úkor ríše Habsburgovcov vytvoril svoj národný štát. Tá ríša sa rozpadla, Slovák sa ocitol v ČSR. A samozrejme s istou nadsádzkou až po rok 1993 iba to vykrikoval, dosť bolo Prahy! Robil to naozaj preto, aby iba nedávno získanú samostatnosť a suverenitu opäť odovzdal niekomu neznámemu v Bruseli, keď v minulosti nechcel spolužiť ani s bratom Čechom?

To niekto si vážne myslí, že sa dá úspešne pozliepať nejaký štátny útvar zložený z 27 suverénnych národných štátov, keď v časti nich dokonca sú aj separatistické politické sily, zamýšľajúce terajšie štáty ešte deliť na menšie štátne útvary na národnej, či národnostnej báze?

A kto by v tom Bruseli vládol? Večne opitý Juncker? Ak by bola rotácia, a syn, či dcéra niektorého národa mohla vládnuť 4 roky, aby po ich činnosti zostala aj nejaká stopa, tak to je 4x27=108, teda v novej ríši raz za 108 rokov na 4 roky vládol Slovák!
A dovolili by to samoľúbi Nemci, či Francúzi, aby pri moci boli iba raz za 108 rokov?

Takže Únia má zostať vo svojej pôvodnej podobe, kde si 27 štátov založilo združenie, aby v istých otázkach spolu čelili aktuálnym výzvam doby. Ale Spojené štáty európske nateraz považujem za zaručene mŕtvy projekt, a Orbán v tom má jednoznačnú pravdu...

Napokon kedy môžeme hovoriť o ríši? Ak má jasne zadefinované hranice, ktoré si dokáže aj ubrániť.

EU si aktuálne svoje hranice nedokáže ubrániť ani len pred hordami neozbrojených, a v porovnaní s nami polovzdelanými nelegálnymi migrantmi. Za našu obranu platíme Turecku, politicky nestabilnej Líbyi, a ostatným, podľa nášho merítka rozvojovým štátom v Afrike. Takže po Orbánovi aj ja sa pýtam, kde je tu ríša, riaditeľná z Bruselu?

Alebo nás ubráni NATO, alebo sa bude musieť každý členský štát EU brániť sám na vlastný účet...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jasné, zastavme. Navrhujete vyslanie európskych armád do Sýrie, aby zastavili Erdogana?

A prečo vlastne kritizujete USA, že "už nie sú garantom bezpečnosti EÚ"? Naozaj sa vám nezdá divné, že 500 miliónová EÚ potrebovala ochranu od 300 miliónového spojenca z druhej strany oceána? Nemalo by to byť skôr naopak?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Pavel Macko: Prečo sa Lučanský ponáhľa? 121
 2. INESS : Aká je skutočná cena zamestnanca? 118
 3. Gabriela Sabolová: Nedarí sa vám schudnúť? Určite pijete... 82
 4. Jozef Drahovský: Keď nevidíte blikať na priecestí červené svetlo, tak idete? 69
 5. Věra Tepličková: Tak Andrej sa nám opäť zdul. 65
 6. Július Kovács: Mafiáni máju navrch, nedoprajú nám ani pitnú vodu. 50
 7. Andrej Šverha: Moldavsko - krajina vína a medu 42
 8. Ondrej Prostredník: Nechcem, aby sa na moju cirkev skladali všetci v štáte 39
 9. Jozef Šátek: Kto, ako a prečo zatajoval "Gorilu". 33
 10. Margita Vernerová: Prečo je Toskánsko výnimočné? 26

Rebríčky článkov


 1. Mário Bulla: Kto zaplatí "Dického" dlhy?
 2. Helena Michlíková: Kŕdeľ vtákov nad Kulturákom
 3. Milan Lacúch: Ľudstvo v tieni smrti
 4. Štefan Vidlár: Možno ropa
 5. Peter Žiak: Nezabúdajme na zákony umožňujúce vratky DPH .
 6. Július Kovács: Mafiáni máju navrch, nedoprajú nám ani pitnú vodu.
 7. Vladimír Krátky: Pellegrini musí dole, inak vyhrá voľby ( Ficovi, a aj mafií ) .
 8. Daniela Fuchsová: Ako bojovať proti nachladnutiu a chrípke - podľa TCM
 9. Štefan Vidlár: Dvá ministri
 10. Radovan Medovič: Schyzofrénia po gorilovsky

 1. Bývalý šéf tímu Gorila: Našli sme stámiliónové transakcie
 2. Sudca Lindtner z Threemy: Kočner si tyká so všetkými, no jeho vplyv sa preceňuje
 3. Stíhaný košický podnikateľ rozpredáva vozový park cez inzertný portál
 4. Čia kauza je Gorila? (píše Ivan Mikloš)
 5. Lučanský rozpustil vyšetrovací tím vraždy novinára Kuciaka
 6. Košickí vzbúrenci v Smere končia. Nechcú byť s Ficom a korupčníkmi
 7. Zvláštny príbeh Bašternákovej vily na Slavíne: Kočner, Počiatek i sudkyne z Threemy
 8. Prokurátor podal obžalobu na Kočnera v prípade Kuciakovej vraždy
 9. Kiska odmietol trojkoalíciu s PS/Spolu, chce diskusiu o veľkej koalícii
 10. Prepaľuje telo, voda nepomáha. Pribúdajú dôkazy, že Turci v Sýrii používajú biely fosfor

 1. Robert Fico - krstný otec Gorily aj mafie
 2. Lipšic vyzval na zverejnenie nahrávky z rokovania vlády o odvolávaní Bubeníkovej
 3. Tomáš V. viní starostu Rače z krádeží a úplatkov
 4. Sudca Lindtner priznal kontakty s Kočnerom, kolegovia ho vyzvali na odstúpenie
 5. Smer naleje Našim ľuďom do alobalu 40 miliónov: Baníkov nevyplatia majitelia ale štát
 6. Generálny prokurátor Trnka si nahrával návštevy na prokuratúre
 7. Súdnej moci šéfoval cez mobil Kočner: Neposielaj toho toľko, krotil Kočner Sklenku
 8. Súd odmietol žalobu na známeho zápasníka, ktorý zrazil ženu
 9. Martin Hanus: Rozhodnutie Kisku je zlou správou pre Hlinu
 10. Glváč sa toxicitou vymyká aj v rámci Smeru: Komunikoval aj s Kočnerom aj so Zsuzsovou

Už ste čítali?