Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Konzervatívci sú brzdy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Citujem

"nie je v záujme konzervatívcov dostať sa nejakým procesom diskusie, vedeckou metódou atď. k určitému konkrétnemu výsledku, ktorý by sme potom aplikovali v politickom riešení pre zlepšenie života ľudí, nie, oni diskutovať nechcú, práve naopak. V skutočnosti chcú a potrebujú čo najviac a čo najefektívnejšie sabotovať konštruktívnu diskusiu a zahlcovať ju nepodstatným komunikačným šumom, dávno prekonanými témami, neúprimnými praktikami ako odvracanie od témy (strawman), diskriminácia konkrétneho hlásateľa návrhu na zmenu (ad-hominem urážlivé útoky na osobu), tieto všetky metódy blokujú akýkoľvek pokrok"

Nuz, pan progresivny bloger, tento citat sa nehodi ani na jedneho "konzervativca" z mojho okolia ci z tych v mediach.

Uplne ako nocnik na pozadie sa vsak hodi na 99% "progresivnych" laviciarskych neomarxistov, ktori zaplavili ulice, akademicke prostredie, media (hlavne a uplne), skoly a socialne media. Laviciarsky mob pouziva tieto, a mnohe ine, taktiky na ciele, z ktorych nejakym zazrakom pan bloger obvinuje konzervy.

Tym sa dostavame k dalsej oblubenej laviciarskej taktike - projection - projektovat svoje ciny na oponujucu stranu.

"Obvinte svojich nepriatelov z cinov, ktore konate vy sami" (V.I.Lenin)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Klasická technika Alinskeho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zaujimava taktika,

ze nie my, to vy :D otocit ecely moj argument proti mne, ako take zrkadlo. Ale ved budiz, ked na viac sa nezmozete. Skoda, ze zase pisete A, alebo ciny ukazuju B, ale na tom nezalezi, mozeme to totiz preskocit: Ja zacnem robit radikalne zmeny a reformy a ked sa ku mne pridate, budem vediet, ze som sa mylil a mysleli ste to uprimne a ked to budete sabotovat, potvrdi sa moja teoria. Je to velmi jednoduche.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rozhodne sa mýliš

Na začiatku píšeš, že "Žijeme v postfaktuálnej dobe, v ktorej nezáleží na faktoch, číslach, grafoch a objektívnej pravde, ale ohadzujeme sa vlastnými názormi, akoby to bolo stelesnené zlato."
A následne obhajujete len a len svoj názor a nič viac len to čomu vy veríte.
Napríklad Interrupcie vydávate ako právo ženy na jej telo. Ale pri interupcii ide v prvom rade o život a telo nového človeka. Keby ste ten svoj názo presadzovali v 19. sstoročí a skôr tak je to pochopiteľné, ľudia nemali také poznatky o človeku a len dnes, keď vieme čo je DNA, krvná skupina, či kedy príde k počatiu človeka.
Interrupcie boli bez žiadnych vedeckých poznatkov odsúhlasené politikmi na základe už dávno prekonaného rozdelenia na trimestre. Nie ej diametrálny rozdiel medzi plodom 11. týždňovým a 13. týždňovým, napriek tomu jeden nemôže žiť druhý už môže. Prečo? Túto diskusiu prointerrupisti odmietajú viesť. Zahlcujú priestor nejakým nezmyselným právom na vlastnú integritu. Hoc právo na život tu bol ďaleko skôr a pri dnešných poznatkoch vedy je absolútne nehorázne pokračovať v interrupciách.

Takže naozaj proti diskusii bojujú predovšetkým tí čo nemajú argumenty a je jedno či sa považujú za konzervy, progresívnych, alebo indiferentných.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vam ale nejde o pravo na zivot,

keby vam skutocne islo o zivot, tak sa zaujimate o zivot tej (uz davno narodenej) matky, ktora ma dieta pocat, zaujimal by vas zivot milionov sirotiek po svete, ktore odmietate dat na adopciu stastnym homosexualnym parom atd. Ocividne nemate nacitane na danu temu a tak odporucam precitat si biologiu zakladneho stupna, kedy sa embryo uz da povazovat za nenarodene dieta, zacina sa mu formovat nervova sustava a pod. Preto je takto nastavena hranica a preto tolko tyzdnov. Preto sa ejakulat nepovazuje za miliardy zabitych potencialnych jedincov a plnohodnotnych ludi do spolocnosti (mozno tak vo fundamentalnych radoch), preto masturbacia nie je protipravna, lebo je to absurdna linia argumentacie. Len vy chcete vratit dnesny svet do stredoveku a to nie je moj subjektivny nazor, to su fakty - ze bieli muzi politici a bieli muzi biskupovia a knazi sa snazia kontrolovat zeny a postupne im uberat prava, aby to tu skoncilo ako v Polsku. Kym konstruktivne diskutujeme a pouzivate argumenty, nespadate do tej skupiny konzervativcov, ktoru som popisoval a proste len nesuhlasime na danu temu, mozeme v diskusii pokracovat alebo to ukoncit, ale je to civilizovana debata s cielom dostat sa k nejakemu zaveru ci poznaniu, co kvitujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A kde sú tie argumenty?

Ako ste prišli, že mi nejde o právo na život?
Ako ste prišli, že sa nezaujímam o život tej matky? Narodenie je len jedna zo životných fází človeka, ktorého život sa aj tej dávno narodenej matke začína práve počatím.
Mne odporúčate prečítať biológiu, a sám píšete nezmysly o ejakuláte. Ak by ste mali aspoň toľko načítané o biológii ako radíte mne, vedeli by ste, že spermia má DNA muža od ktorého pochádza a vajíčko DNA ženy od ktorej pochádza, ale oplodnené vajíčko v DNA nesie genetickú informáciu od oboch rodičov. Takže nepleťte sem ejakulát, ak tomu nerozumiete spýtajte sa niekoho.
A ani len netušíte aký je embrynálny vývoj, ktorý konči 9. týždňom po oplodnení a dieťa už má vytvorené základy všetkých orgánov, napriek tomu je možné fétus zabiť kľudne aj v 12 týždni a niekedy aj do 24. týždňa.
Mne idete písať o dtredoveku, keď sa netušilo, aký presný vývoj má človek, ale vy dnes, keď máme špičkovú techniku, tak kľudne zabíjate nevinné deti a ignorujete vedu. Možno nie ste tak vzdelaý, aby ste mali dostatok informácii, ale potom je treba sa držať v ústraní a neútočiť nezmyselnými atakmi o stredoveku a podobne.
Môje názor, zase je, že bielky agresívni politici a zbabelci, ktorí si chcú užívať nahovorili, niektorým ženám, že keď dajú zabiť ich spoločné dieťa, tak je to ich právo, pri tom ide len ao manipuláciu so ženami, ktoré oni dostali ,a lebo chcú dostať do problémov.
A apropo detí na adopciu obrovský nedostatok a nie je žiaden dôvod trápiť deti, ktoré prídu o rodičov traumou nejakým neprirodzeným zoskupením.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Lotova zena

mozem sa spytat, kde ste studovali vysokoskolsku medicinu? A preco mate potrebu sa hadat s ludmi, ktori vystudovali vysokoskolsku medicinu a preco mate potrebu upravovat legislativu a uberat pravo zenam na rozhodovanie o ich vlastnom tele? Tocime sa dookola okolo horucej kase, ale toto je podstata problemu. Ide o to, ci zijeme v liberalnej spolocnosti, kde zeny su slobodne rozhodnut sa a mat tu MOZNOST volby, alebo ci niekto zakonom NUTENE rozhodne za nu. Na zaver ste dali dobru konspiracku, hodnu zadubenych konzervativcov co citaju Hlavne spravy :D.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kde ste vzali, že nejakým ženám uberám právo rozhodovať o ich vlastnom tele?
Každa sloboda končí tam, kde začína sloboda druhého. A nik nemá právo obrať o slobodu človeka žiť ani jeho matka ani otec ani ja a ani vy ám osobne. A ani nik to nemá právo schovávať za právo voľby, práva na rozhodovanie o vlastnom tele , Právo na život je ďaleko viac ako nejaká osobná voľba na pohodlie.
Nemusíte mať ani vyštudovanú medicínu, aby stw vedeli, že pohlavným stykom sa splodia deti a ver mi, že na to nepotrebujete ani čítať Hlavné či Vedľajšie správy a to bezohľadu či ste zadubená bukvica, alebo nie..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Konzervatívci ...

Pisateľ blogu názorne ukázal, aká je ničivá a priam vraždiaca ideológia liberalizmu, ktorá pod kepienkom osobnej slobody sa snaží zglajchšaltovať predovšetkým mladú generáciu, ktorá bola a je stále akousi nepísanou avandgardou " pokroku ". V blogu je nadmerne obšírne zdôvodňovaná nezúčelnosť a vlastne spiatočníctvo konzervatizmu, ktoré ľudstvu nič dobré neprináša. No tu musím autorovi odporovať, pretože ak by konzervatizmus nebol ľudstvom akceptovaný, nikdy by sme nemali čo vlastne od našich predkov preberať, no ono to tak nie je.Konzervatizmus je práve tou nezastupiteľnou ideológiou, ktorá umožňuje preberať tradície akými sú skúsenosti, poznatky, kultúra, zvyky a v neposlednom rade aj najnovšie technológie. Ak by sa ale mala v plnom rozsahu prejaviť ideológia liberalizmu, ktorá vlastne ani nepresadzuje slobodu jednotlivca ale rovno neobmedzenú voľnosť vo všetkom a teda aj v morálke, určite by to nemalo pozitívny dopad na doterajší spôsob života drvivej väčšiny ľudstva. Presadzovanie liberalizmu nie je možné vo všetkých sférach nášho života ak keď sa priznávam, že má určité zásluhy pri budovaní demokracie, avšak v tej forme, v akej sa ho snažia presadzovať najme u nás je to element, doslova vraždiaci charakter nášho štátu, ktorý je či sa to niekomu páči, alebo nie zatiaľ sociálny, kresťanský národný. Nad vodou ho udrží iba snaha
konzervatívnych a vlasteneckých síl. Ak ba sa v budúcich voľbách presadil nezdravý liberalizmus, ktorý nemá v úmysle iba zmenu toho, čo dobre nefunguje, ale aj zmenu charakteru nášho štátu, potom by naši občania pocítili veľmi prekvapujúcu zmenu, ktorá by ich okamžite priradila k spoločenstvu svetoobčianstva a otvorenej spoločnosti so všetkými negatívami, ktoré to sprevádzajú. Takýto katastrofický scenár však na rozdiel od mladého blogera nepredpoladám, bolo by to určite kolektívne šialenstvo a sebazáhuba nielen ko národa, ale aj ako štátnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jozef slávik22, ak je "ideológia

liberalizmu vraždiaca", ako je možné, že ešte žijete (alebo ste schopný žiť) v demokratickom prostredí?

"Pod kepienkom osobnej slobody" sa vyjadruje každý z nás, lebo takmer každé naše vyjadrenie je bytostne osobné (slobodné). Autor aktuálneho textu na blogu je však zjavne rozhodený, čo sa článku samotného týka. Už v názve sa nachádza zavádzanie: "Konzervatívci sú brzdy". Je to niečo podobné, akoby hokejista povedal na adresu tenisu: "Tenisti sú brzdy".

Ešte pre jozef slávik22: žiadna ideológia liberalizmu neexistuje. Liberalizmus je práve o tom, že ktokoľvek si môže modelovať svoj vlastný mentálny svet a to bez "príkras" ideológii. Sloboda jedninca je práve a jeho autentickosti. Demokratický systém nemôže nikoho nútiť k takému alebo onakému ideovému zameraniu.

Tiež by bolo vhodné sa opýtať, ktože je nositeľom "ideológie liberalzmu"? Žiadna liberálne orientovaná politická strana nemá v ústave zakotvenú "vedúcu úlohu v spoločnosti". Žiadna liberálne orientovaná strana na Slovensku nemala dominantné politické postavenie, dokonca ani pseudoliberálna SaS. Tá bola od roku 2010 do roku 2011 súčasťou vládnej koalície. SaS netvorila jednofarebnú vládu.

A treba skonštatovať to, čo som písal už XY krát: väčšnu vlád v SR tvorili latentne antliberálne politické subjekty (HZDS, SNS, ZRS, Smer - SD, atď).

jozef slávik22, ďalšie voľby dopadnú podľa Vašich predstáv. Pravdepodobne ich vyhrá Smer - SD. S ním pôjde do kolaície SNS, možno s tichou (hlasnou?) podporou ĽSNS. Ak nie ĽSNS, tak si pridá nejaká tá "zdravo" kolaborantská strana.

Teraz k "zmene charakteru štátu". Jozef, charakter štátu je široký pojem. Alebo myslíte zmenu systému z demokratického na nedemokratický? Prípadne akú zmenu?

A otvorená spoločnosť tu už je. Vy ste jej produktom. To keď otvorene píšete o "nedravom liberalizme".

Veď sloboda je možnosť povedať nie!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Naozaj môžeme slobodne povedať

liberálom jednoznačné NIE ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mareček O, jednoznačné nie môžete

povedať komukoľvek, pokiaľ na to máte chuť, prípadne odvahu. Máte snáď dojem, že po Vašom NIE na Vás nejaký liberál pošle zásahovú jednotku?

Vášu reakciu vnímam ako nedotiahnutý žart.

Odkaz pre nick marherita: Na Slovensku je asi toľko liberálov ako chlpov v mojom nose. Takže ich rútenie sa "s celou spoločnosťou strmhlav do priespati" by sa mohlo podobať na detskú sánkovačku niekde za dedinou.

A autorova slohová práca o konzervatívcoch je skôr dôkazom jehu chtíču napísať niečo zmysluplné. Dobrý úmysel však nie vždy korešponduje s talentom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Veľactený pán Habr, nikdy nedokážete prekročiť vlastný tieň o čom svedčia vaše neustále a totálne nekompetentné či aj nekompletné samoúvahy, snažiace sa akokoľvek rozvrátiť akékoľvek rozimné a reálne názory spoludiskutujúcich. Čo vy pokladáte za svoju prednosť, ja pokladám za zadnosť. Vám nikdy nepôjde o nič pozitívne a reálne, ale iba o snahu rozvyklať a zneistiť všetko, čo nesúvisí s vašimi predstavami o liberalizme. Demokraciu nám nepriniesol liberalizmus a už vonkoncom nie liberálna demokracia, ale odveký boj ľudstva za lepší život. Váš nájväčší problém je, že nemáte vôbec žiadny vzťah ku svojim koreňom. Ak vytrhnete hocakú rastlinu z koreňov, uhynie a tak je to aj s ľuďmi vášho typu, čo nemajú žiadny vzťah ani úctu k tradíciám. Iba ten, kto má puto k tradíciám je životaschopný !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nehovorte polopravdy

Konzervatívci sú brzdy vtedy, keď sa liberáli chcú rútiť s celou spoločnosťou strmhlav do priepasti.
8-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja som pocital s tym,

ze nejaka trafena hus zagaga, ale az tolko som ich teda necakal... ani na slovenske ultrakonzervativne pomery. Nuz ale co, budem mudrejsi do buducna. Zatial potvrdzujete vsetko, co som v tom texte napisal, exemplar numero uno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hovorí sa, že aj blbosť je dar boží. Paradox je, že kopa marxistov, neomarxistov a divných liberálov je tým božím darom nesmierne obdarovaná.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A nieco ine okrem

ad-hominem utokov by sa tam nenaslo? Nieco k veci, k textu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ku ktorému textu? K tej znoske náhodne umiestnených písmen? S prižmúrením oboch očí je to aspoň na smiech....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dalsi ad hominem

Asi neviete, co znamena ad hominem a co konstruktivna kritika resp. protiargumenty. Nevadi, vo vasom tabore je toto bezna vec, zapadate do schemy. ♥
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Medzi nami tvoj príspevok (teda predpokladám, že si autor blogu) tiež neobsahuje argumenty postavené na faktoch, ale len na tvojich domnienkach a pracuješ s kolektívnou vinou. Napríklad: Trumpeta je zločinec a konzervatívec teda všetci konzervatívci sú zločinci.
Tak, ak sa mýlim povedz ty, prečo v krajinách EU, kde je progresívne zavedená povinná sexuálna výchova na školách je najvyšší počet interrupcii? Naposledy, keď som túto otázku položil tak som sa dočkal útokov a nadávok do fašistov a podobne.
Tak skús ty ukázať, že to čo píšeš sa netýka tvojho tábora . (Schválne som použil tvoje slová. )

BTW: Trump nie je konzervatívec, ale obyčajný oportunista a to s konzervativizmom je na hony vzdialené.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Milan Kuruc: V UniCredit Bank už nevedia, čo od dobroty 217
 2. Zuzana Roy: Kto je naozaj zodpovedný za čiernu stredu pri Nitre a v Revúcej? 141
 3. Monika Nagyova: Denník starej dievky – Komplexy zničia každú príležitosť 66
 4. Andrea Rúfusová: O vlkoch a medveďoch nielen na salaši 63
 5. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 54
 6. Rudolf Pado: Donovaly chcú byť Dubajom 46
 7. Andrej Tichy: Oplatí sa študovať na Paneurópskej vysokej škole? Aká je moja skúsenosť a recenzia! 41
 8. Soňa Kallová: Ako sme chutnali talianske tiramisu 36
 9. Martin Pavelka: Gruzínsko l Rok rozvojového dobrovoľníctva na hornatom Kaukaze 33
 10. Martin Kultan: Vo veľkých mestách by zdravotné poisťovne neprežili. Kde sú najdrahší pacienti? 30

Rebríčky článkov


 1. Attila Agócs: Regionálne anjel, celoštátne diabol?
 2. Milan Koval: Pán Šebej, tak ako je to s tou chudobou na Slovensku?
 3. Ján Slovák: Deň otvorených dverí - 5.12. 2019 na Súkromnej škole umeleckého priemyslu animovanej tvo
 4. Štefan Vidlár: Ludský odpad
 5. Martina Meriačová: Dážď sú slzy. .
 6. Stanislav Mičev: 400 000 ľudí versus 1 arogantný mladík
 7. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie.
 8. Štefan Vidlár: Morálňí kódex budovatela kapitálokomunizmu
 9. Milan Lacúch: Choromyseľnosť rozumu nemá hraníc! Katastrofická vízia!
 10. Stanislav Mičev: Vysťahujme milionárov z politiky!

 1. Pri nehode autobusu zomrelo 12 ľudí, vláda rozhodne o štátnom smútku (minúta po minúte)
 2. Mladíci, ktorí zbili pár v bratislavskom autobuse, sa postavili pred súd
 3. Dobré ráno: Kočner sa po vražde Kuciaka rehotal
 4. Bývalý šéfredaktor Plus 7 dní naklonený Smeru mal byť Kočnerov človek
 5. Exšéf tímu Kuciak sa prvýkrát ukázal na verejnosti
 6. Čaputová pristala na ľudovú zábavu
 7. Zachraňovali zvieratá z útulku. Tri ženy, ktoré v Revúcej strhla voda, prišli o život
 8. Z justície odchádza prvá sudkyňa pre Kočnerovu Threemu
 9. Kočner je len obyčajný mentálne zaostalejší hochštapler tretej triedy
 10. Cesta pri Nitre je po nehode opäť prejazdná, polícia začala stíhanie

 1. Keď si KDH zatlčie posledný klinec, pohltí ho Hlina
 2. Keď sa antisystém vlieva do Mordoru
 3. Stratégia nie s Ficom má jednu slabinu. Pat. Kto dostane Mat?
 4. Predseda Etickej komisie Sedlák: Pre Trnku som sa hanbil, že som prokurátor
 5. Za čiarou: Tragické vyústenie politického angažovania kňaza Mariána Kuffu
 6. Šanta: Keď som stretol Kočnera, aj Trnku prejdem na druhú stranu chodníka
 7. Zsuzsová a jej komplici ostávajú vo väzbe
 8. Demokrati si urobili z procesu impeachmentu voči Trumpovi volebnú kampaň
 9. Paul Cameron – Z odborníka na výskum pasívneho fajčenia ‚homobijec‘.
 10. Lyžovačka v lete. Obec hovorí o prínose, ľudia na Donovaloch halu nechcú

Už ste čítali?