Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rekreačné poukazy 2.0 – sociálne inžinierstvo v praxi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

jednoducha logika

mam xxx tis. eur na mzdy a odvody rocne. a volne ich presuvam v skupine zamestnancov. o co viac pridam jednemu, o to menej dostane iny - peniaze sa neokotia. ak niekto dostane 275 eur ako bony do akejsi ubytovne, bud sa mu o to znizia jeho ostatne odmeny, alebo sa mu na to poskladaju ostatni zamestnanci. tretia moznost by bola, ze mi ti preplati stat ako akesi "stimuly" - v roznej forme. ako pol miliardy jaguaru ci duslu, mondi. lebo perpetum mobile este nikto nevymyslel a peniaze sa nekotia. :-)
 

 

Presne ste to popísali. Preto takýto zákon nemôže pomôcť (resp. len niekomu vybranému na úkor iných) - rovnaké množstvo peňazí len inak prerozdeľuje.
 

očuj Marián,

neviem kde robíš, ale ja som dostal 275€ , plus mzdu a všetky bonusy vyplývajúce zo Zákonníka práce a Kolektívnej zmluvy. Treba si to dobre pozrieť. V prípade, že Ťa chce zamestnávateľ ogabňať, treba využiť všetky zákonné možnosti na svoju obranu. ak je Tvoj zamestnávateľ ***** povláč ho po súdoch a zamestnaj sa inde. Teraz je doba, že sa o Teba pobijú a dajú Ti aj náborový príspevok....
 

re: peniaze sa nekotia

Peniaze sa nekotia, ked ich ZARÁBATE prácou/službami pre ľudí/firmy, ktoré vam za ne DOBROVOĽNE/SLOBODNE ZAPLATIA.

Ak ste s materským mliekom sali poznanie, že (skutočne veľké) PRACHY sa zarábajú KRÁDEŽOU/tunelovaním (Lesostav Revúca), nesplácaním ôverov, ak ste mali vlastné podnikanie postavené na službách pre inšitúcie napojené na verejné zdroje, tak sa peniaze PRE VÁS kotia - ale skutočne sa okotia iba ak predtým niekoho poriadne oje**te...(sorry za výrazivo ale v kontexte výčinov kapitána človeku rýchlo dochádza slušná slovná zásoba).
Mám 6 detí.
Na dovolenky sme VŽDY chodili pod stan.
Rekreačné poukazy si môžem ...
Môj zamestnávateľ vyplatil v tomto roku tisíce príspevkov pre kolegov.
Zamestnávateľ nemal dôvod zvyšovať platy, keď ho pracovná sila stála vďaka kapitánovi viac...

Tohoto roku som prvýkrát nešiel s deťmi na ŽIADNU dovolenku.
Nebolo za čo (áno, ani tých 255€), petože to zožrali zvýšené dane, odvody, zamietnutý príspevok na rodičovskú/materskú dovolenku...

kapitánov predchodca si mozog naložil do liehu
tento má v hlave zreteľne niečo iné.
a nie, piliny to nebudú.
On tam má nas**né.
HOWHG
 
Hodnoť

 

Dam v najblizsich volbach hlas tomu, kto zrusi tieto tri Dankove "zadarmo" nezmysly :
Vlaky "zadarmo", skolske obedy "zadarmo", rekreacne poukazy "zadarmo".
 

Tak to sa Vám výber pomerne

zužuje...
 

 

Áno bol som na diskusii v Liberálnom dome, ešte pred tými nešťastnými turbulenciami, a bolo cítiť, že Sulík by všetky tieto somariny najradšej zrušil, ale zároveň bolo cítiť obavy z nepopulárnosti takýchto (aj keď správnych) krokov. Nuž nečudujem sa mu poznajúc mentalitu slovenského voliča. Ale kto iný poupratuje po tejto populistickej koalicii, ktorá by sa radšej upísala čertu, než by odišla z parlamentu a následne do basy? Progresívne Slovensko?
 

Ľahká pomoc.

V SaS len musia zrozumiteľne všetkým voličom vysvetliť pár základných skutočností.
1. Nič zadarmo neexistuje
2. Každé nesystémové opatrenie, ktoré nemôžu využiť všetci bez rozdielu, slúži vybranej "menšine" na úkor väčšiny.
3. Nesystémové riešenia znamenajú, že štát svojim občanom, ako nesvojprávnym nariaďuje, načo majú míňať svoje vlastné peniaze. Ešte horšie, keď sa na to plytvajú verejné zdroje, pod hrozbou sankcií vynútené od daňovníkov, ktoré akútne chýbajú inde. Ide o dirigizmus a politickú korupciu.
4. Je treba jasne povedať, že zrušením nesystémových opatrení sa získa priestor na zníženie daní a odvodov, aj na zrušenie rôznych výpalných, po čom im viac zostane v peňaženke. A sami, nie štát, budú môcť rozhodovať, ako s nimi naložia.
 

 

Progresívne Slovensko - Vízia jednej krajiny
"... treba vyzdvihnúť predovšetkým dane z nehnuteľností na základe ich === trhovej hodnoty ===, ktoré patria k najmenej deformatívnym daniam. Ďalej dane z darov a dedičstva,..."
str. 85 :-)))
https://lnk.sk/alAT
 

 

"dane z nehnuteľností na základe ich === trhovej hodnoty ===, ktoré patria k najmenej deformatívnym daniam"

Ako pekne to znie..., ale:
Kto bude určovať tu trhovú hodnotu? Obec bude mať znalcov, ktorý pre každú nehnuteľnosť v obci vypracujú znalecký posudok? A keďže trhová hodnota nehnuteľnosti je dynamická veličina, tak pred každým vyrúbením dane? Taký znalecký posudok bude stať viac, než daň za nehnuteľnosť, ktorý bude jej predmetom, takže obec môže celú vybratu daň z nehnuteľnosti rovno odovzdať znalcom a ešte im bude aj doplácať... :-)

Toto je celé Progresívne Slovensko...
Danko v zelenom
 

 

obec si moze zamestnat alebo dat vyskolit znalca, ktory bude obiehat svoj rajon. v zahranici to funguje tak, ze sa ceny kazdej nehnutelnosti pravidelne prehodnocuju, po cca 10 rokoch.
sadzba za tento typ dane z nehnutelnosti sa pohybuje v rozmedzi od 1 po cca 6% z HODNOTY nehnutelnosti. staci zbezny pohlad na stranky realitiek a kludne mozeme pracovat so sumou - hodnotou 100 tisic za byt ci domcek. ano alebo nie? nech si kazdy skontroluje hodnotu svojej nehnutelnosti, ci prehanam.
len pri zavedeni 1% dane to teda bude cca 1000 €. su to teda pre mnohych prve dve ciste vyplaty ci tri dochodky v roku. a opakovane, rok co rok, do smrti. v niektorych statoch takto opakovane zaplatia cenu nehnutelnosti cez uvedene dane za 30 - 50 rokov. ale - zo stvor ci patnasobnych prijmov, ano alebo nie?
na "argument", ze to nebude 1% ale len nejake "desatinky" sa spytam preco? a dokedy? ak sa tento nezmysel nehorazneho zdanovania uz niekolkokrat zdaneneho majetku dostane do zakona, nebude nic jednoduchsie, ako novelizovat jedinu vetu a jedine cislo v nej kedykolvek.
pytam sa: toto chceme? platit tisice, desiatky tisic eur z uz zdanenych majetkov (ani jedna nehnutelnost nebola postavena bez dani, len na dph 20% plus dalsie) na financovanie akychsi sabesov si sabatov? ci z coho ich chcu neomarxisti platit?
a to som sa este nedostal k vyhrazkam o obnoveni zrusenej komunaistickej dane z dedicstva a darovania.
 

Zaujímavé, že dotácie na

elektromobily, solárne panely, kotlíky, zateplenie domu, tepelné čerpadlá atď atď ...nikomu neprekážajú.
 

 

Prekážajú....
 
Hodnoť

 

Aj ja považujem rekreačné poukazy za populistické gesto, ale aj tak by som bol zvedavý na základe čoho sa dospelo k tomu, že toto (a ďalšie navrhované) opatrenie sa vzťahuje len na firmy s viac ako so 49 zamestnancami. Keď SNS myslí tak veľmi sociálne, prečo zavádza 2 kategórie zamestnancov
 

 

Tak pozor. Citujem: "Keď SNS myslí..." A to je ten kameň úrazu....
 
Hodnoť

Fuj

Môj zamestnávateľ podpísal zmluvu s firmou sprostredkujúcou rekreačné poukazy. Bola som na dovolenke v Tatrách v peknom zariadení s bazénom, ktoré s touto firmou nemá zmluvu. Faktúru za pobyt si môžem zarámovať. Nepreplatia mi 55%. Všetky tieto firmy pricucnuté na práci iných, žijúce z provízií treba zlikvidovať!
 

 

https://www.mzdovecentrum.sk/a... , citujem: „Zamestnávateľ môže rozhodnúť, že príspevok na rekreáciu poskytne zamestnancovi prostredníctvom rekreačného poukazu. Pri poskytovaní príspevku na rekreáciu prostredníctvom rekreačného poukazu na základe zmluvy s vydavateľom rekreačného poukazu (limitovaným poskytovateľom) je výška poplatku za sprostredkovanie služieb podľa odseku 4 maximálne 3 % z hodnoty rekreačného poukazu.“

Cize bol v podstate v zakone ukotvene pravo zamestnavatela poslat Vas na rekreaciu na miesto a do zariadenia, ktore Vam nevyhovuje a zamestrnavatel tym moze „kontraktovat“ zariadenia Nasich a nutit Vas do ndechcenej dovolenky, ktoiru si este doplsatite vlastnymi 225 eurami.

Akurat kpt. Danko – ked tentoi rekreacny zazrak oznamoval - zabudol tento zadrhel akosi verejnosti oznamit ...
 

pán Pado,

dovolím si odporovať. Zamestnávateľ Vás nikam neposiela. Vy na základe zákona a pravidiel firmy sa sám rozhodnete, či tú možnosť s príspevkom využijete. Pani nad Vami si evidentne dopredu nepreštudovala pravidlá. Opakujem, nikto Vás nenúti. Sú dané podmienky a Vy ich beriete, alebo neberiete. Neriešim účelnosť, spravodlivosť alebo populizmus pravidiel.
 

:o)))

Ja som si dopredu tie pravidlá preštudovala veľmi podrobne. Zo stránky odborníkov na dane a účtovníctvo som na môj dotaz dostala odpoveď, že mám zo zákona právo na preplatenie faktúry z hotela na Slovensku aj keď nemá zmluvu s poukážkovou firmou, a že keby som to dala na súd, tak by som ho vyhrala. Lenže môj zamestnávateľ si na môj podnet vyžiadal názor právnika poukážkovej firmy (:o)))), ktorý mi odpísal, že žiadne také!! Buď si vyberiem hotel z ich ponuky, alebo nebudem mať preplatenú dovolenku podľa zákona. Dopredu som vedela, že nepôjdem do nejakého Kiskarezortu a pod., ale tam, kde som bola.
 

 

Na Vasom mieste by som to posunul novinarom a kpt. Dankovi, nech sa vyjadri. Nie je myslitelne, aby ak tenzto nezmysekl uz je schvaleny, aby ludoa doplacali na to, ze akysi ich sudruh zamestnavatel dohaduje ksefty rekreacnym zariadeniam cez sprostrredkovatelov rekreacnych poukazov.

N aeste jedna pikoska: Na jednej zo slovenskych VS nepreplatili pani 275 eur, lebo uhrada 500 eur nebola realizovana z jej uctu, ale uctu jej syna. Kde je napisane, ktoí ma tych 500 eur zaplatit, co do toho zamestnavatela? Faktura bola uhradena, rekreaovala sa a zamestnavatel jej ma nacalovat 275 eur. Mimochodom ide o VS, kde pani uctovnicka este pred pol rokom nepoznala elektronicku fajturu, lebo tam nie je farebna peciatka. Potom co som odkazal ci potrebuje hlbkovu kontrolu z financnej spravy SR, tak zrazu bol pokoj. Mimochodom tato VS ma tretotriednych praqvnikov nepoznajucich zakony a stvrtotriednych uctovnikov a personalistov.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Ľuboslava Šusteková: Oškvarkové pagáče 2 041
 2. Stanislav Martinčko: Súdia nás sudcovia s pochybnou povesťou, alebo čakatelia na pochybnú povesť??! 948
 3. Jozef Legény: Výbuch v Prešove by mal konečne zobudiť kompetentných 911
 4. Jozef Drahovský: Zákon o cestnej premávke 8/2009 Z. z. a zmeny k prvému decembru 2019 883
 5. Filip Bajtoš: Vezmime si príklad od Rumunov 822
 6. Jozef Kmeto: Nenávistným statusom od rómskeho dievčaťa sa už zaoberá polícia 740
 7. Martin Ondráš: Kauza pozemkových úprav - skutočná pravda 487
 8. Martin Droppa: Prvá navždy ostane prvou 419
 9. Miroslav Ferkl: Mikuláš Kiska 2019 399
 10. Michal Latta: Najlepšia slovenská tarhoňa 352

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Spolužiaci moji
 2. Roman Hutira: Rozhovor: Majsterka sveta v spoločenskom tanci
 3. Vladimír Krátky: Zas sa nám to do .. Vallo ?
 4. Roman Hutira: Škola pre mimoriadne nadané deti (a kam chodia tie vaše?)
 5. Viktor Struhar: Mŕtvy chrobák
 6. Martin Krištoff: Hongkong sa topí aj v ekonomických problémoch. Jediným riešením sú vyššie investície do po
 7. Milan Lacúch: Len hore, alebo dolu človeče!
 8. Štefan Vidlár: Spomínka na Mikiho
 9. Štefan Vidlár: Obušek
 10. František Cudziš: Vede do vienka. I.

 1. Výbuch plynu v prešovskom paneláku zabil päť ľudí, obetí bude viac (minúta po minúte)
 2. Výbuch plynu v Prešove má osem obetí. Polícia zadržala šesť ľudí (minúta po minúte)
 3. Únik plynu a poškodené potrubie. Čo sa dialo pred výbuchom v Prešove
 4. Riaditeľ hasičov: Pri oprave zničenej bytovky porušili predpisy
 5. Ľudia zo zhorenej bytovky v Prešove: Holý život je to najdôležitejšie
 6. Projektantka: V Prešove muselo byť veľa nahromadeného plynu
 7. Andreja Kisku obvinili v súvislosti s firmou KTAG
 8. Chlapec zabil otca, ktorý týral jeho aj matku. Súd ho posiela do väzenia
 9. Minúta po minúte: O zničenej bytovke v Prešove rozhodnú znalci. Koná aj polícia
 10. Električky pre desaťtisíce ľudí blokuje Kočnerov kontakt

 1. Ak chcú stíhať Fica, tak nech nás stíhajú všetkých
 2. Keď Čižnárom sľúbené peklo nemá správny Smer
 3. Karol Galek (SaS): Ceny energií porastú kvôli trhu, vysoké sú kvôli Ficovi
 4. Mazureka sa nepriamo zastal aj Daniel Lipšic
 5. Matovič podľa polície krátil dane, hrozí mu 7 až 12 rokov väzenia
 6. Andreja Kisku obvinili v súvislosti s firmou KTAG
 7. Kollárovu pikantnú komunikáciu s neplnoletým dievčaťom polícia v tichosti uzavrela
 8. Zas sa nám to do .. Vallo ?
 9. Polícia začala riešiť Trubana za výroky o drogách, niekto podal trestné oznámenie
 10. Matovič: Kiska skúsil zo štátu cucnúť stovky tisíc na úkor občanov

Už ste čítali?