Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rekreačné poukazy 2.0 – sociálne inžinierstvo v praxi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

jednoducha logika

mam xxx tis. eur na mzdy a odvody rocne. a volne ich presuvam v skupine zamestnancov. o co viac pridam jednemu, o to menej dostane iny - peniaze sa neokotia. ak niekto dostane 275 eur ako bony do akejsi ubytovne, bud sa mu o to znizia jeho ostatne odmeny, alebo sa mu na to poskladaju ostatni zamestnanci. tretia moznost by bola, ze mi ti preplati stat ako akesi "stimuly" - v roznej forme. ako pol miliardy jaguaru ci duslu, mondi. lebo perpetum mobile este nikto nevymyslel a peniaze sa nekotia. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne ste to popísali. Preto takýto zákon nemôže pomôcť (resp. len niekomu vybranému na úkor iných) - rovnaké množstvo peňazí len inak prerozdeľuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

očuj Marián,

neviem kde robíš, ale ja som dostal 275€ , plus mzdu a všetky bonusy vyplývajúce zo Zákonníka práce a Kolektívnej zmluvy. Treba si to dobre pozrieť. V prípade, že Ťa chce zamestnávateľ ogabňať, treba využiť všetky zákonné možnosti na svoju obranu. ak je Tvoj zamestnávateľ ***** povláč ho po súdoch a zamestnaj sa inde. Teraz je doba, že sa o Teba pobijú a dajú Ti aj náborový príspevok....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: peniaze sa nekotia

Peniaze sa nekotia, ked ich ZARÁBATE prácou/službami pre ľudí/firmy, ktoré vam za ne DOBROVOĽNE/SLOBODNE ZAPLATIA.

Ak ste s materským mliekom sali poznanie, že (skutočne veľké) PRACHY sa zarábajú KRÁDEŽOU/tunelovaním (Lesostav Revúca), nesplácaním ôverov, ak ste mali vlastné podnikanie postavené na službách pre inšitúcie napojené na verejné zdroje, tak sa peniaze PRE VÁS kotia - ale skutočne sa okotia iba ak predtým niekoho poriadne oje**te...(sorry za výrazivo ale v kontexte výčinov kapitána človeku rýchlo dochádza slušná slovná zásoba).
Mám 6 detí.
Na dovolenky sme VŽDY chodili pod stan.
Rekreačné poukazy si môžem ...
Môj zamestnávateľ vyplatil v tomto roku tisíce príspevkov pre kolegov.
Zamestnávateľ nemal dôvod zvyšovať platy, keď ho pracovná sila stála vďaka kapitánovi viac...

Tohoto roku som prvýkrát nešiel s deťmi na ŽIADNU dovolenku.
Nebolo za čo (áno, ani tých 255€), petože to zožrali zvýšené dane, odvody, zamietnutý príspevok na rodičovskú/materskú dovolenku...

kapitánov predchodca si mozog naložil do liehu
tento má v hlave zreteľne niečo iné.
a nie, piliny to nebudú.
On tam má nas**né.
HOWHG
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dam v najblizsich volbach hlas tomu, kto zrusi tieto tri Dankove "zadarmo" nezmysly :
Vlaky "zadarmo", skolske obedy "zadarmo", rekreacne poukazy "zadarmo".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak to sa Vám výber pomerne

zužuje...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno bol som na diskusii v Liberálnom dome, ešte pred tými nešťastnými turbulenciami, a bolo cítiť, že Sulík by všetky tieto somariny najradšej zrušil, ale zároveň bolo cítiť obavy z nepopulárnosti takýchto (aj keď správnych) krokov. Nuž nečudujem sa mu poznajúc mentalitu slovenského voliča. Ale kto iný poupratuje po tejto populistickej koalicii, ktorá by sa radšej upísala čertu, než by odišla z parlamentu a následne do basy? Progresívne Slovensko?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ľahká pomoc.

V SaS len musia zrozumiteľne všetkým voličom vysvetliť pár základných skutočností.
1. Nič zadarmo neexistuje
2. Každé nesystémové opatrenie, ktoré nemôžu využiť všetci bez rozdielu, slúži vybranej "menšine" na úkor väčšiny.
3. Nesystémové riešenia znamenajú, že štát svojim občanom, ako nesvojprávnym nariaďuje, načo majú míňať svoje vlastné peniaze. Ešte horšie, keď sa na to plytvajú verejné zdroje, pod hrozbou sankcií vynútené od daňovníkov, ktoré akútne chýbajú inde. Ide o dirigizmus a politickú korupciu.
4. Je treba jasne povedať, že zrušením nesystémových opatrení sa získa priestor na zníženie daní a odvodov, aj na zrušenie rôznych výpalných, po čom im viac zostane v peňaženke. A sami, nie štát, budú môcť rozhodovať, ako s nimi naložia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Progresívne Slovensko - Vízia jednej krajiny
"... treba vyzdvihnúť predovšetkým dane z nehnuteľností na základe ich === trhovej hodnoty ===, ktoré patria k najmenej deformatívnym daniam. Ďalej dane z darov a dedičstva,..."
str. 85 :-)))
https://lnk.sk/alAT
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"dane z nehnuteľností na základe ich === trhovej hodnoty ===, ktoré patria k najmenej deformatívnym daniam"

Ako pekne to znie..., ale:
Kto bude určovať tu trhovú hodnotu? Obec bude mať znalcov, ktorý pre každú nehnuteľnosť v obci vypracujú znalecký posudok? A keďže trhová hodnota nehnuteľnosti je dynamická veličina, tak pred každým vyrúbením dane? Taký znalecký posudok bude stať viac, než daň za nehnuteľnosť, ktorý bude jej predmetom, takže obec môže celú vybratu daň z nehnuteľnosti rovno odovzdať znalcom a ešte im bude aj doplácať... :-)

Toto je celé Progresívne Slovensko...
Danko v zelenom
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

obec si moze zamestnat alebo dat vyskolit znalca, ktory bude obiehat svoj rajon. v zahranici to funguje tak, ze sa ceny kazdej nehnutelnosti pravidelne prehodnocuju, po cca 10 rokoch.
sadzba za tento typ dane z nehnutelnosti sa pohybuje v rozmedzi od 1 po cca 6% z HODNOTY nehnutelnosti. staci zbezny pohlad na stranky realitiek a kludne mozeme pracovat so sumou - hodnotou 100 tisic za byt ci domcek. ano alebo nie? nech si kazdy skontroluje hodnotu svojej nehnutelnosti, ci prehanam.
len pri zavedeni 1% dane to teda bude cca 1000 €. su to teda pre mnohych prve dve ciste vyplaty ci tri dochodky v roku. a opakovane, rok co rok, do smrti. v niektorych statoch takto opakovane zaplatia cenu nehnutelnosti cez uvedene dane za 30 - 50 rokov. ale - zo stvor ci patnasobnych prijmov, ano alebo nie?
na "argument", ze to nebude 1% ale len nejake "desatinky" sa spytam preco? a dokedy? ak sa tento nezmysel nehorazneho zdanovania uz niekolkokrat zdaneneho majetku dostane do zakona, nebude nic jednoduchsie, ako novelizovat jedinu vetu a jedine cislo v nej kedykolvek.
pytam sa: toto chceme? platit tisice, desiatky tisic eur z uz zdanenych majetkov (ani jedna nehnutelnost nebola postavena bez dani, len na dph 20% plus dalsie) na financovanie akychsi sabesov si sabatov? ci z coho ich chcu neomarxisti platit?
a to som sa este nedostal k vyhrazkam o obnoveni zrusenej komunaistickej dane z dedicstva a darovania.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zaujímavé, že dotácie na

elektromobily, solárne panely, kotlíky, zateplenie domu, tepelné čerpadlá atď atď ...nikomu neprekážajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prekážajú....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj ja považujem rekreačné poukazy za populistické gesto, ale aj tak by som bol zvedavý na základe čoho sa dospelo k tomu, že toto (a ďalšie navrhované) opatrenie sa vzťahuje len na firmy s viac ako so 49 zamestnancami. Keď SNS myslí tak veľmi sociálne, prečo zavádza 2 kategórie zamestnancov
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak pozor. Citujem: "Keď SNS myslí..." A to je ten kameň úrazu....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fuj

Môj zamestnávateľ podpísal zmluvu s firmou sprostredkujúcou rekreačné poukazy. Bola som na dovolenke v Tatrách v peknom zariadení s bazénom, ktoré s touto firmou nemá zmluvu. Faktúru za pobyt si môžem zarámovať. Nepreplatia mi 55%. Všetky tieto firmy pricucnuté na práci iných, žijúce z provízií treba zlikvidovať!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

https://www.mzdovecentrum.sk/a... , citujem: „Zamestnávateľ môže rozhodnúť, že príspevok na rekreáciu poskytne zamestnancovi prostredníctvom rekreačného poukazu. Pri poskytovaní príspevku na rekreáciu prostredníctvom rekreačného poukazu na základe zmluvy s vydavateľom rekreačného poukazu (limitovaným poskytovateľom) je výška poplatku za sprostredkovanie služieb podľa odseku 4 maximálne 3 % z hodnoty rekreačného poukazu.“

Cize bol v podstate v zakone ukotvene pravo zamestnavatela poslat Vas na rekreaciu na miesto a do zariadenia, ktore Vam nevyhovuje a zamestrnavatel tym moze „kontraktovat“ zariadenia Nasich a nutit Vas do ndechcenej dovolenky, ktoiru si este doplsatite vlastnymi 225 eurami.

Akurat kpt. Danko – ked tentoi rekreacny zazrak oznamoval - zabudol tento zadrhel akosi verejnosti oznamit ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán Pado,

dovolím si odporovať. Zamestnávateľ Vás nikam neposiela. Vy na základe zákona a pravidiel firmy sa sám rozhodnete, či tú možnosť s príspevkom využijete. Pani nad Vami si evidentne dopredu nepreštudovala pravidlá. Opakujem, nikto Vás nenúti. Sú dané podmienky a Vy ich beriete, alebo neberiete. Neriešim účelnosť, spravodlivosť alebo populizmus pravidiel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:o)))

Ja som si dopredu tie pravidlá preštudovala veľmi podrobne. Zo stránky odborníkov na dane a účtovníctvo som na môj dotaz dostala odpoveď, že mám zo zákona právo na preplatenie faktúry z hotela na Slovensku aj keď nemá zmluvu s poukážkovou firmou, a že keby som to dala na súd, tak by som ho vyhrala. Lenže môj zamestnávateľ si na môj podnet vyžiadal názor právnika poukážkovej firmy (:o)))), ktorý mi odpísal, že žiadne také!! Buď si vyberiem hotel z ich ponuky, alebo nebudem mať preplatenú dovolenku podľa zákona. Dopredu som vedela, že nepôjdem do nejakého Kiskarezortu a pod., ale tam, kde som bola.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na Vasom mieste by som to posunul novinarom a kpt. Dankovi, nech sa vyjadri. Nie je myslitelne, aby ak tenzto nezmysekl uz je schvaleny, aby ludoa doplacali na to, ze akysi ich sudruh zamestnavatel dohaduje ksefty rekreacnym zariadeniam cez sprostrredkovatelov rekreacnych poukazov.

N aeste jedna pikoska: Na jednej zo slovenskych VS nepreplatili pani 275 eur, lebo uhrada 500 eur nebola realizovana z jej uctu, ale uctu jej syna. Kde je napisane, ktoí ma tych 500 eur zaplatit, co do toho zamestnavatela? Faktura bola uhradena, rekreaovala sa a zamestnavatel jej ma nacalovat 275 eur. Mimochodom ide o VS, kde pani uctovnicka este pred pol rokom nepoznala elektronicku fajturu, lebo tam nie je farebna peciatka. Potom co som odkazal ci potrebuje hlbkovu kontrolu z financnej spravy SR, tak zrazu bol pokoj. Mimochodom tato VS ma tretotriednych praqvnikov nepoznajucich zakony a stvrtotriednych uctovnikov a personalistov.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 12 203
 2. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Prehľad dezinformácií, manipulácií a propagandy počas tretieho novembrového týždňa 2 040
 3. Dominika Dongova: "Spravila som najväčšiu chybu po rozchode..." 1 984
 4. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 1 391
 5. Dávid Dej: Opatrenia priniesli výsledok. Na Islande odnaučili tínedžerov piť alkohol a brať drogy. 1 197
 6. Július Kovács: Priatelia starých poriadkov si sprivatizovali 17. november. 1 150
 7. Martin Droppa: Mŕtvym utečencom 1 095
 8. Dušan Koniar: O takomto čase pred rokmi. Deväť a dvadsiatimi či jeden a tridsiatimi 1 048
 9. Oto Žarnay: Kočnerovské praktiky v našom školstve. Praktika č. 2: Zákon neporušuj, iba znásilňuj 960
 10. Jaromír Šiša: Putování po Transsibiřské magistrále, zastavení čtvrté, Krasnojarsk. 810

Rebríčky článkov


 1. Ján Franz: Jeseň v Karpatoch
 2. Milan Lacúch: Zákon rovnováhy medzi dávaním a braním
 3. Miroslav Sabol: Verejné Konzultácia EU - Správa podľa článku 54 nariadenia o referenčných kritériách
 4. Štefan Vidlár: Straňík (nominant, protežant, aparátčik, trafikant,...)
 5. Juraj Hodul: Prečo sme/ste si to pokašľali s kvalitou potravín.......
 6. Andrea Fuglíková: Gaslighting a naše děti
 7. Július Kovács: Priatelia starých poriadkov si sprivatizovali 17. november.
 8. Stanislav Mičev: Jankovskej 2500 eur, Kotleba, Sulík a minimálna mzda
 9. Štefan Vidlár: Karty
 10. Ivan Trnovsky: Účinný spôsob boja so zberačmi lesných plodov a húb v podani štátnych úradníkov.

 1. Kočner o Ficovi na nahrávke: Ak budem mať pokoj, bude naďalej premiérom
 2. Vavro horel ako fakľa. Mak urobil fatálnu hlúposť (hodnotenie)
 3. Nesklamte nádej, odkázali politikom z pódia (česko-slovenská minúta po minúte)
 4. Luxus a gýč. Rezešovci svoje honosné sídlo nedokážu predať
 5. Impérium kontroverzného milionára z východu sa rozpadá
 6. Slováci neudržali vedenie nad vicemajstrami sveta, v Rijeke podľahli Chorvátom
 7. Pozrite si autá Nežnej revolúcie. Predajom kraľoval Favorit
 8. Sociálna poisťovňa začne začiatkom decembra vyplácať vianočné príspevky
 9. Slovákov môžu spasiť Maďari. Môže nastať aj takáto absurdná situácia
 10. Galavečer k novembru ‘89 bol dvakrát drahší ako v kauze Evka

 1. O vražde novinára Paľa Rýpala vieme už veľa
 2. Matovič: PS/Spolu otravujú s debilinami. Na registrované partnerstvá musia zabudnúť
 3. Alexander Vondra: Chodím do kostola pravidelne, pretože to potrebujem
 4. Kočner v nahrávke o Ficovi: Mám odložené veci, o ktorých on vie
 5. Keď zrušenie tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani
 6. Žilinčan, ktorý hajloval na dievča z Kórey pôjde do väzenia
 7. Fico nabrýzgal na Nežnú revolúciu: Milióny občanov sa prepadlo do chudoby
 8. Cenzúra v TV LUX. Kto stojí za ňou?
 9. KDŽP si koleduje o suspendáciu farára Kuffu
 10. Karol Sudor - Vladimír Palko: Šiel som až na hranu. Liberál spovedá konzervatívca

Už ste čítali?