Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pacienti sa neoperujú cez médiá (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Za ktoru stranu autor kope.

Je celkom citatelne, za ktoru stranu autrok kope: "Namiesto toho, že jeden špičkový lekár by sa mal zastať práce druhého špičkového lekára a tobôž pred médiami a vysvetliť laikovi, že pacient je v najlepších rukách..."
.
Ma vysvetlit laikovi, ze pes ma 5 noh ?
Existuju velmi silne indicie, ze dieta nebolo v najlepsich rukach, prva operacia sa spackala.
 
Hodnoť

 

Ako v tomto pripade pochybil Steno? Ze na ziadost rodiny sa ujal pacienta a urobil rizikovu operaciu, ktoru vobec nemusel robit ?
 
Hodnoť

Autorom preferovaný

postup zmeny lekára mi pripomína dobu z pred 30 rokov. Budem žiadať nadriadeného lekára a potom úrad na dohľad atď. Že je dieťa v ohrození života je iba taká nedôležitá banalita !
Nie pán autor ! Ak chcem zmeniť ošetrujúceho lekára - tak mám nárok zmeniť ho vtedy -keď ja prídem k presvedčeniu,že iný lekár je lepší. A pôvodný sa s tým musí jednoducho zmieriť a nie klásť akékoľvek prekážky. A v tomto smere je činnosť lekárov ,ktorý vykonali prvú operáciu dokázateľne nekompletnú,hanbou nášho zdravotníctva a tiež hanbou ministerky! Hanbou je aj to,že nakoniec pôvodca konfliktu bol požiadaný,aby ostal na funkcii a lekár,ktorý dieťa zachránil bol z funkcie odvolaný.Ak by som to označil za "absurdistan",tak nakoniec by sa mohol aj ten uraziť,že až tak absurdný zase nie je !_
 

 

Ďakujem za Váš názor, v mojom blogu sa nezameriavam na jednotlivcov, ale na systém práce v zdravotníctve. Nazdávam sa, že odborný problém, ktorý vznikne pri akejkoľvek operácií alebo liečebnom postupe majú v prvom rade riešiť odborníci napr. aj formou lekárskeho konzília.
 
Hodnoť

 

Keby matka nevtrhla na tlačovku a nezviditeľnila prípad v médiach, pravdepodobne by chlapec zomrel.
Koľko neriešiteľných prípadov sa u nás pohlo až po medializácii? Mimochodom, matke patrí veľký obdiv za to ako sa zachovala, aby zachránila život syna rozpútala peklo, že neostal kameň na kameni. Chcelo by to ešte odvolať, evidentne neschopnú, ministerku.
 

 

Ďakujem za Váš názor. Súhlasím s Vami, že je neprípustné, aby do záchrany života museli vstupovať príbuzní burcovaním médií. Má byť samozrejmosťou, že pacient dostane adekvátnu liečebnú starostlivosť.
 
Hodnoť

 

... ked lekar kontroluje lekara, tak to je mi kontrola, cely Urad pre dohlad ... je jedna smiesna a alibisticka institucia. Kto v tejto krajine sedi za bielenie v karte? Kto postiohuje lekarov za tisice falosnych PNiek, ktore vydavaju "za uhradu" ludom, ktorym sa nechce pracovat, ktoiry tymto riesia hriozbu prerpustenia a ktory sa takymto sposobom vyhybaju pritomnosti na sude? Chodte sa pozriet do USA ake tresty financneho i nefinancneho charakteru tam padaju za rozne pochybenia. U nas sme z lekarov urobili polobohov, rovnako ako zo sudcov a perokuratorov. Ak pochybim, tak sa budem vyhratat odchodom. Ok, chodte, ale potom prestante robit "stavovske" obstrukcie voci prichodu lekarov z Ukrajiny ci inych krajin.
 
Hodnoť

 

Vážený pán doktor Ridoško, ste štátnym tajomníkom na ministerstve zdravotníctva a matke 15 ročného dieťaťa s nádorom mozgu, ktorý je v priamom ohrození života odporúčate,že sa môže obrátiť lege artis na nadriadeného lekára alebo kontrolný orgán, ktorým je pre medicínu Ústav pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou? Vy naozaj nepoznáte "rýchlosť" s akou UDZS rieši podnety ktoré mu boli doručené ? Medializovaný prípad, keď lekárka v nemocnici, ktorú riadi Kužela ,odmietla vyšetriť vážne chorého chlapca a hazardovala s jeho životom, rieši UDZS už takmer celý jeden rok. https://www.aktuality.sk/clano... Ak by sa matka chlapca s nádorom mozgu obrátila na UDZS a prípad neriešila cez médiá, o syna by prišla. On nemohol čakať rok na vyjadrenie UDZS. Na nadriadeného lekára, ktorým bol Kužela, sa predsa obrátila a pomohlo jej to ? Nie, nepomohlo. V oboch prípadoch Kužela použil svoju obľúbenú pracovnú metódu, ktorou je diskreditácia a neskôr nám predviedol herecký výkon takmer hodný Oskara. Matka sa rozhodla veľmi správne, keď prípad riešila cez médiá. Zachránila život svojmu dieťaťu.
 

 

Pán štátny tajomní MZ SR Ridoško, ste vo vrcholovom riadení rezortu zdravotníctva a máte mnohé možnosti a kompetencie. Iste nebude pre Vás problém venovať sa prípadu, keď matke, ktorá s chorým synom s dôverou prišla do nemocnice, kde nechcela nič iné, len aby mu pomohli, si lekárky nesplnili svoju povinnosť. V článku uviedla svoje plné meno. Spýtajte sa jej, ako sa cítila, aký strach o svojho syna prežívala, v akom boli strese aj ona a jej choré dieťa keď ju bez vyšetrenia poslali preč z nemocnice čím možno hazardovali s jeho životom. Urobila chybu, že volala v záujme pomoci svojmu dieťaťu RZP. Mala zároveň volať aj médiá priamo pred dvere nemocnice, aby celú situáciu zdokumentovali. Ona postupovala podľa Vašej rady a obrátila sa na UDZS. Spýtajte sa , prečo mu trvá už takmer rok doriešiť tento prípad. Ak to urobíte,tak možno Vám aj uveríme, že svoju funkciu na MZ SR robíte preto, aby sa zlepšili pomery v zdravotníctve.
 

 

Ďakujem za Váš podnet.
Zdieľam s Vami názor, že Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou by mal konať v urgentných prípadoch promptne. Počas môjho pôsobenia na MZSR som mal veľa návštev rodín s podobným príbehom, ale nikdy som nemal záujem urobiť z toho mediálny škandál. Snažím sa riešiť podobné prípady systémovo a racionálne, ale najmä v prospech pacienta.
 

re: urad by mal konat promptne

Predpokladam, že ste autor článku.

Ale vy nie ste "nejaký náhodný" bloger.
Vy ste pane štátny tajomník na ministerstve zdravotníctva.
Ste nominantom strany, ktorej predseda práve včera zbúral I. pilier dôchodkového systému, pretože teraz už KAŽDÝ živnostník a polovica zamestnancov budú platiť odvody minimálnej výške (a zvyšok cash na ruku).

Ak váš predseda dokáže toto, má problém postaviť do pozoru nejaký úrad?

Máte PÁKY (aj po politickej linii) a Vy si tu otvárate ústa na matku, ktorej zomieral syn.
Nemala ísť do médií, mala ísť služobným postupom, obrátiť sa na úrad nad dohľad .. . to všetko v situácii, keď zdravotnícke pracovisko odmietalo pripraviť syna na reoperáciu u chirurga, ktorému dôverovala, pretože k predchádzajúcemu STRATILA DOVERU keďže v zdravotnej dokumentácii uviedol záznamy v rozpore so skutočnosťou. A TÝŽŇE bežali ...

A viete čo pán Doktor.
Dajte tú matku k súdu.
Keďže nepostupovala LEGE ARTIS.
Keďže si dovolila "osočiť v médiach" lekára, ktorý JEJ klamal.
Nech ľudia vidia, na čo máme vo vláde politických nominantov SNS.

Áno, lekári vo výkone sú pod neskutočným tlakom.
Ale nie kvôli "pacošom" ako ich nazývajú. ale práve kvôli práci politických nominantov, ktorí priviedli zdravotníctvo tam, kde je.
Na slovenské zdravotníctvo platí výrok istého českého špičkového odborníka, ktorý ho povedal o stave zdarvotnej starostlivosti v ČR, ale tam je to v bledomodrom veľmi podobné (aj keď objektívne o čosi lepšie).

"České zdravotníctvo dnes pacientovi vie poskytnúť bezodplatne (poznámka JPG:zo zdrojov zdravotného poistenia /dane) na svojich špičkových pracoviskách zdravotnú staroslivosť na najvyššej úrovni porovnateľnú s najlepšími svetovými pracoviskami. Ale iba za podmienky, že sa pacient na takéto špičkové pracoviská DOSTANE . To či sa na ne pacient dostane ovplyvňuje toľko faktorov, že je to prakticky dielom náhody."

(pán profesor to tak pekne zaobalil. Je to iba inak povedané - buď máš ŠŤASTIE alebo mu musíš šťastiu "pomôcť"). /re nechápajúcich: odkedy Féničania vynašli peniaze, nemusíte mi za moju prácu ďakovať.


Človek by čakal, že napíšete, čo ste ako štátny tajomník uroibili, aby sa v budúcnosti niečo takéto - slobodná voľba lekára až po medializácii - neopakovalo.

A vy tu zhulákate matku, "čo si to dovoľuje!!!" Mala podať žiadosť a počkať, až jej syn zomrie. Potom by už nemala prístup k zdravotnej dokumentácii a všetko by sa dalo do poriadku.

Pán riaditeľ má už s bielním v zdavotnej dokumentácii skúsenosť.

Napísal by som, "že vám nie je hanba", ale SNS je dnes značkou pre ľudí, čo sa "Boha neboja a ľudí nehanbia", takže iba dúfam, že donevidenia. Pretože ste (aj Vy) doviedli slovenské zdravotníctvo do stavu, že sa človek denne modlí aby sa on, alebo niekto z jeho blízkych nedostal do jeho súkolesia.
 

 

Ďakujem za Váš príspevok, aj keď zbytočne prekrúcate, že útočím na matku. Už som v inom príspevku reagoval, že ma mrzí, ak ste nesprávne pochopili obsah môjho blogu. Vážim si každého rodiča a zvlášť matku v ťažkej životnej situácií. Som za to, že je neprípustné, aby sa stávali podobné konfliktné situácie medzi klinikami, kolegami, poisťovňami a nebol zohľadnený najlepší záujem pacienta. Tento prípad je jednou ukážkou z mnohých problémov slovenského zdravotníctva. Preto sa ja osobne snažím presadiť koncept nemocníc priateľských k pacientom. Mojou víziou je, aby naše nemocnice boli také zdravotnícke zariadenia, kde sa nielen liečia rany, ale aj kde pomáhame človeku. A kde nemôže existovať priestor pre podobné kauzy ako riešime aktuálne. My zdravotníci by sme si mali neustále uvedomovať, že sme tu pre pacienta a nie naopak. Ja sa tým riadim počas svojej viac ako 30 ročnej lekárskej služby v slovenskom zdravotníctve a v službách rezortu.
 
Hodnoť

 

Problem zamiest pod koberec a pacient nech drzi hubu, tak takto by ste si to predstavovali, "vazeny" pan? A zrejme nie ste v nasom zdravotnictve jediny clovek s takymito nazormi...
 
Hodnoť

re: lekár robí to najlepšie

Pán Doktor. Pochopil som čo ste napísali.

Pacienti, ak máte dojem, že váš lekár koná NEČESTNE, neopovážte sa ozvať, pretože iný nie je a nebude. REŠPEKTUJTE (preložené : "Držte hubu a krok, a buďte radi, že sa s vami vôbec babre").
Akýkoľvek snaha spochybniť BOHA v bielom plášti bude nemilosrdne potrestaná!
A z podstaty veci bude trest dlhodobý (trvalé poškodenie zdravia/zhoršenie kvality života), alebo (ak sa zadarí) trest najvyšší.

(poznámka pod čiarou - a platiť, platiť odvody, pretože sú nízke).V nemocnici mi postupne zomreli obaja rodičia.
Otec mal 89 rokov, po 2. mozgovej príhode ... OK<
Mamka (mala v tom čase vyše šestedesiatky) sa udusila počas nočnej služby zvratkami, pretože nefungovala/nebola signalizácia ktorou by si mohla privolať pomoc...
OK, v tom čase jej už dávno nefungovala ani jedna ľadvina, mala liekmi zničenú pečeň, nemohla byť už opakovane dialyzovaná kvôli kontraindikáciám (vysoký tlak), prekonala mozgovú príhodu...
Pomaly a bolestivo umierala, ale CHCELA ŽIŤ, pretože o 2 mesiace sa jej neveste malo narodiť prvé vnúča.

Preživala doslova silou vôle.
CHCELA ešte uvidieť vnúča.
CHCELA PREŽIŤ tie pos**né 3 mesiace...

Nie nesťažovali sme sa.
Podľa DOKUMENTÁCIE bolo všetko ako malo byť, All alright. OK?

Pan Doktor, človek pochopí, že aj keď lekár ako píšete robí všetko čo vie, tak "sa nezadarí".
Každý človek je iný. Kombinácií / kontraindikácií a vzájomne sa ovplyvňujúcich väzieb je príliš veľa.
Pochopí, že tentoraz bolo tých zlých kamienkov osudu príliš veľa.
Ale nemôže pochopiť ak sa mu KLAME.
Ak sa mu KLAME v osobnej komunikácii i v DOKUMENTÁCII.

Pre liečbu je dôležita dôvera pacienta, že je pre lekára človekom, nie fakturačným tokenom/položkou v účtovnictve.


Neriešim vojnu neurochirgov.
Neriešim pomery, povesť, vzájomné nevraživosti.
Neriešim prrístrojové (ne)vybavenie. Neriešim nedostatok prostriedkov kvôli predraženým nákupom.
Neriešim hry v pozadi smerujúce k zriadeniu súkromných pracovísk nastevných na "vejvar" pre ich vlastníkov.
Neriešim prečo náš najlepší neurochirurg učil v Nemecku a na Slovensku nasledovníkov akosi nieto.
Neriešim, či ich vyhnalo nedostatočné finančné ocenenie, alebo mobbing.

Riešim dôveru pacienta k lekárovi.
Tuná sa na pacienta kašlalo i za cenu, že ho pekne za rúčku dovediete k exitu.

Písať (ak vôbec) ste mali "svojim".
Nie karhať pacientov, že si dovoľujú pochybovať o práve poloboha rozhodovať o ICH zdraví a živote tak, ako sa mu to hodí. Kvôli ekonomickým záujmom, kvôli egu, kvôli starým skrytým "krivdám" .. .
Vravíte: Čo si to tá matka dovolila, zverejniť dokumentáciu jej syna!
(keby bol zomrel, už by sa k nej podľa stále platnej právnej úpravy nedostala)
Mala napísať podanie na úrad, kde by ho odmietli, alebo po prijatí do 3-4 kvartálov zadministrovali s nulovým výsledkom - a bol by "KLID na PRÁCI" ako s obľubou vravievali normalizačný súdruhovia.
Áno, matka sa mala dívať, ako jej syn umiera a s papier od úradu že nik nepochybil by mu mohla vhodiť do urny...
Tak je to podľa vás správne...
 

 

Ďakujem aj Vám za príspevok a zdieľanie osobnej skúsenosti. V mnohom s Vami súhlasím. Ale je mi ľúto, ak ste nepochopili obsah môjho príspevku. Vážim si každého rodiča a zvlášť matku v ťažkej životnej situácií. Som za to, že je neprípustné, aby sa stávali podobné konfliktné situácie medzi klinikami, kolegami, poisťovňami a nebol zohľadnený najlepší záujem pacienta. Tento prípad je jednou ukážkou z mnohých problémov slovenského zdravotníctva. Preto sa ja osobne snažím presadiť koncept nemocníc priateľských k pacientom. Mojou víziou je, aby naše nemocnice boli také zdravotnícke zariadenia, kde sa nielen liečia rany, ale aj kde pomáhame človeku. A kde nemôže existovať priestor pre podobné kauzy ako riešime aktuálne.
 
Hodnoť

 

Takto.
Autor nie je ani vážený, ani pán. Je to morálny odpad.
Je súčasťou zločineckej organizácie, pomáha devastovať a rozkrádať túto krajinu.
Akékoľvek jeho vyjadrenie by malo byť len v intenciách obhajoby pri súdnom líčení za zločiny proti republike a proti ľudskosti.
 
Hodnoť

Matka dieťaťa sa rozhodla

inštinktívne správne. Nebola spokojná s výsledkom operácie (nie s lekárom neurochirurgom) ani s navrhovanou čakacou dobou, lebo tu išlo o život. Bola to jej zákonná možnosť, ktorú využila.
Neurochirurg na detskej neurochirurgii nemal také technické možnosti vizualizácie na oddelení, ako mali na oddelení pre dospelých. V tej fáze ani nikto netvrdil, že niečo spackal. Za vhodné vybavenie sú zodpovední iní, súdruhovia z menežmentu. Ja, a aby som nezabudol, tak ešte zriaďovateľ, teda súdružka ministerka aj teraz dodatočne samovymenovaný generál po bitke, súdruh autor.
Prof. Šteňo senior mal zas také vybavenie vhodné pre zákrok, ale zas nemal také možnosti pri pooperačnej starostlivosti, ako špecializované detské oddelenie. Preto rozhodol logicky. Operáciu áno, pooperačnú hospitalizáciu v žiadnom prípade. Našťastie všetko dopadlo pre pacienta dobre. Aj pre matku. Tým to malo aj celé skončiť. Žiaľ nestalo sa.
Lebo urazená ješitnosť, ako si to vôbec matka dovoľuje, však súdružka ministerka? Peniaze, poisťovňa, nechutné handrkovanie končiace známym "silnejší pes je....", teda odvolávaniami.
Najhoršie na všetkom je, že pacient ako vždy a všade stal na poslednom mieste. Ak sa mu vôbec nejaké miesto ušlo. A pacientova matka mala svätú pravdu, život človeka nemá pre nich cenu.
Jediný, ktorý si zachoval ľudskosť bol Šteňo, súhlasil a nemusel. A zvážil, čo bolo najlepšie pre pacienta, nie preňho. Zdravotný výboe mal za vážne pochybenie dať návrh na odvolanie ministerky. Ale aj v politike platí, ruka ruku myje. A žiaľ v tomto prípade to platí aj pre opozíciu.
 

 

Ďakujem za Váš podnet. Už som v inom príspevku reagoval, že ma mrzí, ak ste nesprávne pochopili obsah môjho blogu. Vážim si každého rodiča a zvlášť matku v ťažkej životnej situácií. Som za to, že je neprípustné, aby sa stávali podobné konfliktné situácie medzi klinikami, kolegami, poisťovňami a nebol zohľadnený najlepší záujem pacienta. Tento prípad je jednou ukážkou z mnohých problémov slovenského zdravotníctva. Preto sa ja osobne snažím presadiť koncept nemocníc priateľských k pacientom. Mojou víziou je, aby naše nemocnice boli také zdravotnícke zariadenia, kde sa nielen liečia rany, ale aj kde pomáhame človeku. A kde nemôže existovať priestor pre podobné kauzy ako riešime aktuálne. My zdravotníci by sme si mali neustále uvedomovať, že sme tu pre pacienta a nie naopak. Ja sa tým riadim počas svojej viac ako 30 ročnej lekárskej služby v slovenskom zdravotníctve.
 

 

Nehnevajte sa, to čo tu píšete o svojej vízii sú len pekne znejúce frázy. Čo ste vo svojej funkcii urobili, aby ste ich naplnili? Lebo (aj) tento prípad ukázal mizériu slovenského zdravotníckeho manažmentu od ministerstva po vedenie nemocníc a ústavov.
 
Hodnoť

 

prihlasku do penty si nemusite davat cez blog.
staci poslat rovno.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: Vysoký, naozaj vysoký...krvný tlak 7 410
 2. Anežka Richtariková: Kiska sa správal obdivuhodne 4 954
 3. Jozef Legény: Výbuch v Prešove - treba vylúčiť podozrenie na kotolňu aby spravodlivosť vážila správne 2 072
 4. Martin Sukupčák: Pellegriniho generátor floskúl a klamstiev 1 589
 5. Jozef Drahovský: Zákon o cestnej premávke 8/2009 Z. z. a zmeny k prvému decembru 2019 1 446
 6. Ľuboslava Šusteková: Oškvarkové pagáče 1 422
 7. Jana Venhartová: Dátum minimálnej trvanlivosti a dátum spotreby na potravinách 863
 8. Michal Páleník: Zoberte si rok dôchodku už teraz, nie až po šesťdesiatke 751
 9. Stanislav Martinčko: Súdia nás sudcovia s pochybnou povesťou, alebo čakatelia na pochybnú povesť??! 722
 10. Martin Droppa: Prvá navždy ostane prvou 702

Rebríčky článkov


 1. Olívia Lacenová: Saudi Aramco sa tento týždeň stane oficiálne najhodnotnejšou firmou sveta
 2. Štefan Vidlár: Mojej pani
 3. Peter Fiabáne: Rok v živote Žiliny: Odpočet práce primátora
 4. František Cudziš: Vede do vienka. II.
 5. Štefan Vidlár: Spolužiaci moji
 6. Roman Hutira: Rozhovor: Majsterka sveta v spoločenskom tanci
 7. Vladimír Krátky: Zas sa nám to do .. Vallo ?
 8. Roman Hutira: Škola pre mimoriadne nadané deti (a kam chodia tie vaše?)
 9. Martin Krištoff: Hongkong sa topí aj v ekonomických problémoch. Jediným riešením sú vyššie investície do po
 10. Milan Lacúch: Len hore, alebo dolu človeče!

 1. Výbuch plynu v Prešove má osem obetí. Polícia zadržala šesť ľudí (minúta po minúte)
 2. Výbuch plynu v prešovskom paneláku zabil päť ľudí, obetí bude viac (minúta po minúte)
 3. Po výbuchu v Prešove obvinili troch ľudí zo všeobecného ohrozenia (minúta po minúte)
 4. Únik plynu a poškodené potrubie. Čo sa dialo pred výbuchom v Prešove
 5. Minúta po minúte: Sudca vypočúva obvinených v prípade tragického výbuchu
 6. Riaditeľ hasičov: Pri oprave zničenej bytovky porušili predpisy
 7. Ľudia zo zhorenej bytovky v Prešove: Holý život je to najdôležitejšie
 8. V košickom paneláku unikal plyn. Hasiči urobili opatrenia
 9. Projektantka: V Prešove muselo byť veľa nahromadeného plynu
 10. V Bratislave zomrel ďalší cudzinec, zrejme po bitke

 1. Keď Čižnárom sľúbené peklo nemá správny Smer
 2. Karol Galek (SaS): Ceny energií porastú kvôli trhu, vysoké sú kvôli Ficovi
 3. Jaroslav Daniška: O rizikách stíhania Fica, Kisku a Naďa
 4. Ako Hlina s Matovičom vytrvalo potápajú vlastné strany
 5. Zas sa nám to do .. Vallo ?
 6. Ján Benčík: Utáraný „sopliak“ Blaha o špeciálnom prokurátorovi
 7. Lukáš Kyselica: Mafia sa infiltrovala do polície, prokuratúry aj na súdy
 8. Blaha: Prokurátor Honz, ktorý obžaloval Fica je obklopený najextrémnejšími liberálmi
 9. Francie: „Obrácená kolonizace“
 10. Ľudia sa zomkli, pomáhajú obetiam výbuchu. Jedlom aj peniazmi

Už ste čítali?