Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dajte tie špinavé paprče od Prof. MUDr. Juraja Šteňa, DrSc. preč! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

K++ ... viac si netrúfam napísať ani hodnotiť ... hoci som pána profesora osobne nikdy nestretol, tiež ma cesta osudu zaviedla tento rok na niekoľko dní na kliniku neurochirurgie na Kramároch, našťastie operácia mozgu nebola nutná, išlo o atypický hematóm (čo ukázalo ž asi 4. vyšetrenie na MR v priebehu pár dní) ... nie každý z pacientov mal a má také šťastie, až pri konfrontácii s prácou lekárov si človek uvedomí, že nie je práca ako práca, že niekto naozaj zachraňuje niekomu životy a mení tak životy mnohým ostatným ... a čo to znamená v krajine, kde je slušnosť a morálka v štátnej a verejnej správe pomaly sci-fi, netreba asi dodávať
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Hrôza

Ja, ako relatívne zdravý človek z médii tak nejak vnímam, že naše zdravotníctvo je choré, ale že sa tam dejú také veci... Mne zostáva rozum stáť.
Vaša mama mala v tom celom tom nešťastí kúsok šťastia, že ma syna, ktorý dokáže veci vybaviť (v dobrom zmysle slova), ale väčšinový pacient je chudák.
Človek platí poistne a akosi samozrejme ráta s tým, že keď príde na rad, že sa o neho systém postará. Vidím, že sa budem musieť viac zaujímať, ako to vlastne v tom zdravotníctve chodí. Dnes je človek zdravý a zajtra mu pôjde o život a ak nemá "niekoho", tak zrazu zistí, že je úplne bezmocný vydaný napospas tomu, čo ste opísali v článku.
Za tento stav by mal isť niekto sedieť.
 

 

Áno, syn jej to vybavil a Šteno ju operoval. Potom si mama a syn mohli rok spolu užiť.

Ale Šteno má len dve ruky a keďže vtedy operoval ju, tak nemohol vtedy operovať niekoho iného. Kto bol možno na rade práve podľa toho "zlého" systému.

Princíp, že sa snažíme niečo "vybaviť" pre seba a svoju rodinu, na úkor ostatných, je zlý princíp a presne toto robí ten systém zlým. Bohužiaľ, podľa tohto princípu fungujeme na Slovensku všetci - aj autor článku, aj tí, čo sú Za slušné Slovensko, aj tí, ktorí sú proti. Pokiaľ tento princíp neopustíme, žiadne slušné Slovensku tu nenastane.
 

 

Vieš, čo? Ak budeš mať ťažko choré dieťa, tak sa ťa spýtam, či si ochotný tento princíp opustiť. Som zvedavý, čo mi povieš.
Takto to nefunguje, že sa jedného krásneho dňa dohodneme, že všetci tento princíp opustíme a zrazu tu bude raj na zemi. Určite nie! My musíme vybudovať taký systém, aby ten princíp stratil zmysel a zanikol sam od seba.

Už toto je choré: "Ale Šteno má len dve ruky a keďže vtedy operoval ju, tak nemohol vtedy operovať niekoho iného." To celá slovenská neurochirurgia visí na jednom Šteňovi? Čo ak nebodaj Šteňa zrazí auto a doláme mu obe ruky? Tak to sme potom v riadnej prdeli!
 

 

Nie, prečo? Aj bez Šteňa bude všetko fungovať úplne rovnako ako doteraz, predčasne zomrie len pár pacientov navyše. To je kvapka v mori. Pacientov sú tisíce.

To, že existuje ten Šteno, je zničujúce pre morálku obyvateľstva, lebo každý sa snaží "vybaviť svojich" k nemu. On za to chudák samozrejme nemôže, že je takým lákadlom.
Ale bolo by lepšie, keby nebol.

Je to rovnaké ako napríklad eurofondy a iné dotácie. Tie tiež veľmi lákajú rozkradnúť ich a bolo by lepšie, keby vôbec neboli. Alebo, alternatívne, keby sme sa ich nesnažili rozkradnúť (na úkor projektov, kam by mali smerovať). A keby sme sa nesnažili "vybaviť" Štena pre svoje choré dieťa (na úkor všetkých ostatných chorých detí). Je to celkom rovnaké. My sme chorí, nie systém. My sme ten systém.
 

 

"My sme ten systém."
Na prvé počutie to vyzerá ako múdrosť, no ako sa človek nad tým zamyslí, tak zistí, že tento výrok je pre riešenie problému bezcenný.
Pri slove "my" si predstavím množinu. Systém dostanem, až keď medzi prvkami tejto množiny určitým spôsobom definujem vzťahy. Redefinuj vzťahy a zmeníš systém, a to všetko pri tej istej množine prvkov.
To máš ako s krabicou lega, ktorá obsahuje množinu stavebných prvkov. Niekto z týchto stavebných prvkov poskladá loď. Pride niekto iný, rozoberie loď a poskladá lietadlo.
Títo naši "sociálni inžinieri", ktorých si mimochodom za to platíme, nie sú schopní poskladať nič funkčné (resp. sú - peňazovody do vlastných peňaženiek) a ty obviňuješ nás, stavebné prvky lega (ak mám zostať pri tom prirovnaní, ktoré som použil).
 
Hodnoť

Záujem.

Individuálne, ako doktor, pomohol prof.Šteňo mnohým ľudom, o tom asi nie je polemika. Autor ignoruje fakt, že odvolanie nesúvisí s výkonom jeho lekárskej praxe, ale s výkonom funkcie hlavného odborníka, ktorý má pomáhať vytvoriť taký systém, aby bolo úspešných operácii čo najviac. Teda nie iba u neho, či iba na kramároch, ale aj v Košiciach, či v Bystrici. Pretože oni tam prof.Šteňa nemajú a on každého odoperovať fyzicky nedokáže. Ak inde nedokážu operovať v požadovanej kvalite, niekde je chyba, jedného dokáže zachrániť, ale čo tí ostatní? Nie je to zlyhanie systému, za ktorý bol zodpovedný?
 

 

Ale keby ho v detskej neboli ignorovali a dali si poradiť aké si majú kúpiť prístroje, bol by to aj ich chirurg možno videl zoperovať. Len ich nekonečné egá a závisť nedokázali pripustiť, že Šteňo na to má a oni nie.
 
Hodnoť

Príbeh

Poznám sa s býv. veľvyslancom SR v USA (a potom v Maďarsku) Rasťom Káčerom. O to nejde, podstatné je, že na FB zverejnil príbeh svojho syna. Ktorého pri operácii nezhubného nádoru v hlave naši "tiežodborníci" tak pobabrali, že už mu život visel na vlásku. V hodine dvanástej Rasťo zohnal Prof. Šteňa. Ten so zdeseným komentárom "preboha, to kto s ním čo porobil?!" mladému študentovi operáciou zachránil život, a viacmenej aj motoriku. Akurát zrak sa už zachrániť nedal... Nuž, keby mladého otec vedel, ide hneď k Šťeňovi...asi dal na veľké mená veľkých kapacít, čo kapacitami očividne neboli. (pochybenia prvej operácie potvrdili aj lekári v Nemecku a Rakúsku).
 

 

Síce by sa to nemalo, lebo keď pán Káčer nedávno tento príbeh na podporu profesora Šteňa zverejnil, naschvál tých “tiežodborníkov” nemenoval, keďže zdravie to jeho synovi už nevráti, no vedzte, že písal presne o tom človeku, pre ktorého teraz ministerka zriadila to nové detské neurochirurgické pracovisko, a ktorý pána profesora, ako hlavného odborníka pre neurochirurgiu, vo všetkom úplne obišiel. A nie len on, úplne ho obišiel aj zriadovateľ. Je to tým, že ministerstvo má už dlhodobo rôznych iných odborníkov, a tí nepracujú pre štát, ale pre finančnú skupinu.
 
Hodnoť

 

Ty kokos!! Presne toto som mal tusenie, ze sa so panom profesorom Stenom deje, a asi je to naozaj tak. Pan Galan, diky za clanok.
 
Hodnoť

Presne tak!

Len by som to poslal aj tým hore, možno aspoň kúsok pochopia....
 

tym hore

je to jedno oni potrebuju zariadit svoje obchody.
 
Hodnoť

 

Galan, len sa nepo ....Ssteno vie operovať, nikto mu to neberie. Ale čo sa týka jeho otrasnej nátury, to je tragédia. Aj čo sa týka váhu s pacientmi
 
Hodnoť

 

Kapitál a tlaky kapitálu ohýbajú zákony, ľudia sú ochotní urobiť hocičo, len aby zarobili (na jednej strane chápem, lebo z čistej duše sa asi ťažko najete). Tento tlak a túžba po zisku sa prenieslo údajne aj do zdravotníctva. Niekto tu má x lekární, poisťovní, atď. Niekto ako ja má 1€ na účte, bez práce. Aspoň na mňa nemôžu vytvárať tlak a nemám o čo prísť, ale čo budem jesť, to neviem. To asi preto, že som si vždy a všade povedal názor a nebol som ochotný rešpektovať nejaký hierarchický systém a nikdy ani nebudem. Rešpekt mám len pred ľuďmi, napr. doktormi, učiteľmi, právnikmi-ktorí sa snažia približovať k etickému právu. V tom priamom prenose na tých tlačovkách som videl svinstvo v priamom prenose. Neostáva mi nič iné, ako tento systém, ktorý ma vystavil tejto ekonomickej situácii zničiť.Takže, kto ide so mňou do sporu, že boli údajne porušené 357/2004 Z.z. a zatlačí spolu so mňou na určité skupinky ? Súdnou cestou. To,čo vysúdim na súde, venujem 50% na zakúpenie prístroju a 30% na pomoc cez ludialudom.sk Zvyšných 20% si nechám na pokrytie nákladov na spor.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Advokátska kancelária BÁNOS: Zákonník práce sa mení. Zamestnancov čakajú nové benefity. 6 199
 2. Pavel Macko: Nesúhlasím, vážení agenti! Ficove video je hnoj 3 218
 3. Michal Lukáč: List pre voliča kotlebovcov 1 899
 4. Marián Viskupič: Toto ste o slovenskom zlate zrejme nevedeli 1 499
 5. Jozef Kmeto: Prieskum: Kotleba druhý, PS/Spolu a Kiska Za ľudí klesli. Fašizmus na Slovensku triumfuje 975
 6. Mišo Šesták: Prečo nenaštvať ruskú armádu 957
 7. Peter Kollega: Keď Blaha, tak prečo nie celý orchester aj s kapelmajstrom? 936
 8. Monika Kozelová: Keď DEUS zoštátňuje klientov a ako sa hádže zrno sliepkam. 758
 9. Ján Pyštek: Ficovi oligarchovia 667
 10. Andrej Stančík: V čom má Pellegrini pravdu - a prečo kvôli tomu musíme zmeniť SMER 628

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Kamarádzi
 2. Martin Krištoff: IPO Saudi Aramco prekonalo očakávania a dosiahlo niekoľko trhových NAJ
 3. Dáša Baliarová: Električka
 4. Martin Šterbák: O Knihe Ezdrášovej
 5. Stanislav Mičev: Kto je PRACUJÚCA CHUDOBA?
 6. Štefan Vidlár: Amíci
 7. Radovan Medovič: Politikum Andyho Pracháča
 8. František Cudziš: Vede do vienka. III.
 9. Róbert Čambál: Križovatka
 10. Milan Brejcha: Alojz Hlina - stratég, kresťan, podnikateľ alebo populista?

 1. Najväčším skokanom je Matovič, Kiska klesol. Čo ukázal najnovší prieskum Focusu
 2. Masívny výbuch v Prešove zaskočil aj experta na výbušniny
 3. K trom obvineným za výbuch plynu v Prešove môžu pribudnúť ďalší
 4. NAKA zadržala youtuberov Daňa a Vaského
 5. Prešov rozdelí všetky peniaze zo zbierok ľuďom, práce zaplatí štát (minúta po minúte)
 6. Výbuch plynu v Prešove: Plynári určili kopať výhradne ručne
 7. Američania zmrazili Kočnerov majetok, Visa mu zruší platobné karty
 8. Prešovčanke ostal po výbuchu v byte dôležitý prístroj. Bude strašné tam teraz bývať, vraví
 9. Ako zbúrajú prešovský panelák (rozhovor)
 10. NAKA rieši, ako záhadne zmizli Bašternákove dlhy

 1. Polícia sa zaoberá Blahom pre fotografiu s červenou hviezdou s kosákom a kladivom
 2. Ondrej Dostál: 50-dňové moratórium a nebezpečná nadpráca ministerstva vnútra
 3. Poslanec Blaha, hanbite sa
 4. B.Kačáni: Liberál kontra kresťan
 5. Nový Smer? Ale kdeže, nenaleťte im
 6. Predsedníctvo SAV vyzvalo Blahu, aby zvážil pôsobenie na akadémii
 7. Rómsky prezident naložil Ficovi ako ešte nik doteraz
 8. USA zasiahli proti Kočnerovi, zmrazili mu financie - SME
 9. Blaha nemá čo robiť v SAV – nielen morálne, ale ani odborne
 10. Komentár Mareka Vagoviča: Komunizmus a fašizmus sú rovnaké zlo, súdruh konšpirátor

Už ste čítali?