Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď upratoval Stalin (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Zločinné ideológie ...
Medzinárodné inštitúcie označujú jak komunistickú, tak aj fašisticko - nacistickú ideológiu za zločinné. Obe tieto ideológie majú na svedomí obludné množstvo ľudských životov a poznačili ešte väčšie množstvo osudov ľudí perzekúciami, väznením či aj mučením. Stalin je však omnoho väčším masovým vrahom ako Hitler. V gulagoch, v zinscenovaných procesoch, pri hladomoroch, čistkách v armáde a medzi židovskou inteligenciou prišlo o život cirka niekoľko desiatok miliónov ľudí. Ak by sme ale zobrali na zreteľ celosvetové pôsobenie komunistickej ideológie, tak by sa to číslo vyšplhalo až na cirka 160 miliónov obetí. Sú to obrovské čísla, dosvedčujúce obludnú zvlčilosť momunizmu, keď sa to aj u nás prejavilo v zinscenovaných procesoch v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Mená ako Horáková, Slánsky, Clementis, generál Píka, generál Žingor nech naveky pripomínajú ľuďom, aby nezabúdali. Chcel by som iba pripomenúť, že výpočet zločinov Stalina blogerom je treba pre úplnosť doplniť zločinným aktom Ribentrop - Molotov, ktorý umožnil koristnícku vojnu Nemecka a ZSSR s Poľskom a následne aj neodpustiteľný zločin Stalinovej kliky, keď dali pokyn na zavraždenie tisícov poľských dôstojníkov v Katyňskom lese, keď odmietli bojobvať po boku Červenej armády. Hitler a aj Musolini v ničom nezaostávali za Stalinom, aj oni majú veľa krvi a nevinných obetí na svedomí, avšak množstvo obetí je nepomerne menšie, cirka niečo okolo 20 miliónov. Takže Stalin je v doterajších dejinách ľudstva najbeštiálnejším masovým vrahom akého naša zem kedy niesla. Pevne verím, že tento primát mu už nikdy nikto nevezme. Ďakujem mladému blogerovi za jeho príspevok a obhliadnutie sa dozadu na pripomienku toho, že je potrebné neustále byť na pozore pred uchvatiteľmi demokracie, nech sú akéhokoľvek politického zafarbenia. Demokracia je aj u nás ohýbaná politikmi všetkými smerni, ktoré vyhovujú iba im a nie obyčajným, slušným a dobrým ľuďom. Za 30 rokov od novembra 1989 sa pre ľudí toho neurobilo veľa a preto je nanajvýš dôležité, aby ľudia pri voľbách 2020 správne rozhodli, komu dajú svoje hlasy, aby ešte aj z toho mála, čo im politici doteraz dovolili nezostalo ešte menej. Demokracia by mala v plnej miere byť pre ľudí, je to vlastne vláda ľudu a nie politikov, tí by mali ľuďom slúžiť a nie im iba vládnuť, okrádať ich a klamať.
jozef slávik22
Suverenne najviac obeti komunistickych rezimov bolo v Cine, potom v ZSSR. Historici prisudzuju Stalinovi asi 20 milionov. Ked si zoberiame, ze pocet obeti Hitlera len v ZSSR bol asi 25 milionov, navyse miliony v Polsku a dalsich europskych statoch, tak Stalin za nim ciselne zaostaval, no na druhej strane u neho islo prevazne o znacne zakerne cistky v case mieru, kdezto Hitlerove obete v ZSSR zahynuli vacsinou nasledkom vojnovych operacii. Podla Ciernej Knihy Komunizmu odhad celkoveho poctu obeti komunizmu dosahuje 100 milionov, pritom aj niektori z jej autorov to povazuju za dost prehnane cislo. Realisticky to mohlo byt do 70-80 milionov. Kazdopadne je to obludne cislo. Aj obete inych totalit dosahovali podobne cisla, dokonca aj vyssie ked sa zoberu relativne k cislam relevantnej populacie. Paradoxne ZSSR aj Cina zaznamenali v obdobiach komunizmu znacny populacny rast. ZSSR aj napriek stratam vo vojne a pocas Stalinizmu.
hornet.
<< < 1 2 3 > >>

 

Zabudol som spomenut, ze prevazna vacsina obeti bola v hladomoroch, sposobenych vojnami, chaosom, exterminacnymi umyslami totalitnych vlad, alebo jednoducho neurodou.
Napriklad v Cine boli obrovske hladomory kvoli zivelnym pohromam a neurode, s desiatkami milionov obeti pravidelnym ukazom zrejme v kazdom storoci.
 

 

Slánskeho ľutovať netreba. Ľutovať netreba ani Poliakov - pakt Pilsudsky- Hitler; okupovanie územia priznaného mocnosťami Rusku (za Curzonovou líniou); obsadenie území Českolovenska po Mníchovskej dohode; katyňsky masaker bola pomsta za masaker ruských zajatcov v r. 1920.
 

... mal by si doštudovať o čom píšeš....

Neviem, či je to neznalosťou, klamstvom resp. dezinformáciou....

1. - pakt Pilsudsky- Hitler

Bola to rovnaká dohoda o neútočení (z roku 1934), ako tá, ktorá vznikla rovnako dva roky pred tým zo ZSSR. NEMALA ŽIADEN TAJNÝ DODATOK, na rozdiel od sovietsko-nacistickej dohody z augusta 1939.... (Aj keď sa Adolf snažil....)

2. okupovanie územia priznaného mocnosťami Rusku (za Curzonovou líniou)
Jednalo sa o odjakživa poľské územie Poľskej republiky, ktoré zabralo Imperiálne Rusko po delení Poľska medzi Rakúsko a Prusko. Keď útočili boľševici na varšavu, boli vyzvaní, aby sa zastavili na Curzonovej línii. Oni však nezastali a pokračovali v mene svojej zvrátenej "revolúcie". Ale keď dostali na búdku, už bola boľševikom dobrá aj Curzonova línia.... buhahahahaha
"Během polsko-sovětské války v roce 1920 předložil britský ministr zahraničí G. N. Curzon Moskvě návrh, aby se Rudá armáda na svém postupu zastavila právě na této linii, ale sovětská strana tento požadavek ignorovala (sovětská vojska tehdy postupovala na přes linii dále na západ). Sovětský svaz začal Curzonovu linii prosazovat teprve po porážce u Varšavy a ústupu daleko na východ od Brity propagované Curzonovy linie. Po uzavření Rižského míru v březnu 1921 vedla hranice mezi Polskem a sovětským Ruskem mnohem východněji." - https://cs.wikipedia.org/wiki/...

3. Masaker ruských zajatcov? BOĽŠEVICKÁ LOŽ
Ako to bolo naozaj - https://www.valka.cz/13856-Zaj...
"Jestliže vezmeme v úvahu výše uvedené údaje, můžeme konstatovat, že v polském zajetí zemřelo maximálně 16 – 18 tisíc ruských zajatců (kolem 8 tisíc v táboře ve Strzałkowě, kolem 2 tisíc v Tuchole a kolem 6 – 8 tisíc v jiných táborech) během celého tříletého období jejich pobytu v Polsku.[14] Tvrzení, že zemřelo jich více, 60 nebo dokonce 100 tisíc, jak uvádí někteří ruští historici a politici, je rozhodně přehnané a především není založeno na věrohodných, nebo dokonce žádných pramenech. Otázka, která vyvolává kontroverze ještě v současné době a je exponována ruskými historiky a publicisty, se týká počtu bolševických zajatců, kteří zemřeli v táboře Tuchola. Tento problém byl otevřen již v roce 1921, když se v emigračním ruském tisku vydávaném ve Varšavě psalo o Tuchole jako o „táboře smrti“, v němž zemřelo údajně 22 tisíc rudoarmějců. Následně se na tyto údaje odvolávali někteří polští a sovětští, v současnosti ruští, historici a novináři, kteří nebrali a ani v současné době neberou ohledy na fakt, zda je možné, aby během tak krátkého období pobytu v Tuchole (konec srpna 1920 – začátek srpna roku 1921) zemřelo tolik zajatců. Tak vysoká úmrtnost (kolem 2 tisíc měsíčně) by musela být potvrzena ve vojenské dokumentaci a nejen v ní. Svá tvrzení nezakládají tito historici na žádných důvěryhodných archivních materiálech. A takové materiály, i když rozptýlené, se hojně zachovaly nejen v polských archivech. Na jejich základě je možné jednoznačně konstatovat, že v Tuchole, během ročního pobytu zemřelo, v převážné míře na infekční nemoci kolem 2000 bolševických zajatců. Je to počet více než desetkrát nižší v porovnání s předcházejícími údaji."

Máš to poriadne odzrojované.

4. obsadenie území Českolovenska po Mníchovskej dohode

Je ti známe, že prezident Beneš navrhol postúpenie sporných území Poľsku 23.09.1938, ktoré o pár dní neskôr OFICIÁLNE NAVRHLA československá vláda Poľsku? OBSADENIE PREBEHLO SO SÚHLASOM čs. vlády .... a iba na sporných územiach.

Katyň - nebola to pomsta, bolo to cielené. Rovnako masakrovala NKVD aj v okupovanom Poľsku po napadnutí Poľska ZSSR v 09/1939.
 

pises ako sudruh

ktory obratil kabat ... Lesko ... plno kecov a pomylenych ci nepravdivych tvrdeni ...
 

zločinné politické partaje

.
 

Dal si si niekedy otázku

v koho záujme bola v Rusku boľševická revolúcia a kto ju financoval aj všemožne podporoval? https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť

Článku mladého autora

sa nedá nič vytknúť.
Akurát zostáva nezodpovedaná otázka, prečo aj komunistickí pohlavári neboli súdení a odsúdení, ako tí nacistickí?
 

lebo

Rusko , bol vytaz vojny a prekrutil trochu dejiny, teda tie zverstva ututlal. Kdo by ho sudil.
 
Hodnoť

Kvizova otazka:

co na to Blaha a isty popleteny politolog?
 
Hodnoť

 

Autor spomína moskovské procesy, ale asi nepočul o procesoch leningradských. Tie sú pre pochopenie príčin teroru dôležité. Autor nespomenul, že drvivá väčšina komisárov NKVD (rovnako a drvivá väčšina verchušky) boli ˇidia (písal o tom aj Solženicyn v Súostroví GULAG).
 

 

Ty si chorý , chcel som napísať človek ale nedá sa.
 

 

Niektori Zidia sa velmi ochotne pridavali k bolsevikom, pretoze v carskom Rusku zazili mnoho pogromov a mysleli si, ze nove zriadenie bude spravodlive, bez antisemitizmu.

Zaujimavy clanok
https://grunmannova.blog.sme.s...

Co sa tyka teorii o Zidoch a revolucii, tak konspiratori by si mali ujasnit, ci Zidia boli chudobni a chceli bolsevizmus alebo boli bohati, riadia svet a vyvolali vojnu proti bolsevizmu.
 

no veru

to je asi jedno z najcastejsich protireceni si konspiratorov.

ale tak oni su celi taki protirecivi.
casto z radov sympatizantov Lsns (tej LSNS co odsudzuje bolsevicke veci, ako popravu Tisa, "bolsevicky zakon o potratoch" atd. atd. ....),

...ale zaroven obhajuju byvaly rezim, ako bolo lepsie ako teraz, boli sme uchraneni ostnatym drotom pred imperialistami a pod :)
 
Hodnoť

milujem tieto

referaty este len dospievajucich deciek, co o tom nemaju ani sajnu ...
 

1/3 Nesud podla seba

To, ze ty si bol v mladosti hlupak, neznamena, ze nim je aj tento mlady bloger.
 

 

a čo si týmto chcel povedať ?
 

 

Žiaľ, aj takýto neozväzák bude raz študovaný.
 
Hodnoť

 

Pri posudzovani stalinkych cistiek si treba polozit otazku, co je pricinou.

Rusku revoluciu vyvolali Nemci dovozom Lenina a car svojou zaostalostou. Ked vsak revolucia vyhrala, uvedomili si zapadne mocnosti, ze ich obyvatelstvo by mohol inspirovat Dekret o pode, pripadne teorie o robotnickej triede a vsetky spolu vtrhli do Ruska.
Ake mali opravnenie? Podobne ako dnes USA v Syrii, pozvali sa sami.
Pred nimi Napoleon, ktory prisiel az do Moskvy. Rusko chceli mnohi.

Ciste teoreticka otazka.
Ako by sa vyvijalo Rusko a co by robil Stalin, ak by sa zapadne mocnosti nemiesali do vyvoja, nesnazili sa Rusko znicit?
Ak by nemal paranoicky strach zo spionov a prevratu, boli by podobne cistky?
 

 

Na otázku čo by bolo ak sa dá diskutovať dlho. Silní vládcovia v Rusku (bez ohľadu ako sa táto funkcia volala, či cár, tajomník komunistickej strany alebo prezident) vždy robili čistky vo svojom okolí. Aj počas prvej revolúcia v r. 1917 upozorňovali západní diplomati vtedajšieho predsedu dočasnej vlády, Kerenského, že zavedenie demokratických reforiem v Rusku je problematické, pretože Rusko ja nastavené inak. Určite nikdo nerobil v Rusku čistky a nevraždil v takom rozsahu ako Stalin ale fajnoví neboli ani vládcovia pred ani po Stalinovi.

Veľmi by som bol opatrný s tvrdeniami, že Stalin bol najväčší zločinec všetkých čias. Zločinec áno, ale či najväčší to fakt opatrne. A rovnako by som bol opatrný s čiernobielym videním - Stalin zlý a ostatní dobrí. Stačí si len zobrať vraždenie Ukrajincov hladom v 30 tych rokoch. Nepochybne to bola masová vražda miliónov nevinných ľudí. Stalin tým "zabil dve muchy jednou ranou" zbavil sa ukrajinských roľníkov, ktorí boli silní a predstavovali potenciál napätia s vládou v Moskve. Zároveň Stalin ukrajinským roľníkom roky kradol úrodu, ktorú potom predával do zahraničia a financoval tým industrializáciu Sovietskeho zväzu. No, ak by to neurobil tak by asi Hitler vyhral vojnu, pretože práve priemysel vybudovaný v 30 tych rokoch dokázal potom vychrliť tie masy zbraní, ktoré pomohli vyhnať Hitlera. A z inej strany, to obilie, ktoré Stalin ukrajincom ukradol musel následne niekde predať. Pokiaľ viem predával ho aj demokratickému Západu (nielen, veľkú časť predával Nemcom, ale nie všetko), ktorý si ťažkú hlavu z toho, že sa kŕmi potravinami ktoré chýbajú na Ukrajine veľmi netrápil. A tak by sa dalo pokračovať ďalej, hej Stalin je zodpovedný aj za miliónové straty armády v prvých mesiacoch vojny, ale aj západní spojenci nehrali úplne čistú hru keď nechali Rusov krvácať 3 roky a druhý front otvorili až na poslednú chvíľu keď už ruská armáda stála na hraniciach nemeckých spojencov. Stalin je zaujímavá téma, le ťažká a nedá sa zhrnúť na 1-2 stranách novinového bloku. Zjednodušovanie často nie je vhodné, polopravda či nepochopenie súvislostí je často horšie ako nevedieť nič.
 

Sovietska industrializácia ale mala iný

cieľ - výroba zbraní pre celosvetovú "proletársku" revolúciu. Už "vojenský génius" Tuchačevskij požadoval 100 000 tankov pre RKKA. Už tom období malo ZSSR viac tankov ako všetky štáty sveta dokopy. Cieľom teda bola výroba zbraní. V traktorových závodoch sa vyrábali hlavne tanky.... preto sa aj tie "traktorové závody" budovali.

Rovnaký podiel na rozpútaní vojny má s Nemeckom aj ZSSR. Nezabúdajme, že obe krajiny napqdli krajinu, s ktorou mali dohodu o neútočení. A v Nemecku sa Adolf dostal k moci s prispením ZSSR - cez Kominternu dostali nemeckí komunisti zákaz vytvoriť vládu so sociálnymi demokratmi. Žeby Josif plánoval zažať "celosvetovú revolúciu", ta ako ju mali boľševici v programe a použil ku tomu revanšistického nacistu Adyho?

Stalin a straty - Väčšina vojsk a materiálu bola sústredená NA HRANICI v bialystockom a ľvovskom výbežku. To krajina, ktorá sa chce brániť neurobí. To by museli mť vybudovanú obranu dalej od hraníc. O pripravovanom ťažení ZSSR na Západ hovorí aj vznik FRONTOV, KTORÉ VZNIKALI V ČASE VOJNY, PRED 22.6.1941.

Spojenci nechali Rusov krvácať? Rusov? Snád sovietov, tých, ktorí druhú svetovú vojnu rozpútali. ZSSR bojovalo NA JEDNOM FRONTE, zatiaľ čo spojenci bojovali v Pacifiku, Afrike, Taliansku a Francúzsku. Tam neboli otvorené žiadne fronty? Netvrd tu potom také nezmysly. Čistú hru nehralo ZSSR, ked sa stalo agresorom v septembri a novembri 1939 či v roku 1940... To že ZSSR dostalo na búdku v prvých hodinách vojny, za to spojenci nemôžu. Tí vojaci boli prichystaní na útok a nie na obranu ZSSR. Silnejšia armáda, akou bol Wehrmacht. Iba nebolo dokončené sústredenie všetkých jednotiek RKKA na hranici, kedže prebiehalo gigantické premiestnovanie ľudí a materiálu. Neviem o akej nečistej hre tu točíš.
 

<< < 1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jozef Legény: Výbuch v Prešove by mal konečne zobudiť kompetentných 1 297
 2. Stanislav Martinčko: Súdia nás sudcovia s pochybnou povesťou, alebo čakatelia na pochybnú povesť??! 947
 3. Miroslav Ferkl: Mikuláš Kiska 2019 702
 4. Jozef Drahovský: Zákon o cestnej premávke 8/2009 Z. z. a zmeny k prvému decembru 2019 292
 5. Miroslav Lukáč: Najdrahší seriál storočia ašpiruje na Oskara. Kasový trhák, ktorý roztrhol štátnu kasu. 259
 6. Martin Ondráš: Kauza pozemkových úprav - skutočná pravda 240
 7. Dominika Dongova: Čo robiť, keď muž nemá záujem o vzťah? 171
 8. Danka Vilhanová: Michal Hvorecký, Matej Tóth, Ján Gordulič, naozaj im neprekáža, že sadli na lep? 168
 9. Tomáš Valášek: NATO ako estráda 133
 10. Andrea Hoštáková: Pohanský hrad nie je hrad? 132

Rebríčky článkov


 1. Martin Krištoff: Hongkong sa topí aj v ekonomických problémoch. Jediným riešením sú vyššie investície do po
 2. Milan Lacúch: Len hore, alebo dolu človeče!
 3. Štefan Vidlár: Spomínka na Mikiho
 4. Štefan Vidlár: Obušek
 5. František Cudziš: Vede do vienka. I.
 6. Jarmila Halgasova: Nie je čo oslavovať
 7. Štefan Vidlár: Habáňí
 8. Stanislav Mičev: Zodvihni sa Slovensko, bojuj za svoju budúcnosť!
 9. Vladimír Krátky: Kálavská behá cez pracovnú dobu po obchodoch !
 10. Martin Žilinčík: Peleho predstava kupovania policajtov

 1. Výbuch plynu v prešovskom paneláku zabil päť ľudí, obetí bude viac (minúta po minúte)
 2. Nový dôkaz potvrdzuje falšovanie zmeniek (minúta po minúte)
 3. Únik plynu a poškodené potrubie. Čo sa dialo pred výbuchom v Prešove
 4. Andreja Kisku obvinili v súvislosti s firmou KTAG
 5. Vodič riešil defekt, zlodej zatiaľ ukradol z auta vyše pol milióna eur
 6. NAKA obvinila Fica z hanobenia rasy a schvaľovania trestného činu
 7. Chlapec zabil otca, ktorý týral jeho aj matku. Súd ho posiela do väzenia
 8. Projektantka: V Prešove muselo byť veľa nahromadeného plynu
 9. NAKA obvinila Martina Daňa za daňové podvody
 10. Košice majú novú atrakciu v centre. Vyhliadkové koleso

 1. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu: Máme historickou příležitost
 2. Mazureka sa nepriamo zastal aj Daniel Lipšic
 3. Ak chcú stíhať Fica, tak nech nás stíhajú všetkých
 4. Matovič premenil rešpektované ľudské príbehy na jeho ďalšie obyčajné opičky
 5. Kálavská behá cez pracovnú dobu po obchodoch !
 6. Peklo Jaromíra Čižnára
 7. Oľga Valková na súde: Ernest Kočnerom pohŕdal, išiel z neho strach
 8. Počiatek Trnkovi: Keď sa dostaneme opäť do vlády, budeme to robiť sofistikovanejšie
 9. Matovič podľa polície krátil dane, hrozí mu 7 až 12 rokov väzenia
 10. Andreja Kisku obvinili v súvislosti s firmou KTAG

Už ste čítali?