Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako odpisy z registra trestov odpíšu učiteľov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem ako to funguje dnes, ale odpis bol žiadaný aj v minulosti a vybavil sa jednoducho návštevou na polícii, vypísaním papiera a počkaním na vytlačenie odpisu.

Ak ide o prácu s deťmi, mali by rovnaký odpis mať aj tréneri, vedúci letných táborov, vedúci krúžkov.
A vieme, že krúžok v škole môže viesť hocikto.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1. Register trestov by mali ukazovať len učitelia, učiteľky nie.

2. Učitelia by mali isť aj na preskušanie, či nie sú pedofili

3. Ak učitelia nesplnia ani bod 1 ani bod 2, nemožno ich vyhodiť. Z filmov a médií predsa vieme, že učiteľov vyhadzovali z práce iba za totality do r. 1989, v demokracii od r. 1990 sa také niečo nemôže stať.

4. Ak by učiteľa predsa len vyhodili, nie je to chyba systému ale len zlýhanie jednotlivca a okamžite bude zjednaná náprava, nespravodlivo vyhodeného učiteľa okamžite rehabilitujú

5. Ak by učiteľa predsa len neprijali naspäť do práce, môže slobodne a demokraticky napísať na Lampáreň, alebo do Občana za dverami alebo len tak tu na diskusie, proste tých možností má neúrekom.

6. Po vyžalovaní sa ho vrelo privítajú demokratické inštitúcie ako Úrad práce či Odbor sociálnych dávok, kde mu dajú mesačne toľko peňazí, že mu vystačia až na 3 dni v mesiaci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mýliš si odpis a výpis

mýliš si odpis a výpis
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Predkladanie výpisu/odpisu zaviedol zákon o výkone prác vo verejnom záujme. Najskôr bol potrebný odpis, neskôr ho nahradili výpisom. V súčasnosti učitelia musia predkladať opäť odpis.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No jo, doba kádrových posudkov sa nám salámovou metódou, pekne pomaly ale isto vracia...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no veru

coraz viac podnikatelov, firemnych manazerov driape na pohovoroch vselijake referencie akoby si prave vysiel z Leopoldova alebo sa nevedel ani podpisat, pricom casto prave ich bezuhonost ci firemna kultura maju mizernu historiu.. nehovoriac o autocenzure vsade a ked v slabej chvili zvolis nevhodny syntax, si svoj exkadrovy posudok mozes strcit do diery.. obcas staci uz len taka sabotaz novembrovych hodnot ako romanik s niekym z tej istej firmy (vid minule ten sef z McD) a jedes.. esteze vsetky deti maju samych slusno-moralnych rodicov, ktori sa ucitelom-kriminalnikom vedia postavit.. napr. minule som bol v mojej slusno-moralnej demokratickej banke, kt. ta prekadruje na kost ak ti ma pozicat, no ak vkladas- cim vacsi gauner tym lepsie.. a s ucitelmi s ich sametovymi platmi sa tam ani nechcu velmi bavit..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jedná vec je nezvládnutá

technická realizácia. Druhá vec je, že vôbec nie je jasné ako budú postupovať posudzovatelia, keď ten odpis nakoniec dostanú do ruky. Nikto vymyslel zákon=paškvil, ale to aké to môže mať následky už nikomu nie je jasné. Odôvodnenie tohto cirkusu bolo, odhalenie pedofilov, ale zrazu sa z toho ide vykľuť hon na čarodejnice. Dáme niekomu súkromné informácie o učiteľoch a čo s tým kto spraví nevieme. Ak je napríklad nejaký učiteľ kritický voči vedeniu školy a teraz sa ukáže, že má nejaký šrám, aj keď z dávnej minulosti, tak to proti nemu môžu zneužiť. Pritom, nie každý pedofil má záznam v registri, takže nejaké uspokojenie, nad vyriešením problému, nie je na mieste. Riešením je práve ostražitosť a nulová tolerancia k sexistickm prejavom. Aj u zverejnených prípadoch bolo varovných signálov, že to čo robia tí ľudia nie je v poriadku, viac ako dosť. A to je práve riešenie, sledovať takéto signaly, neignorovať ich a rýchlo zasiahnúť. Takýto človek má dostať doživotný zákaz práce s mládežou, ktorý nie je možné zahladiť. Miesto toho rozvinieme šikanu na všetkých učiteľov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

elektronicky až od 1. 12. 2019... a v ten deň určite elektronická podateľňa padne :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nepadne

1.12 je v nedelu, jednoducho bude mat vikendovu prestavku :) a nebude online.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A modrý pondelok, zabudnutý utorok, prestávkovú stredu....:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Priznám sa, že som asi retardovaný. Nerozumiem v čom je ten obrovský neprekonateľný problém. Ja pracujem v oblasti, kde niekoľkokrát do roka sa odo mňa vyžaduje výpis alebo odpis z registra trestov. Je to síce odporná byrokracia, ale zájdem na okresný súd, vypíšem tlačivko, dám kolok a na počkanie mám čo som chcel. Stratená hodina, peniaze za benzín a parkovné a kolok, ale v pohode sa ide ďalej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Potrebuješ to stále k tomu istému alebo je to vždy iný prípad?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pracujem v oblasti ochrany osôb a majetku. Tender pre vojsko, ďalší tender pre kanceláriu národnej rady, o mesiac pre kanceláriu prezidenta atď, atď. Aj niektoré banky a ďalší to o.i. vyžadujú ako súčasť ponuky do tendra, Stalo sa mi, že mi zavolal vyšetrovateľ, že sa začalo voči mne vyšetrovanie a mám sa dostaviť na výsluch. Na druhý deň mi volal ďalší policajt až z Bratislavy, že nesmiem vykonávať funkciu konateľa, lebo som vyšetrovaný a tým pádom som stratil bezúhonnosť, ktorú vzhľadom na predmet podnikania musím spĺňať. Vtedy som pochopil, vo co go. Špinavá hra konkurencie, ako ma odstaviť tesne pred zaujímavým tendrom. Našťastie ten z Bratislavy bol normálny človek, povedal som mu moju verziu. Preveril si to a o týždeň mi volal, že všetko je OK. Správa od vyšetrovateľa o ukončení vyšetrovania mi prišla až za cca ďalších 20 dní.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ja mám nosiť ten istý papier každých päť rokov tomu istému zamestnávateľovi.... Byrokracia na kvadrat:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie je to také jednoduché, ako

uvádzaš. Podľa zákona:
(3)
Odpis registra trestov generálna prokuratúra vydá len na žiadosť zákonom ustanovených oprávnených orgánov alebo oprávnenej osoby uvedených v tomto zákone a len na zákonom ustanovený účel.
Takže také jednoduché, že si učiteľ požiada o odpis a dostane ho do ruky, to nie je. Učiteľ ten odpis asi ani nesmie vidieť. Dostane ho niekto, učitelia nevedia, kto a ten povie môže ostať, alebo povie vyhodiť. Na základe čoho tak povie, ktovie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ono je to komplikovanejsie...

Znamy ide kandidovat za riaditela skoly, vyberove konanie je v novembri.
A k vlastnemu odpisu sa proste nedostal.
Ono totiz nezmyselny zakon vysiel bez vykonavacich predpisov.
Takze si ho skolsky urad a posta prehadzovali ako horuci zemiak.
Problem bol v tom, ze pri ziadani o odpis musi udat dovod.
A s jeho dovodom je problem, lebo ani krajsky urad ani posta zatial nevedia, co s tym.
Mohol si vymysliet nejaky iny, ale ten dovod by bol uvedeny v tom odpise.
Co by asi pri vyberovom konani nerobilo dobry dojem.
Tak, kym sa kompetentni rozhybu, dostal radu dat k prihlaske zatial cestne prehlasenie.
No Kocurkovo normalne ze idealna krajina...
(podavam z druhej ruky pri pive, takze mozno trocha skreslene. Ale pointa je presna).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak je, tak...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ziadny dovod nie je nutne uvadzat.
Odpis sa da vybavit kedykolvek a na poskanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To sa týka výpisu, nie odpisu

pre odpis sú stanovené celkom iné pravidla.
(3)
Odpis registra trestov generálna prokuratúra vydá len na žiadosť zákonom ustanovených oprávnených orgánov alebo oprávnenej osoby uvedených v tomto zákone a len na zákonom ustanovený účel.
Zákon o registre trestov nebol novelizovaný, učiteľ ako oprávnená osoba tam doplnená nebola, ani nebol doplnený nový zákonný účel, pre ktorý by sa mal vydávať odpis registra trestov. Poslanci narýchlo niečo rozhodli, zrejme bez znalosti celej problematiky a zaklincovali to šibeničnými termínmi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: v čom problém

Ako ďaleko je pre Vás okresný súd ?
A ako sa k nemu môžete dostať?
AK je to Bratislava 1, tak máte niekoľko liniek MHD vo vašom prípadea to bude skôr využitie podzemného parkoviska naproti hlavnému vchodu.
Koľko času Vám to zaberie?
Dáte si to do nákladov na prípravu doávky/tendra.. ?
Aký máte ročný rozpočet?
(včera som spracúval rodinné financie. Manželka učí matfyz. Za jej plat by ste vo vašej oblasti ani nevstali z postele, nemáte predtsavu o čom hovoríte).


Skúste si predstaviť, že ste učiteľ v Zboji, (žiaden vlak zadarmo, presnejšie žiaden vlak v celom okrese), Plavnici, či v Zuberci... Nehovoriac, že si prakticky neviete vziať voľno, pretože učíte každý deň. A teraz máte OSOBNE na nejaký úrad. A je Vás niekľko stovák. A máte (všetci, učitelia i úradníci) na splnenie povinnosti niekoľko dní...

Ak ste učiteľ vo veľkom meste/nedajBoh Bratislave, máte 2. zamestnanie, aby ste vyžili popri splátkach na hýpotéku/platbe nájomného.
Štát veľmi dobre vie, koľko učiteľov je POVINNÝCH žiadať o odpis. A každý ROZUMNÝ štát, ktorý SLÚŽI svojim občanom, by sa snažil MINIMALIZOVAŤ náklady na túto činnosť.
Ako na vlastnej strane, tak i na strane povinných/žiadateľov
Čiže automatizácia/elektronizácia by mala byť priporavená dávno PRED účinnosťou zákonnej normy, ktorá si túto povinnosť vyžiadala.

Ľudia sú frustrovaní z NESCHOPNOSTI, akou je riadený tento štát, pretože ľudia, ktorí si ho vzali v ňom vidia jediné, zdroj peňazí pre vlastné osobné obohatenie/prospech. Tpo je pre nich jeho primárny účel. Ten deklarovaný majú hlboko "v paži"...

Ak poznáte nejakeého dobrého učiteľa (mám 6 detí, ale dobrých učiteľov nepoznám až tak mnoho), tak vás musí naštvať, že TAKÝCHTO ľudí, ktorí odovzdávajú to najlepšie zo seba pre vaše deti za smiešný plat štát takýmto odporným, hlúpym a neefektívnym/neekonomickým spôsobom ŠIKANUJE.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 11 701
 2. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Prehľad dezinformácií, manipulácií a propagandy počas tretieho novembrového týždňa 2 003
 3. Dominika Dongova: "Spravila som najväčšiu chybu po rozchode..." 1 960
 4. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 1 367
 5. Dávid Dej: Opatrenia priniesli výsledok. Na Islande odnaučili tínedžerov piť alkohol a brať drogy. 1 171
 6. Július Kovács: Priatelia starých poriadkov si sprivatizovali 17. november. 1 146
 7. Martin Droppa: Mŕtvym utečencom 1 058
 8. Dušan Koniar: O takomto čase pred rokmi. Deväť a dvadsiatimi či jeden a tridsiatimi 1 048
 9. Oto Žarnay: Kočnerovské praktiky v našom školstve. Praktika č. 2: Zákon neporušuj, iba znásilňuj 911
 10. Jaromír Šiša: Putování po Transsibiřské magistrále, zastavení čtvrté, Krasnojarsk. 790

Rebríčky článkov


 1. Ján Franz: Jeseň v Karpatoch
 2. Milan Lacúch: Zákon rovnováhy medzi dávaním a braním
 3. Miroslav Sabol: Verejné Konzultácia EU - Správa podľa článku 54 nariadenia o referenčných kritériách
 4. Štefan Vidlár: Straňík (nominant, protežant, aparátčik, trafikant,...)
 5. Juraj Hodul: Prečo sme/ste si to pokašľali s kvalitou potravín.......
 6. Andrea Fuglíková: Gaslighting a naše děti
 7. Július Kovács: Priatelia starých poriadkov si sprivatizovali 17. november.
 8. Stanislav Mičev: Jankovskej 2500 eur, Kotleba, Sulík a minimálna mzda
 9. Štefan Vidlár: Karty
 10. Ivan Trnovsky: Účinný spôsob boja so zberačmi lesných plodov a húb v podani štátnych úradníkov.

 1. Kočner o Ficovi na nahrávke: Ak budem mať pokoj, bude naďalej premiérom
 2. Vavro horel ako fakľa. Mak urobil fatálnu hlúposť (hodnotenie)
 3. Nesklamte nádej, odkázali politikom z pódia (česko-slovenská minúta po minúte)
 4. Luxus a gýč. Rezešovci svoje honosné sídlo nedokážu predať
 5. Slováci neudržali vedenie nad vicemajstrami sveta, v Rijeke podľahli Chorvátom
 6. Impérium kontroverzného milionára z východu sa rozpadá
 7. Pozrite si autá Nežnej revolúcie. Predajom kraľoval Favorit
 8. Sociálna poisťovňa začne začiatkom decembra vyplácať vianočné príspevky
 9. Slovákov môžu spasiť Maďari. Môže nastať aj takáto absurdná situácia
 10. Galavečer k novembru ‘89 bol dvakrát drahší ako v kauze Evka

 1. O vražde novinára Paľa Rýpala vieme už veľa
 2. Matovič: PS/Spolu otravujú s debilinami. Na registrované partnerstvá musia zabudnúť
 3. Alexander Vondra: Chodím do kostola pravidelne, pretože to potrebujem
 4. Kočner v nahrávke o Ficovi: Mám odložené veci, o ktorých on vie
 5. Keď zrušenie tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani
 6. Žilinčan, ktorý hajloval na dievča z Kórey pôjde do väzenia
 7. Fico nabrýzgal na Nežnú revolúciu: Milióny občanov sa prepadlo do chudoby
 8. Cenzúra v TV LUX. Kto stojí za ňou?
 9. KDŽP si koleduje o suspendáciu farára Kuffu
 10. Karol Sudor - Vladimír Palko: Šiel som až na hranu. Liberál spovedá konzervatívca

Už ste čítali?