Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O varovaní 11258 klimatických vedcov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 > >>

Hodnoť

Už z toho výstupu tejto skupiny

vidieť, že to je skôr populáno-politicky pamflet, ako seriózny vedecký výstup. Napríklad bod: že treba znížiť produkciu sklenikových plynov.... To objavili teplú vodu. Veď to je na programe dňa už niekoľko desaťročí a vo vyspelých európskych krajinách sa aj veľa urobilo. Tvrdé normy pre výrobcov aut na produkciu emisii, budovanie rýchlotrás pre vlaky, tým sa obmedzuje letecká i automobilová doprava, vo veľkých mestách kvalitná hromadná doprava, budovanie bezpečných cyklotras obmedzilo použitie áut na dopravu do zamestnania, či za oddychom. Získavanie el. energie z vetra, zo slnka... Sú aj ďalšie technické riešenia, napríklad uhlík sa zo vzduchu dá eliminovať v technických zariadeniach a uložiť ako tuha pod zem na dlhý čas. Teraz sme vlastne na križovatke, kde sa rozhoduje, ako ďalej. Či to budeme riešiť ďalej vývojom vyspelejších technológii a tak dosiahneme zlepšenie, alebo pôjdeme politickou - alarmistickou cestou a pod zamienkou záchrany zeme začneme okliešťovať demokraciu, občianské a ľudské práva, zvýšime represiu. Napríklad také rekreačné cestovanie povolíme iba obmedzene, na povolenie, ako sme to mali za socializmu. Čo sa dnes zdá ako nemožné, pod vplyvom takýchto pamfletov ohlúpne čoraz viac ľudí a za to, že sa im siahne na základné práva budú ešte vďační. Mimo Európy je ale situácia značne odlišná, Trump vypovedal Parížsku dohodu, lebo nechce byť obmedzovaný pri extenzívnom rozvoji energetiky v USA. Takéto pochybné pamflety ho iba utvrdia v tom, že má pravdu. O vedeckých faktoch sa predsa nemôže rozhodovať hlasovním, a ešte takto spolitizovaným ako v tomto pamflete. Žiaľ rozumné argumenty na týchto svedkov Gretkovových neplatia. Grétka sa teraz nevie dostať z Ameriky do Európy, lebo ona necestuje prostriedkami, čo spaľujú fosilné palivá. Pritom výčitky by mohla mať, iba ak by sa kvôli nej vypravilo extra lietadlo. Ak využije jedno z prázdnych miest, ktorých sú určite na trasách medzi Amerikou a Europou stovky, nič zlé nespácha. Taký fakt, že je to jediná možná cesta, a aj najekologickejšia cesta je pre ňu neprijateľný. A Keď neprijme, ani taký jednoznačný a nespochybniteľný fakt, tak akú asi majú cenu jej postoje? Takú ako vyjadrenia v tomto pamflete.
 

K+

Ďakujem za blog, aj za tento príspevok.
 
Hodnoť

 

Klimčík = malá Klíma.

V tomto prípade s Vami plne súhlasím. Ale poznamenávam, že klimatická kríza je v skutočnosti funkciou počtu ľudí na svete.

Ak už povrch Zeme nedokáže vytvoriť dostatočné množstvo potravín pre nekontrolovaný nárast počtu ľudí na svete, tak klimatická kríza sa skončí, lebo ľudstvo vyhynie hladom.

Do EU parlamentu dostali sa v hojnom množstve Zelení, väčšinovou mladé ženy, ktorých symbolom je tá švédska žiačka, ktorá súčasné odpadávanie listí zo stromov považuje za následok klimatickej katastrofy a nie toho, že každú jeseň opadávajú listy zo stromov.

Preto od EU parlamentu dajú sa očakávať korunované nezmysly vo veci klimatických zmien.
 
Hodnoť

Mam podobny pocit,

onen vedecky clanok je plny vagnych, nefalzifikovatelnych tvrdeni.
Moj pocit je, ze sa aktivisticka peticia obliekla do vedeckeho kabata, aby falosne zdvihla svoju doveryhodnost.
.
Zoznam je vraj momentalne stiahnuty, ale vcera som si ho stihol pozriet.
Kdeze klimatologovia (samotny clanok ich tituluje ako vedeckych signatarov), medzi podpisanymi maju zalostne zastupenie aj ludia so zakladnym vyssim matematicko-fyzikalnym vzdelanim - klimatologia je podoblast fyziky atmosfery, takze ak niekto robi predpovede v tejto oblasti, musi fyzike dobre rozumiet.
.
Na listine nechyba nai moj "oblubenec" - Alexander Ac. ;)
.
Nick alfa v diskusii SME uviedol vyber slovenskych vedcov z peticnej listiny. Ekologicky aktivisti (akologovia),zoologovia, botanici, informatik - naozaj nikto, kto by vo mne vzbudzoval doveru:
http://tech.sme.sk/diskusie/dp...

"
zo slovenska:

Bachledová, Stanislava Human medician, general practicion Private clinic, Garmedic s.r.o., Moyzesova 32, Košice Slovakia
Bevilaqua, Dušan landscape ecologist Catholic University in Ružomberok Slovakia
Dzurenko, Marek Ecologist Institute of Forest Ecology Slovakia
Huba, Mikulas prof. ,geographer Institute of Geography, Slovak Academy of Sciences Slovakia
Jarčuška, Benjamín senior researcher/ecology Slovak Academy of Sciences - Institute of Forest Ecology Slovakia
Kanka, Róbert Scientific reearcher Institute of Landscape Ecology Slovak Academy of Sciences Slovakia
Korňan, Martin Research ecologist and zoologist Technical University in Zvolen Slovakia
Nado, Ladislav Behavioral Ecologist Institute of Forest Ecology, Slovak Academy of Sciences Slovakia
Rigg, Robin Zoologist Slovak Wildlife Society Slovakia
Sibik, Jozef Senior Researcher/Vegetation Scientist Plant Science and Biodiversity Center, Slovak Academy of Sciences Slovakia
Šimko, Jakub Computer science Slovak University of Technology in Bratislava Slovakia
Svitková, Ivana researcher Institute of Botany, Plant Science and Biodiversity Center, Slovak Academy of Sciences Slovakia
Svitok, Marek Ecology Faculty of Ecology and Environmental Sciences, Technical University in Zvolen Slovakia
Topercer, Jano Senior research worker - ecologist Comenius University in Bratislava, Botanical Garden at Blatnica Slovakia
Uhrin, Marcel associate professor / ecology, zoology Faculty of Science, P. J. Šafárik University in Košice Slovakia
"
 

 

Ten zoznam by sa mal zverejnit vzdy ked sa tato aktivisticka peticia spomenie. Co uz len k teme klimy a jej zmeny noze povedat lekar, biolog alebo sociolog? A uz ked sme pri tom aky vedec je vlastne BSc., Master's student? Alebo kurator muzea? Uz im tam chyba len PUDr. Dezo Lakatos CSc.
 

1/3 ešte tam chýba...

Čestný Doktor vied z Moskvy, kpt. plgt. Danko.
:-)
 
Hodnoť

 

citat:
Hoci som v týchto dňoch zavalený pracovnými povinnosťami, nedá mi nenapísať ďalší krátky blog o klimatických zmenách a ich príčinách.

Nič o príčinách a zmenách v blogu nie je. už SI ZVYKÁME, že argumenty blogera spočívajú v politizovaní o aktivistoch a hlavne argumenty v počte internetových odkazov na "vedcov".

Nech teda jasne pomenuje veci, že nereaguje na klimatické zmeny a príčiny (pretože si to rád zamieňa) s politiozovaním a klimatickým odbojom, resp. reakcie na marketingové články, videa.
 

 

Hádam to tam je, i keď možno no niečí vkus nepriamo. Tí 11258 autori štúdie či ďalší pozvaní odborníci vo francúzskej TV sa vyjadrili ku zmene klímy i jej príčinám a pokiaľ ich kritizujem, tak to určite nie z dôvodov napr. osobnej pomsty, lež výhradne tým vyjadrujem nesúhlas s ich argumentami o štruktúre príčin zmeny klímy ako aj o spôsobe ako má ľudstvo na klimatickú krízu reagovať. Ďalšia vec je, že tento blog je pokračovaním iného (čo v ňom zdôrazňujem), kde sa vyjadrujem i priamo k tej štruktúre príčin, takže som sa nechcel opakovať.

Inak sa domnievam, že klimatický alarmizmus je nesmierne nebezpečný fenoném ohrozujúci budúcnosť ľudstva azda ešte viac ako eventuálne výrazné oteplenie. Najhoršie na tom je, že veci sa v médiách prezentujú tak, akoby bolo v silách ľudstva zmenu klímy zvrátiť, k čomu by malo akože stačiť drasticky zmeniť fungovanie ľudskej spoločnosti. Mám zato, že nie je v silách vedy ani kvalitatívne predvídať a tobôž nie kvantitatívne vypočítať sociálne a ekonomické dôsledky radikálnych opatrení, ktoré navrhujú alarmisti. K tomu dodám, že neverím ani samotným klimatológom, že dokážu kvantitatívne vypočítať správanie sa klímy v r. 2100, ba dokonca ich podozrievam, že sú si toho vedomí. Uvážte, že dnešná veda nevie vypočítať ani teplotu bodu vyparovania obyčajnej vody pri danom tlaku a táto dôležitá hodnota je zadaná iba empiricky. Pritom správanie sa zemskej atmosféry v dlhom časovom horizonte je neporovnateľne zložitejšie ako termodynamicky rovnovážne správanie sa molekúl tvoriacich liter vody.

Podľa môjho názoru proti klimatoalarmizmu treba bojovať, avšak to chce bohužiaľ veľa energie. Jeden relatívne na čas nenáročný spôsob je poukazovať na nekoherencie v tom, čo klimatoalarmisti robia či píšu, a o to sa práve snažím.

Ctirad Klimčík
 

 

Dobrý deň, prosím, mohli by ste sem dať link na tú TV reláciu? Hľadám to, a neviem ju nájsť.
Pozn. Ja vôbec nespochybňujem Váš blog, iba tú informáciu chcem posunúť ďalej a potrebujem link na zdroj

Ďakujem

Ján
 

 

Dobrý deň,
tu je to

https://www.france.tv/document...

Pasáž o vykurovaní bytov je okolo 2:15
 

 

Ďakujem
 

nebezpečny fenomen

sú aj voľby, čo ak vyhrajú extrémisticke strany? rovnako nebezpečný je ak klimaskeptizmus, ludia bez znalosti problematiky vyhlasujú súdy zo svojej obmädzenej pozície.

Celkovo internetový marketing je najnebezpečnejší a to v rúkách idiotov vždy dôjde k nejakej sekte vyznavačov, popieračov hoc čoho.

eventuálne oteplenie je problém a ten kto to nepripúšta z nejakej "klietky obmedzených vedomosti" je tak isto sfanatizovaný a nebezpečný.
 

singularita

Píšeš, citujem ťa: "ludia bez znalosti problematiky vyhlasujú súdy zo svojej obmädzenej pozície". Nehľadiac na tvoju podivnú, zvláštne archaickú gramatiku v slove "ľudia" a "obmedzenej" tam máš aj logickú chybu.

Klamateroristi v záujme obhájenia svojej najsvätejšej "pravdy" uvádzali a stále ešte uvádzajú dôkazy z mnohých oblastí ľudskej činnosti, teda najmä fyziky, matematiky, štatistiky, biológie, chémie, geológie,astronómie, glaceológie, ekonomiky, histórie..........dokonca aj dôkazy z oblasti umenia a literatúry. Mnohé tieto "dôkazy" sa síce podarilo už postupne vyvrátiť, napríklad vymieranie bielych medveďov, ekonomických škôd spôsobených búrlivými vetrami, zatajením historického kolísania teplôt....., ale je jasné, že ani jeden človek-vedec neobsiahne všetky znalosti týchto vedných a spoločenských odborov.

Takže KAŽDÝ, kto sa pokúša nájsť zásadné chyby v konštrukcii tejto bláznivej teórie o globálnej zmene klímy spôsobenej človekom, to dokáže výhradne z pozície svojej obmedzenej ( alebo ak chceš obmädzenej ) pozície. To je úplne logické!

Ja napríklad , ako bývalý metrológ, spochybňujem kvalitu a presnosť výpočtu globálnej teploty v neúplnej a selektívne vybratej meracej sieti, ako aj systém družicového merania globálnej teploty, ktorý podivným spôsobom odrazu nahrádza "mimoriadne presnú" pozemnú meraciu sieť .......
 

 

Jaro, chcel by som ta upozornit k tvojmu vyroku: "...ale je jasné, že ani jeden človek-vedec neobsiahne všetky znalosti týchto vedných a spoločenských odborov", ze Chuck Norris vedel napocitat do nekonecna dvakrat a singularita trikrat.
 

Mirko

Ach jaj! Zase si ma raz zahanbil!

Takže oprava!

Chuck Norris ovláda každú vedu. Cudne mlčí k problematike globálneho ochladzovania, pardón, globálneho otepľovania, pardón, globálnej zmeny klímy iba preto, aby sme sa my maličkí truhlíci po celom svete mali o čom hádať a vypisovať sprostosti.........

Ale raz sa konkrétne verejne vyjadrí. A to bude veru BOMBA!

Buuuuuuuuuuuum!

No a samozrejme Grétka! Ona nepotrebuje žiadne vedecké, technické, odborné znalosti, pretože jasne vidí, ako molekuly CO2 stúpajú do neba a akú "paseku" v atmosfére tam hore robia!
 

 

Z Gretky si srandu nerob. Tebe podobni ste jej znicili deststvo. Ona nikdy nepoznala teplo rodinneho krbu. Banan, ci ananas videla iba raz, na Vianoce. Kazde rano vstava uz o 4., aby manualnou pracou v tazkych podmienkach si privyrobila na mucnu kasu a v nedelu na kusok cokolady. Robi to tajne, lebo by ju rodicia nemlatili raz, ale dva razy denne.
 
Hodnoť

Klimatologovia Mickey Mouse a Dombledore

"... nie som si istý, že dotyčná štúdia vznikla dôslednou vzájomnou komunikáciou 11258 autorov."
.
Nakolko autori studie su aj Mickey Mouse a Dumbledore, Headmaster of Hogwarts (Hary Potter), tak je jasne, ze nikdo ani ten zoznam ani len nesktroloval, a nie ze by ludia zapisani v zozname medzi sebou nadvzajom kumunikovali.
https://www.theaustralian.com....
.
Celkom by ma zaujimalo, ci sa najsde medium, ktore sa osprvedlni za uverejneny hoax a co sa stane s vedeckym zurnalom, ktory tento nezmysel publikoval ocividne bez peer-review procesu.
 

nenasiel som

nikde tvrdenie ze studia vznikla spolupracou 11k autorov, v tomto pripade naozaj netreba vyrabat stramanov

hlavni autori su (zrejme) William J. Ripple and Christopher Wolf (obidvaja z Department of Forest Ecosystems and Society at Oregon State University, in Corvallis)

dalsi su
-Thomas M Newsome (School of Life and Environmental Sciences at The University of Sydney, Sydney, New South Wales, Australia)
-Phoebe Barnard (Conservation Biology Institute, Corvallis, Oregon, and with the African Climate and Development Initiative, University of Cape Town, Cape Town, South Africa)
-William R Moomaw (The Fletcher School and the Global Development and Environment Institute, Tufts University, Medford, Massachusetts)

vsetci ostatni su len podpisani.

A Dumbledor tam nie je (ani nebol).
Mickey Mouse tam bol (uz nie je)
Greta nie je a nebola
Ac tam je, chvala bohu, sme zachraneni :)

jedna z dvoch duplicit ktore som nasiel je odstranena, druha

Genes, Luisa PhD Student - Biology Stanford University Brazil
je stale dvakrat

aj v opravenom dokemnte, kde
"List of 11,258 original scientist signatories (minus 34 invalid names, now totaling 11,224 signatories):"


https://oup.silverchair-cdn.co...
 

Suhlas,

nie su tam uvedeni ako autori clanku.
.
Takze ostava velmi zvlastna forma vedeckeho clanku, ktory je vlastne peticiou, a spravnost svojich tvrdeni sa snazi dolozit poctom podpisanych, co je pavedecka metoda.
.
A teda este, preco si to preboha neskotrolovali PRED opublikovanim, ale opravovali to az PO publikovani.
.
Dumbledora som nenasiel ani ja, tak neviem, ci bol v nejakom starsom zozname, alebo ten clanok zavadza. Greta v zozname je, ale nie ta Thumberg.
 

ukazka klamara v akcii

Pride a rovno povie klamstvo a potom sa ide z toho vysmievať. No to je ukazka vrcholneho debilizmu. Tak ano treba sa smiat z peticie, najskor riadne poprekrucovat všetko a potom ako Radoxyz vyhlásiť vážne pochybnosti. ved manipulácia strachom a klamstvami je osvedcena strategia.
 

<< < 1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Tomáš Ďuriš: SAD Zvolen vs. BB SK = Hlava 22? 1 467
 2. Ivan Holko: Ktoré korenie je bezpečné pre psy? 1 035
 3. Gabriel Kuba: Ficov štvrtý rozmer – 5/5 949
 4. Jozef Kmeto: Kotleba cigánov miluje! 887
 5. Tomáš Blahuta: ĽS-NS to natrela liberálom a drvivo vyhrala voľby! A čo teraz? Ako ďalej? 819
 6. Radovan Bránik: KOTLEBUS, alebo ako to bolo s autobusom ĽSNS 805
 7. Pavel Weiss: Ako pomôcť zvládnuť obyvateľom prudký nárast cien bytov? 728
 8. Pavel Dvořák: Čína ktorá o pár rokov prestane existovať - film 626
 9. Martin Borguľa: Kde je bývanie, tam vzniká rodina 564
 10. Alexandra Pavelková: Moje rokovanie so SAD Zvolen 556

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Jak mňa zbili
 2. Ľudovít Herman: Ak prechovávame k deťom nevhodné romantické city, vôbec nie sme psychopati
 3. Martin Žilinčík: Čo najviac popudilo tento týždeň počas procesu
 4. Ján Buocik: Tešíte sa na nový obchvat Bratislavy D4R7? Zbytočne! Ešte roky bude fakticky nepoužiteľný.
 5. Víťazoslav Würschner: MUŽ TVORÍ A VYCHOVÁVA SVET (muža však vychováva žena)
 6. Ľuboš Šimún: Fašizmus náš každodenný
 7. Milan Lacúch: Ako správne konať dobro?
 8. Lukáš Baloga: Bude pokles cien ropy trendom aj v nasledujúcich mesiacoch?
 9. Olívia Lacenová: Januárový efekt. Áno alebo nie?
 10. Štefan Vidlár: V Číňe prepáčte

 1. Šéf komanda potvrdil sledovanie Kuciaka, Threema bola získaná zákonne (minúta po minúte)
 2. Polícia zadržala po incidente v reštaurácii ministra Sólymosa
 3. Minister Sólymos sa ospravedlnil a podáva demisiu
 4. Petra Vlhová predviedla skvelý výkon v zjazde, v Bansku skončila šiesta
 5. Brilianty a kompromateriály. Tóth doniesol polícii prehľad Kočnerovho biznisu
 6. Miliónová firma bývalej čašníčky z cukrárne sa našla v dome jej rodičov
 7. KIA bola plná stôp. Pozrite sa, čo policajti našli v Kočnerovom aute
 8. Prvý McDonald´s na diaľnici je realitou. Pozrite sa, ako vyzerá
 9. Svedok incidentu ministra Solymosa: Bili sa, kopali, nadávali na seba (video)
 10. Vlhová v druhom zjazde atakovala elitnú desiatku, Shiffrinová na pódiu chýbala

 1. Akoby člen Smeru: Čižnár obhajuje postup prokurátora v kauze prepusteniaTrnku
 2. Ako Kotlebova desiatka Šimko ovládol Rimavskú Sobotu, jej obyvateľov aj majetok mesta
 3. Pustili Trnku z vyšetrovacej väzby na základe motáku s menami vrcholových politikov?
 4. Hlavným volebným programom nového Smeru je chrániť našich ľudí ako je Bašternák
 5. Prokuratúra v prípade Trnku funguje ako súčinná zložka volebného štábu Smeru
 6. Ožobračujú národ: Pellegriniho ľudia a oligarchu Výboha postavili pálenicu za štátne
 7. Dôchodcovia živoria: Kamarát expremiéra Fica Miroslav Výboh si užíva v Monaku
 8. Učitelia dostali omrvinky: Firma oligarchu Výboha bude opravovať pošty za milióny eur
 9. PAT a MAT predstavujú zodpovednú zmenu z dielne nového Smeru
 10. Učitelia a dôchodcovia dostali žobračenky: Ficov kamoš Výboh má lukratívne zákazky

Už ste čítali?