Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dorabovať a zmiznúť... Tunel v tuneli Višňové (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Narodna DILETANSKA spolocnost

to je vysledok bacovania prasivych komunistov, diletantov, zlodejov, mafianov= smerakov. Dakujeme SPROSTE ficovce
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Marosz...

...na začiatok uvediem, že absolútne súhlasím s podstatou blogu, ale od odborníka na dopravu s ambíciou v exekutíve tohto rezortu, by som čakal trochu odbornejší príspevok... Článok obsahuje totiž veľké množstvo vágnych porovnaní, neoverených resp. neúplných až populistických faktov.

Porovnávať výstavbu diela Öresund s diaľničným úsekom Lietavská Lúčka - Višňové - Dubná skala je hoooodne mimo. Ani ťuk v článku o zložitých geologických podmienkach nášho tunela, ani ťuk o fatálnej (a zrejme už nenapraviteľnej) chybe pri použití nevhodnej výbušniny na razenie tunela, pretože bola časovo a cenovo dostupnejšia, ani ťuk o ľudských životoch, ktoré si táto stavba už vyžiadala...

Proste mi to pripadá, ako lacná predvolebná kortešačka, ktorá sa minula cieľovej skupine. Toto je dobré tak akurát pre topky alebo nejaký bežný bulvárik, no na sme sú zväčša čitatelia, ktorí rozumejú aj zložitejšiemu opisu problematiky... Asi som náročný čitateľ, no u mňa úroveň článku tak za 3-
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No,

náročný čitateľ pochopí, pre akú cielovú skupinu "voličov" bol blog adresovaný. Naozaj náročný čitateľ si vie dať jedna a jedna dokopy a nevolí šmejdov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

myslim, ze tym porovnanim len chcel ukazat, ze ked sa chce stavat tak sa stavia a kolauduje a ked sa chce len kradnut tak sa osadzaju mreze.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ale ja som pochopil...

...čo bolo cieľom článku, len som nepochopil, prečo ho autor umiestnil pri tejto kvalite argumentácie tu... Súhlasím tiež, že Višňové - Dubná skala je po Branisku ďalší tunel v tuneli, ale zároveň vravím, že pre čitateľov SME s danou úrovňou argumentácie to nebude žiadna objavná informácia...

Zhodou okolností sa aktuálne trochu zaoberám problematikou "vybraných ekonomických aspektov" predmetného diaľničného úseku a "dopadov na infraštruktúru v regióne", preto som možno trochu ostrejší...

Každopádne, tie mreže sa mi páčia, už len vybetónovať ten spodok, aby sa nedali podliezť a ubytovacie priestory pre všetkých, čo tento tunel tunelovali by sme už mali :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený pán kritik v mene kritiky

Ja som na rozdiel od Vás v článku našiel množstvo zaujímavých informácií, o ktorých som predtým nevedel. Nie každý človek na Slovensku má to "šťastie", že sa môže venovať tomu, čomu Vy, takže sa tu láskavo nevyvyšujte.

Za to, že je článok napísaný ľudovým jazykom, ktorý vedia pochopiť aj Ficovi tupovoliči, má autor ďalšie plus, pretože práve v oslovení týchto tupovoličov - a nie v nekonečnom preťahovaní sa o stotiniky percent hore-dole medzi normálnymi demokratickými stranami - spočíva kľúč k víťazstvu v nadchádzajúcich voľbách.

A napokon, pán mudrlant, treba si doštudovať základy slovenčiny: umiestnime čosi SEM a teraz to už je TU. Chápeme?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

skúsim ostatný raz...

...máte v mnohom pravdu, treba oslovovať Ficových voličov, ale koľko z nich brázdi blog.sme.sk? Narátali by sme ich na prstoch dvoch rúk? Ak sem chodia, tak len za účelom úpravy nízkeho tlaku, nie preto, aby sa presvedčili o svojej zlej voľbe. O tom hovorím v predchadzajúcich príspevkoch. Zároveň nazývať ich tupovoličmi zatvára všetky dvere vedúce k diskusii... Osobne si myslím, že je už len málo voličov Smeru, ktorí ho volia z nezištných dôvodov.

Nemyslím, že je "šťastím" vidieť na analytickej úrovni, ako je naša krajina systematicky tunelovaná. Priznávam, že moju slovenčinu trochu degradovala takmer denno-denná nutnosť používania angličtiny, ale tie trápne útoky ad hominem ste si mohli odpustiť, lebo o mne viete prd makový.

Matovičove snahy o očistenie krajiny podporujem a obdivujem jeho guráž, ale voliť ho nebudem, lebo spraviť učiteľa tieňovým ministrom dopravy vyštudovaného učiteľa 2. stupňa základnej školy nie je moja predstava o odbornosti, ktorú by som vo vedení rezortov rád videl... Môže byť ale pokojný hlas mojej manželky má, ak sa bude viac venovať potieraniu korupčného správania a menej katolibanským témam...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak to pomôže...

už dlho neučím náboženstvo... Napriek tomu, že sa hrdo hlásim k svojej katolíckej Cirkvi. 6 rokov mám za sebou prácou na oddelení technického zabezpečenia a technológie v nemeckej firme Schaeffler. Viem teda veľa o výkresoch, technologických postupoch, pripravoval som štandardy práce na strojoch, optimalizoval podnikovú logistiku. Čiže áno, som trúfalý a púšťam, sa do technických vecí rád. A tu nejde o jadrovú fyziku a schválne volím jazyk, ktorému porozumie aj unavený čitateľ SME cez prestávku. Odborné veci sme dávali 2 roky dokopy s odborníkmi z konkrétnej oblasti. Základné krotérium pre ich výber bol boj proti korupcii - aktívny a skúsenosti s riadením danej oblasti. Politik teda nemusí byť vždy študovaný napr, poštár, aby riadil poštu. Pri železnici ale voličom garantujeme, že riadiť budú manžéri s dlhoročnou praxou v obore. To isté bude platiť aj pre NDS. A kto chce byť politikom: nech sa páči, ešte stále sa dá hlásiť na kandidátky strán. Všetko v "pokoji". Ja sa ale pasívne nebudem prizerať nástuopu fašistov alebo Harabina. Vždy môžem robiť veci lepšie, ani mne nechýba "predávať sa" verejne, ale mám túto krajinu naozaj rád a chcem tu ostať žiť so svojimi deťmi. Všetko dobré!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

oneeee...

vojin kotas, zde dotaz: a ktorych fasistov? tych hnedych, ci tych cervenych? lebo mi akosi splyvaju, miestami su na nerozoznanie... v com je teda medzi nimi ten podstatny rozdiel? :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tiež dám taký od veci

Mám deda, ktorý je presvedčený kominusta do morku kosti, nie taký ako že ale naozaj a za socializmu robil niekolko desiatok rokov nejakého politického čosi, na výbore alebo kde a vždy keď sme sa začali o niečom baviť spustil: "Povedz mi čo je to demokracia, vieš čo je to demokracia, alebo čo je to kapitalizmus... a už sa to točilo jedna báseň, niečo ako školenie strany, ale čo to kedysi bývalo, neviem nežil som vtedy a tento váš koment mi to strašne pripomenul, len toľko som chcel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

no ono je to na debatu. v prvom rade si treba ujasnit, ci su alebo nie su koncentraky, sibenice, vrazdenie vlastnych obcanov na hraniciach fasisticke riesenia. tak su alebo nie su?
lebo ak koncentraky nie su fasisticke riesenia, tak potom ake - snad len nie komunisticke? nevraviac o tom, ze fasisticku a komunisticku ideologiu davaju na tu istu - rovnaku uroven hned najmenej dva platne zakony. teda fasista = komunista. a ked ich ako koncentraky uz oznacuje aj samotny organ uv k§§ a ich ustredny manual:
https://lnk.sk/hAV1
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vďaka za odpoveď...

...ako ateistovi je mi jedno, či ste učili náboženstvo, alebo jogu, na toto som nenarážal. INA Kysuce je síce nemecká firma, ale s dopravou to nemá (okrem logistiky) takmer nič, každopádne vždy lepšie ako vyštudovaný telocvikár, ktorý sa musel najprv naučiť slovenčinu, aby porozumel tomu, čo podpisuje.

Chápem, že politické strany nedisponujú úzkoprofilovými odborníkmi na všetky rezorty, preto varia z toho, čo je k dispozícii, no rád by som sa dožil stavu, že jednotlivým rezortom by šéfovali naslovovzatí odborníci vo svojom fachu. Problém tejto krajiny spočíva v tom, že svi*e u koryta postupne odohnali všetkých odborníkov, ktorí by im doň príliš videli. To je dôvod, prečo ja a moji kolegovia nemienime vstúpiť do politiky (čím ale nehovorím, že sa cítim ako odborník, to nech posúdia tí, ktorí poznajú moju prácu). Môžete však ostať pokojný pán Marosz, niesme pasívni, my sme si vybrali mravenčiu prácu, poctivú, od podlahy vychovávame budúcich odborníkov so silným postojom k morálke, práci a životným hodnotám. Ak si vezmú do života polovicu z toho, čo im vštepujeme, vyrastú nám zdravé budúce generácie, ktoré povedú túto krajinu.

Ale ak to tu vyhrá Kotleba s Harabinom ako spomínate, vopred Vám oznamujem, že končím a nebudem jediný. Stačilo už sklamaní. Zbalím si pár švestiek a poberiem sa z tejto krajiny. Narodil som sa ako Čechoslovák a to, že dve duté hlavy v záhrade Tugendhatovej vily moju vlasť rozdelili, je pre mňa teraz len výhodou, stále mi ostáva polovica vlasti, kde mi môžu dutý nácek a neukojený víťaz vyliezť na hrb. Po nich len potopa... Tak sa snažte!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Debatujeme tu o blogu. Nie pod výročnou správou akciovky, či príspevkom na konferencii.

Iste, geologické podmienky sú zložité. A preto možno treba viac peňazí a času na dokončenie diela. Ale! Tie peniaze, čo už vyplatené boli, a ten čas, čo už uplynul, zodpovedajú vykonanej práci?

Máme odpúšťať nesplnenie plánov preto, že bola použitá nesprávna výbušnina? Máme akceptovať súčasný stav diela, pretože na stavbe zahynuli ľudia?
Prosím vás, v akom povolaní mi odflákunutú robotu odmenia viac peniazmi a predĺžením termínov? O stavebníctve viem prd, ale v mojej branži sa odfláknutá robota rieši teda inak. Penále, a vyhadzov. To len ja som ten blbec, čo si vybral také blbé zamestnanie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

za 21 rokov by ho trestanci vykopali s krompacom !!!!!

odsudenych mame dost a urcite by to niektori aj za odmenu vo forme znizeneho trestu robili dobrovolne

21 rokov.... hlupakom niet rady
vcera siel do psej amtere glvac.,.... preco beztrestne????
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no lebo aj autor pise,

ze Dorabovat a zmiznut, a nie Dorabovat a zavriet....to plati pre inu krajinu, nie pre Slovakistan....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mám pocit, že Slovensko je takým ostrovom výnimočnosti a zvláštnosti na Zemi - napríklad takú geológiu ako máme my, to nemajú nikde inde na svete.

To však nie je podstatné, to všetko sú len výhovorky. Skutočnosť je taká, že NDS je banda diletantov a túto stavbu (rovnako ako mnohé iné) nezvládla.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a na postavenie takeho dlheho mosta

ako ten dansky...nemame tolko plti ani potapacov...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pan vsetko vklude

zda sa, že ste pochopil podstatu článku a o to v blogu išlo a nie o technicko ekonomický rozbor prečo tunel Višňové je v stave ako je. Marosz len použil zjednodušené porovnanie, ktorému každý rozumie a ako vidno aj vy a o to ide. Blogy nie sú miestom na to, čo by ste tam vy chceli mať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prosím?

akože neporovnávaťvať. Pozrite si stavby v Číne atď..Hoci len v Dubaji, v púšti a na pieskovom podloží. Pardon, ale zveriť stavbu pánovi velkopodnikatelovi Remetovi, mohol len absolvent pomocnej školy.,al ešte nejaké existujú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale, ved oni sami su spokojni. Pre nich je najdolezitejsie, ze sa to vola " NARODNE ".
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 11 701
 2. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Prehľad dezinformácií, manipulácií a propagandy počas tretieho novembrového týždňa 2 003
 3. Dominika Dongova: "Spravila som najväčšiu chybu po rozchode..." 1 960
 4. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 1 367
 5. Dávid Dej: Opatrenia priniesli výsledok. Na Islande odnaučili tínedžerov piť alkohol a brať drogy. 1 171
 6. Július Kovács: Priatelia starých poriadkov si sprivatizovali 17. november. 1 146
 7. Martin Droppa: Mŕtvym utečencom 1 058
 8. Dušan Koniar: O takomto čase pred rokmi. Deväť a dvadsiatimi či jeden a tridsiatimi 1 048
 9. Oto Žarnay: Kočnerovské praktiky v našom školstve. Praktika č. 2: Zákon neporušuj, iba znásilňuj 911
 10. Jaromír Šiša: Putování po Transsibiřské magistrále, zastavení čtvrté, Krasnojarsk. 790

Rebríčky článkov


 1. Ján Franz: Jeseň v Karpatoch
 2. Milan Lacúch: Zákon rovnováhy medzi dávaním a braním
 3. Miroslav Sabol: Verejné Konzultácia EU - Správa podľa článku 54 nariadenia o referenčných kritériách
 4. Štefan Vidlár: Straňík (nominant, protežant, aparátčik, trafikant,...)
 5. Juraj Hodul: Prečo sme/ste si to pokašľali s kvalitou potravín.......
 6. Andrea Fuglíková: Gaslighting a naše děti
 7. Július Kovács: Priatelia starých poriadkov si sprivatizovali 17. november.
 8. Stanislav Mičev: Jankovskej 2500 eur, Kotleba, Sulík a minimálna mzda
 9. Štefan Vidlár: Karty
 10. Ivan Trnovsky: Účinný spôsob boja so zberačmi lesných plodov a húb v podani štátnych úradníkov.

 1. Kočner o Ficovi na nahrávke: Ak budem mať pokoj, bude naďalej premiérom
 2. Vavro horel ako fakľa. Mak urobil fatálnu hlúposť (hodnotenie)
 3. Nesklamte nádej, odkázali politikom z pódia (česko-slovenská minúta po minúte)
 4. Luxus a gýč. Rezešovci svoje honosné sídlo nedokážu predať
 5. Slováci neudržali vedenie nad vicemajstrami sveta, v Rijeke podľahli Chorvátom
 6. Impérium kontroverzného milionára z východu sa rozpadá
 7. Pozrite si autá Nežnej revolúcie. Predajom kraľoval Favorit
 8. Sociálna poisťovňa začne začiatkom decembra vyplácať vianočné príspevky
 9. Slovákov môžu spasiť Maďari. Môže nastať aj takáto absurdná situácia
 10. Galavečer k novembru ‘89 bol dvakrát drahší ako v kauze Evka

 1. O vražde novinára Paľa Rýpala vieme už veľa
 2. Matovič: PS/Spolu otravujú s debilinami. Na registrované partnerstvá musia zabudnúť
 3. Alexander Vondra: Chodím do kostola pravidelne, pretože to potrebujem
 4. Kočner v nahrávke o Ficovi: Mám odložené veci, o ktorých on vie
 5. Keď zrušenie tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani
 6. Žilinčan, ktorý hajloval na dievča z Kórey pôjde do väzenia
 7. Fico nabrýzgal na Nežnú revolúciu: Milióny občanov sa prepadlo do chudoby
 8. Cenzúra v TV LUX. Kto stojí za ňou?
 9. KDŽP si koleduje o suspendáciu farára Kuffu
 10. Karol Sudor - Vladimír Palko: Šiel som až na hranu. Liberál spovedá konzervatívca

Už ste čítali?