Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pred 37 rokmi komunisti odobrili okupáciu ČSSR (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Administrátor znemožnil tento môj príspevok

uverejniť priamo v texte a preto ho zverejňujem v diskusii, čo iba potvrdzuje skutočnosť, že vydavateľ a redakcia SME nie sú demokratické a majú snahu kolaborovať s hocikým, len aby prežili!

Presne pred 37 rokmi zlegalizovalo Národné zhromaždenie pobyt sovietskych vojsk na území vtedajšieho Československa. Zmluvu, ktorá to umožnila, schválil rekordný počet poslancov iba dva dni od podpisu. "Dočasný" pobyt trval dlhých 23 rokov.

Prijatie zmluvy bolo jedným z dôsledkov zmien, ktoré začali hneď po vstupu vojsk do Československa v auguste 1968. Predcházalo mu tiež urychlené prijatie zákona o cenzure a zhromažďovacom práve.

Text zmluvy se začal pripravovať už začiatkom októbra 1968, kedy Alexander Dubček, Oldřich Černík a Gustáv Husák jednali v Moskve o podmienkach dočasného umiestnenia spojeneckých vojsk v Československu.

Jednanie o vlastnom texte zmluvy pokračovalo 14. a 15. októbra. Hneď ďalší deň prišla sovietska delegácia do Prahy a jej členovia zmluvu 16. októbra podpísali.

Už o dva dni neskôr nasledovalo urychlené schvaľovanie Národným zhromaždením. Toho se nezúčastnilo 50 poslancov, 238 zákonodarcov so zmluvou súhlasilo a 10 se zdržalo hlasovania. Proti boli len štyria členovia - Gertruda Sekaninová, František Kriegel, Václav Prchlík a František Vodsloň.

"Zmluva o dočasnom pobyte sovietskych vojsk na našom území vychádza z tradičného priateľstva, spolupráce a spojenectva medzi Sovietskym zväzom a Československom, zo snahy o jeho dalšie upevnenie, ako je uvedené v preambule zmluvy a ako to zodpovedá zájmom ľudu oboch štátov," obhajoval vtedy zmluvu poslanec Jan Němec.

Ešte v roku 1990 bolo na československom území cez 73 tisíc sovietskych vojakov základnej služby, cez 18 tisíc dostojníkov a bezmála štyridsaťpäťtisíc občianskych pracovníkov a rodinných príslušníkov.

Uvádzam to predovšetkým mladšej generácii, ktorá o týchto udalostiach nemá možnosť, kde čerpať hodnoverné informácie. KDH - cké ministerstvo školstva to nepovažuje za prijoritu našich krátkych dejín!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nerozumiem

Ako a preco znemoznil???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Preto, lebo príspevok som nemohol

zverejniť na mojom blogu, ktorý je zablokovaný a to aj s vedomím Fulmeka a Šimečka, ktorým som zaslal nasledovný e-mail:
"Konáte, ako komunisti - Bella & comp. znemožnili zverejňovať príspevky na mojej blog stránke, čo považujem, za vrchol stupídnosti nielen toho dementa, ale aj vás, ktorí o tejto situácii viete už nejakú dobu.
Týka sa to aj príspevkov o boľševizme, jeho totalite, ale aj narastajúcom vplyve RKC na Slovensku.
Pokiaľ hodlá denník SME takýmto spôsobom prispievať k podpore plurality a demokracie na Slovensku, tak čoskoro stratí sympatie všetkých demokratov a stane sa iba bulvárnym, nič nehovoriacim plátkom.
Znemožnený príspevok si prečítajte na adrese http://lesnik.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=23290&bk=60037 v časti diskusie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán Lešnik, naposledy keď ste sa sťažovali na cenzúru, príčinou bolo, že vaše najstaršie články sa automatickyposunuli na druhú stranu blogu, pretože ich vytlačili novšie, a boli teda za odkazom "nasledujúca strana". To vám nezabránilo vo vytvorení obšírnej teórie, že za "vymazaním" stojí človek zo SME, ktorý v skutočnosti o existencii Vášho blogu ani len netuší.

Vaša najnovšia sťažnosť je podobne hlúpa a paranoidná ako tá prvá, my sme vám určite nič nevymazávali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bella, nie si hodný žiadnej polemiky!!!

E- mail p. Šimečkovi z 29.09.2005:
vo vašej správe z 21.09.2005 oznamujete, že "nevidíte žiadny dôvod", aby ste vyhoveli mojej žiadosti z 15.09.2005 o tlačovú opravu vo veci výroku Tomáša Bellu, ktorým ohrozil moju občiansku česť, ľudskú dôstojnosť a meno v spoločnosti.
V prípade, ak aj vy máte za to, že som "klamár", prípadná žaloba bude smerovaná aj voči vašej osobe. Zároveň som presvedčený o tom, že nie som o nič väčší klamár, akým ste vy spolu aj s nejakým Bellom...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zmen blog

ocuj sefko, preco nezmenis blogovaci server ?
blogy nie su iba na sme.sk, existuje ich velke mnozstvo
aj takych ktorym je uplne jedno co tam budes pisat a ziadnym sposobom
ta cenzurovat nebudu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takýchto blog serverov a lepších je habadej...

lenže tam chýbajú takí dementi, ako zakomplexovaní cenzori tohto blogu, ako je Bella, Varjanová a im podobní!
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME