Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rovnaké príležitosti a rovnaké zaobchádzanie s mužmi a ženami (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pani Záborská,

ako si predstavujete to prehodnotenie, ktoré spomínate nakonci článku? Kto ho má urobiť? Štát? Ako? Zriadime ďalší úrad, ktorý bude sledovať, či niekde žena zarába rovnako ako muž? Alebo takýto štátny úrad bude sledovať, či je niekde dostatok žien? Bude môcť kritizovať alebo dávať sankcie tým firmám, ktoré nemajp ženy v riadiacich funkciách, alebo platy o 30% nižsie? A bude mať páky nielen na firmy, ale aj na politické strany? Čo sa stane so stranou, ktorá evidentne neohodnocuje prácu svojich političiek miestami na kandidátke?

V ekonomickej rovine sú názory a návrhy KDH normálne a zvyšajne aj správne, pracivové, deregulačné, uvoľnujúce stisk štátu. Ale akonáhle sa ide do spoločenskej (sociologickej, intimnej) roviny, KDH okamžite ukáže farbu, že to je etatistická strana. Na svedomie je potrebá dokonca medzinárodná zmluva (náš záväzok voči Svätej stolici môžme splniť aj neskôr, nie zrovna akurát v čase, keď KDH je vo vláde :), splniť ho môžme aj o 20 rokov, veď čo to je 20 rokov oproti nesmrteľnosti Ríma), na ochranu manželstva dokonca ústavný (na ochranu pred čím? kým? asi pred chimérou), hneď chceme aj legislatívu o povinne voliteľnom náboženstve, aj medzinárodnú zmluvu o financovaní cirkvi, aj podmienenie štátnych rozvodov súhlasom cirkvi v prípade cirkevných a teda štátom uznaných manželstiev atď atď.. prečo sa KDH tak upína k štátu, prečo KDH chce robiť sociálne inžinierstvo cez štátnu moc, prečo to nenechá na ľudí, nech sa oni rozhodnú ako budú žiť?

Prečo KDH, ktoré kritizuje európsky superštát a prílišnú angažovanosť čtátu ako takú, si osvojuje bruselské maniere všetko nadmieru regulovať cez štát? A zrovna také intímne veci, ako sú svedomie, manželstvo, rozvod, alebo veci, kde štát nemá čo hľadať - rodová rovnosť, náboženstvo na školách atď atď?

Ja viem, príliš veľa otázok a tak máte možnosť rétoricky NEodpovedať na žiadnu z nich. Úprimne povedané, ani odpovede nečakám.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME