Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obrana "pravicového" vysťahovalectva (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja nikam nepojdem. ja budem ritovtierka a nieco z tej statnej masinerie vypumpujem. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Chlapče, úplne mimo misu...

uvádzaš tu mnoho dôvodov prečo chceš ísť ty do zahraničia... ale neviem či mi unikol alebo si to tam schválne nenapísal - hlavný dôvod väčšiny ľudí, ktorí idú za prácou do zahraničia, nie je tebou rozprávkovo vykladané spoznávanie cudzieho sveta, ale ich finančná situácia a neporovnateľne vyššie ohodnotená práca ako na Slovensku...
Zober si napríklad aj ČR - prečo chodi zo SR do ČR 5x viac ľudí ako z ČR do SR ?! Kvôli jazyku ???
Chápem tvoj postoj, pokiaľ si z dobre situovanej rodiny - takí si môžu cestovať a spoznávať svet a naškriabať takéto paškvily ako tvoj článok.
Ja som po škole, a určite nejdem do zahraničia len pre ich pekné oči, ale najmä kvôli ohodnoteniu, ktoré by som u nás získal možno za 15-násone dlhší čas ako tam.. Takže nielen preto, ale najmä pre to...
Samozrejme, mnohí sa vrátia.. ale ostanú tam tak dlho ako sa dá.. kým to sype...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K+

profitovat sa bude dat, aj ked SMER vyhra - vtedy zrejme ekonomika pojde dolu vodou a slovenska koruna bude oslabovat
.
a niet vacsej "radosti" zahranicneho Slovaka, ako slaba koruna
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neteš sa už sme v prechode

na juro
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslím si, že pán Fico má na mysli odchod mladých, ktorý, podľa môjho názoru, okrem spomenutých dôvodov, ako sú jazyk, prax, vzdelanie, skúsenosti a pod., odchádzajú do zahraničia (smerom na západ) motivovaní najmä možnosťou zarobiť si! Dovolím si hypoteticky zauvažovať a tvrdiť, že ak by bol dôležitým jazykom ruský jazyk, tak by do Ruska necestovalo ani zďaleka toľko mladých ľudí ako cestuje napr. do USA, Nemecka či GBR, ak by si popri svojej "práci" nemohli slušne zarobiť. Z čoho vyplýva výrazná!!! finančná motivácia migrácie. Tvoje argumenty teda nepovažujem za presvedčivé. Hoci súhlasím s tým, že veľa sa ich chce vrátiť a pod. A nie som ani zďaleka prívržencom strany Smer-SD.
Ešte jedna poznámka: tvoj článok má ambíciu byť odborným, do tej miery, že sa vyslovuješ odborne a snažíš sa argumentovať. OK, beriem. No nezaškodilo by prečítať si ho po sebe, pretože obsahuje veľké množstvo chýb... To jeho kvalitu automaticky znižuje. (Hovoríš, že cudzí jazyk je možné naučiť s aj doma, gramatiku a tak. Bolo by vhodné, keby sme ako Slováci hovorili a písali prv spisovne materinským jazykom.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

He, he...

Vážený pane, na to aby ste vedeli spisovne hovoriť po Slovensky nepotrebujete žiadnu gramatiku. Len vaša mamička musí na vás rozprávať pekne spisovne. Aj Papuánec sa naučí od mamičky správne papuánsky. Písanie to je o inom. Len tak na okraj...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

este sa nestalo v historii slovenska aby sa nezarabalo lepsie v zapadnej europe, teraz vsak existuje opat moznost sa tam aj zamestnat.
.
prepacte ale vase argumenty su sice spravne, ale minaju sa ucinkom...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nebolo by na skodu

zvladnut najprv ten nas jazyk, aby sme nehovorili napriklad perfektne hochdeutsch a habkali v nasej rodnej reci. Velmi detinsky blog, by som povedal. Odliv mozgov je a je vacsi ako v 30. rokoch minuleho storocia. A ver mi mlady clovek, ze vysokokvalifikovanemu obcanovi SR, ktory odisiel do zahranicia, pri pripadnom navrate spat Slovensko nema co ponuknut. Taky jedinec zvacsa v tom zahranici ostane. Mladi, ktori robia PhD alebo zbieraju jahody su na tom lepsie. Ti sa pravdepodobne vratia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

to je taká úvaha. Nech si ľudia cestujú. Kľudne! Ale ľudia, ktorí chcú ostať doma, nech majú možnosť ostať doma. To bohužiaľ často nemajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vazne?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno,

úplne Vážne!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

5-

Sila večnosti v márnosti smútku upadá
farmár šedivý múdrostť rozdáva
Boh ho už opustil - snáď
túžbe spravodlivosti skýta rád
Už sa zmráka na jeho obočí
a včiernom výdychu nad hluposťou mládia stone
mládie v srdci zviera chová
zver po strane domova
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

filozofia neznamená čítať ale rozmýšlať
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nepochopi

ten, kto nevie ani jedno ani druhe, lebo citat nie je len slabikovat, a rozmyslat nie je prezuvat polotovary.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

:)5+
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hej treba ist von

len please v slovencine maju prid. mena v prvom pade mnozneho cisla makke i (napr. sú/sme nútení) neviem preco strasne vela ludi robi tuto chybu, ide mi to na nervy, ako vysokoskolak by si to mohol vediet.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Poobede na blogu a hneď treba reagovať.

Po otvorení www.blog.sme.sk som ako druhý v poradí zaregistroval článok, ktorý "sa má stať neutrálnou obhajobou, proti populistickým a faktami nepotvrdením výrokom strany Smer-SD".
#
Ďalej je citovaná časť nejakého vyhlásenia strany Smer ( autor nehovorí o aké vyhlásenie ide ), z ktorej však uvediem len jej poslednú vetu, lebo prvé vety citovaného vyhlásenia majú iba hodnotu predvolebnej politickej rétoriky ( ktorých vydávajú aj všetky ostatné strany na kilá ) a vo vzťahu k ďalšej časti článku mladého filozofa ( takto familiárne preto, lebo Robert ).
#
Posledná veta citovanej časti nejakého vyhlásenia Smeru znie :
"Podľa Smeru každý občan Slovenskej republiky musí mať v prvom rade možnosť nájsť si prácu doma, aby mohol žiť tam, kde sa narodil, aby nemusel budovať bohatstvo cudzích štátov, ale aby mohol zveľaďovať svoju vlasť."
#
Čítal som ďalej a musím skonštatovať, že s názormi mladého filozofa v bodoch 1. až 7. sa dá len a len súhlasiť. Ale z citovaného nejakého vyhlásenia strany Smer nikde nevyplýva, že by chcel napĺňaniu zámerov občanov SR ( nielen maldých ľudí ) podľa tých bodov 1. až 7. brániť, resp. ich dokonca obmedzovať !
#
Naopak, v poslednej vete sa Smer vyjadruje k problematike vytvárania podmienok pre rozvoj občanov ( všetkých ) v prostredí svojej vlasti v prospech seba a aj v prospech tej vlasti ( minimálne za poskytnuté bezplatné vzdelanie, nakoľko zatiaľ nie je spoplatnené, čo dúfam časom bude, aby si ho každý viac vážil a potom mohol robiť čo chce ).
#
K tomuto však mladý filozof nenapísal nič, iba "na záver sa mu žiadalo akési zhrnutie", ktoré je podľa mňa na filozofa príliš radikálne a absolútne nekorešponduje s mottom mladého filozofa.
#
Ak má byť "filozofia jeho cestou k pochopeniu podstaty človeka", tak sa mal zaoberať celou citovanou časťou nejakého vyhlásenia strany Smer a nie iba pojmom "pravicového vysťahovalectva", mohol
si možno aj položiť "filozofickú otázku", či Smer a vyobrazený Čaplovič zvolil najšťastnejšiu formuláciu pre to čo chcel vyjadriť.
#
"Pretože poznať ľudí nie je to isté ako poznať človeka" a človeka poznáš a aj pochopíš vtedy, keď nebudeš jeho správanie a prejavy interpretovať po svojom a jednostranne ( možno aj z nejakého subjektívneho dôvodu ), ale dopracuješ sa k jeho poznaniu aj pomocou nejakých "spätnoväzbových" faktorov.
#
A to mi v tom článku mladého filozofa absolútne chýbalo, takže podľa mňa to nie je "neutrálna obhajoba pravicového vysťahovalectva", ale vymyslenie témy pre tému, pretože aj pojem "pravicové vysťahovalectvo" si mladý filozof vymyslel a označil ním ( neviem ktorú časť ) citovaného nejakého vyhlásenia strany Smer.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ak sa nemylim ty mas stale nutkavu potrebu vypisovat a kritizovat inych... co tak si zalozit blog...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Všimol som si Vás neskoro.

Aj keď mám určite viac rokov, budem Vám aj naďalej vykať.
#
Nuž iba tri veci k tej poznámke :
#
1. Uverejňujem svoje názory k tým článkom na blogu, ku obsahu ktorých sa potrebujem vyjadriť, ptretože ich alebo považujem za nie ceľkom presné alebo z môjho pohľadu trošku ( alebo napr. vo Vašom prípade trošku viac ) jednostranné vyjadrenia. V celom rozsahu pritom rešpektujem dané pravidlá pre písanie na blogu a často diskutujem kriticky viac k vyjadreniam diskutérov k obsahu článkov, ako k názorom autorov článkov. Ostatní, resp. väčšina diskutujúcich pritom taktiež nemajú svoj blog.
#
2. Vy v podstate robíte to isté ( tým myslím, že okrem vyjadrovania svojich, až radikálne kritických názorov k nejakému problému, téme, udalosti, ... taktiež väčšinou kritizujete.
#
A na záver ešte jedna otázka : Potrebujete poznať identitu toho, kto Vás slušne, aj keď možno argumentačne agresívne kritizuje ? Nechcete si to s ním snáď "vybaviť" ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...keby Kant vyštudoval teraz na Slovensku, našiel by tu uplatne

Filozofia je cesta k absolútnu a Večnému mieru, pretože ak pochopíme filozofiu, tak pochopime podstatu človeka. Pretože poznať ľudí nie je to isté ako poznať človeka,
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME