Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zmena orientácie homosexuálov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ze vas to bavi
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ľudia, ktorí hovoria, že homosexualita sa dá zmeniť a nie je trvalou orientáciou človeka, buď doteraz dostatočne nezaregistrovali informáciu, že na svete neexistuje clovek, ktorí sa po čase dokázal zmeniť alebo - druhá možnosť - vedome KLAMU !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

prečítaj

si svoj článok ,,Dá sa eliminovať homosexuálna orientácia?" Tvoje jednotlivé myšlienky v ňom, resp. vety nie sú dôkazom toho, že iba ponúkaš informáciu. Hneď v perexe si odporuješ: ,,Nešťastím mnohých homosexuálne založených ľudí je to, že sa k nim nedostane informácia, že homosexualita sa dá eliminovať." Ak si prečítam tvoj druhý článok, potom tento perex mal mať úplne iné znenie, mal byť orientovaný a písaný len pre tých homosexuálov, ktorí sa chcú zmeniť (?). A posledná veta: ,,Výsledkom snaženia však bude trvalý vnútorný pokoj a pocit radosti z nájdenia správnej cesty." je vyjadrením čoho? Homosexuál, ktorý sa nechce zmeniť nenájde vnútorný pokoj, resp. kráča po zlek ceste? Celý ten článok je teda písaný nie len pre tých, čo sa ,,chcú" zmeniť, ale pre všetkých homosexuálov. A ty sa ideš pýtať na toleranciu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale ale ale

pán Goebels by mal iste radosť :-)
.
Bod po bode-.
.
,,Nešťastím mnohých homosexuálne založených ľudí je to, že sa k nim nedostane informácia, že homosexualita sa dá eliminovať." Slovo "MNOHÝCH" dáva na verejnú známosť, že autor nemyslí všetkých, keďže tieto dve slová nie sú synonymá.
.
..."výsledkom snaženia však bude trvalý vnútorný pokoj a pocit radosti z nájdenia správnej cesty." je vyjadrením čoho? Podľa mňa je to zrozumiteľným vyjadrením toho, že ak niekto (nie všetci) chce niečo dosiahnúť a nevie ako, existujú spôsoby ako nájsť správnu cestu dosiahnutia.
.
Možno s autorom nesúhlasiť, ale podsúvať mu čo nepovedal nie je príliš korektné. Jednoducho našiel pár linkov o zmene orientácie, zaujalo ho to, tak ich verejne ponúkol. Čo je na tom? Napísal niekde, že všetci homosexuáli sa majú liečiť? Napísal niekde niečo odsudzujúce?

 
Hodnoť:   mínus indicator plus

celý jeho článok

je písaný v tom duchu... nič som mu nepodsunul, len som analyzoval jeho vety v kontexte, v akom ich napísal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No vidíš

to isté som urobil aj ja a vyšlo mi z toho niečo úplne iné. Skús sa na svet a ľudí v ňom dívať pozitívne a hľadaj v konaní iných primárne dobrý úmysel. Síce sa občas pomýliš, ale žije sa tak ľahšie
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

o.k., tak to skúsim napísať tak, aby chápali naozaj všetci

vôbec mu nebriem jeho názor. Ale on ten článok napísal tak, že len tí homosexuali nájdu vnútorný pokoj a radosť zo ,,správnej cesty", ktorí sa rozhodnutú, že im treba pomôcť preorientovať sa. Nie som homosexuál, takže by som sa na to mohol vy...., ale jednoducho takéto myslenie nepatrí do dnešného sveta. Ak áno, treba opäť stavať na námestiach hranice a páliť tých, ktorí majú iný názor (napr. na vieru), či sexuálnu orientáciu.... Podľa mňa ten článok bol pomýlením sa a dobrý úmysel v tom článku asi nenájde hocikto... len autor, ty a ešte pár ľudí s ,,fakľou v ruke"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Článok

je adresovaný ľuďom, ktorí o zmene orientácie uvažujú - k tomuto názoru ma viedla táto veta: "A dokonca sa možno už dlhší čas vnútorne boríš s myšlienkou, či sa máš so svojimi homosexuálnymi túžbami natrvalo zmieriť, a ak áno, či ti to prinesie trvalé uspokojenie." Na konci je ešte aj "varovanie", že to nie je krátkodoby a jednoduchý proces.
.
Inak, je dosť úsmevné, že dokážeš v jednom príspevku varovať pred upaľovaním a hranicami na námestiach a zároveň lakonicky konštatuješ, že "takéto myslenie jednoducho nepatrí do dnešného sveta". S úplne rovnakým argumentom vykonávali svoju činnosť stredovekí inkvizítori. Btw. kto má právo určiť aký názor patrí do dnešného sveta? Ja sa na to necítim, Ty áno?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

O s - zamyslel si nad tým, čo si napísal..?

Určite áno, ale vedel by si mi povedať, ako si myslel formuláciu - ..adresovaný ľuďom, ktorí o zmene orientácie uvažujú..?
.
To akože dnes tak, a po zrelej úvahe onak..?
.
Nerozumiem tomu možno tak dobre ako Ty a autor, ale nie som si istý, či je možné sexuálnu orientáciu meniť..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Formuláciu

som myslel tak, že AK existujú ľudia, ktorí NÁHODOU uvažujú o zmene svojej orientácie, tak nemáme právo im brániť, skôr pomôcť nájsť zodpovedajúce informácie.
.
Predpokladám, že rovnako to myslel aj autor.
.
Či takí ľudia existujú neviem, ale netrúfol by som si striktne tvrdiť, že nie.
.
Či je možné sexuálnu orientáciu meniť si nie som istý ani ja (nedovolím si ako niektorí diskutujúci vysloviť striktné áno/nie), ale pokiaľ existujú hodnoverné informácie a svedectvá konkrétnych ľudí, treba sa nimi aspoň zaoberať, nie ich zmiesť zo stola.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vieš o s, už istú dobu si kladiem otázku, čo je

hodnoverná informácia..
.
Neviem či nie v diskusii k inému autorovmu článku sa objavila faktická poznámka, že rovnako hodnoverne možno postaviť na scénu serióznu informáciu ako aj totálnu hlúposť..
.
Kedysi sa zaskvel MUDr. Rakús, podľa všetkého renomovaný psychiater, výrokom, že homosexualitu vylieči niekoľkými sedeniami v ordinácii. Či sú na to nejaké kvapky alebo tabletky, to si nepamätám, že by povedal. Totálna kravina od renomovaného človeka - čo je to..?
.
Seriózna informácia..? Alebo sa chcelo vzbudiť zdanie, že - aha, viem to liečiť, hravo a bezbolestne, to iba oni nechcú..
.
Zaoberať sa tým, alebo zmiesť to zo stola..?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veď

preto som napísal, že POKIAĽ existujú hodnoverné informácie. Pokiaľ existujú treba sa nimi zaoberať. Znakom hodnovernosti informácie však nie je to, že je mainstreamová. Preto by som bol opatrný v apriórnom popieraní možností prezentovaných v autorovom článku.
.
Dr. Rakúsa by som si netrúfol hodnitiť na základe jednej vety vytrhnutej z kontextu. Pokiaľ som sa zaoberal jeho výrokmi bližšie, týmto výrokom hovoril o homosexualite, ktorá je patologicky vybudovaná (vplyv okolia, sexuálne zneužívanie etc.). myslím, že to je prípad pre psychiatra - dokonca osobne poznám takýto prípad chlapca, ktorý v 10 r. načapal doma svojho otca s milenkou a jednoducho ho to psychicky tak rozhodilo (aj sa o. i. orientoval homosexuálne). Po štandardnej psychiatrickej ličbe (btw. nezameranej na homosexualitu) zrazu homosexualita zmizla. Myslým, že podobných prípadov môže byť viac a nemusí to byť iba dôsledok takého zážitku, ale aj niečo iné.

 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

rakus je pseudoodbornik ako vsetci ktori sa hraju na bohov pri takzvanej terapii homosexuality
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No vidis

a Ty si zase génius.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a ty siritel demagogie a stupidit
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hlavne

že máme zmysel pre vecnú diskusiu a nadsázku, však áno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to chod povedat do vatikanu, tam ta za to aj odmenia
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ou, ja si myslím, že

doba sama selektuje názory. A ak nie, tak sa treba pozrieť späť do histórie. Ja nehovorím, že by som ho upálil, dokonca ,,jeho" názor akceptujem... len si myslím, že je zvrátený, nesprávny... silno mi to pripomína cirkevnú propagandu . . . čo sa týka stredoveku, tak nie s mojím požehnaním, ale presne s takým, ako je vyjadrenie autorových myšlienok. Podľa mňa homosexuál, ktorí sa pod vplyvom tlaku spoločnosti, rodiny, okolia silou vôle preorientuje, len trpý v živote... prečo by mal byť homosexuál nespokojný so svojou orientácou... len preto, že ho k tomu niekto tlčí.... v tom je chyba článku ! ak napíšem A, logicky treba aj B. jeho druhý pokus nebol B ! ! !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kde

sa spomínanjú homosexuáli, preorientovaní pod tlakom?
.
Kde autor vytláča nejaký názor z dnešného sveta?
.
Čo je to cirkevná propaganda?
.
Čo je zvrátené a nesprávné na odbornej pomoci človeku, ktorý ju dobrovoľne požaduje?
.
Prečo by mal byť homosexuál nespokojný? A prečo by nemal?
.
Jednoducho podsúvaš autorovi to, čo vôbec vo svojom článku neriešil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

na teba už nejdem reagovať...

jednoducho čítaš článok z autorovho pohľadu a mňa obviňuješ z toho, že mu niečo podsúvam. Hoci ak si prečítaš reakcie a ešte aj nový článok na blogu, tak asi to bude trošku opačne a asi ľudia chápu članok tak, ako ja?! Aj sovieti si kládli otázku, čo je zlé na gulagoch, až kým ich neskúsili, potom si už nekládli nič, ani im nikto nič (kvety, vence) nekládol. Takže toľko k tebe...
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME